Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Хе хе хенови [re: Rex Mysorvm]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано23.07.08 20:13



И това признавам !

Къде съм аз невежата и, ехейй ......къде си ти, с безупречните ти правоговор и правопис ,тъй надлежно доказани в изумителния превод на "Убийство на Юстиниановата самоличност"



Но не щеш ли да попрестанеш със самоизтъкването си в тази тема,за да дадеш възможност и на мен и на другите ,спокойно да се любуваме на начина по който авторът на темата натрива носа на поредния си опонент ?

Така или иначе, ти вече получи своята "натривка" !

Моля те,не бъди егоист.



Тема Re: В началото бе Словотонови [re: saur.]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано23.07.08 23:29



В отговор на:

Автор: saur.
Тема: Re: В началото бе Словото

+ И все пакъ има връзки со Е ГИ ПЕТ!!!

Връзки съ Египетъ има, самиятъ азъ съмъ давалъ примђри за тђхъ въ т.нар. клубъ "История".
Но както ти самъ писа по-горе, цельта на д-ръ Гайдъ въ сЖщность е да дискредитира тези връзки чрезъ фалшификациитђ си. Както и да привлича нови последователи за сектата си.

+ Бихъ попиталъ : А каковъ е тойо (БОХОРСКИ), езикъ, народъ и този тракийски епископатъ?!

Сигурно ще те разочаровамъ, но името на "бохарския" диалектъ не е старинно, а "бохарски" народъ нђма. Самитђ копти, които сЖ говорили и писали на този диалектъ, сЖ го наричали просто "езикъ на ХНМI ("Черната земя", тоесть Египетъ)".
А пъкъ "бохарски" е съвременно наименование - по името на областьта "Бухайра" въ северенъ Египетъ, чието име е късно, арабско, отъ арабската дума за "езеро".

=======================================================


+ Това за арабско-то наименование на сев. Е ГИ ПЕТ - *БУХАЙРА*, не го знаехъ! БУХАЙРСКИ знатши?!?
+ Се си мислимъ дека *БОХАРСКИО езикъ* иде отъ руско-то понятие за БОГЪ, а именно - (*БОХ*)!!! Демекъ Божественъ езикъ! БОХъ, БОХарски, а реално язико си еленикикски(по Ст. Гайдарски)?!? Каква БОЗА само, по ГАЙДАРСКИ?!?
+ БУГАРъ па по српски?!? А двамтса-та братя тсърни, като тсигане-та, или като тшиФуте-та?!?



Редактирано от TlNlT на 23.07.08 23:31.



Тема Re: Хе хе хенови [re: Cтapинap]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано24.07.08 09:55



В отговор на:

Автор: Cтapинap
Тема: Re: Хе хе хе

И това признавам !

Къде съм аз невежата и, ехейй ......къде си ти, с безупречните ти правоговор и правопис ,тъй надлежно доказани в изумителния превод на "Убийство на Юстиниановата самоличност"

Но не щеш ли да попрестанеш със самоизтъкването си в тази тема,за да дадеш възможност и на мен и на другите ,спокойно да се любуваме на начина
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
по който авторът на темата натрива носа на поредния си опонент ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Така или иначе, ти вече получи своята "натривка" !

Моля те,не бъди егоист.

========================================================



+ Трай си, да не (*натриятъ*) и твоя носъ!!!






Редактирано от TlNlT на 24.07.08 09:58.



Тема Re: В началото бе Словотонови [re: TlNlT]  
Автор saur. ()
Публикувано24.07.08 16:47



А какво мислишъ за идола "БОХ" въ Александрия, разрушенъ отъ християните?





Тема Re: В началото бе Словотонови [re: saur.]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано24.07.08 19:33



+ Това кога става, между 371 и 381г.г. ли?! Нали тогава убиватъ штерка-та на главния арианинъ тамъ, коя-то е пазителка на Библиотеката?! После изгарятъ Библиотека-та и това е едно отъ първи-те юдийо-христиански аутодафе-та надъ Знание-то!?!? Въ това десетилетие има такива и во Равена и во Римъ?!?
+ А доколко-то не сумъ забравилъ, араби-те идватъ знатшително по-после!? Так тше техно-то езеро - бУхАЙра идва следъ този идолъ?!



=======================================================
В отговор на:

Автор: saur.
Тема: Re: В началото бе Словото

А какво мислишъ за идола "БОХ" въ Александрия, разрушенъ отъ християните?

========================================================

Редактирано от TlNlT на 24.07.08 19:57.



Тема Re: Хе хе хенови [re: TlNlT]  
Автор Cтapинap (старо куче)
Публикувано24.07.08 21:51



За тебе аз отдавна си "трая".

Ако не си забелязал случайно ,нито ти отговарям,нито участвам в идиотските ти теми ,нито пък обръщам внимание на опитите да интриганствуваш срещу трети лица-съфорумници по "лични бележки"

Причинат е друга и мисля, точно в тази тема ,няма защо да я посочвам



Препоръка-не се занимавай с мен ,а помисли върху въпроса на Саур.Той /въпросът/не е случаен.



Тема Re: Хе хе хенови [re: Cтapинap]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано24.07.08 22:21



В отговор на:

Автор: Cтapинap
Тема: Re: Хе хе хе

За тебе аз отдавна си "трая".

Ако не си забелязал случайно ,нито ти отговарям,нито участвам в идиотските ти теми ,нито пък обръщам внимание на опитите да интриганствуваш срещу трети лица-съфорумници по "лични бележки"

Причинат е друга и мисля, точно в тази тема ,няма защо да я посочвам

Препоръка-не се занимавай с мен ,а помисли върху въпроса на Саур.Той /въпросът/не е случаен.

========================================================



+ ДЖЕНКОве си праимъ бе, ДЖЕНКОве!!! Не го приемай на сериозно!


+ Но препоръка-та ти я приемамъ на сериозно!!!

Редактирано от TlNlT на 24.07.08 22:22.



Тема Re: В началото бе Словотонови [re: TlNlT]  
Автор saur. ()
Публикувано24.07.08 23:10



Това кога става, между 371 и 381г.г. ли?!

Не, много преди това, между 130 и 142 г., на 22 ноември.



+ А доколко-то не сумъ забравилъ, араби-те идватъ знатшително по-после!? Така тше техно-то езеро - бУхАЙра идва следъ този идолъ?

Както ти казахъ, названието "бохайрски диалектъ" е условно съвременно наименование, дадено значително следъ идването на арабите. Другиятъ коптски диалектъ е нареченъ "саидски", отъ арабското име на Горенъ Египетъ.
Впрочемъ Александрия (на коптски - "Ракоти"), където е билъ идолътъ, не е часть отъ областьта Бухайра.



Тема Re: В началото бе Словотонови [re: saur.]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано25.07.08 00:04



В отговор на:

Автор: saur.
Тема: Re: В началото бе Словото

Това кога става, между 371 и 381г.г. ли?!

Не, много преди това, между 130 и 142 г., на 22 ноември.

+ А доколко-то не сумъ забравилъ, араби-те идватъ знатшително по-после!? Така тше техно-то езеро - бУхАЙра идва следъ този идолъ?

Както ти казахъ, названието "бохайрски диалектъ" е условно съвременно наименование, дадено значително следъ идването на арабите. Другиятъ коптски диалектъ е нареченъ "саидски", отъ арабското име на Горенъ Египетъ.
Впрочемъ Александрия (на коптски - "Ракоти"), където е билъ идолътъ, не е часть отъ областьта Бухайра.
========================================================


+ Преди 130 -142 година е имало само единъ тсърковенъ саборъ - Апостолския. Ако не ми изневерява памет-та, това са години близки до второ-то възстание на евреи-те?! Та вопроса ми е : С кои собития е свързанъ този актъ?!?



Редактирано от TlNlT на 25.07.08 00:06.



Тема Re: В началото бе Словотонови [re: TlNlT]  
Автор saur. ()
Публикувано25.07.08 06:14



Та вопроса ми е : С кои собития е свързанъ този актъ?!?

Събарянето на идола "БОХ" се описва като чудо, станало съ Божията намеса по времето на александрийския патриархъ Евмениосъ.

Мисля обаче, че този разговоръ доста се отклони отъ темата на клубъ "Македония" и би билъ по-подходящъ за клубъ "Православие", "Религия" или "Християнство". Така че предлагамъ да не злоупотребяваме повече съ търпението на тукашните участници и да не имъ досаждаме съ въпросите на коптската църква и ранното християнство въ Египетъ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.