Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 02.07.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Завиждам на македонците...  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано13.10.08 21:07



Наскоро в нашата фирма дойде автобиография на кандидат за работа, роден в БЮРМ, в графата "езици" пишеше: "Serbian, Bulgarian, Macedonian, Croatian, English"; гледам сега един приятел, пак от БЮРМ, в скайпа също си е писал: български, сръбски, хърватски, македонски, английски, във фейсбука също хората, които познавам от БЮРМ, масово написали под владени езици: македонски, английски, български, сръбски, хърватски...
Еееееххххххх, друго си е да си вистински македонец! Кой друг може да се похвали с по 4 чужди езика!? Навремето имаше един виц, дето "блазе на американчетата, щото знаели английски още от малки", та - мисля си - повече блазе на македончетата, щото си се раждат полиглоти! Странно само, че пропускат и бошняшки - така ще станат още по-големи полиглоти!




Мъжете знаем защо!

Тема Re: Завиждам на македонците...нови [re: 747]  
Автор kyмaнич (ветеран)
Публикувано13.10.08 21:38



Очертава се да научат (искат или не) още един език - албанския.



Тема Re: Завиждам на македонците...нови [re: 747]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано13.10.08 22:11



Ми той е неграмотен, как може да не знае Montenegrian language.



Тема Re: Завиждам на македонците...нови [re: gioni]  
Автор 747 (Само Ботев-Пд!)
Публикувано13.10.08 23:01



нищо, сега, като научат и албански, и "косовариан ленгуидж" ше знаят!




Мъжете знаем защо!

Тема ебавай се тинови [re: 747]  
Автор KAGAN (гемиджия)
Публикувано13.10.08 23:18



ама в точно такива многонационални държави хората имат понякой и друг език на добро ниво, От въпросната Макеодния имам приятел турчин който говори турски(както скопски така и истнабулски),албански, Български Сръбски и това само от мясотот където е израстнал. Седнал е и е научил англисйски не чак толкова зле а и малко немски. Друг е въпроса че от от тия езици само 2-3 знае перфектно но пак нее малко...
Другия пример който имам е едн мацка от южна словакия - словашки, чешки - перфектни. Англисйки мног високо ниво и малко понашляпва унгарски и норвежки.....
А ние?? И един цигнаски си нямаме, пупу излъгах всички занеме македонски :)

Трошење време!


Тема Jas pak za mojot dedoнови [re: 747]  
Автор valter_mkd (минаващ)
Публикувано13.10.08 23:35



Dedo mi zboruval grchki kako prv majchin jazik, vlashki kako vtor mjachin jazik, turski nauchil kako dete vo mahalata sos turchunjata, srpski nauchil na uchilishte, makedonski moral da nauchi za da raboti i zhivee vo nova jugoslavija a na evrejski i albanski znael da si pobara voda oti se druzhel so evrei i rabotel vo Gostivar. Francuski latinski i starogrchki nauzchil na stidii vo Parizh. Mnogu bile lugjeto vo makedonija koi zboruvale mnogu jazici. Ovie sho denes se falat deka znaat bugarski srpski i hrvatski se prosto smeshni.

Ne e shega

Zhalnoto e shto jas ne znam nieden od ovie osven srpski i francuski i edno stihotvorenie na grchki.

Редактирано от valter_mkd на 13.10.08 23:42.



Тема Па и треба да ти биде криво ....нови [re: 747]  
Автор istrit2 (минаващ)
Публикувано14.10.08 00:39



...... твојот развален руски сос примеси на македонските дијалекти не е всушност ни език ........ а тоа значи дека македонците лажат когато пишуваат дека говорјат бугарски ЕЗИК



Редактирано от istrit2 на 14.10.08 00:40.



Тема Re: Jas pak za mojot dedoнови [re: valter_mkd]  
Автор inkk (минаващ)
Публикувано14.10.08 02:01



Смешно е това,защото се знае до каква степен знаят български,србски и хрватски.
Същото можем да кажем и ние.Знаем и български,македонски и до голяма степен сръбски и руски.
Колко ги знаем е друг въпрос,нали?
Лесно е да разбираш славянските езици,трудно е да ги говориш.
Смея да кажа,че ако си запознат с нашите диалекти,ще разбираш над 50% от всички славянски езици.Сам съм се убедил в това.
А по отношение на макетата,аз разбирам и шопски и тракиjски и тн.





Тема Re: Jas pak za mojot dedoнови [re: inkk]  
Автор valter_mkd (минаващ)
Публикувано14.10.08 10:29



Taka de



Тема Re: Завиждам на македонците...нови [re: 747]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано14.10.08 11:39



Израждат езици, с които, обаче, не могат да се похвалят, щото никъде не вървят, освен по локални поводи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.