Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Битолски надпис на Йоан/Иван /Владиславнови  
Автор nidred (непознат)
Публикувано22.12.08 16:32



ЗА ВСИЧКИ КОИТО КАЗВАТ ,ЧЕ "МАКЕДОНЦИТЕ" НЕ СА БЪЛГАРИ,а са някакви други по произход
Четете и слушайте внимателно:

Битолският надпис на цар Йоан Владислав е намерен през 1956 год., при събарянето на Чауш Джамия в Битоля.В него на три места владетелят -цар Йоан Владислав /който е племенник на Самуил/ казва ,че самият той е самодържец български,българин по род и че е построил битолската крепост за защита на българското население там в този град.КАКВО ПОВЕЧЕ ДА ГОВОРИМ?!!!Сега този надпис не го показват ,държат го скрит под ключ.

Който се интересува повече-има го надписа в много сайтове.

Редактирано от nidred на 22.12.08 17:48.



Тема за Сашето [re: nidred]  
Автор nidred (непознат)
Публикувано22.12.08 16:42



Саше, какво ще кажеш, знаеш ли нещо за този надпис? Или и ти не си чувал за него?

Редактирано от nidred на 22.12.08 16:44.



Тема Прво не знам кој ти каза че е скритнови [re: nidred]  
Автор Гнoceoлor (grrrrmmm.....!)
Публикувано22.12.08 16:52



Бил натписот скрит или не, побитно е дали е објавен во книга-списание, от каде илјадници хора, воглавном професионалци можат да се запознаат и гоментираат. Не оти во Битола или Скопие хората много-много посештат музеи.То има текстови и на српски велможи говорешти за Срби и српска земја во БЈРМ, така да вопросот не е толку лесен. Решение даваат и документите од поблиска дата, последниве 200 години,кои всепак ни говорат че населението е предимно бугарско. Заедно со езиковедните студии, таквиот став треба да са есапи за завршен, во смисла че не е контроверза за световната наука и неверојатно е че новонајдени документи битно ште го изменат.



Тема Знам разбира се.. но антикомунист нека каже ...нови [re: nidred]  
Автор Caшe (bu)
Публикувано22.12.08 17:25



но никогаш не сум го видел на живо (само на фотографии), татко ми преди многу години го имав чуено како зборува дека нашле некоја таква плоча но тогаш таа беше да не речам скриена во музејот во визба.
Колку што знам последниве години е излезен на виделина во една од постојаните изложби во заводот музеј и галерија во Битола.

Еве нека каже Антикомунист ... тој скоро го има видено.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Caшe на 22.12.08 17:26.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Caшe на 22.12.08 17:28.</EM></FONT></P>

Редактирано от Caшe на 22.12.08 17:28.



Тема ето, казвамнови [re: Caшe]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано22.12.08 18:56



Паметникът е изложен в музея на Битоля, по-специално в залата посветена на средновековната история на града. Ще го намерите като последен експонат в левия ъгъл на залата. Поставен е в стъклен шкаф и се вижда в целост, съвсем лесно е и да се разчете, защото е сравнително добре запазен, а буквите са големи и четливи. Плочата е визуално с размери некъде около 50/30 см или малко по-голема, съвсем бела на цвет и е от чист мрамор. За съжаление нема поставен абсолютно НИКАКЪВ обяснителен текст пред нея, така както е пред другите експонати. Направих си труда да проверя точно местото, където е спомената годината и ми се струва, че достатъчно ясно се чете.



Тема Re: ето, казвамнови [re: antikomunist]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано22.12.08 19:30



Потвърждавам с давност от април 2008 г.




Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Битолски надпис на Йоан/Иван /Владиславнови [re: nidred]  
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано22.12.08 20:18



Кам я Дуня в темата?



Тема Re: ето, казвамнови [re: Щъpkoт]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано22.12.08 21:51



Хаха, тебе пък как те пуснаха там?





Тема Re: ето, казвам [re: antikomunist]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано22.12.08 22:04



о, не само ме пуснаха, но ме развеждаха и някакви лица от музея...разбира се, имах на клюна си тъмни очила...


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Битолски надпис на Йоан/Иван /Владиславнови [re: Илийцa]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано22.12.08 22:07



В интерес на истината, в битолския музей затварят (я, за ремонт, я - за нещо друго) някои от залите при групови посещения, особено от чужденци и екскурзоводите попропускат туй-онуй, или го карат на принципа "ами, това тука е една средновековна книга, а ето тука виждате копчета от гащите на александровите войници, копия от времето на Александър, косъм от Буцефал..." - лятото беше... даже ни забраниха да снимаме точно в тая зала, та успях скришом да щракна само това (малко не е ясно къде точно е Македония "во 13 век", ама...):






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.