Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 20.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Подарък от "Котле"  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано09.06.11 02:34



Първият отдясно е Киро Глигоров с българска униформа





"Недей да ме обиждаш на еничарин! Ела ти да се наречеш българин в Македония!" - Блаже Ристевски.

Тема Re: Подарък от "Котле"нови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор jingiby (ветеран)
Публикувано09.06.11 08:39



Вова, този човек не ми мяза нещо на Глигоров. Как се разбра, че етой? Има ли други снимки от младостта му за сравнение?

Редактирано от jingiby на 09.06.11 08:42.



Тема Здрасти Вованови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Дyxът нa Coфмak (безпристрастен)
Публикувано09.06.11 09:05



Понеже изчезна се чудех какво ли правиш. От Нова година се мотам из Воденицата, от там разбрах, че има и котле. Като проверих котлето видях, че то горе долу е същото, но открих и къде са забавляваш.
Поздрави и успехи в борбата с "враговете".



Тема Re: Подарък от "Котле"нови [re: jingiby]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано09.06.11 12:37



Не съм разследвал или разсъждавал върху случая. Така твърдят македонците. Вече се появиха съмнения относно възрастта - ще видим те как ще се разберат.

"Недей да ме обиждаш на еничарин! Ела ти да се наречеш българин в Македония!" - Блаже Ристевски.


Тема Re: Здрасти Вованови [re: Дyxът нa Coфмak]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано09.06.11 12:44



Привет Софмак.

Чета от време навреме. Нищо ново не прочитам - този клуб е бледа сянка на най-силните си години. Полицейщина, контрол, пренесени новини, които всеки, който се интересува може да прочете навсякъде и сам. Мнения като под вестникарски статии с по-едно две, обикновено банални изречения. Чат пат лични стълкновения -празна воденица. Жалко.

Има изключения отвреме навреме, но не е това, което беше -тука можеше да се чете с часове.

Това си е мое мнение, и като такова е субективно и никого не ангажирам с него.

"Недей да ме обиждаш на еничарин! Ела ти да се наречеш българин в Македония!" - Блаже Ристевски.


Тема така енови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Дyxът нa Coфмak (безпристрастен)
Публикувано09.06.11 12:49



не е като едно време


Затова и взех копието и щита и отидох на битки във Воденицата. Там е същото (с обратен знак)



Тема Ако цениме според носотнови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 13:03



тој е, ама за другото не гаранатирам. А има ли информација која година е ова ?

Не гледам што важно би променила фотографијава за „ликот и делото„ на Глигоров ? Бил во балгарска униформа. И ?

Нели има документи што ги поднел до балгарското правителство каде експлицитно се декларира за балгарин по род и пр. и доле потпис. Сега пак за едан униформа.

Редактирано от SashetoBT на 09.06.11 13:03.



Тема Справканови [re: SashetoBT]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 18:10



документот за кој говорам не е потпишан лично од Глигоров и не е од него, туку се работи за удостоверение на Балгарското правителство од Штипската околија дека истиот е “по народност Балгарин од Балгарски произход , поданик Балгарски и честен и благонадежен гражданин“



Смешно ми е малце, толку многу думу за една проста работа: балгарин.

Редактирано от SashetoBT на 09.06.11 18:24.



Тема Re: Справканови [re: SashetoBT]  
Автор persone (върховист)
Публикувано09.06.11 18:20



Само, че тези удостоверения се издават при изрично желание на ищеца ... за да му послужат да удостовери български идентитет пред всяка една българска институция. Ако беше отявлен антибългарин какъвто се правеше впоследствие, не би трябвало и да помисля да си вади такъв документ, напротив трябваше да мине в нелегалност опашан с бомби и манлиера да се бори до последна капка кръв срещу бугарскиот фашистички окупатор.



Тема Да не сакаш да ми кажешнови [re: persone]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 18:25



дека ако не си балагрин по род примерно не си можел да отвориш адвокатура ?



Тема Re: Да не сакаш да ми кажешнови [re: SashetoBT]  
Автор persone (върховист)
Публикувано09.06.11 18:27



Предполагам, че не или поне по-трудно. Друго си е да си благонадежден българин. Знаеш как е.

Редактирано от persone на 09.06.11 18:27.



Тема Аха, значи вистина било што ми кажа маманови [re: persone]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 18:32



дека нејзиниот татко кој бил гркоезичен влах(правник од Сорбона) никако не успеал да добие удостоверение за адвокатура. И не само, туку бил изгонен од родното си место оти советувал неблагонадежни безплатно.



Тема Re: Аха, значи вистина било што ми кажа маманови [re: SashetoBT]  
Автор persone (върховист)
Публикувано09.06.11 18:37



Охоо, значи си призна, че по наследство си неблагонадежден българин.





Тема Re: Аха, значи вистина било што ми кажа маманови [re: SashetoBT]  
Автор koмитa (български)
Публикувано09.06.11 18:54



Е защо тогава на лична бележка ми писа, че нямаш нищо влашко?



Тема Re: Да не сакаш да ми кажешнови [re: SashetoBT]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано09.06.11 19:18



Sashe ne znam dali znaesh no pred vleguvanjeto na povekjeto zapadnoevropski zemji vo EU eden od uslovite vo Germanija Avstrija i Francija da otvorish advokatura ili da bidesh lekar beshe da si drzavjanin na istata drzhava. Posle oficijalnoto vleguvanje vo unijata toa se zameni so frazata gragjanin na drzavata ili na drzavjanstvo na edna (koja i da e) EU drzhava. A za Avstrija i den denes pravoto (fakultetot) e tolku stegnat shto advokati - stranci vo Avstrija se ushte nema !

Taka da nishto novo pod sonceto!



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Абе Комит, од мајканови [re: koмитa]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 20:11



не се брои бе, не сме евреи.



Тема Нјама значениенови [re: persone]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано09.06.11 20:15



нешто малко има... не мени темата.



Тема Re: Абе Комит, од мајканови [re: SashetoBT]  
Автор persone (върховист)
Публикувано09.06.11 20:30



Май някой не си е чел инструкциите ...





Тема Re: Аха, значи вистина било што ми кажа маманови [re: koмитa]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано10.06.11 11:20



Ушким наблюдаваш внимателно форума, а си пропуснал момента, (да не кажа моментите) в които Сашето открито говори за своята смесена българовлашка жилка.





Тема Не не, прав си е Комитатанови [re: Kyдyrep]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано13.06.11 09:13



имаше некаков повод , мислам некои од “моите хора“ ме напаѓаа сум бил грко-влав такав онакав. Па што и да сум грко-влав, нема значење, мислењата некогаш не сум ги пишувал воден од некаков произход или некакви идеали наследени од припадноста на предците ми !? Тогаш во една кратка преписка напишав на Комитата дека имам балгарски произход во смисол на учеството на моите прадедовци по татко во организацијата и востанието од 903. Иако, морам да бидам искрен, немам никаков доказ дека било кој од нив(нито нивните потомци) било кога се декларилал или чувствувал како балгарин, а имам многу докази за обратното, чисти македонци, прва класа. Значи чисто на сопствен ризик го кажувам , според мое согледување и мислење од она малку што го знам за нив и од она што сум го научил вклучително и во клуб Македонија. Ако сум грешка, нека ме извинат прадедите. Но според мене, место за грешка нема, оти она што би можело да е реален македонизам по време 1903 како и да вртиш не може да е различно од она што било балгарштина, вапрос е на нијанси и именување.

Редактирано от SashetoBT на 13.06.11 11:05.



Тема Добро де, се си е во реднови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано13.06.11 09:19



ама да кажеше некој дека е грешка, дека не требало така дека не било правично или слично. Оти јас можам да си помислам дека утре други ден кога ќе дојдете вие на власт во Македонија може и мене истото да ме снајде како неблагонадежен.



Тема Не сам аз крив, загливилинови [re: persone]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано13.06.11 09:30



нјакаде помежду малиа и големиа мозак.



Тема Re: Не не, прави си е Комитатанови [re: SashetoBT]  
Автор Илийцa (Сев. или Горна?)
Публикувано13.06.11 09:31



Саше, ако ти лично нямаш доказателства, че пирамидите са построени от египтяните, това достататъчно ли е за да твърдиш, че са македонско дело?

!

Тема Re: Не не, прави си е Комитатанови [re: SashetoBT]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано13.06.11 09:45



Ако сум грешка, нека ме извинат прадедите. Но според мене, место за грешка нема, оти она што би можело да е реален македонизам по време 1903 како и да вртиш не може да е различно од она што било балгарштина, вапрос е на нијанси и именување.

Ne si vo greshka Sashe, makedonskite rodovi na vremeto bea mnogu gordi i vo Bugarija na svoeto poteklo - taka da i vo Bugarija mnogu takvi rodovi od minatiot vek so gordost se narekuvale makedonci. Problemot e vo toa sto pod toa ime tie ne chustvuvale nacionalna pripadnost - tuku regionalna pripadnost. Onamu kade sto stanuva zbor za nacionalna pripadnost - od ona sto e sochuvano kako predanija i dokumenti - nema somnenie za nivnata pripadnost kon bugarskata nacija.

Vo Makedonija po 1945 se stavi jasna razdelba megju regionalna i nacionalna pripadnost. Regionalnoto chustvo se izdigna vo nacionalno chustvo - (no ne e tolku problemot vo toa) kolku sto deka istoto se napravi za smetka na negiranje na bugarskoto nacionalno chustvo. Toa e ona sto i mnogumina vo Bugarija nezavisno dali po poteklo od Makedonija ili drugi delovi na Bugarija ne mozhat i nema da im go prostat na denesnite makedonci (po nacionalnost)

Taa razdelenost ne napravi neprijateli namesto prijateli - i toa e edno od osnovnite problemi so koi se borime nie ovde.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Добро де, се си е во реднови [re: SashetoBT]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано13.06.11 09:49



ама да кажеше некој дека е грешка, дека не требало така дека не било правично или слично.

Neshto ti ja izgubiv mislata - sto sakas konkretno da kazhesh so toa ?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Кога вече се заговори, данови [re: Илийцa]  
Автор SashetoBT (член)
Публикувано13.06.11 09:51



бидам докрај доследен. Досега умело пропусках да спомна за претците од втората четвртина по мајка. Там вече се кријат нјакои изјавени и доказани балгари, но умрјали преди много години.
Но, во суштина, нема никаква важност точно мојот случај сам за себе, произходот на секој втор македонец е ист или сличен, кој со влашка кој со српска жилка. Жилки колкото искаш, а корените никаде ги нјама.



Редактирано от SashetoBT на 13.06.11 11:07.



Тема Re: Кога вече се заговори, данови [re: SashetoBT]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано13.06.11 10:07



....а корените никаде ги нјама.

Korenite se odsecheni izgoreni unishteni - i toa naj-chesto od samite nas. Prichinata e opravdan strav od novata makedonska komusnitichka vlsast koja dojde na vlsat 1945 i goneshe se shto e bugarsko. Lugjeto si gi gorea slikite na car Boris, bugarskite krashtelni svidetelstva i diplomi od uchilishte i bugarskite knigi vo familijata. Mnogu se vnimavashe kade ke se zapee "bugarska" pesna ili prosto pesnata se prefasonirashe so nov tekst - primer e i deneshnata makedonska himna - denes nad Makedonija se ragja.... koja vo osnova ima edna popularna bugarska pesna....

Tie raboti gi znam od baba mi koja togash morashe da go "maskira" sobstveniot bugarski koren pred novonastanata javnost vo Makedonija....



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Подарък от "Котле"нови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Илийцa (Сев. или Горна?)
Публикувано15.06.11 17:11



Виждам, че има нещо като консенсус във форума публикувал снимката, че крайният отдясно:

1. Е Киро Глигоров (род 1917 година)
2. Дрешката му е българска униформа.



!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.