Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:08 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..я  
Автор o_megas (BG)
Публикувано24.10.14 11:47



Македонският вестник „Дневник“ публикува интервю на лидера на Демократичния съюз за интеграция (ДСИ) Али Ахмети за албанската телевизия „Клан“, в което Ахмети за първи път говори за това защо не приел предложение за подялба на Македония по време на въоръжения конфликт през 2001 г.
По това време, като лидер на Армията за национално освобождение, заедно с генералния щаб не приехме предложението на тогавашния премиер Любчо Георгиевски за план за подялба на територии, казва Ахмети.
От тогавашния премиер Любчо Георгиевски ми бе предложен план за подялба на Македония.
Тетово, Гостивар, Дебър и моят роден град Кичево биха отишли в Албания, а Липково – в Косово. Но за мен това беше неприемливо, защото повече от 250 хил. албанци щяха да продължат да бъдат извън границите на Албания, заявил в интервюто Ахмети, цитиран от „Дневник“.
Пред албанската телевизия Али Ахмети казва също, че в Македония няма ислямски радикализъм.
Той обявил още, че ще се оттегли от политиката, когато Македония бъде приета в НАТО.
Не съм говорил с Ахмети за размяна на територии,
твърди пък Любчо Георгиевски, цитиран от вестник „Вечер“, след изявленията на лидера на ДСИ.
С Али Ахмети за пръв път си размених няколко думи на десетата годишнина от отбелязването на Рамковия договор. Значи поради тези причини не съм могъл да разговарям с него за нищо в десетте години преди това събитие. Що се отнася до виждането за размяна на територии и население, предполагам, че той е можел да се информира от други участници в преговорите около Охридския рамков договор или пък от медиите, защото по тази тема тогава много се говореше и пишеше в македонските медии, се казва в съобщение на Любчо Георгиевски.





Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: o_megas]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано24.10.14 12:03








„По неколку дена, во април 2001 година, по еден од редовните ноќни состаноци на државниот политички врв и на безбедносно-командниот врв, двајца од нив останаа во кабинетот во МО. Директно ми беше соопштено дека мора да се разделиме со Албанците, да им дадеме територии кај Дебарско и Гостиварско-Тетовско (и со прст ми беа означени териториите на картата на Македонија), а остатокот, ми беше речено, „да го носиме кај нашите во Бугарија“. Ми беше речено дека тоа сега конечно треба да се одработи, а главната работа е да се извадат сите тенкови во најкус можен рок, за ден-два, и да се постават по должина на патот Скопје-Гостивар, на еднакви растојанија од левата страна на патот гледано кон Гостивар.


Редактирано от SashetoBE на 24.10.14 12:11.



Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: o_megas]  
Автор morskomake (старо куче)
Публикувано24.10.14 12:10



Тоя козоеб Ахмети има кой да слуша,явно санитарния минимум от тъпанари в Албания е максимален





Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: o_megas]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано24.10.14 12:19











Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho (ентусиаст)
Публикувано24.10.14 13:57



Дори и да си решите проблемите с нас и гърците няма кой да ви пусне в ЕС с около 40 % мохамедани в държавата, при тенденция те да нарастват. Ако се бяхте разделили през 2001-а щяхте да дадете много по-малко сравнено с такава делба 20-30-50 години по късно. Пък ако сте решили никога да не се разделяте с тези така симпатични албанци, въпрос на време е потомците ви да са в положението на християните в Сирия.



Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: o_megas]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.10.14 14:53



....да ...Любчо Георгиевски....



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: mulcho]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.10.14 15:02



...няма кой да ви пусне в ЕС с около 40 % мохамедани в държавата

не знам колко си наясно но процента на мюсулмани вав Скандинавия на пример гони тоя процент.

Така че причините за пускане или непускане са савсееем други.....



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Предлагал ли е македонски премиер подялба на М..янови [re: o_megas]  
Автор koмитa (български)
Публикувано24.10.14 15:11



Но за мен това беше неприемливо, защото повече от 250 хил. албанци щяха да продължат да бъдат извън границите на Албания, заявил в интервюто Ахмети, цитиран от „Дневник“.

Тия си плачат за операция Олуя







Тема По актуалните параметри нештатанови [re: mulcho]  
Автор SashetoBE (старо куче)
Публикувано24.10.14 15:31



јавно стојат така както ги описваш. Но положението става нестабилно и трудно е човек да каже какво ште стане за 30 години. Примерно в 1934 година дали некој би помислил че во Вардарска Македонија за има нема 10 години ште се појави држава(макар и само република) а пак оште помалко че в бадаштето тази сашта држава да стане антибалгарска и враг на самата Балгарија. Спорет мен обаче, не е реално да се говори за решаване на проблемите с Грција и Балгарија просто заради това че те не са решими. Всашност, те се поставени така за да не бидат решими или ако искаш ако ги решим тези два проблема ние автоматично и формално ште престанем да саштествуваме като државен субект оти решението им подразбира гаснење на словено - македонксиат национален ентитет а албанската част е вече јасно какво иска.
Што се отнаса до ЕУ мислја че ние сме поблизо до Нео-Османската Империја отколко до Европа. Или можеби запатили сме се кам Руско-Кинеските пространства. На практика ЕУ интеграцијата при нас е мртва.

Редактирано от SashetoBE на 24.10.14 15:39.



Тема Re: По актуалните параметри нештатанови [re: SashetoBE]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано24.10.14 16:09



Мъртва, защото е начин на мислене на обикновените хора. Край вас обаче овой процес (свободната мисъл) не се толерира, а напротив. Дали за това причина е Сърбия с нейната политика или албанците край вас или пък самите вие сте си причината, го знаеш по-добре от мен.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.