Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:38 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Христо Ботев е сред основателите на Академията [re: PATRlOTOT]  
Автор Tyзлиja (ентусиаст)
Публикувано17.11.09 10:26



"Чунчуру ведере на куку ведере,чунчуру дупка напълни копанка.Що е то?-Новооснованото Книжовно Дружество в Браила."-/Христо Ботев/.





Тема Интересно твърдение след като Тодор Пеев е един от [re: Tyзлиja]  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано17.11.09 11:22



най-добрите приятели на Ботйова ?Защо именно в Академията на всеки блой мотото е писано от Ботев.Защо всички известни карти публикувани от дружеството посочват Македония като българска земя...Защо Ефрем Каранов дава на Ботева да му редактира "Описанието на Кратовската каза" ?Защо "Описанието на Самуиловата държава също е редактирано от Ботев и публикувано в Периодическото списание...





Тема Re: Аргументацията ти [re: PATRlOTOT]  
Автор Medius ()
Публикувано17.11.09 13:06



малко напомня на комунистическата такава - манипулации на факти с цел доказване на собствените твърдения.

Провери пак историята на Айнщайн и виж какъв е бил по произход и дали е бил "изгонен" заради това че е интелектуалец и учен.

Провери и какви изобретения са излезнали от "Райха" по време на войната, които и след нея са били двигател на науката (не, нямам предвид опитите на Менгеле). Сигурно са направени от тия бюргери дето са били насъсквани.

А, и провери Опенхаймер къде е роден.



Дали пък нацистите не са преследвали само тези интелектуалци, които са били в тяхна опозиция, не просто щото са интелектуалци. Не че това ги оправдава, но на мен пък твоята реакция на охулване на министъра позволил си да направи забележка (признавам по тъп начин) на "светая светих" малко ми напомня на това.

П.П. Всичко това не го пиша в защита на нацистите, Райха, фашизма, хер Флик, Млик или който и да е, а като доказателство на манипулативния ти стил.

П.П.П. Паралелът с Хитлер и нацистите пък е просто смешен.

И както винаги - нищо лично. Нали няма да плашиш пак че ще си ходиш.



Тема Re: Начинът ти на [re: PATRlOTOT]  
Автор Medius ()
Публикувано17.11.09 13:09



изразяване ми напомня точно на интелектуалец, сътрудник в БАН, и човек в зряла възраст - може би около 53-ти набор.



Да не би да е така?



Тема Re: Да не би да е така? [re: Medius]  
Автор Tyлca ()
Публикувано17.11.09 15:09



Недей да ни гониш интелектуалците от клуба, че съвсем ще изпростеем.





Тема Re: Заплес ,кой ти внуши за феодалните старци бре ? [re: PATRlOTOT]  
Автор Coлyнянин (пристрастен)
Публикувано17.11.09 16:07



Акад.Георги Марков (историк) е роден през 1952г.? Не, през 1946г. Поне така ми е казвал едно време. Ако става дума за същия, разбира се. Директор на Института по история при БАН.

Редактирано от Coлyнянин на 17.11.09 16:15.



Тема Re: според wiki [re: Coлyнянин]  
Автор kyмaнич (стар клубар)
Публикувано17.11.09 16:29



Георги Марков - историк (р. 1946 г., ст.н.с. I ст. 2004 г., акад. 2008 г.)



Май нашиот PATRIOT отскоро няма нищо общо с БАН



Тема Re: Най-вероятно [re: kyмaнич]  
Автор Medius ()
Публикувано17.11.09 16:32



отново ние не сме го разбрали точно.



Работата малко на филма Мимикрия малко започва да прилича.



Тема Медиус , аз тук в клуб повтарям ,че съм 53 - ти на [re: Medius]  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано17.11.09 19:26



Благодаря ти ,че определяш възрастта като ЗРЯЛА.За менесента идва ,но и аз и Акад.Марков (който наистита бил 1946 г.) се чувднваме около 40 -така.На друг клубар (забравих вече ) ще му кажа ,че никога не съм се интересувал от възрастта на Акад.Марков,защото той и на 8д да стане ще си е борец и младеж по дух...





Тема Куманич,не саомо имам нещо "общо" а съм главен ред [re: kyмaнич]  
Автор PATRlOTOT (член)
Публикувано17.11.09 19:34



актор от 1997 г.(несменяем ) на "Исторически архив .Това ,съгласи се е форма на признание,при десетина проф.над мен и един Асадемик - Георги Марков , за който цял ден уточняваме на колко години е.Това ли е най важното.Та нали не е надхвълил ПЕНСИОННАТА възраст и вдеки има право да работи до 65 г.в държавата ,дори във "ФЕОДА СИ " - БАН.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.