Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 20.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Преди 1 час си дойдох от Скопиенови  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (минаващ)
Публикувано17.07.08 00:17



- на КПП-то никакво движение. Абсолютно замряла работа. И на влизане, и на излизане по 1-2 български коли. Камиони никакви, автобуси също. А бяха едни времена през 1992-94, опашките цистерни бензин и камиони захар почваха от Кюстендил

- Движението от КПП-то до магистралата Ниш-Солун също пълно мъртвило

- обратно, на магистралата почва животът - трафикът е много наситен. Минават коли и камиони с всевъзможни рег. номера - от босненски до холандски

- в Скопие малко се е променило от последното ми ходене, което беше 1992 г. В момента обаче има някакво раздвижване. На градския стадион издигат втора покрита трибуна, с което капацитетът му ще се вдигне на 60 хиляди. Строят и нов национален театър в неокласически стил, доколкото видях на билборда. Много магазини се префасонират за офиси на банки и др. - вълна, която ние преживяхме преди 5-10 години.

- на променадата край Вардар вечер започва живота - излизат много деца и младежи с колела, скейтове и мотопеди

- засекохме се за малко с посланика ни там: изглежда супер свестен и деликатен човек, роден за тази работа.

- движението е един малък ужас: много коли, стари автобуси, шумни моторетки, неспазване на елементарни правила, кой има предимство на зебра явно никой шофьор не го е учил, завиване отвсякъде за всякъде пешеходци пресичат като мухи без глави. Свидетел бях на много примери, с които не искам да занимавам форумците.

- българско присъствие в стопанството има. Видях Технополис, Унибанка (на Първа Инвестиционна), Касис - ПИБ-еквивалентът на БОРИКА - който тегли от банкомат да ПИБ, ще си го прочете на бележката, бира каменица по заведенията, магазин на Жар Компютърс, срещнах и работници на една бг фирма, която монтира базови станции на мобилните оператори

- домакините супер гостоприемни. Тези, с които имахме работа, са абсолютни професионалисти в занаята си, на и над световно ниво

- заплатите са като в България, показа моята анкета

- цените по заведенията са около или под българските

- по обяд кафенетата са пълни с млади хора на по кола и кафе. Губене на време както и да го погледнеш. Нищо добро не ми говори това.

- имаше и майтапи: примерно келнерът визма поръчката, но на път към кухнята се заговаря с някоя засукана девойка от групата и забравя да я занесе

- неосъществената покана за НАТО и наличието на визов режим определено държи влага. Много хора с възможности ми казаха, че не искат да се молят на никого и като не ги искат, ще си седят у дома. Отклониха ми положението да ги поканя от името на някоя голяма фирма и така да се сдобият с многократна виза. В момента определено са в беда и им трябва помощ, но по деликатен начин.



Тема I ziv izleze ot Makedonija ?нови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор anofelesen_blgarina (непознат )
Публикувано17.07.08 00:28



Ah ovaa UDBA ne e vece efeikasna ...........


Kako ne se javi , ce te docekah ........ , pa jas ce raskazuvah .



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор Faktor-X (ентусиаст)
Публикувано17.07.08 02:04



dobra ti e otcenata, toa e realnosta, ova edna od prvite natpisi koj e duri i poveke od ocekuvano na eden bugarin mislenje. Drugite koga ke dojdat neka ucat od tebe sto se gleda vo edna drzava.

„Махнато „


Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор Paзмиcли (неутрален)
Публикувано17.07.08 07:28



Аз бях по Великден в Скопие. Откровено казано видя ми се бедняшка работа. А иначе поне според мен са в един омагьосан кръг и скоро няма да има излизане.



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: Paзмиcли]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано17.07.08 08:23



Същите са и моите впечатления от предната есен.
Зле са и вече е доста видима разликата в наша полза.



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: ludo-mlado]  
Автор Kвиcлинrлъ (Северна)
Публикувано17.07.08 09:03



Пресече ли Вардар по Каменния мост? В Скопие живеят и албанци.



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: Kвиcлинrлъ]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (минаващ)
Публикувано17.07.08 09:52



По цяла Македония албанците "препикават територия" и Скопие не прави изключение. Срещу калето са отворили "Европейски университет" на някаква албанска фондация. Надписите по дюкяните са на албански. По автобусните линии и маршрутките изписват имената на градовете на албански: примерно Скопие - Охрид е Uskueb - Oher, по колите са окачени флагчета с албанския орел. В един албански мотел питах девойката на касата нещо елементарно, а тя ми отговори на английски. Или изобщо не вдява официалния език на държавата, в която живее, или намеква как ще се общува занапред.



Тема Re: I ziv izleze ot Makedonija ?нови [re: anofelesen_blgarina]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (минаващ)
Публикувано17.07.08 10:04



Явно Удба вече не е това, което беше

. Много пъти съм ходил в Македония. Когато е ставало въпрос, никога не съм си спестявал мнението и въпреки това още не са ме арестували.



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: бyrapckиekoнoмckитиr]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано17.07.08 10:53



Tigar, mnogu ti blagodaram za ovoj raport.
Jas zhiveam vo Skopje ama ne sum go videl od 98/99 (koga bev student).
Ova shto ti go kazhuvash i ne mi izgleda taka zle, jas mislev deka e polosho. Sekogash toj shto gleda od strana e porealen.

Da si zhiv i zdrav.

Pozdrav od Skopje



Тема Re: Преди 1 час си дойдох от Скопиенови [re: valter_mkd]  
Автор darkages (член)
Публикувано17.07.08 11:09



Как хем живееш в Скопие, па не си го видел от 98/99? Нещо не схванах...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.