|
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
|
Тема
|
Идва краят
|
|
| Автор |
Kombie () |
| Публикувано | 18.04.10 00:15 |
|
|
Уважаеми съфорумници, драги приятели,
В последния месец имах солидни контакти с хора от различни краища на западната ни съседка. Опитах се да говоря с тях за България, за българите, за българските паспорти. Напразно. Всичко завършваше с едно от 3те - колко е лоша гърция, колко е некадърен грую или с албанците... Последната тема беше най-тежка за тях, всички ми говореха как в тетово македнска реч има само в пенсионерските клубове, как скопие и куманово се превръщат в албански градове, не само заради прииждащите албанци, а заради бягащите македонци... Най-голяма болка и безсилие усетих в едно момче от Крива Паланка, на чиято улица има вече 7 албански къщи. Братя българи, македонците вече не ни мразят, те са безразлични към нас. Ние сме просто един съсед, който нито пречи нито помага.Измекярите и търсещите лесно да избягат от резервата македонци,за мен повечето македонци взимащи българско гражданство го правят не от убеждение, а от нихилизъм, те са хора, които ако бяха родени в България биха взели сръбско гражданство, ако то предлагаше същите изгоди като българското в момента. За тях България е лесен изход, за другите тя не представлява интерес. По-малкото детенце на българския народ, възпитано от сърбокомунистическата мащеха е болно от неизлечима болест. То умира, то се саморазяжда от собствените си политици, то е инфектирано от косовската болест, която тук се изражда в туморно образование бързо разпростряняващо се на цялата и територия, и чак на последно място са атаките от гръцкия вирус, който освен че засега не е опасен, дори и да стане такъв, няма да има време да се развие, защото държавата ще загине преждевременно.
Всеки 2 седмици Македония губи по едно село от територията, която контролира. Прогресията обаче не е аритметична, а геометрична. Няма сметка, която да каже, кога точно ще се свърши мъката, обаче на всички е ясно, че краят е близко.
Game Over
| |
|
|
|
Краят на какво? Какво представлява тоз "край"?
| |
|
|
|
Случващото се със Спаска някак не се връзва с думите ти: "те са безразлични към нас. Ние сме просто един съсед, който нито пречи нито помага"
А с какви впечатления остава човек след кратък обзор на фиромските форуми да не говорим.
| |
|
|
|
Ако ме питаш какво е краят, краят е край на съществуването на фиромия, но ако ме питаш какво следва ще стане с тази територия след това, не знам.
| |
|
Тема
|
Българофонната чест на вардаско
[re: Kombie]
|
|
| Автор |
ElCortador (ентусиаст) |
| Публикувано | 18.04.10 15:44 |
|
|
е могла да бъде заедно с нас вече в ЕС ако не са били с промити мозъци.Сега меже да ги спаси само радидната ре-българизация и отрезанието им от албанизирани зони. Немат много време.Ре-българизацията не от Софиетъо а ребългаризацията от самите вардарци.Викторканзуровци!
| |
|
|
|
"Помогни си сам, за да ти помогне и Бойко"
| |
|
Тема
|
Re: Българофонната чест на вардаско
[re: ElCortador]
|
|
| Автор |
Eks (Стара пушка) |
| Публикувано | 18.04.10 21:30 |
|
|
Да ребългаризацията ако все още е възможна трябва да стане отвътре,да втаса ако може разбира се ,другото е вредно за българщината,другото ще има последствия за цяла БЪлгария!Дайте да помагаме но разумно не с лозунги а с сърце, с любов!Смятам,че истината която е много сериозна защото е историческа ще ни помогне много! Бог да е с нас!
| |
|
Тема
|
Re: Българофонната чест на вардаско
[re: Eks]
|
|
| Автор |
Щъpkoт (fyromophagos) |
| Публикувано | 18.04.10 22:54 |
|
|
ако може и с малко секс....че една гола любов не стига в наши дни....
Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".
| |
|
|
|
Във форумите им непишат редови граждани с малки изключения. Дунековци, ботуши и васковци си заработват заплатките таму.
| |
|
Тема
|
Колку блиску колку далеку ?
[re: Kombie]
|
|
| Автор |
У (не сум нов) |
| Публикувано | 19.04.10 12:00 |
|
|
релативна работа е. Трудно е да се каже. Србите от Косово бегаха за Белград. Едва ли денешните македонци ште биагат за Софија(В Белград вече не ни обичат, инаку...).В Австралија и Канада не е вече така лесно да се емигрира а за Шведија и да не говорим. Шиптарите имат многу поотворени врати за емигриране, особено в Еовропа и в САШТ (при мајката им заштитничка). Но, както Косово и Албанија забелезват икономически раст и не е чудно млади хора и там да си се врнат. Точно е дека ги взимат селата, чак и в Битолско , запоседнаха селиштата на југозападниа дел кам границата с Грција (което е нова територија за тиах несврзана сас сегашните им територии...). Но мислиа че младите албанци ниама как де се задоволат сас земеделска работа в Македонија (както беше случај до скоро..). Две се причини, првата е образованието кое добиват (факултети итн) а второ е неперспективноста на ситното земеделие в Македонија од кое вече става невозможно да се прехрани семејство (както се правеше до преди 10-15 години) и да се воспита в дух на експазионистичката албанска свештена кауза.
И во 2001 албанските голиами герои и освободители казаха че кај да е, македонците ште се разбегат кој за Белград кој за Софија и те лекичко ште си вземат Дарданската столица. Но, видиахме че не е било толкова лесно.
Остават оште неколку реони кадето имат вазможност за населване , като Мариово, Азот и некоие други, но трудно ште пенетрират в градовето като Прилеп, Велес.. Штип. Така че, освен една заострена регионална гетоизација не виждам да могат да “вземат“ градовето во наредните 30-50 години. Истото важи и за Скопје од десната страна на Вардар.
Ако искат “КРАЈ“ поскоро, ште мора да се задоволат сос “старите“ им пленени градове Тетотво, Гостивар, Дебар..евентуално Кичево и половина од Скопје и Кумановско и Струга. Според мен, тиекоито би останале в “македонската“ част ниама да имат капацитет за нови освојувана.
Редактирано от У на 19.04.10 12:11.
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
|
|
|