Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Бълагри а не пранови [re: джинrиби]  
Автор Dremen (минаващ)
Публикувано21.07.08 20:28



Ако прочетеш оригиналните извори в голяма част от тях въобще не става въпрос за българи.
В някои оригинали става въпрос за мизийци в дадено време и за дадено място, в други оригинали за същото време и за същото място става въпрос за българи, в трети оригинали се казва че мизийците са българи или българите са известни на елено-говорящите като мизийци. Та то и в самата Манасиева хроника в XIII век продължава да се използва името мизийци, когато става въпрос за българите. Тоест елените са казвали мизийци на българите. То и ние сега казваме гърци на нашите южни съседи, докато те си казват елини.
Обаче в нито един оригинал не се споменават "славяни" нито "пра".

Редактирано от Dremen на 21.07.08 20:29.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: saur.]  
Автор TlNlT (ентусиаст)
Публикувано21.07.08 20:56



+ Като виждамъ колко богато са финансирани братя-та Гайдарски - Стефанъ и Тсветанъ, предполага се съ определена тселъ?!? Може би дискредитиране-то на тези връзки, за кои-то споменавашъ?!?

Редактирано от TlNlT на 21.07.08 20:57.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: saur.]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано21.07.08 21:07



Те са ясни.
Не разбирам само защо трябва да залиташ в другата крайност и да чета от тебе противоречиви послания спрямо нещата, които сме си говорили и в клубовете, и на лични бележки.

Другото нещо е, че те барем излизат с някаква позиция - крива или права - така си (искат да) виждат нещата, така говорят. А в опозиция на пишман езиковедите какво чета? Баш езиковеди, дето се делят на два типа:

1. Всичко им е много ясно, само дето ръсят простотии, дето никога не съм приемал и никога няма да приема. Знаеш за какво говоря, съгласявал си се с мен.

2. Свекърви като от оня виц, дето свекървата непрекъснато казвала на снаха си, че мястото на тенджерата не е там, дето я оставя младата жена. И когато снахата попитала къде да я остави, старата казала: "Не знам, ама не там!"

На моменти ми приличаш на свекървата от втория тип, особено когато избягваш да даваш смели отговори по спорни въпроси, и то в твоята област. Така се откроява една дилема. Кои са по-опасни:

- Тия, дето твърдят, че знаят, но не знаят.
- Или тия, дето знаят, но твърдят, че знаят повече, отколкото реално знаят.

Аз съм за търсещите, независимо дали са пишман или баш езиковеди.

Редактирано от Rex Mysorvm на 21.07.08 21:20.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: Nicul]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано21.07.08 21:10



Ми наистина Костов е виновен, да не съм аз?!



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: saur.]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано21.07.08 21:14



Сауре, чудя ти се на търпението, с което сериозно обясняваш нещата на тая група лешояди, които усетиха, че тука се говори по техните проблеми и веднага налетяха да гризат и скапват дискусиите.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: saur.]  
Автор Rex Mysorvm (Чудотворец)
Публикувано21.07.08 21:18



Обаче това не прави българския език коптски, нито коптския - тракийски, нали?

Разбира се, че не.
Но това не ти дава основания да намесваш своеволно "тракийските хоризонти" и да ми шльоцерианстваш, просто защото е глупаво. Особено по въпросите за "връзките с антиката" и в двата постинга ми прозвуча йезуитски. Всеки днешен народ си има корени в антиката, защото народите не валят с дъжда и не капят от дърветата, а се образуват на базата на античните народи.
И много добре знаеш кои са главните етнообразуващи фактори на днешните балкански народи, така че тракийските хоризонти може и да не са хоризонти предвид посоката на движение (макетата се движат в обратна посока, така че не се броят), но са си една солидна основа.

Редактирано от Rex Mysorvm на 21.07.08 21:25.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: Rex Mysorvm]  
Автор Dremen (минаващ)
Публикувано22.07.08 02:50



Знаеш за какво говоря, съгласявал си се с мен.
Rex, ако saur знае, то аз и многото други които четат тук не знаят. Дълбоко уважавам и двама ви и се стремя да не пропускам ваши писания. Намирам всеки разговор между вас двамата за много информативен. Предполагам че не съм сам и че за много други, които повече четат, е така. Би ли се изяснил?



Тема Re: По стъпките на МАНУ(За Сауръ и други-те!)нови [re: TlNlT]  
Автор saur. ()
Публикувано22.07.08 05:26



А, добъръ день! Естествено, че обезличаването на българщината се заплаща пребогато както отвътре, така и отвънъ.



Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: Бaн Чao]  
Автор saur. ()
Публикувано22.07.08 05:26



И аз си се чудя, но май няма никакъв смисъл. Дай им на някои хора да се заяждат и да раздават квалификации, без дори да са прочели какво точно съм писал.





Тема Re: По стъпките на МАНУнови [re: Rex Mysorvm]  
Автор saur. ()
Публикувано22.07.08 05:31



Но това не ти дава основания да намесваш своеволно "тракийските хоризонти"
Забележи, че не аз, а д-р Гайд(арски) е намесил своеволно траките в коптската библия.

и да ми шльоцерианстваш
аз да ти(?!) шльоцерианствам (каквото и да означава това)???



Всеки днешен народ си има корени в антиката
Аха, само че античните корени на българите и "македонците" следва да се търсят в българската/балканската "антика", а не в Египет или Пакистан, както се опитват да ни внушат защитаваните от тебе "търсещи езиковеди".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.