Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема ЗА ИЗБОРИТЕ И ДЯНКОВнови  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано16.11.09 00:56







Тема Re: ЗА ИЗБОРИТЕ И ДЯНКОВ [re: PATRlOTOT]  
Автор Cлънчacaл (~)
Публикувано16.11.09 01:29



Феодалните дедковци от БАН да си помислят защо са такива, а не да обвиняват другите за некадърността си...

- лапачи и мазници...



Тема ТИ НАИСТИНА СИ СЛЪНЧАСЪЛ ?нови [re: Cлънчacaл]  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано16.11.09 03:13



Средната възраст в нашия институт на БАН е 31 год.Златни години- но мини





Тема Re: ТИ НАИСТИНА СИ СЛЪНЧАСЪЛ ?нови [re: PATRlOTOT]  
Автор Cлънчacaл (~)
Публикувано16.11.09 05:59



Кой е "вашия" институт на БАН ?

И какво значи средна възраст? Че имате един на 50 и един на 12?



Тема Това значи че комунистите измреа и сеганови [re: Cлънчacaл]  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано16.11.09 11:07



са се разпищолили едни хаймани между 20 г.(аспирати ) и 57 г.(на колкото е нашият директор АКАДЕМИК ГЕОРГИ МАРКОВ ).Що се отнася до института - ТОВА е ЕЛИТАРНИЯТ (нещо като английски клуб ) Институт по история при БАН.


И Института по биотехнологии на ДРУГИЯТ академик Марков ,той пък е още по-син (Марков - брата на ДЯНКО МАРКОВ ) - син до ГАТГРЕНЯСВАНЕ...
Между 20 и 57 средното е някъде към 36-37 години (впрочем лош математик съм - ти си ги изчислявай ) !
При всички положения ще съберем достатъчна енергия да бутнем един министър с дамско гласче ,който май се казваше Дянков или " агент Деянов"!



Тема Re: Българите иматнови [re: PATRlOTOT]  
Автор Medius ()
Публикувано16.11.09 12:06



една невероятна способност - когато се говори за общото лошо състояние на улицата например - те си въобразяват че се говори за точно тяхната входна врата или баня. И се чувстват нападнати, онеправдани, излъгани.

Да не би пък да искаш да кажеш че няма "феодали" на заплата там? Или където и да е в държавните учреждения в България. Е, може би не точно във вашия елитен институт...

Много комитски го даваме...ще бутаме министри щото казали нещо дето не ни харесва. Ами огледай се първо в своята паница. Може пък да намериш нещо там.



Тема Re: Българите иматнови [re: Medius]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано16.11.09 12:29



"Българите имат една невероятна способност - когато се говори за общото лошо състояние на улицата например - те си въобразяват че се говори за точно тяхната входна врата или баня"
Брях, още една "типично българска" черта се извъди!


Той и Дянков - типичен българин, нали - е казал, че на тази улица една читава врата няма.
От своя страна, за да се каже това, явно е съвсем достатъчно да има неколцина "феодали", няма нужда да преобладават. Иначе нямаше да защитаваш правотата на Дянков точно с въпроса: "да не би да няма хич?".

Редактирано от Mиpa_M на 16.11.09 12:33.



Тема На мен пък ми харесванови [re: Mиpa_M]  
Автор Zaples (Разсеян такъв)
Публикувано16.11.09 12:33



как Дянков раздава шамари с опакото на ръката.
Нека свикват как се получава финансиране за даден проект, оттам и за заплати ще имат старците.

Македонија има потреба од Македонци , не од Македончиња


Тема Re: Българите иматнови [re: Mиpa_M]  
Автор Medius ()
Публикувано16.11.09 13:11





И ти ли си в БАН, че се засегна.

Не обичам обобщаването - и за това не оправдавам, камо ли защитавам Дянков. Но считам и за кофти черта когато някой те критикува ти по дифолт да му отвърнеш с аргумента че е грозен например и че ше види той с кого си има работа - защото не търпиш критика и само факта че те критикува (не дали е прав или не) го прави враг. Ще отречеш ли че я има тая черта? Никъде не съм казал че е само наша.

Както колегата отдолу пише - и на мен ми харесва че раздава шамари, ЗАЩОТО ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ НАЧИН българското общество да излезе от летаргията на уютното ни блато. За мен той демонстрира желание за работа и опит да я свърши някак. Не винаги го прави по най-добрия начин, понякога доста се излага, но нека този, който е безгрешен да хвърли първия камък казвам аз. Може би и всичко, което това правителство (уж) прави е популизъм, но поне прилича на нещо. Аз за пръв път от години имам надежда (колкото и минимална да е), че нещо ще се пренастрои в механизмите на държавата.

Редактирано от Medius на 16.11.09 13:19.



Тема Лапачите и мазниците...нови [re: Cлънчacaл]  
Автор Tyлca ()
Публикувано16.11.09 13:33



отговарят на министъра с Декларация от 13 ноември:

"...1) Науката е основно средство за излизане от криза (справка изявленията на ръководителите на почти всички развити държави) .
2) Пред събранието за честване на 65-та годишнина на Съюза на учените, президентът Първанов не е говорил изобщо за БАН, а за развитие на науката в България. А на обвинението, че президентът е имал предвид приятелите си от БАН, ще кажем, че учените в БАН имат немалко приятели.
3) БАН прави наука, при това на високо международно равнище, което се доказва от сравнителните европейски и световни проучвания в областта на науката.
Към 1 юли 2009 г. БАН е на 634 място сред 4050 научни институции в света според рейтинга на Корпорация Томсън (корпорацията е най-добрия анализатор на науката от 45 години насам).
Единствената друга българска институция, включена в тази класация е Софийският университет.
4) В БАН не работят "феодални старци", средната възраст на работещите в академията е 53 г. Отделен въпрос е по принцип недостига на млади хора в научните институции – проблем предизвикан от липсата на държавна политика в това отношение.
5) В БАН никой не "събира заплати", защото заплатите в академията се равняват на социалните помощи.
А може би преди това трябва да ни се обясни какво значи „да събираш заплати”?
6) Никъде в Европа науката не се прави само в университетите, напротив.
Няма държава в Европа без национален научен център, какъвто е БАН.
По света средно около 1/3 от научните изследвания се правят от университетите, около 1/3 в национални научни центрове като БАН и 1/3 в изследователските центрове на частни корпорации.
7) БАН не е създадена по сталинистко време, а през 1869 г., точно преди 140 години, преди новата ни държава да е факт, по еталон на европейските академии на науките от онова време..."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.