Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: jingiby]  
Автор vedm (член)
Публикувано04.05.14 12:44



Цитат:"Според все още непотвърдени данни голяма част от задушените са руски граждани"

Мда, "jingiby" не знам дали си просто наивен юноша, или възрастен но природно ограничен индивид, но нещата които пишеш изглеждат така, сякаш са писани от доста тъпо парче. Надявам се че е първото, и с времето ще поумнееш. Но ако е второто, просто за инфо: мен също ме е гнус от такива. Точно такива запалиха и изгориха живи десетки хора в Одеса, а ония които не успяха да ги подпалят просто ги убиваха.

На картината долу: убита от украинците бременна жена в подпаленото здание в Одеса. Явно са им свършили запалителните материали и просто са я удушили. Според "jingiby" тя е руски гражданин, въпреки че украинското МВР вече официално обяви че всички загинали са граждани на Одеса. Загиналите са етнически руснаци: Одеса е руски град и там практически няма "украинци". Повечето от убийците бяха криминални украински банди наети и организирани от хунтата от други градове и откарани в Одеса да "накажат сепаратистите". Въпреки че сред убийците имаше и местни одесити, еничаризирани местни дебили от утайките на обществото.
И така: същността на украинството:



И още много картини на изгорелите тела, жертви на украинските канибали:


Редактирано от vedm на 04.05.14 12:55.



Тема Що е украинец [re: koмитa]  
Автор vedm (член)
Публикувано04.05.14 12:53



За всички които искат да разбетат "Что такое "украинец"":


На руски е, но предполагам повечето ще разберат смисъла.



Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: jingiby]  
Автор koмитa (български)
Публикувано04.05.14 13:11



На 2 май 2014 други деца на невръстна възраст между 15 и 20, но наследили ценностната система на украинските националисти от УПА, превръщат с усмивка Одеса в Хатин. На площад „Куликово поле” (одеският мегдан), където е лагерът на федералистите (в космополитична Одеса те далеч не са мнозинство, както в Донецк или Славянск) неонацисти от младежката организация „Патриот Украины”, част от „Десния сектор” в Харков, подпалват колите, после палатките, а после и хората, потърсили убежище в Дома на профсъюзите… изгарят живи.

Погромът се транслира онлайн, а по заснетите клипчета от самите самодоволни участници – „хероите” на незалежната, с които изобилства мрежата, се вижда как активисти на майдана обискират трупове с георгиевски лентички, търсят руски паспорти, но намират украински, и не само се гордеят от извършеното, но го качват в нета за назидание. Има кадри, на които озверели младежи ритат оцелели от пожара федералисти, лазейки по земята целите обгорени – показната жестокост е патент на украинските националисти още от Гражданската война с Петлюра.

На други кадри млади момичета наливат коктейлите Молотов, с които после подпалват Дома на профсъюзите, весело чуруликайки с настроение като за предстоящ купон. Има много характерни снимки в мрежата на девойки, носещи в ръка готови коктейли Молотов и позиращи с усмивка пред камерата на фотографа. В социалните мрежи коментарите на симпатизантите им са не по-различни от тези на прочутата депутатка от „Свобода” Ирина Фарион, напомняща на Елза Кох – „колорадите” не са хора.



Прочети цялата статия тук: Одеският Хатин, из хрониките на Руина 2014 - Поглед Инфо






Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: vedm]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано04.05.14 13:54



Не обичам циганите и тези които лъжат като цигани.

Оповестиха имената на 14 от загиналите в безредиците в Одеса на 2 май - всички са местни жители

4 Май 2014 | 11:20 | Агенция "Фокус"

Одеса. Оповестени бяха имената на 14 от загиналите по време на безредиците в Одеса на 2 май, това предаде www.dumskaya.net. Жителите на Одеса съставят списък с имената на загиналите в масовите безредици. От Министерството на вътрешните работи обаче отказват да потвърдят имената, тъй като се позовават на следствената тайна. До момента са известни само имената на 14 загинали. Петима от тях са загинали от огнестрелни рани, четирима - от падане от високи етажи на сградата на Дома на профсъюзите по време на пожара. Всички са местни жители.

1. Бирюков Андрей, роден 1978 г. — огнестрелни рани,

2. Брожевский Андрей, роден 1987 г. – падане от висок етаж,

3. Булах Виктор, роден 1956 г. – падане от висок етаж,

4. Вареникина Анна, родена 1955 г. – задушила се е от дима,

5. Егорский Николай, роден 1976 г. – огнестрелни рани,

6. Жулков Александър, роден 1968 г. – огнестрелни рани,

7. Иванов Игор, роден 1987 г. – огнестрелни рани,

8. Калин Анатолий, роден 1976 г. – падане от висок етаж,

9. Маркин Вячеслав, роден 1969 г., депутат в областния съвет – починал в болницата от раните си,

10. Мишин Сергей, роден 1986 г. — загинал в пожар,

11. Негатуров Вадим, роден 1959 г., одески поет – загинал в пожар,

12. Никитенко Максим, роден 1982 г. – падане от висок етаж,

13. Петров Геннадий, роден 1985 г. – огнестрелни рани,

14. Садовничий Александр, роден 1954 г. — загинал в пожара.

На 2 май в Одеса загинаха 46 души. Повечето от телата са намерени на мястото на пожара, но разпознаването им е трудно.

Значи от 46 загинали са разпознати само 14, като от тях 5-ма са простреляни с огнестрелно оръжие, т.е. вероятно украинци. Какво излиза? Че съм прав. Идентифицирани са само десетина проруски местни жертви на пожара, а на 32-ма имената засега са следствена тайна. Как сообщил корреспондент украинского телеканала ТСН, во время пожара в Доме профсоюзов в Одессе, по предварительным данным, погибли граждане России и Приднестровской Молдавской республики, граничащей с Одесской областью. По данным издания, жертвами пожара стали 15 россиян и пятеро граждан Приднестровья. Все они задохнулись от угарного газа. Официально эта информация не подтверждена.

Читать полностью: http://news.tut.by/world/397361.html

Редактирано от jingiby на 04.05.14 14:24.



Тема Re: Що е украинец [re: vedm]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано04.05.14 14:04



Между другото това с бременната рускиня убита от зверовете украинци вероятно е фото - монтаж. От идентифицираните до момента има само една жена - № 4. Вареникина Анна, родена 1955 г. – задушила се е от дима. Тази жена едва ли е бременната на снимката, която е доста по-млада.



Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: vedm]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано04.05.14 15:03



Всичко е тръгнало от футболните агитки, а после нещата са станали неуправляеми:

Вчера в Одессе должны были играть футбольные клубы Металлист (Харьков) и Черноморец (Одесса). Фанаты данных футбольных клубов анонсировали марш «За единство Украины», который должен был пройти по улицам города, после чего завершиться на стадионе Черноморец. Марш был назначен на три часа на Соборной площади





Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: shtrkot-126622]  
Автор croesus ()
Публикувано04.05.14 16:40



Познавам украинци от Черновци, големи националисти са, но честно казано нищо не знам за преобладаващите страсти в останалата част на Украйна. Честно казано се съмнявам, че голямото мразене задължително ще прелее в нещо повече, освен ако работата не са накърви. Сърби и хървати се трепаха, но пък сърби и черногорци, въпреки че бяха настръхнали по подобен начин, нищо не направиха.
Който иска ескалация на конфликта, задължително ще предизвика жертви. Може дори да внесе някакви муджахидини, които са в изобилие в бившия СССР.

М/у другото пак намесиха бугаро-татарската връзка. Новия шеф на милицията в Одеса е Димитри Фучеджи(ев).








Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: kuduger-96506]  
Автор croesus ()
Публикувано04.05.14 16:49



Украйна няма да влезе в НАТО никога поради същата причина, поради която Израел не е там. НАТО не са баламурници, че да си слагат таралеж в гащите. Обаче може да инвестират в по-модерни въоръжени сили на Украйна.

Аз съм по-опростенчески настроен и си мисля, че единствената причина Путин да притиска украинците е заради газопроводите. Но странно защо е толкова настоятелен, след като вече има Северен поток, а потенциално и Южен поток? Да не би Южен поток да е оценен като рисков, поради някакви причини, които не знаем??



Тема Re: Що е украинец [re: jingiby]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано04.05.14 17:08



Българския шеф на милицията в Одеса вече е за уволнение.

В ОДЕССЕ ПРОТЕСТУЮЩИЕ ВЗЯЛИ ШТУРМОМ УПРАВЛЕНИЕ МИЛИЦИИ

04 мая 2014 | 18:00
В Одессе протестующие взяли штурмом управление милиции, где находились задержанные в ходе недавних беспорядков. По последним данным, все вышли на свободу. По сообщению корреспондента "Эха Москвы", во внутреннем дворе здания сейчас находятся пророссийские активисты. По живому коридору они выводят освобожденных своих товарищей. Штурм велся достаточно агрессивно, активисты были вооружены подручными средствами.



Тема Re: Объркан съм за Одеса [re: croesus]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано04.05.14 18:02



Този бил от смесен брак, полу-гагауз полу-българин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.