Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 23.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хърватска - член на ЕС от 1 юли  
Автор croesus (калаш)
Публикувано26.03.13 23:37



Според вас как ще се отрази това на балканската геополитика?
Според мен хърватите няма да проявят интерес към делата из по-източните провинции. Но пък със сигурност ще ке възползват от югославската дружба, както да кажем латвийци и литовци се възползват от евтиния беларуски алкохол.





Тема Re: Хърватитенови [re: croesus]  
Автор Medius ()
Публикувано27.03.13 11:03



тепърва ще преоткриват любовта си към някогашната си принадлежност към мъртвата австро-унгарска империя. Още сега се смятат за по-европейци от всички на изток. Балканци са си, но донякъде и с право си го мислят.

Най-малкото заради многото военни бежанци и екс-юго-гастарбайтери манталитета на нацията им се е поевропейчил в някаква степен според мен.

Редактирано от Medius на 27.03.13 11:41.



Тема Re: Хърватитенови [re: Medius]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано27.03.13 11:09



определено хърватите са по-напред с манталитета от нас, ако съдим по цените им и стандарта на живот - също.
сега ще е интересно дали ще има бум на хърватски паспорти, най-вече от Босна.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Хърватитенови [re: Medius]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано27.03.13 12:21



тепърва ще преоткриват любовта си към някогашната си принадлежност към мъртвата австро-унгарска империя
........................

Хърватите са доволни, че са били част от тая империя не за друго, а защото това им дава преимущество в споровете със сърбите, които твърдят, че хърватите са нищо повече от католицизирани сърби. Участието им в Австро-Унгария е катализатор на тяхното национално строителство, което е много различно от това на сърбите.

Като цяло, аз хърватите ги тача. Повече от сърбите.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Хърватска - член на ЕС от 1 юлинови [re: croesus]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано27.03.13 12:47



Не знам, ама на братско-католическата Словения дълго ще им имат зъб. Най-първо за някакви териториални спорове, където Хърватска отстъпи с неудоволствие иначе нямаше да види ЕС. А още май виси спора за няколко стотици милиона долара влогове на хървати в люблянска банка от времето на Югославия, които сега Словения отказва да ги възстанови на вложителите-хървати.



Тема Re: Хърватитенови [re: Medius]  
Автор croesus (калаш)
Публикувано27.03.13 15:06



О, повярвай ми нямат самочувствие на по-европейци от нас, но от сърбите - да.


Самите те обичат да се подиграват с балканския си манталитет. Бях пускал тук забавни клипчета от кандидат-президентската им кампания ако си спомняш.



Тема Re: Хърватска - член на ЕС от 1 юлинови [re: kyмaнич]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано27.03.13 16:12



edinstvenata ni ako mozhe da se nareche donekade obshta ili pone za nas vazhna kauza vav vzaimootnoshenijata ni sas Harvatija waw ramkite na EU e Makedonija....t.e. neobhodimo e da spechelim Harvatija da zastapwa nashi pozicii, nasheto razbirane za istorijata pred evropejskite institucii....mnogo po-zle shte e ako harvatite prodalzhat sas nekakvo si tehno razbirane po makedonskija vapros varhu spomenite im ot bivsha jugoslavija koeto pak izobshto ne e priemchiwo za balgarskite interesi.... (molja saotvetnite "politicheski maloumnici" da go imat na um...kato prikazwat sas harwatski politici....)



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Хърватитенови [re: falkenbach]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано27.03.13 21:33



Към Босна ще имат специално отношение, все пак босно-херцеговските хървати са държавотворен народ на най-изкуствената държава на Балканите - Босна и Херцеговина, която до 10-20 години най-късно ще се разпадне.



Тема Re: Хърватска - член на ЕС от 1 юлинови [re: JovanDamaskin]  
Автор XУH3A (умерено лош)
Публикувано27.03.13 21:45



Преди 7-8 години на летището във Ню Йорк спорих здраво с някакъв хърватин. Оказа се, че е някакъв техен политик (той каза, че е бивш, но не съм убеден, че беше така). Говорихме си за Македония. Такива тъпизми ми разправяше, че не можах да повярвам, че е възможно човек като него да говори такива неща.
Цел номер 1 наистина е да ги вкараме в нашия коридор.

Отвори очи



Тема Re: Хърватитенови [re: dean dimov]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано28.03.13 11:36



да, но хърватите в Босна постоянно намаляват. май са около 10-11% само. според мен федерацията е доста добро решение и работи, само сърбите изостават от тая идея и вярват в някъв юго-социализъм.


NO GODS, NO MASTERS!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.