Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За наводненията и още нещо ...нови  
Автор So_Alien ()
Публикувано24.02.10 10:31



Кметът на Охрид: Като не ми обръща внимание македонското правителство, ще поискам помощ от ген. Бойко Борисов

24 февруари 2010 | 09:52 | Агенция "Фокус"

Охрид. Като не ми обръща внимание македонското правителство, аз ще поискам помощ от ген. Бойко Борисов – това каза пред Агенция “Фокус” кметът на Охрид Александър Петрески. По думите му - водите на Охридското езеро вече са залели бреговете, унищожили са плажовете, наводнили са пътища. Нивото на езерото продължава да се покачва и заплашва със заливане още площи, общината няма правомощия да се справи с проблема, а централната власт не оказва помощ на града.
„Ако централната власт не ни обърне внимание, както сега не ни обръща, тогава ние ще търсим помощ от Европа. Ще търсим помощ от всички около нас – първо съседни държави и всички, които искат да помогнат на Охрид. Затова защото Охрид е град на ЮНЕСКО, Охрид не е само на Македония, а е град на цял свят! Затова ще търся помощ от цял свят. И се знае, че първо ще търся помощ от тези, които са най-близко. Винаги първо човек се обръща към комшиите”, каза още кметът на Охрид. Той каза, че в България се познава с доста кметове, сред които тези на общините Велико Търново, Несебър (като градове на ЮНЕСКО), както и с други по-малки общини. „Най-ще ми бъде драго, ако първата помощ стигне от България” – каза кметът на Охрид Александър Петрески.

Снимка: inpress.com.mk

© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

http://www.focus-news.net/?id=n1353892

Защо си тъй неповторима, щом този свят е повторим....


Тема Re: За наводненията и още нещо ...нови [re: So_Alien]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано24.02.10 10:40



Напълно се вписва в онази част от дефиницията за македонец, която гласи, че когато опре ножа до кокала е първи българин.



Тема Re: За наводненията и още нещо ...нови [re: So_Alien]  
Автор AGLER ()
Публикувано24.02.10 12:18



Кметът на Охрид: Като не ми обръща внимание македонското правителство, ще поискам помощ от ген. Бойко Борисов



Е, това наистина ме изкефи!
Максимално!

Язък, че Охридското езеро не е някъде по границата, та премиера да вземе да хвръкне до там с хеликоптера!



Тема Кметът го е взел занови [re: AGLER]  
Автор Zaples (Разсеян такъв)
Публикувано24.02.10 12:32



Батман. Какво има за чудене?

Македонија има потреба од Македонци , не од Македончиња


Тема Re: Кметът го е взел занови [re: Zaples]  
Автор So_Alien ()
Публикувано24.02.10 20:27



Кметът на Охрид се страхува за сигурността си, заради поисканата от София помощ

24 февруари 2010 | 17:43 | Агенция "Фокус"

Охрид. Кметът на община Охрид Александър Петрески заяви в интервю за радио „Фокус”, че очаква неприятни последствия лично за себе си заради това, че поиска помощ от българското правителство и премиера Бойко Борисов. „Имайки предвид хората, с които си имам работа, не виждам нищо чудно това да се случи”, коментира охридският кмет. Петрески смята, че е много вероятно да му бъде навредено по някакъв начин, но не се безпокои особено. „Това мен не ме интересува, мен ме интересува Охрид. Аз съм кмет на Охрид и ме интересува да направя най-доброто на общината”, каза още Петрески. Засега реакция заради исканата помощ от страна на официалните власти в Македония няма, допълни той. Кметът каза, че засега няма официален устен или писмен отговор от София на искането му, но е доволен от интереса на българските медии към огромния проблем в Охрид.
Александър Петрески каза, че ще поиска официално помощ от България. Кметът обясни, че ще се съобрази с графика на премиера Бойко Борисов, за да дойде да се срещне с него в София в близките дни.
Мария МАРИНОВА

Снимки: inpress.com.mk
© 2009 Всички права запазени. Позоваването на Информационна агенция "Фокус" е задължително!

http://www.focus-news.net/?id=n1354256

Защо си тъй неповторима, щом този свят е повторим....


Тема Re: Кметът го е взел занови [re: So_Alien]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано25.02.10 11:42



не се безпокои особено. „Това мен не ме интересува, мен ме интересува Охрид. Аз съм кмет на Охрид и ме интересува да направя най-доброто на общината”, каза още Петрески
Браво на този човек. Един който мисли свободно сред блудниците с робско мислене. И да, нормално е да иска помощ от България за своя български град.





Тема Од Сашенови [re: Kyдyrep]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано25.02.10 11:58



Аз не бих се радвал чак толкова. Всепак, този именак е задоен в СДСМ..старата “кумровачка школа“. Този негов подход крие едно многу перфидно и подмолно зајаждане преди се кам Нанче и балгарофилството на ВМРО.

Саше


Редактирано от Cтoян Xpиcтoв на 25.02.10 12:00.



Тема Re: Од Сашенови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор Eks (Стара пушка)
Публикувано25.02.10 12:45



Саше,във всички партии в Македония си има осъзнати българи!Друг е въпроса за изявяването им.По принцип в една откровенно антибългарска среда е трудно и рисковано да се изявяваш от народа,който според официалната ви"наука" е с дръпнати очи и винаги е искал да ви зароби!Всичко би било много смешно ако не беше трагично!



Тема Re: Од Сашенови [re: Eks]  
Автор Cтoян Xpиcтoв (КАГАН)
Публикувано25.02.10 13:21



Сакав да кажам дека кметот Петрески според мене нема никакви искрени намери ниту пак е благонаклонет кон Балагриа и Балгарите ниту пак многу е загрижен за проблемот со езерото, ниту сериозно смета на некаква помош од Софија. Тој просто го провоцира правителството со овие изјави за да добие некој поен повеќе кај гласачите и да се покаже пред Бранко. Типичен македонски синдром. Македонистот ако треба и “балгарин ќе се стори“, само за да дојде на власт и да го заебе брата си. Мислам дека политички игри се во прашање а не искрено затоплување на односите или ставовите на традиционално еџ-ју у просрпските кругови на СДСМ. Претходното правителство на ВМРО многу исгуби поради балгарофилството си, делумно и поради тоа что тогаш опозицијата тоа многу итро го искористи и го претстави како велепредваство. Затоа сега ова правителство во јавноста бега од зборот со “Б“ како ѓавол од крст, или молчи или се прави дека не слуша и не гледа. Со овие маневри, СДСМ и компанијата скаат да ги потсетат „велим ти ќерко, сети се снао“ граѓаните за врзките на ВМРО со балгарштината, како големо зло нели.
Луѓето на Петрески во изборната кампања имаа изваедно на тубата снимки од приватни веселби на кандидатот Нанче каде тој со башта си и семејството се веселат и пеат на балгарски песни.
Мене лично многу ми се иска да можат односите помеѓу нас, како обикновени хора, да се ослободат од политика , “каузи“м “идеологиии“, особено иние за „обединети“ и “големи држави“.Во реалниот живот за жал, тоа става многу трудно. Ова што го прави кметот Петрески е според мене удбашка контра-теза и интрига токму во спротивен правец.

Саше




Тема Re: Од Сашенови [re: Cтoян Xpиcтoв]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано25.02.10 13:46



Малко с по-други думи в другата тема точно ова велим:) И при положение, че именно страшно непопулярно е било да си българин в един известен период от време, лошо ли е да трупаш дивиденти днес с обратното?
И друг път сме го писали: системата ви рине сама върху гърба си с гоненията на българи в държавта ви. След Спаска ще се появи друг случай, след него трети и ще бъде просто модерно да си българин, дори да не се чувстваш такъв. Ееех фиромизъм, еех македонизъм....






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.