Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:24 04.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Ридове и долини за половин милиард леванови [re: croesus]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.12.15 21:58



Затова по нея няма нито бензиностанции, нито дори тоалетни. Няма и да проима в следващите петилетки.

Ти май не караш кола или не напускаш Сливен. Отдавна има доста бензиностанции по трасето, отделно има доста места за спиране с химически тоалетни. Изобщо това, дето го твърдиш, важеше само за първата година.

Целта на една магистрала е да обслужи максимален брой населени места, а не да се доближава до този или онзи предпочитан град. На теб ти е на 15 минути, не разбирам какво недоволстваш. На мен ми е поне на 30.

Редактирано от WlSP на 30.12.15 22:19.



Тема Re: Ридове и долини за половин милиард леванови [re: WlSP]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.12.15 22:09



Хммм, може би трябва да карам по магистралата, защото е престижно?! Какво значат 20-30 киометра повече пред кефа да караш по магистралата на Бойко Борисов.



Има е-д-н-а бензиностанция ... на пресечката с пътя Сливен-Ямбол. Нито до Стара Загора има, нито до Карнобат, нито дори до Нова Загора. последно пътувах това лято.



Тема Натовареността при Сливеннови [re: croesus]  
Автор Чepньo Пeeв (фелдфебел)
Публикувано30.12.15 22:27



30 000 коли правели тапи на Петолъчката

27.07.2009 18:54

По 25-30 хиляди коли на денонощие минават през Петолъчката край Сливен през най-натоварените отпускарски месеци юли и август, съобщи вчера Николай Колев от пътна полиция - Сливен. За сравнение средногодишната натовареност на този участък от главния път София - Бургас е 13 700 автомобила на денонощие.

[...]



http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=188951


Областна стратегия
за подобряване безопасността на
движението по пътищата
(2012-2020 г.)
Област Сливен

март 2012 г.

[...]

На територията на областта се намират път І-6 и път ІІ-66 /Е-772/, които до голяма степен оформят аварийността в областта. Двата пътя са с голяма интензивност на движението над 11000 МПС на ден.

[...]



http://www.sliven.government.bg/doc/strategia_2012.pdf

(В текста е допусната грешка, става въпрос за път Е-773 Нова Загора - Сливен - Карнобат.)



Тема Re: Ридове и долини за половин милиард леванови [re: croesus]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано30.12.15 22:35



Е, дай да не ходя в НДК, защото е на Тодор Живков...

Освен това само част от магистралата се направи при Бойко.

А бензиностанциите са 7, а не една. При Нова Загора има Лукойл, преди разклона за Сливен/Ямбол има Шел и ОМВ, след него пак Шел и ОМВ, по-натам има пак две Лукойл.



Тема Доколкото си спомнямнови [re: Ганьо Балкански]  
Автор Чepньo Пeeв (фелдфебел)
Публикувано30.12.15 22:38



са необходими поне между 15 000 и 20 000 автомобила средно на денонощие. В българската ситуация обаче трябва да се отчитат икономическата ни неразвитост и вероятното увеличаване на трафика в бъдеще.



Тема Re: Натовареността при Сливеннови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.12.15 22:38



Изсилил съм се. Аз написах три месеца, а те били два. Като изключим тях през останалото време на Петолъчката нямаше задръствания. Този документ просто потвърждава мнението на Петко Симеонов, че магистралата е "отпускарска". Този човек винаги много съм го уважавал, въпреки че не харесваше Симеон II.



Тема Струва ми сенови [re: croesus]  
Автор Чepньo Пeeв (фелдфебел)
Публикувано30.12.15 22:59



че антимагистралните ти настроения не са добре обосновани. Средният дневен трафик при Сливен е бил близо до долната граница, оправдаваща строителството на автомагистрала, а той вероятно предстои да нараства в бъдеще, което в съчетание със сезонните пикове означава, че източната част на "Тракия" е уместна. Особено пък заради лекия терен и сравнително ниската цена. И още, автомагистрали не се строят само по транзитни коридори, а Капитан Андреево - Калотина съвсем не е единственото натоварено трасе у нас.



Тема Re: Струва ми сенови [re: Чepньo Пeeв]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.12.15 23:06



Може би се изразих неясно. В момента трафика по магистралата, като изключим летния сезон, е много под минималния за магистрала (каквото и да означава това). И трафика по Стара Загора-Сливен-Карнобат не се насочи по магистралата, обратно - остана си по стария път. С това: Като гледам трафика около Сливен, си мисля, че участъкът на Тракия от Чирпан до Карнобат е напълно излишен. имах предвид, не че трафика е слаб, ами че не е намалял съществено. В момента има два алтернативни пътя, и не можеш трафика, измерен в картата да го приравняваш към трафик на магистралата в момента. Направи някой път една проста проверка - отиди до Бургас, извън летния сезон, по магистралата, а после се върни по пътя Карнобат-Сливен-Стара Загора. Засечи къде ще срещнеш повече коли.



Тема Re: Ридове и долини за половин милиард леванови [re: WlSP]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.12.15 23:29



До Нова Загора няма бензиностанция. За другите не съм сигурен, но по-скоро си мисля, че бъркаш с такива, които са построени близо до магистралата.
Допълнително за слабия трафик там допринася и простотията, след Стара Загора, чак до Нова да има само едно разклонение, а след него пък следващото е на пътя Сливен-Ямбол. Тя не е скачена дори с Е55 (пътя от Одрин към Русе).



Тема Re: Ридове и долини за половин милиард леванови [re: croesus]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано31.12.15 00:01



Има, намира се малко преди разклона за Нова Загора, като идваш от Бургас. Има и Subway до нея. И съм сигурен за всички останали, защото на повечето съм спирал, а на другите съм се назландисвал, та до следващата.






Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.