Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 14.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За кого ли иде реч?  
Автор Илийцa ({["Хунsa"]})
Публикувано29.04.11 21:40



"Двойни играчи" мамят България в политиката й към Македония

:


"Често пъти България наивно гласува доверие на така наречените "двойни играчи", които се представят на четири очи като българи или приятели на България (обикалят често българските институции, мнозина имат българско гражданство или пък децата им учат или работят в България), но от другата страна на границата говорят съвсем различни неща и дори участват в репресиите срещу изявени активисти на македонските българи.Ето тук се корени "сбърканата политика" и липсата на селективен подход, може би защото все още не е започнал процес на лустрация на сътрудниците на УДБА. Време е прагматично да се погледне на този хамелеонски феномен и да не се толерират хора, придобили политически позици с интригантското си поведение, вместо хората, които имат качества, достойнство, чест и визия за истински обществени промени."
......


"Единственият шанс хем да си „българин", хем да си част от върхушката, е да си "двоен играч" - такива са най-опасни и за българщината в Македония, и за европейската интеграция. За съжаление, такива "двойни играчи" и псевдоактивисти има и на българска територия, улеснени от наивността и липсата на селективен подход, за което вече говорихме."

--------------------------------------------------------------------------------------

Един такъв с изначално птича фамилия посочих вече. Има ли други? Кои ли ще да са?

!











Редактирано от Илийцa на 29.04.11 21:41.



Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Илийцa]  
Автор Aмaтьop (тъмносин)
Публикувано29.04.11 22:03



Вместо това, архиепископ Стефан се наслади на щедрия прием на българското посолство, който беше даден за 3-ти март в скопския хотел "Александър Палас".

Йебига!



***
Македонија - татковина со палеолитски наследен суверенитет на македонскиот народ

Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Aмaтьop]  
Автор inkk (пристрастен)
Публикувано30.04.11 00:28



Защо изобщо са го поканили се питам аз?



Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Илийцa]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано30.04.11 11:36



Нещо съм простал, кого си посочила, Илийце, да знаем да се пазим от него...


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Щъpkoт]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано30.04.11 12:39



И аз изглежда съм проспал. Чудех се разни пилешки имена, но освен за Мисирков, за друго птиче име не се сетих. Та не е лошо да бъдем вкарани в час





Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: kyмaнич]  
Автор Tyзлиja (пристрастен)
Публикувано30.04.11 14:08



Паунко(в)ски?



Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: kyмaнич]  
Автор DragoooN (пристрастен)
Публикувано30.04.11 14:29



В интервюто на Лазар Младенов става въпрос за съвременни "двойни играчи". Илийца ни държи в шах и се кефи.

За открити "двойни играчи" не се сещам, щото те действат подмолно. Но също така опасни са и тези, които не казват цялата истина. ЛюПчо, например. Има пасош, за фиромите е бугарофил, самият казва че е бугарофил, но не иска да каже че е българин. Истината. Какво му пречи да каже истината. И т.н. 20 години небивал сърбеж.

--------------

Добавка. За Паун/ковски/ не знам, но тези които му влезоха в сдружението?

Редактирано от DragoooN на 30.04.11 14:36.



Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Tyзлиja]  
Автор kyмaнич (рекордьор)
Публикувано30.04.11 14:59



Паунко(в)ски?
Вееерно...





Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Щъpkoт]  
Автор Стоян Христов (КАГАН)
Публикувано01.05.11 00:41



Перев? Ако се приеме, че името му идва от Перо.... Той май си е двоен играч, но пък не помня да е идвал много в България? Едно писмо си спомням дето имаше до президента.

По интересното е че визира подобно държание и от българи в България
"За съжаление, такива "двойни играчи" и псевдоактивисти има и на българска територия, улеснени от наивността и липсата на селективен подход, за което вече говорихме."

дали има в предвид българи родени в България, които с е представят за патриоти пък работят против нашата кауза(ала Каракачанов) или прясно пристигнали македонци, които действат пак така ? Или двете..




Тема Re: За кого ли иде реч?нови [re: Стоян Христов]  
Автор persone (върховист)
Публикувано01.05.11 09:49



Виждам, че не за първи път Перев ти е в устата. Може и да е бил удбаш, то всички над средното ниво там са били такива, но не значи, че не се чувства като истински българин. Лично на мен Перев ми импонира много повече от всички други институциализирани българи взети заедно. Дано не греша. Спомни си, че и брата на Вида Боева беше удбаш, това не значи че Вида не е най-преданата последователка на Ванчо Михайлов...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.