Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема като умрат тия, какво ще правим  
Автор Щъркот (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 09:57



Аз не съм Шарли

























Димитри Иванов

Аз не съм Шарли




























































НАБЛЮДАТЕЛ



Писмо от “България” 1


Аз не съм Шарли

Димитри Иванов




Димитри Иванов
Джордж Гершуин поживял в Париж и написал "Един американец в Париж". Искал да взема уроци по композиция при Надя Буланже, писал на Игор Стравински, на Арнолд Шьоненберг, почукал на вратата на Морис Равел, но всички му отказали, макар че той бил готов да плаща щедро. Шьоненберг го попитал защо му е да става второкласен Шьоненберг, след като е първокласен Гершуин. Морис Равел го срязал: Не бъди втори Равел, ти си едничкият Гершуин, "малцинство от един". Гершуин се върнал в САЩ и отхвърлил един мегапроект на Холивуд: сто, петстотин, дори хиляда нюйоркски майки и домакини, които учели пиано, когато били момичета, да изсвирят едновременно на сто, петстотин, хиляда пиана Гершуиновата 6-минутна Manhattan Rhapsody. След 30 години, през 1959-а, се появи списанието "Малцинство от един". "Minority of one".

За разлика от композиторите, всеки посвоему единствен, политиците и икономистите си подражават един на друг, повтарят като папагали заучените думи: демократични ценности, растеж, демокрация, растеж. US са инкубатор за бройлери, които каканижат: приоритети, политики, демокрация, растеж.

В списанието "Малцинство от един" пишеха личности, неизвестни и известни като химика Linus Pauling, германски химик от САЩ, двукратен нобелист. Той написа, че Касандра от Троя била малцинство от един. Човекът, който казал, че Земята е кълбо, бил малцинство от един, тогава според всички хора Земята била плоска и само безумец може да оспори здравия разум. Онзи, който казал, че тя не е център на Вселената - също бил малцинство от един. Някои, които били малцинство от един, изгорели на кладата, осъдени от Светата инквизиция, понеже оспорват ролята на Бог в Сътворението на света и вярата в Светото писание. При демокрацията религията и светската власт са разделени, както трябва да бъдат; хората гласуват и решават с вишегласие.

Аз съм незначителен човек и няма да изгоря на кладата, а в крематориума, но и аз съм малцинство един. Когато всички казват "Аз съм Шарли", аз казвам "Аз не съм Шарли." Когато милиони хора и 60 световни лидери казват: "Не ни е страх от терористите", аз казвам "Страх ви е, още как. Не виждате, че вие си ги завъдихте". Когато те казват: "Ние ще браним нашите демократични ценности", аз казвам: Вие нямате ценности освен единствената капиталистическа ценност - парите. Когато "Бултренд брокеридж" казва по радиото: "Чуйте как работят парите", аз казвам: "Парите не работят, хората работят, хората създават истинските ценности, вашите са борсови балони".

Ротарианците в САЩ започвали своите сбирки с думите: "Ние сме християни. Най-великият бизнесмен е Христос. Компанията, която той основа преди две хиляди години, още не е аут ъв бизнес". Това е охулване на Христос. Елтън Джон, който пее, че Христос бил гей, го охули повече. Най-много го охулиха демократите лицемери в Западна Европа и САЩ. Те рипнаха да бранят свободата и демокрацията, когато в Русия задържаха за скверно изпълнение в храма "Христос Спасителя" триото Pussy Riot. Riot значи, бунт, смут, Pussies значи путки и точно това са 60-те световни лидери, президенти и премиери, които се присламчиха към милионната демонстрация в Париж.

Мохамедани от богати семейства в Лондон и Париж не станаха Джон и Жан. Те останаха Ахмед и Хасан, заминаха за "Ислямска държава" да режат ритуално глави на репортери. После в Париж Хасан и други джелати разстреляха Жан и другите карикатуристи в редакцията на хумористичния "Шарли ебдо". Западновропейските и североамериканските лидери като папагали повтаряха "Аз съм Шарли". Френският посланик призова българите към съпричастност и я получи; българки и българи се стекоха пред френското посолство.

Българи се самозапалваха през 2013 г. до оставката до Бойко Борисов. Те не получаваха френско съчувствие. Никога не сме получавали англо-френско съчувствие. Не ми говорете, че след Априлското въстание през 1876 г,. когато изкормвали бебета от коремите на майките, Виктор Юго проявил съчувствие, казвайки: Избиват един народ.

Български историци и дипломати, не бъдете като македонските историчари, не крадете чужда история. Юго имал предвид сръбския народ. Идете в Белград, застанете на брега на Сава с лице към Земун. Ще видите паметник на жена с огромни гърди. Цицорестата мадама е Франция според балканските представи; нашите жени не са плоски като английската моделка Туиги, нито като момата англичанка, измамена от любов в старата градска песен. Паметникът е сръбска благодарност към Франция за нейното съпричастие към сърбите, не към българите.

Квазимодо в "Парижката Света Богороца" на Виктор Юго има грозно тяло. Шекспировият Ричард Трети - грозно тяло и грозна душа. Шекспир казал "The evil that men do lives after them, the good is oft interred with their bones." Завесата се вдига. Мрак. Публиката чува първите думи на трагедията:

"Сега е зимата на наш'то недоволство". Така започва мрачната история за възхода на Ричард Трети към властта. Една от дългите трагедии на Шекспир; само "Хамлет" е по-дълга. Ричард Трети за кратко се задържал на власт. Всуе крещял да му дадат кон, за да продължи боя: "Кон, кон, моето кралство за един кон !" Но "Злината, която хората извършват, остава да живее след тях" и "Зимата на наш'то недоволство" продължава. Завеса. "Зимата на нашето недоволство" е последният роман на Джон Стайнбек, хубав роман, а заглавието му е по Шекспир.

Улемите, моллите, имамите, аятоласите, ходжите, Самюъл Хънтингтън, Тимоти Гартън Аш и другите дървени философи казват, че "ислямът не проповядва насилие, тероризмът е извращение на исляма". Чел съм Корана във френски превод, макар че "правоверните" забраняват Коранът да се превежда, забраняват Мохамед да се изобразява, камо ли да се карикатури, както го окарикатурили френските карикатуристи от "Шарли ебдо". Дълг е на правоверния да убие неверника, сполетян от фатва, като Салман Рушди, автор на "Харун и Морето от приказки", "Среднощни деца" и "Сатанински строфи".

Живях, четях, виждах. През Студената война иранският премиер Мохамед Мосъдък национализира петрола, Лондон и Вашингтон му скроиха преврат и го свалиха. Когато управляваше иранският шах, Франция даде политическо убежище на аятолах Хомейни, сложи в пищната си пазва отровна змия и тази змия ухапа Франция в началото на 2015 г.

Когато САЩ изоставиха шаха, аятолахът се върна, оглави Иран, обяви награда от $3 млн. за главата на Рушди; през 2007 г. я вдигна на $11,4 млн.

СССР налагаше светски режим в Афганистан, извърши военна интервенция. САЩ дадоха пари и оръжие на муджахидините да изгонят руснаците и те ги изгониха. Бжежински им викаше по мегафона "Аллах е с вас" от пакистанската страна на границата, мен граничарите ме пускаха и насам, и натам, понеже заедно пиехме чай и на една кирпичена пещ като кубенце лепяхме от вътрешната страна тънки питки от пшенично тесто, те се казват "нан" и са много вкусни. По стръмния рид на Хайберския проход лазеха мъже с денкове на гръб, те пренасяха суровина за хероин. Граничарите не стреляха, те пазеха само през контролния пункт да не мине някой без разрешение. Не знаех къде се преработва суровината, нито пътя на хероина, само подозирах, че една част от него минава през Турция и България към Европа. Знаех, че България печели от износ на оръжие и от трафик на хероин, че произвежда синтетичния наркотик каптагон. Сега от трафика нищожна част от парите са за българските граничари, повечко за някои политически партии, а значителна част се конфискува за приличие и политкоректност. Откакто САЩ взеха нещата в свои ръце, Афганистан произвежда десет пъти повече - това е бизнес за милиарди, който талибаните смачкаха след победата си. От мака се прави опиум, от опиума морфин, а немската фармация - фирмата "Байер" - измисли как от морфина да се прави хероин. Талибаните забраниха всякаква музика, разрушиха монументалните статуи на Буда, световно културно наследство. Момичетата да са неграмотни; и Мохамед бил неграмотен; той чувал каквото му нашепва Аллах, оттам е Коранът. На стари години взел за жена невръстно момиченце. Коранът е военен прочит на Библията, която казва: Не пожелавай жената на ближния си, нито роба му, нито робинята му, нито нивата му, нито вола му, нито осела му, нито никакъв негов добитък. Жена, робиня, добитък - няма разлика. Разлика има в номерацията на десетте божи заповеди в различните библии. Аз имам много библии, щото сравнявах преводите. Има големи разлики, но във всички Господ, Бог Яхве или Йехова дал десетте заповеди на Синайската планина на Мойсей той да ги даде на евреите. Мислех, че е планина, но я качих на един дъх, понеже е по-ниска от пловдивското тепе Бунарджика. С десетте заповеди карикатуристи и хумористи се майтапят. Те разправят, че заповедите били 15, но слизайки от "планината" Мойсей се спънал, изтървал един скрижал, който се счупил и останали 10 заповеди. Шега е това. 15 са заповедите, но Библията казва 10, понеже на еврейски "aseret had'varim", значи десетте думи и преводачите написали 10. Грешки в превода. И аз съм ги правил. Нарекох една новопоявила се болест СПИН, понеже Синдром на придобитата имунна недостатъчност ми изглеждаше по-приемливо от "на имунната дефициенция" и понеже по телевизията казах СПИН, така се възприе в България, а приятели с основание ми се скараха, че чутурата ми не разбира от атомна физика - спин било някакво въртене на електроните около собствените им оси.

Зевзеците разправят, че попът се оплакал на своя приятел равина: "Раби, някой ми открадна колелото. Как да го позная кой е тоя поганец? Не мога да подложа всичките енориаши на детектора на лъжата." Равинът казал: "Гледай кой от твоето паство ще сведе гузно глава, когато кажеш със страшен глас: - Гняв божи томува, който престъпил деветата божа заповед Не кради. - Но тя е номер 10 в моята библия, номер 9 е "Не прелюбодействай". Ау, забравил съм си велосипеда под къщата на вдовичката, на която нощес давах християнска утеха."

Дали такива шегички са остроумие или простащина, дали простеят карикатурите на "Шарли ебдо", е отделен въпрос; ние не убиваме присмехулници, а Хасан коли, разстрелва, убива. Президентът на САЩ Обама каза : Аз съм Чарли, но на CNN и другите медии беше "препоръчано" да не публикуват опасните карикатури. Triste et ridicule, NY Daily News censure une caricature de Charlie-hebdo. Такава е трансатлантическата солидарност в "свободния свят". Само Бойко Борисов е свободен да казва, че арабски тероризъм не ни заплашва, щото у нас на всяко кьоше има дюнер, а после - че не бива да подценяваме тази опасност. Българки и българи гласуват за Борисов, понеже са овчици и овни от неговото паство. Той е властелинът на електората, националното радио е властелинът на ефира, Толкин написа фентъзито "Властелинът на пръстените". Не фантазирайте, че светът е какъвто ни го показват медиите. Пред US посолството само Волен Сидеров се репчи за годишнината от смъртта на 2500 софиянци, софиянки и софиянчета в US бомбардировките. Ау, една радиоговорителка току-що каза бомбаНдировките. Това да му е кусурът на "повелителя на ефира", хаирлия да му е годишнината, мегаконцертът му да не е като онова с 500-те пиана на Гершуин. По-малкото е повече, казват японците и правят икебана само с едно цвете. Масовки? Благодаря. Онзи ден беше световен ден на "благодаря-то". Японците са много учтиви, но нямат дума за "благодаря". Те казват "домо аригато". Взели думата "аригато" от португалците и забравили да им я върнат. Пък ние си имаме хубавата дума благодаря, но избягваме да я употребяваме, щото сме японците на Балканите. Брей, колко отдавна започнала глобализацията!



DI copyright

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: Щъркот]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано17.01.15 11:32



Всъщност, аз не познавам по-голям дървен философ от Дмитрий Иванов. Тома Томов му прави конкуренция, но му остава бледо подобие. Специалитетът на Дмитрий е да нахвърля богатата фактология, с която му е пълна главата и накрая да направи някакъв напълно погрешен извод. То не е и извод, защото коментарите му имат винаги някакъв отвеян завършек, който деликатно "насочва" в посока "турили са ни го отзад, от мърдане няма смисъл - само повече кеф им правим". Който е работил по големи учреждения знае, че във всяко от тях се намира по една такава плачип*тка, която освен за талисман на фирмата, за друго не става.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано17.01.15 12:12



Wanna be...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано17.01.15 12:54



Да не говорим, че и фактологията му куца. Пише се Арнолд Шьонберг, а не Шьоненберг. 2 пъти е объркал името на човека, който е измислил додекафонията.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.01.15 13:02



Има смисъл от мърдане.
''Да мърдаме,та да доказваме,че сме живи!''
Казали сме го моя милост и Лех Валенса-независимо един от друг.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано17.01.15 13:11



"Аз съм Шарли" не е нищо повече от кратък изказ на съпричастност към убитите карикатуристи и техните семейства, и солидарност към журналистическата професия и свободата на словото. Забелязал съм обаче, че тези, които се пъчат с "Аз не съм Шарли", обикновено се оправдават с дълги словоизлияния и почват да правят интерпретациии на историята от Ричард III до днес. Хеле, гледам, и Виктор Юго намесили, че и с нищо виновните в случая македонски историчари.



***

Редактирано от mcline-73109 на 17.01.15 13:12.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 13:21



"Аз съм Шарли" не е нищо повече от кратък изказ на съпричастност към убитите карикатуристи и техните семейства, и солидарност към журналистическата професия и свободата на словото



Дали на същото мнение е Диодоне????

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано17.01.15 13:23



Това е за да конпенсира "н"-то от "бомбаНдировки".

***



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 13:24



Да, трябва по-простичко да се пише...по-ясничко и по-клиширанко...за да резюмирам и изказването на д-р Михайлов вчера...едни глупаци избиха други глупаци...или една арогантност се сблъска с друга...кофти работа...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 13:28



моя милост и Лех Валенса-независимо един от друг.


Лолек и Болек...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.01.15 13:37



Така е батко. Да Димитри Иванов е прекалено сложен понякога с огромната си ерудиция и не се разбира от всички, особено когато фините му изводи не съвпадат с едноизмерната дресировка от НПО-тата. Друго си е да дойде, някой бивш парторг, като дементиралия агент дядо Петко или съветският разведчик и доносник Иво Инджев със сто думи речников фонд да зомбират новия чугунориат с правилни насоки и изводи.





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.01.15 13:39



Хе, хе, не е по темата и не е лично, но това ми напомня оня виц за една отворена мадама с опит, която все не можела да разбере клиентите - "Един иска да мърдам, други да не мърдам, все не мога да ги разбера тия мъже"





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.01.15 15:28



А да видим дали ти на 83 ще носиш памперс или ще имаш 6 по краснопис...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.01.15 15:33



Путин го накара....
Иначе го чета всяка седмица. Нестандартен е и това го прави свеж, точни попадения на циник с морал...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано17.01.15 15:38



Ти пък от къде знаеш, че Дмитрий не носи памперси?

***



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: persone]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано17.01.15 15:51



Той тия фините неща си ги говори същите от 40 години, ама нали тогава не бяхме дресирани, та всички го разбирахме.

***



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.01.15 15:57



Аз съм Шарли" не е нищо повече от кратък изказ на съпричастност към убитите карикатуристи и техните семейства, и солидарност към журналистическата професия и свободата на словото
---
Да, ама бизнесът си е бизнес:

Службите в няколко държави в Западна Европа са отхвърлили многобройни молби да бъде запазена като търговска марка фразата "Аз съм "Шарли"





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано17.01.15 18:48



Заложената по сътворение свобода на човека да се самооПРЕДЕЛя (на английски същата работа: to define, to determine, from Latin dēfīnīre = to set bounds to) предполага, че това става с поставяне на граници, разграничаване спрямо другите, с което конфликтите са априори част от живота. И за атеистите, от гледна точка на "Прозход на видовете" на Дарвин нещата не изглеждат по-различно.

В този смисъл, какво ми казва ново Дмитрий, когато прави тези ретроспективи назад до маите, в опит да ти го натърти. Какво, като американците са хранили муджахидините, а французите - шаха, па после се отказали. Французите са си французи, американците са си американци, те нито са едноверци на талибаните, нито са му поданици. Не са имали повече общи интереси - били са им шута. Американците щяха да си хвърлят капите от радост, ако всички държави по света бяха мирни демокрации като Австралия, Великобритания или Канада, вместо да се налага да избират между руските марионетки и религиозните фанатици. Но на Дмитрий истроиите нямат край...Ето, германският аташе, когото като дете виждал да си пие кафето на "Лавеле" в ... кафене, което вече го няма, защото една бомба го разруши, обичаше да казва..., а днес ... И какво от това, тогава на власт е бил онзи с мустаците, днес на власт е Ангела Меркел. Панта рей...Благодаря, историята трябва да се познава добре, само че аз на германското аташе от 1944 не му дължа нищо, нито внуците му длъжат нито, нито аз - на внуците му. И на френския посланик също, нито на шаха, нито на Роналд Рейгън, нито на Хо Ши Мин, нито на никого...

Редактирано от tigarot-67335 на 17.01.15 18:50.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.01.15 19:36



Американците щяха да си хвърлят капите от радост, ако всички държави по света бяха мирни демокрации като Австралия, Великобритания или Канада, вместо да се налага да избират между руските марионетки и религиозните фанатици.
---
На Америка по им върви да не са световни джандари, а да се върнат към курса на ненамеса в световните работи... Просто да оставят останалия свят да се трепи както си намери за добре. Кой дявол им подсказа, че те със сила могат да налагат своя жизнен опит?



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 19:45



мирни демокрации като Австралия, Великобритания или Канада



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано17.01.15 20:07



На Америка по им върви да не са световни джандари, а да се върнат към курса на ненамеса в световните работи... Просто да оставят останалия свят да се трепи както си намери за добре. Кой дявол им подсказа, че те със сила могат да налагат своя жизнен опит?

Курсът на ненамеса е окончателно напуснат ако не след Първата световна, то след Втората. А със студената война беше закован за дълго време напред. Вижда се от историята, че на човеконенавистни режими и идеологии ти като не дойдеш при тях навреме, рано или късно те ще дойдат при теб. Може да не ти срутят кулите в Ню Йорк или метрото в Мадрид, достатъчно е да затворят Суецкия или Панамския канал, или да застрашават добива на петрол. Интересно е, кой от коя страна на барикадата се вижда. Аз например знам, при доста от възможните катаклизми нашата фирма ще спре работа, защото е навързана с глобалните вериги. Бисер Петното, Сидеров и пр. ги боли фарът , те ще се кефят, че някой е натрил носа на Уолстрийт, глобализма и световния империализъм

Редактирано от tigarot-67335 на 17.01.15 20:08.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.01.15 20:37



Курсът на ненамеса е окончателно напуснат ако не след Първата световна, то след Втората.
---
И жалко.. бих казал... Не може всичко да се оправдава с един Панамски канал. И сега САЩ рипат срещу бъдещият Никарагуански канал, който ще им засегне монопола, защото ще има тройно по-голяма пропусквателна способност... Но те ще направят всичко това да не случи... Ами така действа кварталния гамен...
--
Това както и да е... ми защо им трябваше на САЩ да правят разни цветни революции... от Кайро до Киев? Чий уй те търсят в украинските степи?



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.01.15 20:43



Ми ако некои в детската градина пише като него и се осира евала, за демокрацията нема природни закони.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано17.01.15 20:57



Kой ти каза, че ще "направят всичко възможно"? Това много пъти го слушах, но ето, че каналът вече се строи здраво. Също се говореше, че няма да пуснат китайците до природните залежи на Африка и Южна Америка, но ето че китайците се наместиха и там, сдушавайки се с разни диктатори като Чавес и Мадуро.

Нищо няма да се случи, ако въпросът е до това да си прекарват контейнерите с евтините стоки. Ако се зададе нов Пърл Харбър, тогава ще ги избачкат по някакъв начин, но той отново няма да е като бомардират или минират канала. Ще издигнат най-вероятно някое марионетно правителство на власт, с което китайците хем ще имат канал, хем не съвсем. На война като на война. Но стигнат ли дотам нещата, каналът ще е най-малкият проблем и на двете държави.

Но имам чувстото, че американците са се изтеглили и гледат на китайския поход като на сеир. От китайци никой не е спечелил засега. Ще изчакат самите потърпевши да изреват на умряло



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано17.01.15 21:06



Но имам чувстото, че американците са се изтеглили и гледат на китайския поход като на сеир.
---
Ми не знам. Чета някои работи, които на пръв прочит ми звучат логично:

...От друга страна, създаването на алтернативен, при това по-мащабен, трансокеански маршрут в Централна Америка, който не е под прекия военно-политически и икономически контрол на Вашингтон, съществено променя геостратегическата ситуация в света. И би било поредната крачка към ликвидирането на еднополюсния свят, доминиран от САЩ. Държавите от БРИКС ще имат съществени икономически ползи от новия канал, не само от инвестиционно гледище, а и като стимулиращ фактор на търговския обмен между тях – ще се улесни, например, бразилският износ на желязна руда към Китай и Азиатско-тихоокеанския регион; Китай ще получи по-лесен достъп до венецуелския нефт и прочие.





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор vedm (ентусиаст)
Публикувано17.01.15 21:36



"Дали на същото мнение е Диодоне?"

Диодоне изрази одобрение и симпатия към убийците на невинни хора. Това е равносилно на призив за нови убийства. Наистина ли не виждаш принципиалната разлика между рисуването на карикатури и призивите за произволното убиване на хора, без съд и присъда?

Критиката и подигравката с дадена идеология или религия по никакъв начин не е подстрекателство към убийства. Думите на Диодоне са подстрекателство към убийства. Едното е изразяване на мнение, другото е насъскване към физическо насилие над хора които са дръзнали да изразят свободно мнение.

Западните медии (като повечето медии по целия свят) са лицемерни и продажни, и има защо да бъдат критикувани. Например за слепотата по отношение на тероризма и престъпленията на украинската хунта. Но това не значи че всичко което казват автоматично трябва да е лошо. В случая с карикатурите на педофила Мохамед правото е на страната на загиналите карикатуристи, и на всички които казват "Аз съм Чарли"

Между другото, току що ислямски тълпи, ревещи "Аз не съм Чарли", изгориха най малко седем (7) църкви в Нигер:



Редактирано от vedm на 17.01.15 21:37.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано17.01.15 22:10



С какво износът на бразилска руда за Китай по никарагуанския канал, вместо както досега по Панамския, е някаква по-голяма заплаха за САЩ от например доминацията на Китай в производството на електроника?!



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.01.15 23:46



Диодоне каза, че е Шарли Кулибали и той е наистина такъв, с баща камерунец и майка французойка. Това каза Диодоне, нищо повече. Впрочем казва, че ционистите от години извършват тероризъм срещу палестинците и в това има известна доза истина или поне двете страни се терорят взаимно, но едните са терористи /Хамас/, а другите /еврейските заселници-фанатици/ не са....

Убийството на карикатуристите е сигнал, че във Франция живеят множество "французи", които не споделят ценностите на карикатуристите. Впрочем техните ценности не са споделени и от мнозина католици, които са против гейбраковете и представянето на Дева Мария като проститутка. Войнстващият и просташки атеизъм с нищо не е по-добър от религиозния фундаментализъм. А подпалените църкви в ислямските страни не са никаква новост, но на Запада му дремеше доскоро. Не виждам например някаква реакция за опустошаването на Маалуля или пък на коптските светини в Египет. Сега реват не за църквите, а за френския културен център в Нигер...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 00:25



Ми явно е, щото тук пуснаха здраво разни екологични организации на протест, на втори фронт се издигна корумпираността на сандинистите да вземат решението...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор vedm (ентусиаст)
Публикувано18.01.15 01:35



"Войнстващият и просташки атеизъм с нищо не е по-добър от религиозния фундаментализъм

Има само една малка разлика: "войнстващият просташки атеизъм" не е убил никого и не подстрекава никого към убийства. Може би това за теб е просто маловажна незаслужаваща внимание подробност: в такъв случай дискусията ни става излишна.

А това което каза Диодоне беше директно одобрение и симпатия към убийците, колкото и да се опитваш да го замажеш. И забележи, никой не го разстреля: просто културно е започнато разследване по случая и най вероятно ще се отърве просто с глоба.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 01:42



Има само една малка разлика: "войнстващият просташки атеизъм" не е убил никого и не подстрекава никого към убийства
Напълно ли си сигурен? Аз пък все си мисля, че много свещеници са били убити именно от войнстващи атеисти, като започнеш от Френската революция и минеш през болшевизма и нацизма. Сега се надявам да не убият някой ходжа във Франция, само защото е ходжа...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 02:03



The Muslims are never happy!
They're not happy in Gaza .
They're not happy in Egypt .
They're not happy in Libya .
They're not happy in Morocco .
They're not happy in Iran .

They're not happy in Iraq .
They're not happy in Yemen .
They're not happy in Afghanistan .
They're not happy in Pakistan .
They're not happy in Syria .
They're not happy in Lebanon .

So, where are they happy?

They're happy in Australia .
They're happy in England .
They're happy in France .
They're happy in Italy .
They're happy in Germany .

They're happy in Sweden .
They're happy in the USA .
They're happy in Canada.
They're happy in Norway .

In short, they're happy in every country that s not Muslim.

And who do they blame?

Not Islam.
Not their leadership.
Not themselves.

THEY BLAME THE COUNTRIES THEY ARE HAPPY IN!

AND THEY WANT TO CHANGE THEM TO BE LIKE THE COUNTRY
THEY CAME FROM WHERE THEY WERE UNHAPPY.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано18.01.15 08:44



Нека гледме скалата на нещата. Строи се канал между 2 океана през планините, какво те учудва, че имало екологични протести? Не знам дали сандинистите са корумпирани, но е много вероятно. Да си чул за международен търг за концесията на канала? За метрото в Катар българските строителни фирми се оплакваха, че имало 150 оферти.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 09:18



Нищо чудно, за това точно протестират хората и срещу проучванията и добива за шистов газ...само че едните еколози са готини, а другите-руски подлоги...


Иначе китайският проект за канал през Никарагуа крие наистина сериозни рискове за екологията, защото може да ликвидира едно огромно сладководно езеро и да обърка цялата екология на Никарагуа. А сандинистите се биеха срещу проамериканския диктатор Сомоса и бяха подкрепяни от СССР. Така че много ясно е, че във Вашингтон не ги долюбват, защото катурнаха Сомоса и завзеха властта с оръжие в ръка след местен "ЛатиноМайдано"....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.01.15 10:08



И на 23 сигурно е писал ''бомбаНдировка''или пък ''Амуниции''.
Муницията е фишеклъко,джепаната,амуницията е главно каишите и токите и пр.-на кон или въоръжен човек.
Недостатъците в правописа не са престъпление,но са показател за някои работи-едната е НЕДОСТИГ НА УСЕТ.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор Щъркот (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 10:29



Пред US посолството само Волен Сидеров се репчи за годишнината от смъртта на 2500 софиянци, софиянки и софиянчета в US бомбардировките. Ау, една радиоговорителка току-що каза бомбаНдировките

Не разбрах какво точно коНпенсира....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: Щъркот]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано18.01.15 10:44



Да, това с коНпенсацията го видях вчера, но беше вече късно.



***


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор mcline-73109 (тъмносин)
Публикувано18.01.15 10:51



А още вчера щях да те питам, какво значи заглавието на темата - "Като умрат тия, какво ще правим" ?

***



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: mcline-73109]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.01.15 11:16



Дали пък един вид няма да останат живи мъдреци,които да ни дават акъл на нас,нищите духом?
От знаковите фигури на 70-те и 80-те нине здравтвующи са още Кеворк Мъдреца,още Янчо Крадеца,Васко Кеца;отидоха си Иван Вдовеца,Пенчо Ловеца...
Васко е някяк извън логиката на останалите,но такъв беше лафът навремето-за римата.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано18.01.15 11:30



"войнстващият просташки атеизъм" не е убил никого и не подстрекава никого към убийства

Той пипа на едро, убива цели нации, макар и не със скоростта на куршум, а малко по-бавно.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано18.01.15 12:05



Един роднина летя по празниците от Берлин, доне се ми броя на Ди Велт, който раздавали в самолета и точно в момента чета културната му рубрика. Представят някаква нова книга за световните религии. На един от въпросит теологът, който я е написал, отговаря, че от френската революция насам религиозният култ е заменен с култа към нацията, в името на който се вършат същите античовешки деяния, каквито е извършвала и средновековната църква. Не вземам становище прав ли е или не.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано18.01.15 12:07



Но примерно съм се замислял - две армии една срещу друга, и на двете на бойните знамена пише "С нами Бог". Винаги ми е изглеждало като грешка в картинката.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: Щъркот]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано18.01.15 12:13



Протестът срещу шистовия газ е напълно легитимен. Приказката за руските подлоги тръгна от това, че наистина руските подлоги съзряха в еколозите свои съюзници по казуса и се подредиха под техните знамена. Това го наблюдавам на микроравнище - всичките мои познати американофоби си въртят едно клипче, как в Луизиана водопроводните кранчета са се превърнали в газови горелки, които бълват 3000-градусна плазма. Разбира се, има цяла поредица такива. Например че монах от Грузия е излекувал рака преди 50 години, но фармацевтичната индустрия е организирала неговата загадъчна смърт.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.01.15 12:16



Но примерно съм се замислял - две армии една срещу друга, и на двете на бойните знамена пише "С нами Бог". Винаги ми е изглеждало като грешка в картинката.
---
Тази работа е по-стара от френската революция. След покръстването на България цар Симеон е нападал многократно ромейската империя. И двете противостоящи се страни са вдигали хоругви и са се клали все в името на Христа. Е, и делата на Симеон и делата на Самуил може да минат като династични войни...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор tigarot-67335 (старо куче)
Публикувано18.01.15 12:33



Сега изкопах самата статия. Книгата се казва "Нортонова антология на световните религии" (не знам какво значи "Norton" Anthology, признавам си). Автор Джак Майлс, Ървайн Университет - Калифорния.

Питат го за протестите срещу исляма, които се надигат в Германия. Отговор:

"Съвсем спекулативно ще отговоря по темата: след като религиозният култ към християнството беше отслабен от Просвещението, най-често той беше заменен от национализма. Най-очевадно това важи за Франция. Атеистичният поход на френската революция беше последван от империята на Наполеон, а Наполеон събираше французите под знамето "la nation", която стана свещено понятие. От този момент нататък в Европа се умираше не за вярата. За Родината се умираше геройски, очите се пълнеха със сълзи, издигаха се паметници. ..."



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 13:00



Например че монах от Грузия е излекувал рака преди 50 години, но фармацевтичната индустрия е организирала неговата загадъчна смърт.


Само да не излезе вярно, че тогава не знам...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 13:01



Забрави Иво Подлеца и Коритаров "Певеца"....



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot-67335]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 14:02



Аз например знам, при доста от възможните катаклизми нашата фирма ще спре работа, защото е навързана с глобалните вериги
Ами, ако сте вързани с Монсанто например...няма да пролея и една сълза, сори...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор tigarot (старо куче)
Публикувано18.01.15 14:38



Moнсанто не идва през Суецкия канал, а по-скоро през Гибралтар или някоя западноевропейска фабрика. Но идват един куп редки стомани в нашия случай, без които не можем да работим и щом ние от село закъсваме, какво оства за американци, германци, италианци и т.н.

Тоест Суецкият канал си е наистина нещо, където пазенето си заслужава, но сега ако работи човек някъде сотаджия или портиер на "минималец" :-) , темата ще му е много далечна и да - наистина ще му изглежда, че американци и англичани се бъркат където не им е работа.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tigarot]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 15:18



Но идват един куп редки стомани в нашия случай,

Оо, в такъв случай съм твърдо ЗА...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 16:59



Да, ама когато половин милион деца без родители от Салвадор, Хондурас и Гуатемала минаха границата миналата година и се зададе въпросът къде са тези от Никарагуа, един рублофил тук изпусна информацията, че за разлика от режимите на хунта в тези страни подкрепяни от САЩ, сандинистите направили доста подобрения в икономиката и стандарта на съгражданите си..

Илиноис още отказва да прекъсне канала към Големите Езера и Азиатският Шаран по този начин да мине от притоците на Мисисипи. И негИ го управляват льоши сандинисти.

Редактирано от torlakov-93629 на 18.01.15 17:03.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор vedm (ентусиаст)
Публикувано18.01.15 17:01



"много свещеници са били убити именно от войнстващи атеисти, като започнеш от Френската революция и минеш през болшевизма и нацизма."

Това е толкова изтъркано клише, че не знам дали има смисъл отново да обяснявам пълната му несъстоятелност, но айде от мен да мине.

Болшевиките са болшевики, а нацистите са нацисти. И двете идеологии нямат нищо общо с атеизма (тук думата "атеизъм" може да се замени със "скептицизъм", или "научен метод", или "критично мислене"). Определението на атеизма е много просто: това е неприемането на твърденията за съществуване на всемогъщо свръхестествено същество което е създало и управлява света. И неприемането е не поради идеологически подбуди, а поради простия факт че за това няма емпирични доказателства.

Нацистите сами се декларират за християни и за вдъхновени от Бога. Хитлер на много места в речите и книгите си говори за Бог, и за това как той се ръководи от Божието вдъхновение. На колана на всеки немски войник в нацистката армия има надпис "Got mit Uns" ("Бог е с нас").

Болшевиките официално се декларират за атеисти, и наистина са били атеисти по отношение на християнския бог. Но да твърдиш че причината за болшевишките зверства е атеизма, е все едно да твърдиш че причината за зверствата на Сталин и Хитлер е в техните мустаци. "Сталин и Хитлер са с мустаци, значи всички мустакати са зверове"



Самият болшевизъм е просто една религия: има свои свещенни книги (Капиталът, книгите на Ленин и т.н.), има своите пророци (Маркс, Енгелс, Ленин), и всеки "атеист" (по отношение а комунистическите богове), който се осмеляваше да осмива и да се подиграва с тия свещенни пророци, или със свещените комунистически догми (например като прави карикатури), беше репресиран, убиван, обявяван за "примитивен и вулгарен войнставащ капиталист"...ах чакай това ми напомня нещо

Да не говорим че в Първата Световна война и всичките войни преди това - в които са избити вероятно стоици милиони хора и са извършени безброй зверства - атеисти и атеизъм изобщо не е имало, а напротив, висчки участници в зверствата са били силно вярващи. Както и днес.

Има логически път от религиозната догма ("Моята религия е истинската а всички други са грешни и трябва да бъдат унищожени") до масовите убийства и зверства.

Няма такъв логически път от твърдението "Не вярвам на твърдения за съществуването на свръхестествени същества, ако за това няма съответните доказателства", което е същността на атеизма.

Редактирано от vedm на 18.01.15 19:43.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 17:12



Между другото и баща ми, стар кореняк гражданин, казваше бомбаНдировка. Не е зле някой да да види жаргоните от преди 9-ти.
Предполагам знаеш, че човекът е бил преводач на доста класици които си чел, дори е въвел думата СПИН.
Има си мнение, не всичко което казва ми харесва, но както и с Бочаров виждам талант, искреност , и страст, лична смела гражданска позиция , интелект, и го УВАЖАВАМ.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.01.15 17:57



Съгласен.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 18:20



Сложи и него о Бочаров до тези змии на власт, които ти казват неща, за които знаеш, че и те не вярват , как се унижават и с това и държавата да слязат от нивото на институцията за да се подмажат на външен министър. Тук колежка на тъщата като чула, че Кери е в България заключила "сигурно имате много терористи...")))



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано18.01.15 19:29



Тази вечер при Дикоff гост беше Тома Томов (и на него трябва да му отдадем дължимото). Направи интересни коментари, но защо ли набеди Джим (Джон) Кери за противник на виетнамската война показвайки един колаж сътворен от две различни снимки:





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 19:53



"Джим" 2004 го разпъваха на кръст със някакъв подвиг в лодка, която други ветерани не му го признаха. Една от причината да изгуби срещу Бушмена.
Между другото, споменаваха и неговата младост и като противник на тази война след завръщането му. Но кой ли не е бил нейн противник и не можеха да го набедят.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 22:41



Нацистите не са никакви християни, те създават свой култ, базиран на нордическите саги и тибетска митология, но този култ е таен и е само за върхушката, за простолюдието се поддържа легендата за борбата на Запада срещу Изтока, а Gott mit uns е просто дан на традицията, немски еквивалент на С нами Бог. Атеистите-комунисти преследваха религията и избиха доста хора заради религиозните им убеждения, всъщност не само свещеници. Войнстващият атеизъм е не по-малко просташки и агресивен, отколкото радикалния ислям или пък някои християнски секти.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 22:43



Няма такъв логически път от твърдението "Не вярвам на твърдения за съществуването на свръхестествени същества, ако за това няма съответните доказателства", което е същността на атеизма.


Точно това проповядваха в комунистическия режим като абсолютна догма и преследваха вярващите....

А пък простакът Айнщайн на въпроса "Как се промениха възгледите Ви след като формулирахте своята теория за относителността?" отговаря "Станах по-религиозен".


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 18.01.15 22:48.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 22:45



Димитри Иванов пародира журналистка, която казва бомбаНдировка, а самият той отлично знае как се изписва и изговаря думата. Що се отнася до Шьоненберг, подвел се от американското изписване на името му Schoenberg.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 18.01.15 22:45.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.01.15 22:50



Познавах лично сандинисти, които пребиваваха в Перник в края на 80-те години по линията на интернационалната помощ. Биеха се срещу Сомоса, който си беше типичен латиноамерикански диктатор от ЦРУ-ски тип и се опираха на подкрепата на руснаците като част от Студената Гореща война в Третия свят.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.01.15 23:50



Ми така се прави, след 50 години казваш, че било грешка( кат бае Добри Джуров) , но е късно да те съдят, пък и си зает да правиш нови грешки и диктатори.
Между другото в Хондурас преди няколко години се извърши тих военен преврат срещу законно избран президент, чиято вина бе, че искаше да прокара поземлена реформа.



Тема интересно мнениенови [re: Щъркот]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.01.15 00:16



р Мохд Абуаси: В "Ал Кайда" и "Ислямска държава" има 5 терористи с прякор Българина!
BLITZ - 18 Януари 14:41
Д-р Мохд Абуаси е роден през 1960 г. в град Рамала, на 16 км от Йерусалим. Преселва се в България през 1984 г. Завършва журналистика в СУ "Св. Климент Охридски". По-късно защитава докторат по политология в областта на международните отношения. Тясната му специалност е ислямският фундаментализъм и ислямистките партии по света. От 16 години е български гражданин. През 2005 г. става директор на новосъздадения у нас Център за близкоизточни изследвания. Той е анализатор на Арабската пролет, както и на случващото се в Турция.
Ексклузивно за “ШОУ” д-р Абуаси коментира зловещия атентат срещу журналисти в Париж и разкрива истината за участието на българи в терористичната организация “Ислямска държава”.

“Хората от гетото в Пазарджик изповядват “ромски джихадизъм”, категоричен е анализаторът.
Абуаси припомня: “Още преди 2 години предположих, че агент на МОСАД стои зад атентата в Сарафово!”



- Д-р Абуаси, вие предрекохте още през септември, че Франция ще бъде мишена на атентати. Как ще коментирате ужасяващия терористичен акт срещу журналисти в Париж?
- Още през септември казах, че Франция е мишена и ако ще има атентати, то те ще бъдат там. Тези атентати, за да предизвикат по-голям шум, трябваше да станат по време на празниците, но заради засилените мерки за сигурност се случиха след тях. Целите, които бяха избрани, са цели, които не са кой знае колко охранявани. Независимо от връзките на някой от братята с «Ал Кайда“, имаше информация, че е обучен в Йемен, но според мен и атентатът в супермаркета, и атентатът в списанието са дело на «фрийлансъри“.

Това са хора, които не са членове на дадена формация, а я следват по идеология. Оказа се, че този от супермаркета приема курса на «Ислямска държава“, а другите двама - братята, приемат курса на «Ал Кайда“. И тримата обаче не са работили по директна инструкция, те са били ръководени от техните убеждения.

Очаквам подобни атентати да има и в други европейски държави, като например в Германия и Белгия.

Терористичният акт срещу сатиричния вестник «Шарли Ебдо” в Париж не взе живота само на 12 души. Той отне усещането за сигурност на целия европейски континент, оправда очакванията на мнозина, че кървавите конфликти няма да пощадят никого! За пореден път погрешно вмени на милиони мирни мюсюлмани из целия свят, че трябва да носят отговорност за ограничена група хора, които вярват, че гласът им ще бъде чут само ако убиват!

Нападението в Париж е жестоко престъпление, но е естествен резултат от политиката на Франция в Сирия. Тя е един от основните спонсори на въоръжените групи в Сирия, включително и на “Ал Кайда”. Страната допусна хиляди французи да заминат за там и да воюват на страната на “Ал Кайда” и «Ислямска държава”.

Жертва на атентата в Париж стана редакционният състав на сатиричен вестник, чиято политика беше да се движи на границата между безотговорната провокативност и авангардната разкрепостеност. Свободата на словото свършва там, където словото накърнява нечие достойнство и нечие съкровено пространство. Поругаването на религиозни символи е неприемливо поведение, без значение за коя религия става дума и кой извършва подобно оскверняване! Разкрачената Дева Мария, от чиято вагина се изстрелва Исус Христос, не е проява на чувство за хумор. Нито е белег на творческа оригиналност да рисуваш религиозни фигури, смятани за такива без образ и подобие. Не е и израз на професионална непоколебимост, когато виждаш, че публикациите ти раждат протести и дават оправдание на тероризма из целия свят!

Атентати като този в Париж стимулират ислямофобията, а тя от своя страна провокира нови терористични нападения! Крайният екстремизъм се нуждае от омразата срещу исляма. Когато публикуваш карикатури срещу исляма, и най-вече срещу Пророка, обиждаш милиони хора и екстремистите лесно се възползват от това!

Само в деня след атентата срещу «Шарли Ебдо” бяха атакувани няколко джамии във Франция.

Прави впечатление и друг парадокс. Ако наистина във Франция всеки може да говори и пише за всичко, защо теми като Холокоста са табу там? Защо можеш свободно да осмиваш религиозните вярвания на милиарди души, но ако отречеш Холокоста или изразиш съмнение, че той се е случил, отиваш в затвора? И защо осъждането на геноцида спрямо други народи е потъпкване свободата на словото? През 1990 г. Франция прие нормативен акт, съгласно който е незаконно да се оспорва съществуването на престъпления, попадащи в категорията на “престъпленията против човечеството”, за които нацистите са осъдени по време на Нюрнбергския процес през 1945-1946 г.

През 2012 г. обаче Конституционният съвет на Франция реши, че споменатите разпоредби не се отнасят за отричането на арменския геноцид, защото това противоречи на основния закон на страната и накърнява свободата на словото.
Европа сега е в траур. Лозунгът «Аз съм Шарли” беше прегърнат от журналисти, политици и обикновени хора, потресени от отвратителния отговор на действия, чийто генезис далеч не се дължи на журналистиката!

- В края на миналата година ливанската партия «Хизбула“ е арестувала своя човек - Мохамед Шорба, който се оказва, че е агент на израелските служби МОСАД и до скоро е бил помощник на шефа на отдел «Външни операции” в «Хизбула”, който прави скандални разкрития за участието си в атентата в Сарафово. Как ще коментирате този шокиращ факт?

- Задържането на този агент на МОСАД обръща на 180 градуса лансираната от Израел и техните съюзници досега версия, че «Хизбула” изцяло стои зад трагедията на летище Сарафово на 18 юли 2012 година.
Шорба е ливанец, работил в отдел външни операции в «Хизбула”. При задържането си той признал, че е работил за МОСАД и оттам го внедрили в една южноазиатска държава. Той вербувал за работа с МОСАД още четирима души, които също са арестувани. Установено е, че докато бил агент на израелското разузнаване, получил 1 млн. долара.

Отделно от това Мохамед Шорба разкрил, че стои зад уж провалените атентати в Азербайджан, Тайланд, Грузия, както и зад трагедията в Сарафово.

Задържането на Шорба потвърждава обоснованото предположение, което направих пред медиите още преди две години, че зад атентата в България стоят чужди тайни служби, които използват внедрени хора в «Хизбула”, за да я компрометират пред света и да докажат, че мястото й е в списъка на терористичните организации. Най-странна беше тогава реакцията на премиера на Израел Бенямин Нетаняху, който 10 минути след взрива и преди още да е ясно какво се е случило в Бургас заяви, че зад атентата стои «Хизбула”.

Още преди 2 години предположих, че агент на МОСАД стои зад атентата в Сарафово!

- А има ли български граждани в терористичната организация “Ислямска държава”?
- В терористичните организации “Ислямска държава” и “Ал Кайда” няма нито един етнически българин, няма нито един турчин или ром, роден в България. В Сирия и в Ирак може да има двама-трима иракчани или сирийци, които имат български документи, получени преди време по пребиваване или защото майка им или баща им са българи. Но нищо повече. Нашите служби ги знаят кои са. Те едва ли ще се върнат тук!

Преди известно време военният министър в служебното правителство Велизар Шаламанов вечерял с израелския посланик в София и беше получил такава информация, че има българи в “Ислямска държава”, но тя не е вярна и не е адекватна!

По БНТ имаше репортаж за 40 българи, които воюват за “Ислямска държава”! Създаде се психоза!

След това имаше и “разследване” по bTV, в което се твърдеше, че има един българин в редиците на “Ал Кайда”, който уж загинал в Пакистан от американските бомбардировки. Даже показаха снимка.

Проверих, има такъв човек, но той не е българин, а узбекистанец, само прякорът му е Българина. Това си е чиста манипулация! Това не е единственият човек с такъв прякор там.

Има поне още четирима - узбекистанци и туркменистанци. Единият от тях загина като камикадзе в Сирия, друг загина пак в Пакистан... На всички прякорът им е Българина! Може би е свързано с това, че на прабългарите корените са им оттам. Но никой от тях не е българин! Воювали са за различни терористични организации.

- Но в “Ислямска държава” има множество европейци, които участват в екзекуциите...
- В “Ислямска държава” има терористи от 50 държави. Испанците бяха арестували един български гражданин, който изпраща мюсюлмани от Испания за там! Те не приемат други. Затова има християни, които приемат исляма, за да заминат! Има хора от Косово, Босна, Англия, Франция, Белгия, Холандия, Канада, САЩ.

Там имаше двама етнически французи от богато семейство. Приели исляма и заминали за Сирия. Единият се взривил като камикадзе в едно училище и убил 8 деца! Един англичанин рапър стана техен член, един играч на “Ливърпул” стана член на “Ислямска държава”! Има и двама лекари!

- Наскоро беше проведена акция на ДАНС в ромската махала в Пазарджик. За какво става дума там?
- Всички медии в света говорят за “Ислямска държава”! В Интернет, ако знаеш турски, можеш да достигнеш до пропаганда на терористичната групировка. Така се е случило и там. Но това, което се пропагандира в Пазарджик, аз наричам “ромски ислям”! Тези хора наистина вярват в това, което мислят, но не знаят, че това не е ислямът!

Те са чели тези неща в учебници, откъснати от контекста и мислят, че радикалният ислям е истинският ислям! Тези хора нямат според мен никаква пряка връзка с “Ислямска държава” или с “Ал Кайда” или с други подобни организации. Те изповядват неправилната форма на исляма под влияние на саудитския уахабизъм или на по-твърдата форма на салафизма, попадат и под влияние на джихадитския салафизъм.

Но досега нищо не показва, че тези хора са част от терористични структури. Вече и официалните власти знаят това.
Опасността е, че те наричат своята пропаганда ислямска, а тя не е такава, а ислямистка пропаганда и тълкува религиозните текстове извън контекста в Корана.

Примерно текстът от Корана: “Убийте неверниците, където ги намерите!” Но този цитат описва една историческа ситуация и думите на пророка Мохамед се отнасят само за нея. Исус Христос казва в Евангелието от Матей: “Аз не дойдох да донеса мир на земята, а меч!” Ако извадим тези негови думи буквално от Евангелието и започнем да ги тълкуваме кой както си иска, ще стигнем много лесно до... християнски джихадизъм!

Ислямът като всяка друга религия е толерантен, проповядва любов. Но тези хора изкривяват исляма. Джихадистите са може би 1 на 10 000 от мюсюлманите в целия свят, които са 1 млрд. и половина! А според джихадистите - и останалите мюсюлмани също са неверници! Аз, според тях, съм неверник! Или с тях, или против тях!

Досега над 90 процента от жертвите на джихадистите в Ирак и Сирия са мюсюлмани. Тези хора не трябва да се наричат ислямисти, защото така се свързват по един или друг начин с исляма! Това са обикновени престъпници терористи!

- Как по-точно са “обработени” ромите от пазарджишкото гето?
- Информацията на тези хора, както казах, идва от Интернет и от някои турски книги, написани от представители на салафизма. Те влизат в различни сайтове и като видят нещо ислямско, се надъхват: “Аллах акбар! Аллах акбар!” Далече са от реалността, искат цялата действителност да се съобразява с тяхната “религия”.

Те възприемат исляма като форма на бунт. Не искат да ги смятат за измет, искат да чувстват, че са живи, че играят някаква роля в този свят! Търсят нова идентичност като радикални мюсюлмани, която предизвиква интереса на обществото към тях! И постоянно измислят нещо, което предизвиква интереса на медиите към тях!

Салафитите не гласуват. Ромите от Пазарджик, макар и менте салафити, също са приели това. Тяхната идеология го забранява. Те вдигат знамето на “Ислямска държава” или обличат фланелки, щамповани със знаците на терористичната организация - да привличат медиите! Така се чувстват силни, чувстват, че съществуват, изпитват наслада, че цялото общество говори за тях! Ако влязат в затвора - стават мъченици! Ахмед Муса става по-силен, когато го затворят, защото той става символ на мъченичеството, става герой! Неговите последователи стават повече и по-силни!

- Тези хора биха ли тръгнали да се бият реално за “Ислямска държава”?
- Не. Но дано да тръгнат, че да приключим с този случай!
Ако тези хора вярват в това, което говорят, отдавна да са там! А техният джихад е само в щампованите фланелки - да провокират обществото, да скандализират, това е ромският джихад!

- Никаква ли опасност няма от “ромските джихадисти”?
- От тях самите няма никаква опасност! Те нямат пряка връзка с “Ислямска държава” и нашите служби ги знаят до един. Но ако допуснем този вид пропаганда да съществува, има опасност да активира други мюсюлмани у нас и те да образуват т. нар. “спящи клетки” и др. “Спящи клетки” засега няма, но опасността да има е голяма.

В България има доста християни, които станаха не само мюсюлмани, но и салафити! Един български студент, много интелигентно, много свястно момче, напусна университета и стана салафит! От Русе две момчета - също! Не са станали джихадисти, но станаха салафити - това е само идеологията. Много лесно могат да станат и джихадисти, ако се намерят хора да ги обработят в тази посока!

Акцията на ДАНС в Пазарджик беше в резултат на появата на клипове, които се тълкуват като пропаганда на “Ислямска държава”. Тази пропаганда трябва да бъде спряна! Но в съда много трудно това ще се докаже и резултатът ще бъде нулев не защото службите не са си свършили работата, а защото нашето законодателство не е съобразено с новите обстоятелства, в които живеем. Не е ясно каква е границата между свободата на изразяване на мнение, религиозните свободи и пропагандата на тероризма. Трябва да се направят законодателни промени, които да помогнат и на съда, и на обществото!

Трябва да бъде създадена независима комисия, нещо като СЕМ, която да определя коя пропаганда е антидемократична и нейното мнение да помага на съда да стигне до решение по съответните проблеми! Тази комисия трябва да бъде експертна, да няма представители на партии.

- А трябва ли да бъде създаден Ислямски център, за който се заговори? Това ще реши ли проблема?
- Това е несериозно. Не можеш да направиш Ислямски център към Външно министерство или към БАН... Ако създаването на ислямски център решаваше проблемите, във Франция и в Англия има десетки, но никаква работа не вършат! Самият факт, че толкова хиляди джихадисти от Англия и Франция заминаха за “Ислямска държава”, красноречиво говорят за това.

У нас има Висш ислямски институт към мюфтийството. Мюфтийството трябва да се активизира и да обясни на хората какво представлява традиционният ислям, който в никакъв случай не е войнствен! Но мюфтийството е политизирано и не си върши работата!

А в България по принцип мюсюлманите избягват джамиите, където проповядват имами и ходжи салафити, учили в Саудитска Арабия. Обикновените хора не ги разбират и отиват в друга джамия. Особено по-възрастните.

- Засилва ли се терористичната организация “Ислямска държава”?
- През последните 2 месеца продължава тенденцията за разширяването и засилването на “Ислямска държава”. В Ирак и Сирия бяха завзети нови територии. В Либия цяла провинция обяви, че е част от групировката, в Нигерия няколко провинции под ръководството на ислямистката секта “Боко Харам” също станаха част от групировката. В Йемен също има територии, които са част от “Ислямска държава”.

Коалицията срещу “Ислямска държава” гони политически цели, но не и унищожаването на терористичната групировка. След 2 месеца удари резултатът е нулев. Само с въздушни удари не може да се спечели война срещу тероризма. Негативите дори са повече, отколкото положителните резултати. При бомбардировките тези хора знаят къде да се крият, но падат много цивилни жертви. Това се използва за пропаганда срещу тези, които воюват срещу тероризма!

Без участието на сухопътни войски няма как да бъде спечелена тази война. Но американците и западноевропейците нямат намерение да изпращат такива войски, защото ще понесат много загуби. В същото време политическите калкулации им пречат да се съюзят с Иран и със Сирия, които водят от 3 години война с ислямистките терористични организации на територията на Сирия и на Ирак. И затова те се ограничават с въздушни удари. Международната общност трябва да стане по-сериозна в борбата срещу “Ислямска държава”.

- Доколко е застрашена България от терористичната групировка?
- Опасността за България идва от това, че между нас и тези терористи стои само Турция! А границите ни с Турция са много леко охранявани. Има потенциална опасност да влязат някои техни представители, прикрити като бежанци. Цената на трафика от Турция към България е 1200 евро на човек! От Турция към Гърция - 2000 евро! Към Италия - 2000 долара!

Обезпокоително е, че джихадисти от “Ал Кайда” и “Ислямска държава” могат да влязат безпрепятствено в България! Решат ли, могат да го направят и никой не може да им попречи!

Потокът на бежанци към България намаля не заради мерките за сигурност, които се вземат по границата. Това се случи, защото обикновените хора разбраха, че ако дойдат в България, ще гладуват! Те предпочитат да отидат в Гърция, а оттам да заминат за Швеция или Западна Европа!

Едно интервю на Валерия КАЛЧЕВА

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано19.01.15 01:06



Сега ясно,) но този сленг "бомбаНдировка" беше нещо също като "пенкелер".



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.01.15 09:12



О, естествено, както и компромеНтирам, вместо компрометирам или пък конкурентНоспособност вместо конкурентоспособност, впрочем не знам дали последните две не са дублетни форми.

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.01.15 12:25



Ай да направят преврат в съседна Коста Рика,ама-ядец-немат си армия!





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано19.01.15 12:33



Анджак.
Националсоциализмът,болшевизмът и т.н. са под формата на КУЛТ.

Редактирано от tuzlija-179435 на 19.01.15 12:34.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.01.15 14:05



Costa Rica, nomen est omen...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: още едно интересно мнениенови [re: shtrkot-126622]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано19.01.15 15:23



...Франкофобите презрително казват, че французите са наследници на плебса от Римската империя. Според тях френската граматика съзнателно е създавана в този усложнен вид, за да е недостижима за простолюдието. Може би по-скоро тя е исторически унаследена, но езиковите й норми съзнателно не са реформирани.

Съседка на семейството на Анди е изоставена от съпруга си. Тя е от арабски произход, родена е във Франция преди 40 г., но не владее писмено френски и когато трябва да отиде примерно в общината или пощата, моли майката на Анди да я придружи. Жената не работи, но понеже е майка на три деца, живее от социалните помощи на държавата, плаща от години не подлежащ на корекции наем за общинско жилище от 25 евро и дори успява от икономии да си купи кола на старо. Ето, че засегнахме огромната язва на френското общество.

Жерар Депардийо се отказа от френското си гражданство и взе руско, защото като милионер социалистическото правителство през 2012 г. му наложи 75-процентен данък на доходите. Предприемачите масово станаха швейцарски граждани, защото там законите слагат таван на данъците от 200 хиляди евро. Едва сега на 5 януари е взето решение данъкът да бъде отменен с края на януари.

Този популистки данък бе въведен заради лозунга на социалната държава „Всички заедно”, въведен незапомнено кога, но често повтаряно от сегашния президент Франсоа Оланд. Неговият праобраз е римският „Хляб и зрелища на тълпите”. Идеята е да се осигури гарантирано препитание на всички хора и те да не излизат на протести по улиците. Френската държава се опитва да задържи духа в бутилката, но това все по-трудно й се удава. Социалната уравнивиловка унищожи социализма в Източна Европа, но може да съсипе и капитализма във Франция.

За сега имигрантите във Франция са в порядъка на 10 процента. Положението обаче ще се усложнява от не спиращата имигрантска вълна, мотивирана да достигне „Обетованата земя”, където благата падат сякаш от небето като манна небесна, без да се полага никакъв труд. Бежанците в България са кротки и хрисими, защото не искат да повтарят грешката на Аспарух и бленуват за европейските социални помощи, но достигнат ли Западна Европа, поне част от тях ще се радикализират.

Ето го огромния възел от непреодолими противоречия: От една страна френската държава буквално ограбва с данъци коренното си население, за да осигури екзистенц-минимума за пришълците, без да им гарантира реална възможност за културно-образователно развитие и с труд да достигнат средния за държавата жизнен стандарт. От своя страна гражданите от афроазиатски произход се чувстват в неравностойно положение, подтискани от французите, отчаяни са от множеството невидими прегради, които ги правят хора второ качество. Ислямът е само катализатор и отдушник за недоволството и омразата.
Франция представлява бомба, чийто взривен материал постоянно нараства и никой не знае каква е неговата критична маса. Остава да се запали фитила. Точно това направи „безотговорното” сатирично издание „Шарли Ебдо”.





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано19.01.15 18:12



Няма нужда, тя отдавна е изкупена от американците.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано19.01.15 19:56



Убийството на карикатуристите е сигнал, че във Франция живеят множество "французи", които не споделят ценностите на карикатуристите.

франсетата няма какво да реват след като вав техната даржава религията и даржавата са отделени една от друга и то още от времето на великата революция. Сега вав техната страна обаче се накотиха около 5 милиона фесове които са и още как вярващи и сас множество вапроси които младите задават вав училище без да получат отговор. Е отговорите които тарсят ги получават вав коранските училища и джамиите. Сега франсета се осетиха , че за да спрат радикализирането на младите трябва някой да им обяснява религията най-добре още вав училищата...обаче кой ? Вероучение там няма а пак още по-малко такива кадри дето биха се позанимавали сас исляма. Вече има дилема под каква форма да се вавежда ислямското вероучение по места за да се предотврати радикализацията на бадещите терористи.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано19.01.15 20:08



И неприемането е не поради идеологически подбуди, а поради простия факт че за това няма емпирични доказателства.

...отдавна не се бех разсмивал около подобни твардения.

Емпирични доказтелства ли ?

Ами то така погледната не можеш научно доказа че си ваобще роден...защото акта ти на раждане не е повторуем вав контролирани условия. Но факт е, че саществуваш и палниш главата на хората сас глупости.

Ако всичко се вазприемаше следствие физичните доказателства т.е физиката, нямаше как да има место за метафизиката и нейните достижения ... но явно тая тема е сложна за "учения."



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано19.01.15 21:31



Има някакъв култ и при физиците да стават религиозни. Примери има доста.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор persone (върховист)
Публикувано19.01.15 21:39



Няма такъв логически път от твърдението "Не вярвам на твърдения за съществуването на свръхестествени същества, ако за това няма съответните доказателства", което е същността на атеизма.

Атеизмът се базира на теорията на познанието и на това, че познанието има краен инструментариум за възприятия. Инструментариумът не е само материален разбира се, но и логически. Има неща, които мозъкът няма как да разбере засега, но това не значи, че не съществуват. Невярата в нещо обаче също е един вид вяра, а вярата е религия.

Редактирано от persone на 19.01.15 21:41.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано19.01.15 23:45



Населението на Коста Рика живее много по-добре от съседите си, които не са "купени" от американците. Факт ли е? Факт е.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано20.01.15 11:13



Уточнявахме, защо няма армия и какви са причините да се случват преврати ако нямаш нищо на против





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.01.15 15:57



И кога ще уточним защо тези, които са "купени" от американците живеят по-добре?



Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано21.01.15 16:11



Щото 90 процента от населението са бели....



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.01.15 17:07



Не може да върнеш хората навсякъде към Голямата Депресия без да си решил въпросът с потенциални съперници...



Тема Re: още едно интересно мнениенови [re: cumanich-126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано21.01.15 17:23



(Бежанците в България са кротки и хрисими, защото не искат да повтарят грешката на Аспарух и бленуват за европейските социални помощи, но достигнат ли Западна Европа, поне част от тях ще се радикализират.)

Само не разбрах каква е грешката на Аспарух???



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: persone]  
Автор vedm (ентусиаст)
Публикувано21.01.15 17:26



Никакъв култ няма, това за Айнщайн, че бил станал религиозен, е партенка която е обикновена лъжа. Религиозните фанатици често измислят подобни истории за известни личности. Има такива за Дарвин (как се отказал от идеята за еволюцията преди смъртта си) и за много други. Това е нещо подобно на мормонската практика да кръщават мъртви и по тоя начин да ги "спасяват" и "приобщават" към мормонското стадо.



Тема Re: още едно интересно мнениенови [re: kuduger-96506]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано21.01.15 17:38



Че се забил в Онгъла, а не в Равенския Пентаполис...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Един примернови [re: persone]  
Автор sofijanec (ентусиаст)
Публикувано21.01.15 17:59







Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано21.01.15 18:05



Айнщайн не е станал религиозен, той е пантеист, което е вид религия....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Един примернови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.15 18:17



И аз бях член на комитета на дядо Фори.Едно се постигна почти веднага-пусна се Библията в достатъчен тираж и има за всеки,който пожелае да чете тази Книга.Оттам нататък всеки е свободен да си следва пътя.
Бог да прости свещениците Благой, Стоян,Тотю и други още.
Неспокойни души бяха.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: vedm]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.15 18:22



''Най-много вярващи има сред високоучените,истински учените,както и сред простичките.Най-паче са атеистите сред училите-недоучили,които си въобразяват,че...''
(Поповска проповед)





Тема Re: Един примернови [re: tuzlija-179435]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.01.15 18:38



Ти си бил последовател на Фори Светулката

..........

Знаеш ли защо исляма и всички гнусни издънки на протестантството процъфтяват в България? Защото не само подаряват Библията/Корана, но най-вече го проповядват. А православието го кара на оплячкосани от нейде протестантски Библии, отпечатани в Китай, без да си прави труда да проповядва каквото и да било. Битката за махалите и малките населени места, я изгубихме, заради апатичното и пасивно поведение на БПЦ. Ахмед Муса е бивш протестантски проповедник, настоящ ислямски. Въпроса е що никога не е бил православен свещенник например. Сега в квартал Изток в Пазарджик, вместо да ловят ислямисти, дето ги няма, щяха да празнуват Никулден.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.01.15 18:41



Кои тия, Мексико, Пуерто Рико, останалата част на Карибите, Колумбия

. Малко са тия като Коста Рика, които имат девствени плажове и над 70% бяло население, достатъчно отдалечено, за да не прескача през Голямата Стена, към Обетованата Земя.



Тема Re: още едно интересно мнениенови [re: shtrkot-126622]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.01.15 18:42



Що ако не брат, то някой негов братчед, се е забил там, ама не е станала работата



А от каквото е останало, се е пръкнало Камора и Ндрагета

Редактирано от komitaO3126319 на 21.01.15 18:45.



Тема Re: Един примернови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.15 20:12



Не последовател,а съработник,от лятото на '89,след излизането им от кауша.



Тема Re: Един примернови [re: tuzlija-179435]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.15 20:25



Поне не съм си седял дома.В движение разбираш с кого си имаш работа и тогава,за месеци,до година-две-един на една страна,друг-на друга.
Библията си беше от Синодалното издателство,но напечатана не в обявения,а в минимален тираж.
Моят екземпляр отпътува при Куртелов в Охрид.
Имам си протестантска-''Славейковата'',изд.1874.Нямам навик да чета Стария Завет.
Предпочитам да прочитам от Новия Завет от нач.на ХХ в.Харесва ми малко по-архаичния език.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано21.01.15 20:29



Абе кефи ме,че си нямат армия,пък на-и така си карат вече 65 години и си харчат парите за по-смислени неща.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано21.01.15 22:01



Ми то и ние си нямаме армия, ама дотук са приликите...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.01.15 22:33



Щото 90 процента от населението са бели....

-----------------

Това не е вярно. Процента на бели е горе-долу еднакъв в държавите от региона.



Ако се гледаше цвета на кожата Беларус щеше да е най-проспериращата икономика, а и Русия с нея. Обаче май не е съвсем така, нали Щърк?

Пак задавам въпроса - защо Коста Рика е много по-богата от съседите си? Възможно ли е като си "купен" от американците да живееш по-добре? Или това е случайност?


Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано21.01.15 22:38



Горе-долу Коста Рика е най-бялата държава в Мезоамерика, те тва е горе-долу... другите са предимно негърско-индиански метиси. Що кво й е на Беларус? Я, раздухай...






Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".

Редактирано от shtrkot-126622 на 21.01.15 22:43.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.01.15 23:24



Нищо не казваш за Мексико, Колумбия и други американски неоколонии. Там печелиш, чисто белите са малко, повечето са метиси. Очаквам да ни убедиш, колко са просперирали, след като са плътно обвързани с Големия брат. Щото то е лесно да превърнеш 4 милионна държава върху 50 000кв.км. в почивен лагер и да и гарантираш 2-3 благинки, та да е спокоен обслужващия персонал.

Коста Рика: мнозинството от населението са бели- 77%, следват метиси – 17%, чернокожи – 3%, китайци – 1%, индианци – 1% и 1% други.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.01.15 23:43



Ами какво да й е на Беларус - екстра си е.



Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано21.01.15 23:47



Пак не четеш какво пиша. Приличаш на чукчата, който пишел книги, но не обичал да чете книги.

Аз написах, че това дали има "бели" в една държава не е решаващия фактор за тяхното икономическо развитие. Има много фактори, които играят, но това не е решаващия фактор със сигурност.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.01.15 23:52



Именно, не е. Сега очаквам да отговориш на основния въпрос, който се превърна в подтема, а именно, да ни покажеш просперитета на държавите, които са под крилото на САЩ. Напомнящ жокер: Мексико, Колумбия и присъединената територия Пуерто Рико или някоя друга по твой избор. Може да не е от Латинска Америка. Може да коментираш например Либерия. Или пък защо не Филипините. Не, не, да не се ограничаваме само с такива. Нека изкоментираме най-близките ресурсноовързани със САЩ държави, като Саудитска Арабия и Катар. Моля те, разясни ни за свободата на словото и правата на човека там. Можеш да направиш сравнителен анализ с Беларус ако искаш.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.01.15 00:16



Нека видим дали ще се разберем. Накрая винаги можеш да ми кажеш да отида да се лекувам.

Двете държави, които са може би най-богати южно от САЩ са Коста Рика и Чили. По стечение на обстоятелствата тези държави са про-американски.

Сега за Колумбия - при нас посланиците ни казват "Оправете си съдебната система", но ние им казваме да си гледат работата. В Колумбия е същото - наркобарони навсякъде. Такъв е модела. Въпреки че са проамерикански те не са въвели по никакъв начин американския модел, а са си направили свой собствен. Резултатът е видим.

Изобщо е важно да разбереш, че това дали една държава е богата няма общо с това дали е проамериканска или не. Но въвеждане на ефективна съдебна система, привличането на инвестиции, по-малко бюрокрация и корупция, премахване на неефективности и по-ефективни институции помагат неимоверно за икономическото развитие (а точно това са нещата, които САЩ пропагандира).

Разбираш ли разликата между това да си проамерикански настроен и да създадеш такава среда, която да помогне за икономическото развитие? ГЕРБ са проамерикански, но не съм убеден, че искат част от нещата, които изброих по-горе.

И за край следната история (не е виц). Бил Гейтс отишъл в Саудитска Арабия. В публиката имало жени и мъже. Жените са в единия край на залата. Въпрос към Бил Гейтс - "Мислите ли, че Саудитска Арабия може да стане една от 10-те най-развити технологично държави в света? Бил Гейтс погледнал женската част от публиката и казал "Не. Мисля че това няма да се случи докато не започнете да използвате половината от умствения потенциал във Вашата държава".

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Редактирано от balkanian на 22.01.15 00:30.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.15 05:11



Ония били и с 2 хил.полиция на 4 млн.население.А не вярвам да са с по-малко жежка кръв от нас.Не са се изтепали за годините,а са се размножили.Този опит си заслужава внимание.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.01.15 08:12



ГЕРБ са проамерикански, но не съм убеден, че искат част от нещата, които изброих по-горе.
----
Аз пък си мислех, че ГЕРБ са проевропейска партия. То си личи и от името, иначе щяха да се казват ГАРБ


Дали смяташ, че има съществена разлика между американски и европейски ценности? Имам предвид споменатото от теб:

...въвеждане на ефективна съдебна система, привличането на инвестиции, по-малко бюрокрация и корупция, премахване на неефективности и по-ефективни институции помагат неимоверно за икономическото развитие
---
Америка води на Европа само по размера на бюрокрацията... В Европа тя е придобила чудовищни размери. Само регулациите на ЕС казват че са над 40 000 страници...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.01.15 08:14



А не вярвам да са с по-малко жежка кръв от нас.
---
Зависи от коя част на Европа са дошли в Коста Рика. Казват, че има доста германци там:





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано22.01.15 11:03



Значи констатираме, че правиш отстъпление от началното си твърдение, че всяка държава, приела опекунството на САЩ е достигнала висок жизнен стандарт и нови стандарти в демокрацията?



Тема Re: още едно интересно мнениенови [re: shtrkot-126622]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.01.15 14:04



Сещам се за две-три вълни българи поминали край Равена през 6-7 век. Там обаче е Италия, все пак едва след средата на 19-ти век и генезиса на средностатистическия италианец е бая сложен (със сигурност българите участват в него), а и твърде различен в различните части на ботуша. Един интересен и твърде фрапантен пример, който съжалявам, че някога не го заснех (тук всеки може разбира се да спекулира): дядо ми, мир на праха му имаше за съсед и приятел един Серго (вероятно името му е било Сергей) на възраст близо до неговата. Преди малко повече от 10г. в една друга част на света на съвсем друг континент се запознах с италианец, работещ като приемчик в един автосервиз. Бога ми приликата във визията им беше повече от очевидна (буквално като еднояйчни близнаци), но дори гласовете им бяха почти еднакви.
Що се отнася до Онгъла, едва ли Аспарух би могъл да намери по-хубаво място от това на което е България и това не е само мое мнение или на други българи, а на почти всеки чужденец, пообиколил и поживял наоколо.





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано22.01.15 14:10



Бе тоя пример е много добър за следване, но е възможен само и единствено, ако бъде последван от всички балкански държави, но и тогава не съм сигурен, дали е разумно да си без армия. Геостратегическото място на което сме, буквално изисква да сме силни. Може и да нямаме армия и да сме с малко полиция, но в такъв случай цялото население трябва периодично да минава военна подготовка и да поддържа висока физическа и не само форма.
Мисля Израел има подобна практика, но поддържа и силна и много боеспособна армия, а в Европа май беше Швеция (да не отваряме дума пък за високите технологии на тази страна и военното им приложение).





Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.01.15 15:54



Куманич,

можем да сложим един знак за равенство. Тези неща, които изброих са възприети и от страните в Западна и Северна Европа (в южна Италия и Гърция е малко различно)



САЩ водят на Европа в много области (както и обратното), но предимствата и недостатъците са тема за съвсем отделен разговор.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Редактирано от balkanian на 22.01.15 15:54.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: komitaO3126319]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.01.15 15:59





Кога точно съм правил такова твърдение? Точно обратното. Нарочно направих уточнението, че това да си проамерикански и това да възприемеш идеите за икономическо развитие, които САЩ и Западна Европа изповядват са 2 съвсем различни неща.

Използвах думата "купени" в кавички и е имало защо.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано22.01.15 16:12



Куманич,

не искам да вдигам моята тема за Русия пак, затова ще пусна тук една новина.



Искам само да кажа, че в исторически план най-печеливши са отворените цивилизации. Русия отива в обратната посока. Ще видим къде ще му излезе края.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано22.01.15 16:32



Искам само да кажа, че в исторически план най-печеливши са отворените цивилизации.



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.01.15 17:06



Бе аз само съм сигурен, че много демократи пак ще си извадят каскетите а ние пак ще си ги плюем в опозиция...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано22.01.15 17:22



"Аз бих забранил Wikipedia, тъй като количеството грешки в нея e огромно...." казал зам. председател на нещо си... Ами човекът споделя лично мнение... Все пак ноторен факт е, че в Уикипедия може да пише всеки и да редактира написаното от предидущия. Понякога темите се освинват до такава степен, че временно се заключват.
А мнението на Ал. Бисеров (много на български звучи фамилията му щото "бисер" е българското наименование на перлата... на руски е "жемчуг") не е официална позиция нито на държавата, нито на службата в която е заместник. А в оная дълга тема имаше сведение за проект за създаване на алтернативна на Уикипедия база данни що се отнася до темата "Русия"



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.15 19:58



Ние в България все някак се оправяме в българските работи.
И каскети нося,и бомбета,и барети,и бейзболни.И ги свалям на когото ми е кеф.И съм си носил последствията за кефа,и ако сам съм взел решението НЕ СЪЖАЛЯВАМ.
Ти си плювай.Мъчи се в пустата тежка чужбина,тая,що не я сакаш.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.01.15 20:23



що се засягаш, кой те пита та пискаш...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано22.01.15 20:57



Тия,що имаме достойнство нв пискаме,момче.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.01.15 22:45



Айде по скромно го раздавайте, оставете другите да ви оценят. Пък и не сте дошъл за това...ако си имате каскет носете го със здраве.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.01.15 00:31



Аз съм дошъл преди 6 г. в клуб ''Македония'' и не съм забравил,че клубът се казва така,за разлика от други.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано23.01.15 00:41



Браво



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано23.01.15 01:24



С кое точно не си съгласен?



Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!

Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано23.01.15 02:00



Сетих се за пустия Китай...хич не са отворени т.е. отварят се само доколкото те искат...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.01.15 08:29



Сетих се за пустия Китай...хич не са отворени т.е. отварят се само доколкото те искат...
---
наложиха им една-две

с цел да ги потворят малко...



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: shtrkot-126622]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано23.01.15 13:24



Щърк,

докато Китай бяха затворени за света ядяха по 200 грама ориз на ден (и така почти всеки ден). В момента в който се отвориха и започна бурния икономически растеж. Поправи ме ако греша.

Европейските народи през Средновековието са много по-отворени и това води до откриването на Новия свят и колонизирането на Африка, Америка, Австралия, че и части от Азия.

Япония е почти напълно затворена от света до 60-70 години на 19 век. После правят мисията Ивакура и в следващите 30 години настигат голяма част от развитите държави. Това го разбира и Русия, но по трудния начин през 1905г.

Давам пример за Балканските страни - най-затворената от тях по време на социализма беше Албания и това доведе до най-сериозна изостаналост. Така ли е?

Европейските народи и САЩ са отворени и търгуват със света и се нареждат сред най-богатите страни в света. На другия полюс е Мианмар. Мианмар е държава, която се учи в учебниците, защото е най-близо до затворена икономика. Там преди години идват едни откачалки и казват, че няма да търгуват с никой. Резултатът е, че сред най-бедните държави в Азия (по-бедни са и от Северна Корея).

Идеята е, че не може една нация да бъде номер 1 във всичко. И при търгуването с други държави ти успяваш да имаш достъп до най-качествените продукти, услуги и технологии в повечето сфери. Колкото си по-отворен към света, толкова си по-развит.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано23.01.15 13:55



докато Китай бяха затворени за света ядяха по 200 грама ориз на ден
.---
Говориш за епохата на Мао, което все пак е частен случай... Да се мисли, че Китай е затворен като "черна дупка" е нелепо. Всъщност Китай е поддържал търговски връзки с познатият нему свят.

е достатъчно убедително доказателство за това. Всъщност Китай се е изолирал от северните конни нашественици изграждайки великата китайска стена. Стената не ги е предпазила от монголците и манджурите да ги покорят. И само заради своята по-висока култура и преобладаващ брой са успели безболезнено да претопят нашествениците. Ако говорим за опиумните войни, тогава Китай е вече бил изостанал и всячески се е пазел от натрапени и нежелани търговски връзки със западния свят, който му е предлагал само опиум срещу традиционни китайски производи.

Редактирано от cumanich-126454 на 23.01.15 13:57.



Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: cumanich-126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано23.01.15 15:17



Куманич,

отличен пример. Спомена пътя на коприната. Тогава, когато Китай е търгувал и е бил отворен е считан за най-богатата държава в света (някъде към 15 век). Това са данни на Нийл Фергюсън. Епохата на Мао е обратната, защото е затворил държавата към света. Това е просто един от многобройните аргументи, че отворените цивилизации са по-успешни.

Аман от специалисти по нищо и специалисти по всичко. Много станаха!


Тема Re: като умрат тия, какво ще правимнови [re: balkanian]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано23.01.15 23:17



Идеята е, че не може една нация да бъде номер 1 във всичко

Send this message to Obama!

Иначе си прав и просто се заяждам...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.