Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Македоно-гръцкият конфликт и Исландиянови [re: icel]  
Автор плямпaлo (новак)
Публикувано23.11.09 22:07



БЮРМ има претенции които накърняват не сам Гърция но и България. Но докато Гърция си защитава интересите то България няма никаква позиция. Да в международен план се вихри битка единствено за името и то поради факта че Гърция е поставила този въпрос официално. Това че Гърция покрай конфликта с името защитават и някои български позицие е илюзорно. Гърция няма да извади нашите кестени от огъня, а само тяхните си. Защитата на българските интереси са си грижа на Българската държава. България трябва ясно и недвусмислено да постави официално двата въпроса:
1. Езикът който се говори в БЮРМ е български език и не може да се нарича по друг начин.
2. Историята на БЮРМ започва от 1945г.



Тема Re: Македоно-гръцкият конфликт и Исландиянови [re: krte]  
Автор morskomake (пристрастен)
Публикувано23.11.09 23:09



Тоа Сигур не чел достатъчно и се задоволява с келтски мераци...





Тема Re:нови [re: icel]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 23:18



Кой ги кара исландците да се навират в чужди проблеми като имат свои собствени да решават - не знам.
Както и да извъртат нещата бюрмаджиите, както и да го усукват, не могат да градят история и култура върху кражби и лъжи.
Още по-трагично е да се представят като жертви от хора, които ама изобщо не знаят за какво става дума.
Няма ли историци в Исландия?

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: плямпaлo]  
Автор Bиливap (heartbreaker)
Публикувано23.11.09 23:21



Ей, много хубав пост.
И аз се радвам на гърците как си защитават интереса, а нашите ляловци пак броят мухите.

Ap' exo koukla kai apo mesa panoukla!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор morskomake (пристрастен)
Публикувано24.11.09 00:03



И аз съм почитател на хардрока,що пък не и на трашметъла кон мъкедоноидите.Що е превода на мотото ти?





Тема Re: [re: morskomake]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано24.11.09 07:55



Отвън кукла, отвътре чума....




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: [re: Щъpkoт]  
Автор Tyзлиja (ентусиаст)
Публикувано24.11.09 09:57



На мене са ми го превеждали свободно като "Отгоре кукла,отдолу дрипла"-демек :арно гримирана,нагиздена в ново и модерно кокона,ама бельото отдолу-леле,не ми думай!



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tyзлиja на 24.11.09 10:12.</EM></FONT></P>

Редактирано от Tyзлиja на 24.11.09 10:12.



Тема Re: Македоно-гръцкият конфликт и Исландия [re: icel]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано24.11.09 10:11



Филмът действително е поръчков. Продуцент е известния македонист, македонски лобист и журналист Джейсън Мико. Контактувал съм с него - типичен "Влахов-Мицов" случай.



Тема Re: Македоно-гръцкият конфликт и Исландия [re: antikomunist]  
Автор Tyзлиja (ентусиаст)
Публикувано24.11.09 10:29



Светът е едно големо село.В университета в Аризона,гледам,работи и бившата съпруга на мой братовчед от Скопие,където е живяла 5-6 години,специалистка по славянска филология.Иначе си е американка от англо-германско-скандинавско потекло.



Тема ОФФ: за езика [re: Medius]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано24.11.09 15:47



Убедена съм, че един език е труден или лесен само според това, колко (и по какво) е близък до родния ти.
Ако имаше обективно трудни или лесни езици, говорещите на тях като родни също щяха да се затрудняват и досега хиляда пъти да са ги опростили или направо да са минали на по-лесен език.



Ние тука, дето разправяме как езикът Х (китайският примерно) бил най-трудният в света, а езикът У (унгарският, исландският, ..., ...) бил вторият най-труден, а не знам си кой бил третият, въобще правим едни много точно и "научно" звучащи класации... та ние тука няма как да знаем дали китайците не се потят над английския повече, отколкото ние над китайския (е, не баш повече, а също толкова) и не им се чудят на тия европейци как говорят на толкова трудни езици вместо на някой толкова лесен език като китайския.

А информацията на Icel наистина е интересна.

Не си купувайте нищо от Техномаркет!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.