Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тръшват вратата на Македония за ЕСнови  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.09.09 17:30



Ръководителят на гръцката дипломация Дора Бакояни отсече, че не очаква в следващия си доклад Европейската комисия да предложи на Македония дата за започване на преговори за членство в Европейския съюз.

Тя изрази убедеността си, че Македония няма да получи покана докато не реши спора за името на страната между властите в Скопие и Атина.

"Вярвам в успеха на преговорите за спора за името и този въпрос трябва да бъде решен, но не съм убедена, че еврокомисарят по разширяването на ЕС Оли Рен ще предложи дата за започване на преговори на Македония", казва Бакояни в интервю за сръбския вестник "Вечерне новости".



Лоша насока ...
Дали има изненадане в Скопие?



Тема Re: Тръшват вратата на Македония за ЕСнови [re: ludo-mlado]  
Автор pantzer (член)
Публикувано22.09.09 17:39



Ми нема. Фиромите са като щраусите. И този път ,ще си заровят главата в пясъка,та белким бурята пак премине. Без разлика,че пак ще ги сърби дупето.
Ама пък те са и свикнали!!!





Тема Re: Тръшват вратата на Македония за ЕСнови [re: pantzer]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.09.09 17:41



Едноставно се согласувам.
Ще имат сърби на дупето ...





Тема Re: Тръшват вратата на Македония за ЕС [re: ludo-mlado]  
Автор piastry (непознат)
Публикувано22.09.09 17:44



В отговор на:

Тя изрази убедеността си, че Македония няма да получи покана докато не реши спора за името на страната между властите в Скопие и Атина.



Македония си има по принцип готово име - Североизточна Макединия.



Тема Болен ми лежи ....нови [re: ludo-mlado]  
Автор Shopedonec (дрЪвен)
Публикувано22.09.09 18:08



Дора като по-мъж от Антончо излезе от болницата и сигурно ще пътува до ООН и ще има съответните разговори, а Хорхе го оставиха сам да обяснява проценти. Тонито понтира Бойко ...

Скинат лигамент на левата нога на шефот на македонската дипломатија, Антонио Милошоски, е причина што в среда, според американско време, нема да дојде до „блиска средба“ на министерот со посредникот во македонско-грчкиот спор околу името, Метју Нимиц. Антонио Милошоски од здравствени причини, како што јави вчера МНР, нема да може да отпатува во Њујорк, каде што требаше да го придружува претседателот Ѓорге Иванов на 64. Генерално собрание на ОН.


Стана като приказката за жерава и чаплата. Не могат да се сретнат Дора и Тони и те това е. Иначе си ходят сериозно:








Тема Re: Болен ми лежи ....нови [re: Shopedonec]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.09.09 21:10



Въпреки, че съм тотално извън темата. Антонио с тоя негов профил прилича досущ на едно лешоядче от Looney tunes (анимационен герой).

А, - ето го и него:

Редактирано от ludo-mlado на 22.09.09 21:14.



Тема Re: Болен ми лежи ....нови [re: ludo-mlado]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.09.09 21:38



Да бе.


По темата.
Нямаше ли избори в Гърция скоро?
Май опозицията е по сговорчива и за името.



Тема Re: Болен ми лежи ....нови [re: Tyлca]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано22.09.09 21:45



Така е, чува се, че новите управляващи в Гърция ще имат по-благосклонно отношение към БЮРМ. Въпроса е доколко благосклонно ще е то? Дали Гърция ще е единствена в това отношение, а също така дали официално Скопие няма да си намери друга причина поради която да не влиза в ЕС. (оставам с впечатление, че това се прави целенасочено).



Тема Re:това се прави целенасоченонови [re: ludo-mlado]  
Автор Tyлca ()
Публикувано22.09.09 21:50



И на мен така ми се струва.
И понеже ме питаш за особеностите на...руската любов, няма да се учудя путинопоклонника Груевски да има съответни деликатни внушения от "където трябва".



Тема Re: Болен ми лежи ....нови [re: ludo-mlado]  
Автор Shopedonec (дрЪвен)
Публикувано22.09.09 21:53



Тц. И новите - като старите. Там в Гърция с националните доктрини никой не си прави партиен имидж. Колкото и да не ни изнася можем само да се учим на твърда и последователна линия по национален въпрос от византийците. Дано да доживеем скоро такава надпартийна позиция и в България.

Лидерот на грчката опозициска партија ПАСОК Јоргос Папандреу изјави дека во врска со спорот околу името со северниот сосед, неговата партија сака постоење на различни имиња за да се разбере од сите дека станува збор за две различни земји, а заедно со тоа и дека суверенитетот и територијалните граници ќе се почитуваат и дека ќе нема повеќе иредентизам, јави дописникот на МИА од Лондон.




Редактирано от Shopedonec на 22.09.09 22:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.