Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема сдружение Русофили какво мисли по въпроса?  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 14:23



Граждани се събраха пред президентството в София на митинг под наслов "Стоп на Кремълската информационна агресия в България".

Събитието бе организирано в социалните мрежи и на него не се допускаха партийни знамена и символи, предаде БНР.

Целта е да се покаже, че България е лоялен член на Европейския съюз и НАТО, заяви един от организаторите - Димитрин Вичев.

Настояваме за формулиране на категорична позиция на българските държавни органи по въпроса с кремълската информационна агресия в България. Искаме правителството да излезе с нарочна декларация, че България е и ще бъде член на Европейския съюз и НАТО и че българското правителство осъжда агресията на Русия срещу независима Украйна и срещу нарушаването на Минските споразумения, настояха протестиращите.

"Не съм русофоб, но не съм и роб", "Аз не съм русофоб, аз съм тиранофоб" - с такива плакати граждани се събраха пред президентството, за да подкрепят евроатлантическия избор на България.

Според организаторите, страната ни години наред, без оглед на партийния цвят на правителствата, е отстоявала избора си на лоялен член на Европейския съюз и НАТО и не бива да се позволява на шепа хора да застават срещу този избор.

Политици, организации и медии, които се опитват да откъснат България от Европа, следва да бъдат третирани като национални предатели, казаха присъстващите.

Редом с българското, тук се вееха и много украински знамена и звучеше и украинска музика.

Участниците в събитието изразиха подкрепа за народа на Украйна, който "с цената на много жертви се бори срещу руската военна агресия за европейския си път на развитие.

Още следващата седмица гражданите ще поискат среща с ръководството на парламента и с президента, за да настояват за обща държавна позиция, която да препотвърди евроатлантическата ориентация на България.




Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано22.02.15 14:27



Това е смешно. Спора русофили-русофоби, приключи с приемането ни в НАТО и ЕС. Всичко друго е чесане на краста. Очевидно Русия ни изключва от икономическите си планове. И при все това, непрестанно да се реве срещу каквото и да е влияние на Русия в България е направо смешно. А Димитрин Вичев, явно се изявява в ново амплоа или се е опитал да заработи някой лев, след като няколко години проглуши всичко, че му откраднат бизнес за милиони.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор croesus ()
Публикувано22.02.15 17:47



За хората, събрали се пред президентството мисля, че са възкресили позабравената традиция на манифестациите за мир.

А за теб мисля, че си станал по-упорит и от кокошка, джонка.





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.02.15 17:49



Вееха ли тапети ? Гледам един файтон хора.
Лично аз не бих участвал в събитие което само разпалва гражданската война между двата етноса И е със съмнителни подбуди. Напомня ми агитка на ОФ .
Не съмнявам, че и проруски митинг ще е подобна сбирщина от лудаци, макар и по актуален.

Редактирано от torlakov-93629 на 22.02.15 17:50.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: croesus]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано22.02.15 18:21



"по-упорит и от кокошка"

Това за сефте го чувам. В Сливен кокошките упорити ли са?



***


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 18:47



Желание да се наложи цензура...това виждам аз...и не е чудно да стане, в колония като нашата...но това сме го живели и в по-трудни условия, когато руснаците с местните си слуги /бащите на сегашните американски подлоги/ налагаха подобна цензура...мислете му вие по-младите как ще се оправяте....всъщност като гледам гмо-поколението от лумпени, което расте, едва ли би се трогнало от новата Желязна завеса, важно е да има бира и екшъни по телевизията...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 22.02.15 18:48.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 18:48



Днеска вече имаше такъв...подобна жалка гледка, бай дъ уей...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.02.15 18:53



Чудна цел са си поставили:

Настояваме за формулиране на категорична позиция на българските държавни органи по въпроса с кремълската информационна агресия в България.
----
Където и да се обърна - ни виждам никъде кремълска информационна агресия. Освен онази реклама на "Сръбска скара" дето джинги си е сложил за подпис. Дори и единственото руско издание на български език "Русия днес" сдаде фира:

Скъпи приятели! С много тъга сме принудени да ви съобщим, че в рамките на структурните промени в работата на Международната информационна агенция "Россия сегодня" ("Русия днес") българските странички на сайта и във Facebook на радиокомпания "Гласът на Русия" спират своята работа. Благодарим на всички наши посетители и експерти, на всички, които ни поддържаха и ни помагаха в работата в интернет-пространството.


Контравъпрос: За коя медия в България може да се твърди, че е спонсорирана от Русия и провежда про-кремълска политика? Имам впечатление, че почти всички български медии са на хранилка към "Америка за България". Дори и вестник "Сега", който уж беше собственост на про-руския бизнесмен Сашо Дончев влезе у правата евроатлантическа линия.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: cumanich-126454]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 18:55



Искат да спрат руските канали по кабеларките, но не знаят, че всичко е в ютюб. Ако блокират ютюб, ще блокират и американската пропаганда и кво става...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.02.15 18:55



А Димитрин Вичев, явно се изявява в ново амплоа или се е опитал да заработи някой лев, след като няколко години проглуши всичко, че му откраднат бизнес за милиони.
---
Сигурно Путин му е присвоил винарната...





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.02.15 19:00



А националната телевизия снощи ще ни мъчи с разни руски филми като "Преводачката" (но не онзи с Никол Кидман). Е, верно, че е копродукция, ама пак се разправя за руски олигарси.


А пък бТВ (какъв ужас) ще ни показва руския ситком "Кухнята", къде се пропагандира руски лукс и ястия за императори



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.02.15 19:36



Протестите нахората вече не се правят по улиците, толкова се канализираха и корумпираха, някаква задруга на откачени и платени.
Антируски митинзи ще са крайно непопулярни поради директната асоциация в народното съзнание като цяло пасивната, а след края на Руско-Турската война и негативна роля по подтискане и практически погребване на естественото желание свобода и обединение.
Всяко такова противостоене , а особено и сега от естество на агресивност спрямо Русия ще е с обратен ефект.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: cumanich-126454]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано22.02.15 19:50



по един и същи начин приемам пресилената антипутинова (нарочно не казвам антируска) и антиамериканска пропаганда - с липса на внимание.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано22.02.15 20:08



Редом с българското, тук се вееха и много украински знамена и звучеше и украинска музика.

Само от тази причина не бих участвал на подобен митинг ! Взима се саответно опoрните точки категорично страна а именно че Украина е невинна а Русия е агресора. Истината както знаем е точно друга и руснаците вав Украина бяха принудени да се самоотбраняват. Това че сега и Русия им помага - трябваше да го предвидат подпалвачите на войната които седат отвад океана.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: JovanDamaskin]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 20:40



Като прочета написаното от тебе направо си мисля, че украинците са нападнали Краснодар.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.02.15 21:29



Донецк е "рускоговорящ", и не Лвов е под обстрел.
Като те чета все едно не Фъки Нуланд е спонсорирала преврата, а Путин.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: DannyDeVito]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.02.15 21:31



Нема такива песни. В Източна Укеайна живеят руснаци, а не Путин.. Опорната точка е много плитка, елементарна. Путин имаше две алтернативи; да действа като Путин, или да действа като Горбачов, то ест да се откаже от този път от руснаците в Украйна да ги остави на македонизация(която си течеше от доста години), избиване и прогонване. Както и да приветства НАТО бази с Донецк и Харков и тържествено си потопи флота в Севастопол.
Тук често дават пример с Павлик Морозовци, които прегърнали евроатлантическите ценности са скъсали с родителите си руснаци.

Редактирано от torlakov-93629 на 22.02.15 22:44.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: torlakov-93629]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 22:09



Донецк е "рускоговорящ",

Преди 100 години е бил предимно малорускоговорящ, а и сега част от населението е с майчин език украински, а други говорят суржик. Но да приемем, че е 100% рускоговорящ, това дава ли право на Русия да го завладее?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 22:28



Русия не съм чул да заявява, че иска да завладее Донецк...искат да се спазват правата на руснаците в Украйна, нещо като "Права и свободи" за руснаците, точно по евроатлантически...не знам за кво ревете, това русофобите. Не знам какъв суржик говорят, ама всичко им разбирам на дончаните, все едно суржик е преподавала мама в училище, направо невероятно....



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 22:37



Аз ти казах, че съм умерен русофил. Никой не е ограничавал правата на руснаците в Донецк, това са путинови измислици. Ограничиха ги само в Литва, Латвия и Естония, примерно, ако ти или родителите ти сте се заселили там по времето на СССР - изпит по литовска история и език за да вземеш гражданство. Путин обаче не напада Литва или Латвия, а напада, под прикритие разбира се, не директно, Украйна. В Украйна не са лишени рускоговорящите от украинско гражданство, не държат изпити за придобиването му и т.н. Лъжа е и че се забранявало говоренето на руски език, забрани се само използването му от администрацията за административни цели. Нима тук като не могат в Кърджали на си напишат общинска наредба на турски, Турция трябва да ни напада с, айде не директно ами с опълченци, падрон с аскери преоблечени като башибозук. Руското лицемерие е с космически висоти...

Редактирано от dean dimov на 22.02.15 22:38.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 22:41



Аз ти казах, че съм умерен русофил ама защо умерен, отпусни душата...тука сме дискретни...
Майтапът настрана, тъпите бандеровци разпалиха гражданска война под американска диктовка, но плановете се провалиха...какво пречи там, където руският е език на мнозинството от населението, да е и административен...това е факт в страни като Швейцария, Белгия, Италия /Южен Тирол/, Финландия...въпрос на договорка в крайна сметка е...но не, решихме да палим живи хора...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор dimitar.105-182396 ()
Публикувано22.02.15 22:42



Настояваме за формулиране на категорична позиция на българските държавни органи по въпроса с кремълската информационна агресия в България

И по кои медии се провежда тази агресия?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 22:42



А кой прати снайперисти в Киев за да озлобява майдановците, да не би Обама?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 22:44



Кой ги прати, наистина? И кой свали самолета? И аз това питам...Русия нямаше интерес от изостряне на кризата с Майдана, който впрочем започна като народно движение срещу наистина корумпирания Янукович, но взеха връх онези елементи, които изнасяха на спонсорите...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор croesus ()
Публикувано22.02.15 22:44



А кой прати снайперисти в Киев за да озлобява майдановците, да не би Обама?

Как #КОЙ?? Естествено че Пеевски!





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dimitar.105-182396]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 22:44



По Ютюб, не знаеш ли?



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 22:49



Русия търсеше напрежение защото предварително бе планирала да анексира Крим и да отцепи Новорусия, което е видно и от последващите действия. Просто Путин копира поведението на Германия и Хитлер, в защита на нарушените права на немците в Бохемия и Моравия.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: croesus]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.02.15 22:50



Снайперистите са отстрелвали най напред не украинци; грузинци, арменци. Пусках интервю преди няколко дни. Излиза, че революцията е била интернационална. Поляците , литовците и "други" не са били толкова разпознаваеми. Така , че нещата май хич не са били спонтанни и вътрешно украински.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 22:52



Нищо подобно... в Украйна по парламентарен път на власт дойде проруската Партия на регионите и Русия по никакъв начин не искаше да нарушава статуквото. Когато американците разбраха, че западенците не могат чисто математически да вземат властта с избори, провокираха Майдана, в който отначало участваха протестъри предимно на социална основа, срещу режима на Янукович, но постепенно протестите добиха антируски характер. Американците точеха зъби за Крим като евентуална база в Черноморието, но не се получи, Путин ги превари, като пое огромен риск и досега си плаща за това. Пропагандата срещу Русия започна още преди олимпиадата в Сочи...

Що се отнася до Хитлер, Австрия, Бохемия и Моравия, не виждам разлика между неговия иредентизъм и нашия по отношение на Македония, гръцкия по отношение на Северен Епир и Крит и френския по отношение на Елзас и Лотарингия до 1919 г. изобщо примери от тоя род колкото искаш...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 22.02.15 22:54.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано22.02.15 23:00



Партията на регионите бе създадена в руска лаборатория, щедро финансирани от Русия и с години подготвяни за провокиране на сепаратистко цепене на Украйна. Точно по нейно време се нарушаваха права в Украйна, а хора които бяха за териториалната цялост в Източна Украйна бяха бити, поругавани и ограбвани и прогонвани. Можем да си говорим много неща , но едно е съществено, Русия наруши международно признати граници и окупира и присвои чужда територия в Европа. Последно това направи Хитлерова Германия.Точка.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: torlakov-93629]  
Автор croesus ()
Публикувано22.02.15 23:04



Така , че нещата май хич не са били спонтанни и вътрешно украински.

Според мен това е така, доколкото Десен Сектор не е само украинска работа. Когато започнаха майданите, Десен Сектор се "оказа" тежковъоръжен?!



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 23:16



Точно по нейно време се нарушаваха права в Украйна, а хора които бяха за териториалната цялост в Източна Украйна бяха бити, поругавани и ограбвани и прогонвани
Дай малко факти по въпроса, щото за обратните процедури има обилни факти...

Международните граници в Европа бяха нарушени с разпадането на Югославия, обединението на Германия и разделянето на Чехословакия. От Сърбия бе откъсната нейната исконна територия Косово с американска и европейска помощ. Американците направиха Косово свой протекторат и пльоснаха по средата му базата Бондстийл. Между случая Косово и случая Крим няма никаква разлика.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: croesus]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.02.15 23:18



Десен сектор беше обучаван в течение на няколко години в лагери в Западна Украйна, Литва и Полша...всичко е детайлно планирано и проведено, бъди рахат...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано23.02.15 06:29



Е тук вече опираме до проруската информационна пропаганда за която е вложено голямо старание...



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано23.02.15 07:24



окей...забравих за Абхазия и Южна Осетия, но те са доста периферен случай...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.02.15 08:28



И разбира се, без извънземни няма как да се мине:
Е тук вече опираме до проруската информационна пропаганда за която е вложено голямо старание...
----
По мнению члена Лейбористской партии Великобритании Саймона Паркса, вооруженный конфликт на востоке Украины вспыхнул не случайно, пишет Chronicle Live. Во всем виноваты «нордические пришельцы» - именно они посоветовали Владимиру Путину начать интервенцию и дали ему «внеземное оружие», чтобы противостоять США, уверен британский политик, а уж он-то знает, о чем говорит.

Член Лейбористской партии Великобритании и представитель городского совета Уитби Саймон Паркс заявил, что советники президента России Владимира Путина – инопланетяне, сообщает Chronicle Live.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.02.15 11:17



Е тук вече опираме до проруската информационна пропаганда за която е вложено голямо старание...
...............................

Ти явно имаш доста ниско мнение за хората тук, щом мислиш, че са толкова задръстени и слепи, та да не усетят, че са методично информационно обработвани, т.е. са обекти на дезинформации и пропаганда.

Ти наистина ли мислиш, че Щърка и Дамаскина например - хора на години, говорещи по два-три езика, хора с научни титли, които са повече от грамотни политически и исторически - няма да погледнат на един проблем или събитие от всички възможни страни? Или че няма да търсят по няколко източника на информация, че няма да оформят хипотези, антитези и синтези, преди да заемат някаква позиция по отношение на този проблем или събитие?

Ти постоянно ги наричаш "русофили", обаче аз те уверявам, че тяхното ЛИЧНО отношение спрямо Русия няма нищо общо с позицията, която те отстояват сега. В редките случаи, в които Щърка и Дамаскина позволяват на тяхното персонално усещане или симпатия да ги заслепи, е само когато е намесена България, съм забелязал. Това е нормално все пак, по-големи родолюбци от пишещите тук рядко можеш да намериш.

Отнесох се. Мисълта ми беше следната - щом имаш толкова ниско мнение за интелектуалните и дедуктивни способности на тия "русофили" тук, защо постоянно търсиш техния коментар и анализ?

Редактирано от ARlZE на 23.02.15 11:18.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: ARlZE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано23.02.15 16:56



Приятелю, бях пуснал нещо за неслучайното присъствие в този форум преди две-три седмици, което означава, че е това е в тема едва в некоя и друга страница по-назад.





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.02.15 19:15



Тези региони пламнаха още по време на разпадането на СССР. Както и Приднедтровието. Конфликта за Нагорни Карабах е дори перестроечен.
Не малка причина за почва ето им бе налагането на делените до тогава административни граници да станат и държавни. Международната общност си затвори очите за този факт и бързаше, докато Рудия е слаба , да легализира деленето. Между впрочем помня, че Украйна активно стоеше зад Приднестровските сепаратисти през 90-те.
И все пак при разпадането на СССР всички тези калкулации са били правени и тези, които са били рискови че ще пуснат НАТО като Грузия опоскани предварително. Сигурен съм, че и ставащото сега в Украйна е било проигравано дълго преди това. Те е клатеща се изкуствено създадена държава с падеж на годност. В момента се разиграва нещо като войната на Испанското Наследство.
Украинците с нищо не бенефитваха от забогатяващата Русия и нейните минерални ресурси. Естествено бе да търсят свои път и търсят господари, тъй като не са суперсила. Предложението на Путин към Янукович бе точно в този контекст; елате при нас и ще има и за Вас.



Тема Нов виден член на сдружениетонови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 20:54



Рон Пол, бивш кандидат-президент на САЩ:

At this point the conflict was just another chapter in Ukraine’s difficult post-Soviet history. There was bound to be some discontent over the decision, but if there had been no foreign intervention in support of the protests you would likely not be reading this column today. The problem may well have solved itself in due time rather than escalated into a full-out civil war. But the interventionists in the US and EU won out again, and their interventionist project has been a disaster.

The protests at the end of 2013 grew more dramatic and violent and soon a steady stream of US and EU politicians were openly participating, as protesters called for the overthrow of the Ukrainian government. Senator John McCain made several visits to Kiev and even addressed the crowd to encourage them.






Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: ARlZE]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 21:25



Ти наистина ли мислиш, че Щърка и Дамаскина например - хора на години, говорещи по два-три езика, хора с научни титли, които са повече от грамотни политически и исторически - няма да погледнат на един проблем или събитие от всички възможни страни?

Да наистина го мисля, той Дамаскина смятам, че няма и потенциал да гледа на проблемите от различни ъгли. Щърка сигурно има някакви лични разочарования и се прикрепил към някоя "патриотична организация", където поставят задачи всеки да помага в пропагандата кой с каквото може и по някаква причина го е взел присърце. Вероятно и опорните точки се дават, защото Щърка понякога е механичен и просто не той. Странно е защото този форум го четат пет души на кръст и усилията му не си струват, но какво му пука, може и да е излъгал нещо и да получава някой лев от това.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 21:35



Ако наистина го мислиш това, то съвсем отговорно ти твърдя, че грешиш. С цялата увереност, с която ти доказвам, че в Южна Тракия, българите са били поне 2 пъти повече от гърците. Просто пропускаш определени разрези на социалната антропология в 21в. ТУК НЯМА ПЛАТЕНИ разберете го това.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:02



С цялата увереност, с която ти доказвам, че в Южна Тракия, българите са били поне 2 пъти повече от гърците

А защо тогава в официалните преброявания гърците са били седем пъти повече от българите? Защо тогава при младотурците от Тракия има седем избрани гръцки депутати и един български?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:08



Защото българина е ял лабут, навсякъде, където открито е изявявал своята националност.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:14



Да бе другите не са яли лабут, арменците не са яли лабут, гърците не са яли лабут, само българите са яли лабут и понеже само те са яли, а и са най-страхливи все са крили народността си. С такива мисли, нито един интелигентен човек няма да ви се върже, затова по митингите на патриотичните организации гледаш как интелигентните физиономии са рядкост.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:25



Гърците и арменците управляваха Османската империя, на една нога с турците. Къде и кога ядоха лабут гърците, преди да нападнат Турция 1921г.? Кой помагаше на турците в Македония до 1912г. срещу българите, кой помагаше на башибозука през 1913г. в Тракия? Или по-точно казано е че турците помагаха за геноцида на гърците спрямо българите в Македония до 1912г. Не е добре да говориш за интелигентност и да отричаш способите, по които българите са превърнати в скотове и принуждавани да се превръщат най-вече в гърци. Не намесвай политиката в спора. Патриотичните сили може и да не са от най-интелигентните, но при всички случаи, не са участвали в грабежа на държавата през изминалите 25г. И нещо важно, не определям себе си, към нито една политическа сила, съществуваща в момента в държавата.

Редактирано от komitaO3126319 на 24.02.15 22:28.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано24.02.15 22:29



Щърка сигурно има някакви лични разочарования и се прикрепил към някоя "патриотична организация", където поставят задачи всеки да помага в пропагандата кой с каквото може и по някаква причина го е взел присърце. Вероятно и опорните точки се дават, защото Щърка понякога е механичен и просто не той. Странно е защото този форум го четат пет души на кръст и усилията му не си струват, но какво му пука, може и да е излъгал нещо и да получава някой лев от това.




Евала, такъв брилянтен анализ...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:31



Малко ти е, с това деянос димос, което измисли, здраво му бръкна в гъркоманската душичка, която все по-трудно прикрива





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано24.02.15 22:32



Деанс Димовс е латвиец от славянски произход...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:35



Развален влах е всъщност





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:39



Разбира се опонента трябва да е някоя от следните категории македонист, гъркоман, либераст, еврогей, соросоид, турчин /не Ердоган щото той вече е стратегически съюзник/, укропитек, пещерен антикомунист или поне Дани де Вито.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:40



Ако искаш да си направим генетични изследвания да стане ясно кой какъв е?





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано24.02.15 22:40



Пропуснал си чизмар, русофилистик, комунде...ооо, беден ти е речникът...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:42



Готово, кога отиваме?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 22:43



Гъркоманството ти лъха, години отпреди Украйна да стане тема в клуба.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:53



но при всички случаи, не са участвали в грабежа на държавата през изминалите 25г.

А кой окраде имотите на македонските братства, кой направи приватизационен фонд Мизия - Тракия - Македония и какво взе той и какво направи взетото? А иначе с лабут можем всичко да оправдаваме. Примерно резултатите от референдума в Крим са такива и такива защото хората ги е страх от лабут.... Става ли?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:54



Казва се русИфилистик, по звучно е някак си.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 22:55



Под ръчичка ли, медии да викаме ли?



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано24.02.15 22:57



аа, ясно, коригирам се...русифилистик....ясно...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано24.02.15 23:04



Виж сега Деане, при Щърка топлата връзка е ясна доста отдавна и го разбирам добре. Добър и умен човек е - за мен това е достатъчно.
Ама това с генетичните изследвания на теб и Комита ще ми е интересно да го следя. Залагам стотачка, че южно-хиндукишкият произход на Комита ще бъде безспорно освидетелстван и документиран.





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:05



Скучен си. И все по безинтересен.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:06



Цъ, това под ръчичка, ще да е някой гъркомански мурафет, ни щъ





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: DannyDeVito]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:11



Чувствам се доста добре, когато издаваш интелектуалната си немощ, да защитиш каквато и да е теза, в която вярваш.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 23:31



А ти си все по-интересен. Очаквам с нетърпение нови информации за криптобългари-русофили и други интересни твои преживявания от алтернативните измерения.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:36



Съжалявам, аз дори не съм русофил.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 23:41



Верно че беше иранофил.





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:51



И иранофил не съм.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: komitaO3126319]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано24.02.15 23:52



Не бъди скромен.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано24.02.15 23:53



Уча китайски





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано25.02.15 02:24



Да наистина го мисля, той Дамаскина смятам, че няма и потенциал да гледа на проблемите от различни ъгли.

Димовски обичаш да послагваш по македонистки ! И все повече почваш да ми приличаш на ония от Вардарско. А ония чесно казано не могат ми станат симпатични.

Темата за Украина и как започнаха боевете там я повдигнах парво аз вав тоя форум и неколко патриоти я поеха като разбраха кой и как организира преврата, кой стреля на Mайдана, кой започна сас АТО, и как се получи анектирането на Крим. Подслагваш и завоалираш забраните на руския език вав Украина и сега се вазмущаваш че Русия се застапва САС ПРАВО за своите хора вав Донбас.

Преди една година малчеше по тия вапроси когато се отвори темата и тука беше препално сас линкове кой какво е казал и направил - и то от про-западна/украинска страна и про-руска страна.

Сега се правиш на отворко и почваш да ми провестяваш някакви изкривени идеи как било и не било досущ на македонистите когато седнат да пишат история.

Нямам намерение да те убеждавам вав каквото и да е, но винаги ще те разобличавам когато почнеш да сееш семето на лажата по отношение на Украина или пак ако те избие на македонистка вална като Мицов-Влахов по отношение на Македония.

По отношение на моята персона и какво аз мога да виждам или не виждам слава Богу мога да черпа от опита на зрели и интелигентни индивиди сас които изобилства нашия народ без да има нужда да се опирам на твоите предрасадаци за русофилство или русофобство по принципа на плюс-минус отговор.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано25.02.15 08:14



Граждани се събраха пред президентството в София на митинг под наслов "Стоп на Кремълската информационна агресия в България".
----
Параноята на НПО-шките у нас е велика... Ми то литовците не виждат кремълска информационна агресия в Литва:

Опрос, задуманный литовским телеканалом ТВ3 для дискредитации РФ, показал противоположные результаты.
Во время новостной программы телезрителям был задан вопрос «Замечаете ли вы, что в Литве растет пропаганда?», пишет «НьюсБалт».
Зрители телеканала в подавляющем большинстве (82%) сказали, что «Россия говорит правду».





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: shtrkot-126622]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано26.02.15 11:57



Евала, такъв брилянтен анализ...
.........................

Това се нарича bending the reality in accordance with your delusions



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: ARlZE]  
Автор 123456789rimlianin654321- (набор dir.2001 )
Публикувано26.02.15 16:11



Теб те уволниха от Външно и се върна на работа във форума. Кратка, но бурна кариера както се казва.



Нови правила, но същата игра.

Редактирано от 123456789rimlianin654321- на 26.02.15 16:11.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: 123456789rimlianin65]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано27.02.15 12:34



Теб те уволниха от Външно и се върна на работа във форума.
.............................

Никога не съм работил във Външно, гнидо невъзвращенска...



Ти как изобщо имаш още наглостта да пишеш тука не ми е ясно. "Спасителят на българската икономика", който ни проглуши ушите преди години колко пари бил изхарчил за море в България и за сладолед на внука.

Редактирано от ARlZE на 27.02.15 12:36.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: ARlZE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано27.02.15 12:47



е, недей скромничи де, поработи за Орешарски.





Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: DannyDeVito]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано27.02.15 13:01



е, недей скромничи де, поработи за Орешарски.
.............................

Как би могъл да го знаеш това?

Не разбирам защо го правиш лично. Аз явно отстоявам някои мнения, които не ти се нравят, но какво значение има от каква позиция го защитавам това или онова становище. Позицията е валидна, нападай нея, не мен. Не го прави лично.

Независимо дали вярваш или не, аз тая уважение към теб, лично. Ти явно си образован и способен човек, следователно си имал не една възможност да си биеш камшиците за чужбина, като толкова много други. Но ти не си го направил, доколкото мие известно разбира се. Аз не разполагам с твоите ясновидски способности и не претендирам да знам каквото и да било за теб, освен онова, което ти сам си споделил в клуба.

Не си заминал, хванал си бика за рогата и си изградил някакъв живот за себе си, въпреки всички пречки. Аз това го уважавам изключително много. Мразя, когато разни емигранти се опитват да ни дават акъл през девет океана разстояние. Уважавам всеки способен и здрав българин, който въпреки всичко е решил да остане тук и да се бори. Независимо за кой гласува, независимо дали е русофил или русофоб, от Левски или от ЦСКА.

Исках да го знаеш това, въпреки че ми е ясно, че си неспособен да върнеш уважението, което ти е демонстрирано. Защото вярваш или не, аз съм същият като теб - сблъсквам се със същите проблеми, имам същите фрустрации, мразя колко бавно върви всичко тук, мразя колко разединен е народът ни. И също като теб обичам България. Само че за разлика от теб, аз знам, че има повече от една формула да служиш на страната си.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: ARlZE]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано27.02.15 13:36



Извинявам се. Наистина съжалявам.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор persone (върховист)
Публикувано27.02.15 17:17



Ми каквото да се каже е видно, че са повече от 20-та соросоида с тежък източнобългарски диалектен говор.



Тема Re: сдружение Русофили какво мисли по въпроса?нови [re: dean dimov]  
Автор persone (върховист)
Публикувано27.02.15 17:31



Не е така. Партията на регионите, ако беше руска лабораторна партия, нямаше да нанесе повече вреди на руското население в Украйна, отколкото бившата партия на оранжевистите на Юшченко и Тимошенко в Крим. Янукович отне автономията на Крим. Освен това Партията на регионите, която дойде на власт с гласовете на етническите руснаци и проруско настроените украинци, не изпълни нито един от поетите ангажименти към тях включително даване равностоен статут на руския език с украинския език като държавен, макар да е говорим като роден от 83% от населението на Украйна. Все предателства, които не се забравят, затова и Путин и сие според мен оставиха Янукович да потъне вместо да тръгнат да го спасяват по време на майдана. И да Федерализацията на Украйна вече е неотменим политически момент. Без федерализация на Украйна, тази изкуствена държава по примера на Фиром няма бъдеще. Без федерализация на Украйна, ще имаме нова държава Новорусия и този факт мисля, се разбира вече във Вашингтон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.