Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Борисов подаде оставка  
Автор koмитa (български)
Публикувано20.02.13 09:40



За добро или зло.



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: koмитa]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано20.02.13 09:50



Каза, че ще подаде оставка на правителството на обяд. Най-мъдрото което можеше да стори в настоящия момент.



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: koмитa]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.02.13 09:57



Супер!
Оцеляхме и след тоя... Ей, голяма работа сме българите.



Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Борисов подаде оставка [re: koмитa]  
Автор lot1 (минаващ)
Публикувано20.02.13 09:58



Майна не съм му фен, защото неговата партия промени живота ми и този на семейството ми, доколкото знам и твоя, но подскажи ми кой ще е следващият "спасител" на България? След КостоФ, Царя/да се свети името му

/ тройната ламя, супермена от Банкя кой е наред?



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: koмитa]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (пристрастен)
Публикувано20.02.13 09:59



На негово място бих направил същото. Вече всички играят срещу него, включително от крайните течения ултралеви, ултрадесни и ултра футболни фенове. Такива могат да окървавят улицата и едно правителство трябва да е напълно стабилно, за да приложи необходимите мерки спрямо тези индивиди, както подобава по цял свят. Комунисти, анархисти, атакисти, скинове, еколози, куневите...Наистина всеки си протестира за своята кауза, по правило напълно различна с тази на стоящия до него, но и двамата са на улицата и се надяват да се поразмешат картите, за да стане на тяхното.

По тази причина съм много загрижен, защото не се знае кой стои зад тях. Виждам, че вече си отварят устата и срещу валутния борд. Тоест като нищо някой роден олигарх може да е спонсорирал някой лев, с надеждата една хиперинфлация да му стопи заемите.

Редактирано от бyrapckиekoнoмckитиrap на 20.02.13 10:01.



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: lot1]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.02.13 10:00



Не знам кой е наред, само дано да не е Куневица...

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Първи резултат [re: koмитa]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано20.02.13 10:08



Чехи, словаци, унгарци и българи бяха примерни европейски деца, преди да влязат в ЕС, но веднага след присъединяването си започнаха да се държат зле".
Това коментира Петър Сабата в статия за чешки финансов вестник "Хосподарске новини" по повод намерението на България да отнеме лиценза на ЧЕЗ, предаде БГНЕС.
Медиите в Чехия предупреждават, че държавната компания може да изгуби милиарди крони.

"ЧЕЗ не е благотворително електроразпределително дружество. Но държави-членки на ЕС, включително България, имат цивилизовани средства да я принудят да спазва правилата на играта", допълва Сабата. "Трябва да се използват само тези и никакви други средства, дори преди избори", допълва той, намеквайки, че решението на България може да е мотивирано от парламентарните избори, насрочени за юли.
"Преди седем години нито един български премиер не е атакувал ЧЕЗ. За да сме честни, късата памет съществува не само в София", смята авторът.

"България изнася проблемите си и чехите не трябва да позволяват това", смята Павел Парал в коментар за в. "Млада фронта Днес". По думите му случващото се в Албания и България е политически проблем, който засяга и джобовете на чешките данъкоплатци. Албания отне по-рано лиценза на компанията след спор с правителството, който доведе до режим на тока и водата. ЧЕЗ се закани да стартира международен арбитраж срещу Албания, за да поиска компенсации за изгубените си инвестиции.

"Скандална реалност е, че единствената реакция на чешкото външно министерство беше да предложи помощта на своя лидер Карел Шварценберг на ЧЕЗ - ако ЧЕЗ се нуждае от помощ, той ще бъде готов да я предостави", допълва журналистът.
Според него, положението, при което първо в Албания, а сега и в България милиарди крони на чешките данъкоплатци са застрашени, изисква различна реакция от дипломатическите служби от съобщението "ако нещо се случи, обадете ни се".
"Но може ли да се очаква нещо друго от министър, който вярва, че понятието икономическа дипломация е нещо вулгарно? Дали премиерът Петър Нечас наистина смята, че чехите трябва да дадат портфейлите си на всички балкански крадци, които ги искат?", пита Парал.


Не искам да съм лош пророк, но ЕС стремглаво върви към разпадане...Нито ние можем с тях, нито те с нас...но питам кой педал продаде българската електроразпределителна мрежа на чешка държавна компания? как така се оказа, че в Чехия държавата е добър стопанин, особено в колонизираните балкански територии, а в България- тя непременно е лош стопанин?


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Борисов подаде оставка [re: koмитa]  
Автор jingiby (Джингиби)
Публикувано20.02.13 10:09



Споре мен, нищо още не е ясно. Вчера ви казах, че това което каже Борисов на брифинга си по обяд, няма да е актуално на другия ден по същото време. Нека да изчакаме.



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: jingiby]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (пристрастен)
Публикувано20.02.13 10:34



Но е твърде логично така да постъпи. Оттук насетне, дето се вика, една лента няма да може да пререже, без да се налага полицията да озаптява някакви свиркащи лумпени на заден фон.

Между другото, качеството на гласоподавателите се мени всяка година към по-зле. Моторът на циганския вот вече е добре продухан, тропа с пръсти по масата и само чака да се надцакат с най-високата цена, за да регистрира 99% избирателна активност. Турците винаги са били бетон. Пенсионерите - също. Най-безотговорни към съдбата си са българите на средна възраст. Доста от лумпените на улицата, които камерите заснеха, побутват в тази посока: не вярваме вече на никого (и мисленото продължение: на изборите ще ви накажем, като пуснем само циганите, пенсиите и турците да ходят да гласуват...Да видите вие тогава...). Може и да са платени.



Тема Re: Борисов подаде оставка [re: lot1]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано20.02.13 10:45



наред е народа!


NO GODS, NO MASTERS!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.