Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: JovanDamaskin]  
Автор vedm (член)
Публикувано23.02.14 21:44



Йоване, ще ти издам една тайна: 99% от българите, в това число и аз, никога не четат текстове които са написани на латиница. Може би в твоя текст има некакви ценни мисли, но никой нема да ги узнае, и целият ти труд е напразен. Аз от време навреме все пак правя усилия да чета латиница, когато автора ми е интересен, но ти престана да бъдеш интересен за мен когато изрази радост по повод възможното убийство на Алексей Навални в путинския затвор. Така че прави си изводи: ако искаш да създадеш оживена дискусия, пиши на кирилица. Същото се отнася и за останалите любители на шльокавицата.
(Който не знае що е шльокавица:

)

Редактирано от vedm на 23.02.14 21:58.



Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: vedm]  
Автор Darkages (старо куче)
Публикувано23.02.14 22:25



Абсолютно съм съгласен.
Всъщност откакто съм тук десетки пъти почти всички клубари убеждаваха Йован да пробва някакъв вариант за кирилица, но той се е запънал като магаре на мост (което е косвено доказателство за българщината му).
Аз също прескачам текстовете му, освен когато ми отговаря в някоя тема (тогава с неохота прочитам написаното).

Редактирано от Darkages на 23.02.14 23:43.



Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: Darkages]  
Автор vedm (член)
Публикувано23.02.14 22:38



Цитат:
"Аз също прескачам текстовете му, освен когато НЕ ми отговаря в някоя тема..."

Предполагам искаш да кажеш "освен когато МИ отговаря".



Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: vedm]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано23.02.14 23:09





bez da omalovazhawam kirlilicata, no vie maj zapadni ezici ne ste uchili i latinica ne poznawate.


P.S: Pssst...znam, che njama da me prochetete

P.P.S: Kojto izka da me chete, da zapowjada - kojto ne mnogo mu zdrawe.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: JovanDamaskin]  
Автор vedm (член)
Публикувано24.02.14 00:25



Все пак ще отговоря кратко на въпроса Quo vadis Ukraina? (Всичко останало което си написал на шльокавица не искам да чета).

Украйна отива обратно в Русия.
Руският национализъм тепърва се пробужда, и новите руски поколения постепенно се отърсват от столетния съветски кошмар. Включително и руснаците в Украйна, които са около 30 милиона. Окатоличените селяци от западна Украйна, които сега се впуснаха да подчиняват руските градове на изток от Киев, изобщо не подозират какъв ъгловат хуй ги очаква.

Ако искаш да следиш руските настроения (сред малдите руснаци които презират Путин и всичко съветско) чети Спутник И Погром:



Ето ти и неколко видеоклипа от Украйна, от днес:
Руснаците се събуждат в Керч:


Руснаците се събуждат в Севастопол:


Руснаците се събуждат в Одеса:




Тема Re: Quo vadis Ukraina ? [re: vedm]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.02.14 00:33



vizhdam, che si dal veche otgowora na waprosa mi...





Naj-setne sas tebe da dojdem na edno mnenie !

Sega ima li oshte komu ne e jasno zashto se spretna tazi ot zapada rezhirana revoljucija waw Ukraina ?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Е тук не мога да ви разбера ? [re: vedm]  
Автор SashetoBT2O3924 (старо куче)
Публикувано24.02.14 00:34



каква разлика ти прави кирилица или латиница ? Чак пак 99% !

Редактирано от SashetoBT2O3924 на 24.02.14 00:35.



Тема Re: Е тук не мога да ви разбера ? [re: SashetoBT2O3924]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано24.02.14 00:37



toa e del od nashiot bugarski shovinizam Sahse ! Trudno e za razbiranje !

Lugjeto si se vo pravo ama neli sum "makedonski inat" si teram i jas po staromu....

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Се арно, и јас сум за [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBT2O3924 (старо куче)
Публикувано24.02.14 00:40



кирилицата, ама ова е прекалено строго.
Инаку прав си, нас југословените од мали не учеа српски и на латиница заради хрватите и босанците.



Тема Re: Е тук не мога да ви разбера ? [re: SashetoBT2O3924]  
Автор vedm (член)
Публикувано24.02.14 00:53



Тук не става въпрос за някакъв "кириличен шовинизъм". На българите просто наистина им е много трудно да четат български на латиница. Просто не сме свикнали да гледаме български текстове на латиница. Реже очите. Оскърбява естетическото чувство. Дразни.

Ако имаше официален стандартен български правопис на латиница, който се преподава в училище, може би щеше да ни е по лесно, но засега такъв няма, и не е ясно дали е нужен.

И това е независимо дали знаем или не западни езици. Аз говоря английски толкова добре колкото и български. Но да гледам български на латиница е все едно да гледам английски на кирилица.
Ду ю андърстенд уот ай мийн нау?

Редактирано от vedm на 24.02.14 00:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.