Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 26.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Окупациjата на Македониjа vs. окупацията на Н.Загонови  
Автор _krez (дошлак)
Публикувано03.04.05 19:00



Бугаро-Македонския спор имал и light version.
В случая гнасните турко-татари са от Сливен (с "бръснати" глави като Й.Лечков), поробените макЕдонци са новозагорчиња, а старозагорци са словенските браќа.
Комунистите естествено са виновни за всичко.


Тема Нова Загора мрази Сливен! Искаме си Стара Загора нови [re: Cливнaлия] Отговор на мнението
Автор нoвoзaropeц (Нерегистриран)
Публикувано 07.01.05 21:07

Много си прав. Нова Загора е била към Старозагорска област до 1959 г.
Но както се сещаш имало комунисти от Сливен и при създаването на окръжните центрове се решава калното село Сливен да бъде окръжен център.

И така сърцето на Нова Загора е буквално изтръгнато във всяко едно отношение. Правят се непростими престъпления спрямо Нова Загора.

Когато Сливен става окръжен център от околийското управление в Нова Загоса всички мебели, килими, абажури с камиони са изнесени от Нова Загора и пренесени в Сливен.
Тогава се обира и цялата околийска каса на Нова Загора.
Зърното от плодородния новозагорски край се крадяло от Сливен,
от Сливен идвали да тормозят мирните хора и да ги подслушват и т.н.

И до ден днешен областната управа в Сливен спират решения на община Нова Загора.
Последният зулум беше спирането на решението на община Нова Загора за строителството на бензиностанция на главния път София-Бургас.

Цяла Нова Загора мрази тоя мизерен град, известен само с лоши неща - "Наведеш ли се камъни, изправиш ли се вятър, обърнеш ли се - циганин".

Нова Загора досега на 3 пъти се е опитвала да се премести в Старозагорска област (това се отнася и за Тополовград), но за огромно съжаление все още не е успяла.

Сливен и сливенска област са едни от най-бедните селища в България, докато Старозагорска област е една от най-богатите в България.




Тема Нова Загора мрази Сливен! Искаме си Стара Загора! нови [re: Puzzle] Отговор на мнението
Автор dronix (Нерегистриран)
Публикувано 15.01.05 19:22

Сливен е бил много западнал тогава. Даже от 1949г. Сливен е в Ямболски окръг.
Както всички подбалкански селища, като Копривщица, Клисура, Златица, Пирдоп и др., така и Сливен запада след освобождението, тъй като занаятите замират.
Освен това Сливен не е имал достъп до ЖП линия до преди 40 години.
А това, че е бил много кален и мръсен град ми го е казвала баба ми.

Нова Загора е неразделна част от Стара Загора във всяко едно отношение - исторически, географски, икономически, транспортно, климатично, фолклорно и т.н.

През Руско-турската Освободителна война и в двата града са се водили ожесточени боеве, като боевете завършват трагично и за Нова Загора и за Стара Загора - и двата града са опожарени до основи.
Къде е тука Сливен?
Няма го никъде - по това време в Сливен са живеели повече турци, отколкото българи. Сливен се е възродил през турско робство.

След войната двата града са изградени по еднакъв градоустойствен план - правоъгълна шахматна планировка, като градове близнаци.
Нова Загора винаги е била част от Старозагорска област до злопоучната 1959 г.
Географски Нова Загора и Стара Загора са в Старозагорското поле, а Сливен в камънаците на предбалкана.
Транспортно Нова Загора е свързана със Старозагорска област с две ЖП линии - към Стара Загора и към Раднево и Гълъбово, а към Сливен няма ЖП линия.
Икономически Нова Загора е обвързана със Стара Загора и Марица Изток, много голяма част от населението на Новозагорска община работи в Марица Изток. Поради тази причина непрекъснато села от новозагорска община се присъединяват към Радневка община - Гледачево, Малка Детелина, Голяма Детелина, Полски градец, Маца, Гипсово и др.
Лека полека Новозагорска община преминава към Старозагорска област.

И в двата града има преходносредиземноморски климат с по-мека зима и топло лято, а в Сливен духа силен вятър от Стара планина - фион и е много по-студено.

Даже и фолклорно двата града са свързани неразривно - има толкова много песни за равно Загоре, почти всички автори (Елин Пелин, Иван Вазов, Йордан Йовков и др.) в своите произведения споменават Загоре - най-плодородната област в Тракия, с най-хубавите моми.
И тази област е разделена изкуствено от някакви КОМУНИСТИ - ГОЛТАЦИ с основно образование.

И Стара Загора, и Нова Загора имат древна и хилядолетна история. Августа Траяна, преблестящият град на Тракия и древната крепост Яница.

А Сливен е основан през турско робство и там са живели предимно турци.

Така, че не може да се хване на малкия пръст на Стара Загора и в историческо отношение.

Това е тъжната участ на Нова Загора, на 3 пъти се опитва да се откъсне от този позорен град, но не успява.
Всичките ми роднини от Нова Загора идват в Стара Загора за всичко - от лекар до пазар, а в Сливен не са стъпвали от години.

Даже идват да регистрират колите си в Стара Загора, за да не пише на колите им омразното СН!




Тези и още сведошта за борбата на поробения новозагорски народ срещу омразния окупатор:






Тема Re: Окупациjата на Македониjа vs. окупацията на Н.Загонови [re: _krez]  
Автор marta_s (осица)
Публикувано03.04.05 19:25



ХАХАХАХХАХАХАХ!!!! Е, те това не го знаех! Човек винаги може да научи нещо ново в клубовете, винаги съм го твърдяла:)

Език кости няма - кости троши!


Тема Re: Окупациjата на Македониjа vs. окупацията на Н.нови [re: marta_s]  
Автор _krez (дошлак)
Публикувано03.04.05 19:44



И ти ли си поробена новозагорка?
Майка ми е такава, а аз съм от потатарчените "мелези" - имам черна сливенска коса и оранжева славянска брада.
През 1959-1960, когато Н. Загора беше връхлетяна от окупацията, всички съдинки, чирепи и пр. изкопани от загорските тракийските могили, ги пренесоха в сливенския археологически музей.
Върнете ги гнасни турко-татари-цигани!!!



Тема Кеф [re: marta_s]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано09.04.09 12:34



Аз го научих първо на живо от един новозагорец, избягал от черното сливенско робство чак в Стара Загора, после от клуб "Сливен" и ето сега къде ми изскача темаВа.
Научих за Балчик и Добрич също (а Каварна?). Много нещо се учи от форумите, вярно е.
Също научих, че Сливен е изкуствено направен град. Да не говорим, че е кално село. За Добрич не знам естествено ли е направен.

В Сливен обаче се мълчи по проблема.

Също както в цяла България се мълчи по проблемите на етничките македонци от Пиринско.
Поробена е не само Нова Загора, но и Твърдица. Имам в Сливен колеги от Твърдица и Шивачево, но смеят ли да се оплачат... Те` така са и пиринците в София.

Не се сдържах да не вдигна тази антична (и не особено интересна все пак) тема, извинявам се. Но античните неща и без това са подходящи за този клуб.

Редактирано от Mиpa_M на 09.04.09 12:53.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.