Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Васко,едно питане за теб!  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано19.04.09 19:21



Васко,един от участниците във форума има интересен въпрос и ще ми е интересно да отговориш.



Знаят ли днешните сърби,че в края на 14 и по-голямата част на 15 век сърбите са слуги на турците и им помагат да завземат Балканския полуостров?


Благодаря предварително!

Отвори очи



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: balgarin]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (член)
Публикувано19.04.09 22:19



Страхувам се, че това са отчасти същте васали, за които българите претендираме, че са български.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор ilirion (seafarer)
Публикувано19.04.09 23:23



Няма български претенции към произхода на деспот Стефан Лазаревич, а той е най-верния турски васал в края на XIV и началото на XV век. Участва във всички битки на страната на Баязид и има значителна роля за изхода Никополската битка.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано20.04.09 00:06



Нито Константин Деянович е българин, нито Крали Марко, нито Вукашин, нито Углеша, а че са владели над българи, разбира се....но доколкото си спомням именно Стефан Лазаревич е най-голямата турска подлога, докато Шишмановци в крайна сметка се бият до последно с османците, въпреки че приемат васален статут, но при първа възможност се опълчват срещу османците...


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано20.04.09 07:45



Аз съм далече от медиевистиката,но доста пъти съм чел,че сърбите са помагали на османците при покоряването на балканския полуостров и просто ме интересуваше дали Васко има мнение по въпроса и дали това е признат факт в Сърбия или се подминава като примерно македонец подминава емиграцията на всички илинденци в България.



Отвори очи


Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: balgarin]  
Автор Гaньo Бaлkaнckи (минаващ)
Публикувано21.04.09 10:03



Тъй като Васко очаквано се направи на разсеян отговарям вместо него. Сърбите са юначен народ и никога не са били слуги на когото и да било. Всичко останало е татаро-монголска пропаганда.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: Гaньo Бaлkaнckи]  
Автор нaциoбyлrapo (понаминаващ)
Публикувано21.04.09 10:08



"никога не са били слуги на когото и да било", баш така ще да е, ако изключим етнонима означаващ точно слуга.





Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: Гaньo Бaлkaнckи]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано21.04.09 10:11



Не съм сигурен, че това е Васко. Аз съм комуникирал с него неколкократно в гръцкия форум за Македония, и ми направи впечатление, че е много ерудиран и културен човек. Тоя Дедо Тасе и най-обикновен трол във форума, супер прост при това. Изчезна Барбарос и се появи тоя малоумник.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: shallowgrave]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано21.04.09 18:10



Васко е.Повярвай ми.

Отвори очи



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: balgarin]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано21.04.09 18:35



Звучиш убеден. Вярвам ти, разбира се.





Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: balgarin]  
Автор нaциoбyлrapo (понаминаващ)
Публикувано21.04.09 18:39



Изглежда Васил и Дунек се сляха в единен образ, предполаган от немалко форумци тук одавна, включая себе си.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: shallowgrave]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано21.04.09 18:49



Васко е многолик, с много и ясно изразени АЗ-ове!





Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: нaциoбyлrapo]  
Автор shallowgrave (lazygravedigger)
Публикувано21.04.09 19:00



В други форуми Васко постваше много остри и изобличаващи материали срещу скопската власт, нищо такова не наблюдавам тук. Което значи, че или са му "помогнали" да промени позицията си - чрез пари, натиск, заплахи - или просто верно е болен човека и в момента е в друга фаза и с нова Аз-концепция.



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: Гaньo Бaлkaнckи]  
Автор morskomake (новак)
Публикувано22.04.09 03:30



Провери в книгите,Ганьо



Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: balgarin]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано22.04.09 15:31



в края на 14 и по-голямата част на 15 век сърбите са слуги на турците и им помагат да завземат Балканския полуостров

Bezsporen fakt, 6to kasae servite.





Тема Re: Васко,едно питане за теб!нови [re: shallowgrave]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано23.04.09 19:25



Виж сега,


Васко е човек с много превъплъщения.
Постой малко във форума и ще видиш за какво ти говоря.
Аз познавам Васко от малко по-малко от 9 години задочно от форумите.
Ако знаеше половината от това,което аз знам за него щеше да знаеш за какво ти говоря.
То не бяха смъртни актове,наркотици,сръбски сайтове,не беше войводата Трепет,не беше български емигрант...какво ли не беше???Включително се е представял на форума и като албанец,сърбин и много пъти като македонец с българско съзнание или с македонистко съзнание...
"Сърбин от Лерин" - най-новия му ник след като се правеше на дядо.

Нещата не са такива,каквито си мислиш,че са.
Включително един път отидох в Скопие и си направихме среща да се видим и той не само не дойде,ами написа във форума,че аз не съм се появил.
Васко не обича реалните прояви.Във виртуалните е много силен.


Има повече самоличности от всеки,когото познавам.


Не може да се разбере каква точно е позицията му с едно единствено изключение - не харесва македонизма.От там нататък всичко е преходно.Един ден ще ти пише като приятел,а на втория ден ще му щракне нещо и ще пуска такива теми,които гледаш сега.Това е Васко.






Отвори очи



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.