Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 08.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Специално за американофилите на този форум  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано16.12.14 13:13





Всички сме англоезични VOLENs NOLEns....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.12.14 17:39



Това го виждам като израз на желанието на австралийците да не се живее в страх заради американците. След като техни граждани загинаха в самолета над Украйна, драмата със заложниците на джихадиста им дойде в повече. Освен към Америка се долавя и известен упрек към Европа, но пък авторът на статията е наясно с гледната точка на собственото му правителство, което едва ли споделя написаното от него. Разбира се има много истина в написаното за САЩ, но дали Австралия може да си позволи охладняване на отношенията с американците? А охладняване с европейците и особено с британците? Едва ли! Всъщност дори е невъзможно. В тяхната част от света в момента някогашна могъща и вражеска Япония е по-скоро с близък до тях мироглед и съюзници, но не така стои въпросът с още по-близък и по-могъщ в момента Китай. Австралия все пак е част от Британската общност и определено споделя еднакви ценности нея, а кралицата все таки си е формалният шеф на държавата.





Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: kuduger-96506]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано16.12.14 17:44



Дреме ми на дедовия за проблемите на англосаксите....на път са да настроят целия останал свят срещу себе си...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.12.14 17:54



Бе то това е така, ама с тях се движат (в някаква степен дори са част от този свят) холандци, норвежци, датчани, белгийци, а също така германци и шведи и дори романските французи, италианци, испанци и португалци без да засягаме (а би трябвало) фините и балтийците.





Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор Protostrator (минаващ)
Публикувано16.12.14 18:40



Во 1987, вкупната трговија (увоз+извоз) на Австралија со Кина беше 2.3 милијарди. Со Америка беше 16 милијарди. Во 1997 односот беше 8.62/31.63. 2007 беше прва година кога со Кина имаше повеќе размена 45.8 милијарди/44.16. Во 2014 односот е 160 милијарди со Кина и 58.2 милијарди со Америка. При тоа Австралија е една од ретките земји со суфицит со Кина – 55 милијарди, за разлика со дефицит со Америка – 24 милијарди.
Пред недела две , објавија дека Кина е поголема економија од Америка (по куповна моќ). Мислам дека тие се клучните факти а не стратешките грешки на Америка во среден Исток или што ти јас знам. Едноставно влегуваме во ера каде нема да има една, па дури и две земји кои апсолутно ќе доминираат насекаде во светот.
P.S. I also believe America is exceptional. :)



Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: Protostrator]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано16.12.14 18:49



P.S. I also believe America is exceptional. :)



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.12.14 19:46



Именно за това съм убеден, че Макдоналдс ще бъде още една класическа епоха като Римската и Гръцката.



Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: torlakov-93629]  
Автор Protostrator (минаващ)
Публикувано16.12.14 20:09



Pax Romana: bread and circuses
Pax Americana: burger and bombs



Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: Protostrator]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.12.14 20:13



:)



Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.12.14 22:10



Ще извиняват колегите русофоби, аз лично диктувах на бившият премиер министър да го напише преди да му дам обещаните , вече (о)безценни рублички...как е курсът бай дъ уей?



Тема Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.12.14 05:46



Западът: Да пазим Путин, че сгромоляса ли се Русия, ще стане страшно!

BLITZ - 17 Декември 04:46

Суровите данни изглеждат лоши и отчайващи, експертите се колебаят колко е затънала в криза Русия: от апокалиптичното „страната е на ръба на колапс” до „тя ще се възстанови”, пише Independent.

Възможно ли е увеличаващото се чувство за икономически апокалипсис да изведе руснаците на улицата и да предизвика падането на Путин? Или падането на рублата да додведе до спадането на неговата популярност? Или задълбочаващата се криза ще закрепи статута на Путин като «защитник на нацията”?

В краткосрочен план, най-малкото повечето руснаци изглеждат готови да шестват около Путин и да се присъединят към него в обвиненията към Запада.

По-голямата заплаха е за Запада, от това, което би могло да замени Путин. С национализъм във възход, след връщането на Крим, един нов президент ще трябва да обещае на руснаците повече. И мирът няма да е опция./БЛИЦ

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано17.12.14 07:32



Горкичкия Запад, начи, виж кви ужасни грижи има.
Да се чуди кой да закрепи на власт в Непобедимая?
Много е паднало нивот щрк, щом започваш тема с политическа оценка - американофили ?!?
И що за политически шаблон от страната на историк.
Ако са ни такива историците да ти пикам на държавата.
Та как ги определяш американофилите - тия дето не пеят осанна на Путин ли?



Тема Re: Западен реотаннови [re: ludo-mlado]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.12.14 07:41



Аххх, нивото е много паднало, историците са ужасни типове, да пикам на тая държава..това, което съм постнал е преразказ на чужди мнения от западен източник, ако не си съгласен, коментирай текста, а не си позволявай да ме коментираш мене или пък гилдията, както и аз не съм си позволил да те поучавам и да ти давам професионални съвети в твоята сфера...
Тука видните критици мене ме изкараха руски агент, рубладжия и не знам къф си, щото съм си позволил да кажа, че Америка не може да диктува на света своята воля безконтролно, нещо което американското ченге Чарли Къпчан го написа още преди 10 години. Така че американофили е много мек термин...не съм ви нарекъл американоподгъзници или нещо подобно, щото мога и това да цитирам. А ти не се чувствай лично засегнат, не е насочено към тебе, в някакъв аспект и аз съм американофил, щото хич не ми се иска и Америка да се срути, а както са я подкарали, ще се срутят и те и накрая печеливши ще са едни чичковци с чалми и едни други с пагоди....и с пагони...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано17.12.14 08:01



Уважавам те заради познанията, но не приемам политическото опростенчество и разделение на света на два полюса. Аз самия не влизам в рамката, какво остава за теб, според казаното по-горе?
Колкото до статията коментирал съм я в два реда - тя и не заслужава повече.



Тема Re: Западен реотаннови [re: ludo-mlado]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано17.12.14 10:43



А приемаш ли претенциите за глобална хегемония и за еднополюсен свят? Защото "американски ексепционализъм" значи точно това...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: shtrkot-126622]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.12.14 10:51



мокри австралийски санища за независимост....



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Специално за американофилите на този форумнови [re: JovanDamaskin]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.12.14 13:15



Точно. Приказката тук е - хем сърби, хем боли.



Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано17.12.14 13:19



Да, а руският друго значи.



Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.12.14 16:34



Религията е опиум за масите; този комсомолец приема всичко зачисти монета. Нека да му се връзваш, мен ме диагностицира с "дИменция". Видях го и във форума на вестник Сега, там направо талибанства...



Тема Од кај на кај со СаШтнови [re: shtrkot-126622]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано17.12.14 18:30



абе, нали тези беха под бојо на кралицата ?

]

Редактирано от SashetoBE на 17.12.14 18:30.



Тема Re: Од кај на кај со СаШтнови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано17.12.14 18:54



беа ама се одметнаа... како вас



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.12.14 10:51





Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано18.12.14 11:03




http://www.boilingfrogspost.com/2014/10/24/the-secret-stupid-saudi-us-deal-on-syria/

The Secret Stupid Saudi-US Deal on Syria

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Данови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано18.12.14 15:16



и сега Јоване ? Има ли војна или нема ?

]

Тема Ах бе.. камо да бевме и ниенови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано18.12.14 15:52



одметнати. Ќ“одев со дигната глава.

]

Редактирано от SashetoBE на 18.12.14 15:53.



Тема Re: Западен реотаннови [re: JovanDamaskin]  
Автор persone (върховист)
Публикувано18.12.14 20:26



Не, не е чак толкова тъпа идеята. Сащианците са традиционалисти и ще повтарят едно и също нещо докато им носи успех. Още повече, както си пише в статията, по подобен начин успешно удариха СССР навреметоь а също и Ирак и Иран. Но Русия сега е капиталистическа страна, с отворен пазар и има начин ударът с понижаването на цените на петрола, газа и наводняването на същия с евтин СА петрол да бъде преодолян, още повече се наблюдава нещо като картел на всички останали срещу СА и Катар, най-големите пиндостански слуги. Русия има как да преодолее финансовата криза свързана с атаката на соросоидните спекуланти срещу рублата и то без да си харчи онези 14 милиарда долара на ЦБ за укрепването и. Отделно се наблюдава непозната до този момент солидарност на ЦБ на Казахстан и Китай в помощ на рублата. Отделно след 1 януари руснаците планират да сведат до минимум плащанията в долари, да преминат във външнотърговските си взаимни плащания с Китай, Турция и Индия в рубли или съответната валута. Това добавено към самостоятелният курс на Фед за необвързване с долара вещае доста мрачни прогнози, не само за петродолара, но и за долара като цяло. Интересното в случая е че за първи път САЩ ще срещнат силен отпор в сферата, в която винаги са побеждавали и диктували правилата на играта. Но да си припомним и от историята, че Спарта е загубила само една решаваща битка в цялата си история, но тази битка е била достатъчна да се свърши един път завинаги с господството на Спарта в древногръцкия свят. Е има и обратни примери. Предстои интересна битка на нерви. "Ще поживеем, ще видим", както казват нашите младши братя по православен канон.





Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано18.12.14 20:39



Ооо, не се ядосвай. Пропагандата свеждаща всички несъгласни с промиващия и зомбиращ младите курс за обявяване на всички несъгласни за комунисти, русофили и рубладжии е преднамерено изпростяващ масовото съзнание и има за цел установяване на контрол и страх. Подобно нещо е имало в Германия през 30-те. Може би така са разсъждавали и за нас предишните поколения и не са ни харесвали, но тези са уникалн. Да са надяваме, че това което идва след тях по логиката на диалектиката ще е по-различно и по-добро. Естествено не бива да се обобщава, но резултатът е обезнадеждаващ. В такава атмосфера, нали се сещаш, че всякакви напъни за някакъв здравословен патриотизъм, като предпазващ нацията от самоунищожение са излишни. А тези на власт в момента толериращи тази простотия и дошли на власт чрез нея, колкото по-бързо си заминат, толкова по-добре, независимо кой ще е след това. Колкото до американофили и русофили, нещата са сложни и не винаги противоречиви. Аз преди 1989 бях тотален американофил и слушах упадъчната буржоазна американска музика с удоволствие, бях абсолютен фен на Доорс, Зизи Топ, Чикаго, на двамата Джим и Джанис заминали си през 1971. И сега съм. Същевременно съм русофил в частта свързана с освобождението на България и развитието на промишлеността ни и в частност машиностроенето и високите технологии, робототехниката, каквато специалност съм завършил. Всичко това бе изградено с помощта на СССР, на моменти абсолютно безкористно. Това нещо вече го няма, благодарание на платени мекеренца. Идеалното за нас би бил лозунгът "Винаги с Германия /ЕС/, никога против Русия", но не ни дават да имаме самостоятелни виждания по въпроса, а и нашите управляващи са прекалено ементарни, продажни, управляеми дистанционно и наведени. Това трябва да се промени, ако изобщо искаме да оцелеем като народ и преди да се стопим и ни обновят етническия състав на нацията.

Редактирано от persone на 18.12.14 20:49.



Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано18.12.14 21:01



410 милиарда долара....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано18.12.14 21:08



Кое е 410 милиарда не разбрах ...





Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.12.14 01:35



Мисля, че такова нещо чух като валутни резерви на Русия...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано19.12.14 23:13



Да прав си, имаш добра памет. Само Сауди Арабия има повече пари от нефт някъде около 600 милиарда. И все пак палмата на първенството е в Китай. Не знам точно колко.



Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.12.14 23:31



420 милиарда е точното число към момента....не че не могат да ги профукат като руския цар Аляска...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано19.12.14 23:36



Ех Аляска! Това е нещо като алеутската Македония. Представяш ли си, през 60-те години на миналия век, ако СССР беше завардил Америка с ракети отгоре от Аляска и отдолу от Куба.

Като в менгеме.



Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано19.12.14 23:41



Светът щеше да е едно ужасно място, защото Америка тогава беше флагман на свободния свят или поне така си мислехме...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.12.14 00:03



Абсолютно! Поне лично аз, така си мислех допреди 10-на години, честно. Нещо сега, не мисля така.



Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 00:11



Сара Пейлън, една тукашна мутреса, я бъзикаха по Сатърдей Найт Лайф с изказването и' че виждала Русия от къщата си, като губернатор на Аласка, толкова била близо до "врага"...))



Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.12.14 00:24



Сара Пейлън

свежо име. Тая не беше ли губернатор или нещо такова символ на тъпотия, подобно на говорителката Псаки?

Редактирано от persone на 20.12.14 00:24.



Тема Re: Западен реотаннови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 01:17



Губернаторка на Аляска беше и кандидат за вицепрезидент, потопи гемиите на Маккейн. Хубава , но тъпа на гъдулка. Герберонка, радост за всеки таксиджия.
След нея спрех да ги гледам мутресите в политиката.

Редактирано от torlakov-93629 на 20.12.14 01:18.



Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 01:21



Чао, че са заредили две коледни партита тази вечер...



Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано20.12.14 01:22



Сара Пейлин и тя одъртя, иначе беше знойна п...олитичка...

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано20.12.14 01:22



merry Christmas...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: Западен реотаннови [re: shtrkot-126622]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 02:33



Мерси, фелис навидад и на теб приятелю...))



Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано20.12.14 05:03



Радост за таксиджии...и шофьори на камиони и автобуси.
1988-89,когато дежурният портрет на Сталин на огледалото на шофьорите го смениха Драгана Миркович и Саманта Фокс ,лъхна вятърът на промяната.
За портрет до шофьора-по добре Сара Пейлин от Бойко,Путин и пр.
3 години е по-млада от мене.Като абитурентка ми се види.



Тема Re: Западен реотаннови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 06:54



Сара, Сабрина, и Саманта...



Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор Tyзлиja (стар вълк)
Публикувано20.12.14 07:08



Сабрина Салерно-задължително,Лепа Брена ряпа да яде.
Радост за рейсаджиите,1000 пъти по-добре от Сталин.



Тема Re: Западен реотаннови [re: Tyзлиja]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.12.14 19:25



Никой не си слага Сталин вече, но съм виждал с очите портрет на Буш Втори в един дилършип, като купувахме кола на тъщата, на бюрото на финансиста. Счепкахме се малко, че нещо се избъзиках с портрета, пък той го взе насериозно. Затрая си обаче, че изпускаше клиент. Заболя ме главата от него, много високо говореше. Накрая всичко си намери обяснението; един негов колега надникна в офиса и каза , че жена му се е обадила да напомни за хапчетата:))
Иначе тук в държавни учреждение задължително слагат портрет на президента, а местата за шофьорски книжки, този на секретари ОФ стейт(нещо като шефа на КАТ). Представи си Боко навсякъде където влезеш....)))

Редактирано от torlakov-93629 на 20.12.14 19:48.



Тема От американец за американофилинови [re: shtrkot-126622]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано20.12.14 22:22



Джордж Фридман: Свалянето на Янукович беше най-просташкия преврат в историята
Джордж Фридман, основателя и ръководител на една от най-известните частни разузнавателни компании – „Стратфор“, често наричана „частното ЦРУ“ заради тесните ѝ връзки с държавните агенции и структури в САЩ, определи свалянето на украинския президент в началото на 2014 като „просташки преврат“

В интервю за „Коммерсант“ Джордж Фридман коментира ситуацията в Украйна, преди и след свалянето на Виктор Янукович, какви интереси и цели преследват Съединените щати и защо те са несъвместими с тези на Русия.

Пред руското списание „Коммерсант“ американския политолог, ескперт по сигурността и основател и ръководител на „частното ЦРУ“ от 1996г. насам Джордж Фридман определи свалянето на президента на Украйна Виктор Янукович на 22 Февруари по неочакван начин.

„Това наистина беше най-просташкия преврат в Историята“, заяви основателят на „Стратфор“.

Констатацията му не е далеч от истината, тъй като всички бяхме свидетели на какво ли не в Украйна в рамките на една година и продължаваме да виждаме тоталното невежество и на новата власт в Киев, но подобно изказване от човек като Джордж Фридман, което се разминава с официалните позиции на САЩ е наистина необичайно. Според някои коментатори причината за „нервното“ поведение на Фридман може да е свързано с факта, че напоследък неговата „Стратфор“ влоши малко отношенията си с официален Вашингтон.

„Руските власти не могат да допуснат ситуация, в която западните военни сили ще бъдат на едва 100 км. от Курск или Воронеж“, това откровение направи американския стратег, визирайки, че разрастването на военното присъствие на НАТО в близост до Русия и по нейните граници е дошло в повече, когато алианса се опита да направи това и в съседна Украйна.

Според Джордж Фридман, Европа е по-слаба от Русия и Съединените щати се опасяват, че европейските лидери не горят от желание да продължават агресивния курс срещу Русия, а предпочитат пътят на диалога и сътрудничеството. Според американският експерт, най-големия страх за САЩ е сътрудничество и съюз между Германия и Русия.

„Съединените щати считат за най-голям потенциален риск за себе си един алианс между Русия и Германия. Това би бил един съюз между немските технологии и капитали и руските природни и човешки ресурси. Затова САЩ правят всичко възможно да отново да антагонизират и противопоставят Германия и Русия, което отслабва и двете страни“, заявява Фридман.

Основателят и ръководител на разузнавателната компания „Стратфор“ изрази мнението, че в украинската криза няма нищо специално – тя е, образно казано, „разтягане на конфликта от Сирия“, заяви експертът.

Според Фридман, основните цели на САЩ са да запазят на всяка цена световната си хегемония и да продължават да държат съюзниците си в НАТО в курса на евентуалния конфликт между Европа и Русия. За Русия пък основната цел експертат смята, че е да се противопостави на опитите на САЩ да я „затворят“ и обсадят, чрез НАТО, по собствените ѝ държавни граници.





Джордж Фридман е американски политолог от унгарско-еврейски произход, създател и ръководител на разузнавателната компания „Стратфор“.




The Terrible Ones :



Тема Re: От американец за американофилинови [re: komitaO3126319]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано20.12.14 23:07



Тоя Фридман е мръсен рубладжия и абсолютна мурзилка, така да знаеш...



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: От американец за американофилинови [re: shtrkot-126622]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.12.14 23:37







Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.12.14 23:39



А ясно, местния вариант на еманация на чалга културата.





Тема Re: Западен реотаннови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано20.12.14 23:40



Е, изпуснал съм това, чао от вчера! Тия коледни партита са приятна работа, предполагам.





Тема Re: От американец за американофилинови [re: shtrkot-126622]  
Автор komitaO3126319 (български)
Публикувано21.12.14 12:16



Според мен е трето поколение съветски агент, който е решил да се саморазкрие


Редактирано от komitaO3126319 на 21.12.14 12:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.