Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 02.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема По повод една снимка  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.02.14 11:42




Бугарски војници извршуваат убиства во Македонија

В нета има няколко снимки които се въртят непрекъснато и уж документиращи "бугарските дзверства". Тази я виждам за първи път. Но нещо ме смущава в нея. В ляво ми се струва, че войниците (офицерите) са с германски униформи. В центъра и дясно има разнолики униформи - почти бели (?) и стандартни, със затворена яка или пък с ревери. С ботуши, кубинки или с обувки. Изобщо ми прилича на режисирана работа. Или снимката е правена на други географски простори. Повод да си мисля това ми дава архитектурата на сградата пред която е направена снимката. Такива островърхи покриви са характерни за Сърбия или Хърватско, но не и за Македония.
Някой да направи предположение за местонахождението и времето на снимката?



Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор shtrkot-126622 (fyromophagos)
Публикувано03.02.14 12:05



Фактът, че изобщо не е указано къде точно в Македония става тази сценка, за разлика от останалите снимки, където всичко е указано доста точно като локации, ме навежда на мисълта, че отново си измислят. Но като немам докази, нема да твърдим....

Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...\\\\\\\\\\\\\\\".


Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор starinar_bg-47533 (ветеран)
Публикувано03.02.14 12:07



"бугарските дзверства"......

Ами виж токите на коланите -МЕТАЛНИ.....което няма нищо общо с българите !
Кой ги знае какви са в бивша Югославия ?



Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано03.02.14 12:28



Това е 100% монтаж и то нескопосан. Забележете, че войниците в двата фланга са неестествено високи.Къщата в централен план е килната надясно. Да не говорим, че униформите на всички са германски.



Тема Re: По повод една снимка [re: jingiby]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.02.14 12:34



Не точно монтаж а инсценеровка за пред камерата. Титовистите са правили такива сценки - обличали се с трофейни немски или български униформи и се снимали пред труповете на убитите от тях противници (дражевисти да речем)и пращали снимките на съюзническата преса като "доказателство" за зверствата на фашистите. При такива постановки, кой ще ти държи сметка за точно окомплектоване на униформите - ще си навлекат с това което има. Те в Британия пойма си нямат как изглежда българската военна униформа.



Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.02.14 12:38



От една стара тема ми са спомените:

В Охрид и Скопие ми показаха и разказаха за снимки на избити от сръбските партизани българи от Македония, след това фотографирани и изпратени на Тито и на английския наблюдател там и пуснати за пресата в Европа. Сръбските партизани са облечени в униформите на български войници и са представени като такива. Има едно цяло село, което те подмамват в гориста месност и го унищожават. Видях снимките ... отвратително. В службите за сигурност в Скопие и Белград сигурно ги има и тези показаните са най-вероятно от тях. Той за това работи.И все пак нашите политици са най-виновни.Дано да си получат присъдата един ден.





Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано03.02.14 13:05



Разкрачения мъжага в дясно не е ли негър?





Тема Re: По повод една снимка [re: starinar_bg-47533]  
Автор morskomake (старо куче)
Публикувано03.02.14 14:04



Мисля че има нужда от по-детаилно проучване на снимката,старо-що не се позанимават военните от съответния форум.





Тема Re: По повод една снимка [re: cumanich-126454]  
Автор croesus ()
Публикувано03.02.14 16:15



На мен ми приличат на усташи и немци, но може да има и други, вкл. някой българин. От онова време има доста съвместни, "международни" акции срещу югославските партизани, в които са участвали дори сръбски колаборационисти и дражамихайловци.

Както и да е, аз не виждам никакво "зверство" на снимката, просто войници позират до застреляни хора, най-обичайното нещо по време на война.

Ако става въпрос за истински зверства ето едно такова:



Това са партизани от "Антон Иванов", които чакат екзекуция и които са накарани да позират с отрязаните глави на вече екзекутираните им другари. "Еваларка" на фотографа, трябвало да му дадат анти-пулицър.



Тема Re: По повод една снимка [re: starinar_bg-47533]  
Автор cumanich-126454 (рекордьор)
Публикувано03.02.14 16:45



А на мене ми прави впечатление и металните копчета. Също така и черните ръкавели (маншони) и черна яка. Досущ като на германска полицейска униформа:



Но пък тук токата на колана не е метална.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.