Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:17 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: И какви са заплатите в Скопие и Македония?нови [re: 1OO%бълrapka]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано20.07.08 18:59



Uf, prekrasno pisanie blgarke,se plasham da odgovoram, da ne se posramotam. No, me pottikan da ti raskazham za moeto ime.

Vidi, jas nemam nishto protiv 100%, samo sakav da ukazham na toa deka ima neshto prenasileno vo nego. Spored mene na psiholoshko nivo toa zboruva za prenaglasena zhelba da se ogradish od makedonizmot ili da doobjasnish deka i pokraj toa shto poteknuvash od makedonskite kraevi ..nemash nishto zaednichko so deneshniot makedonizam. Ako potekloyo ti beshe od Burgas na primer.... najverojatno kje beshe samo blgarka, bez 100%.

Za zhal, mozhebi moeto ime otkriva nekoi poneprijatni raboti, pone na simbolichko nivo. I jas imeto go koristam vekje 12 godini na internet. Dodeka ti kreshteshe so pesnickata "Az sm blgarche..." jas gledav jugoslovenski partizanski filmovi. Tamu imashe eden heroj koj imashe partizansko ime "Valter" (od filmot"valter go brani Saraevo"). Mnogu mi se dopagjashe toj chichko, zatoa stho site germanci gi ispotepa vo dve epizodi. Pred nekolku meseci doznav deka "Valter" bilo edno od iminjata na Tito koga rabotel vo ilegala kako shpiun na kominternata. Mnogu losha simbolika se nasobra okolu moeto internet ime, duri dojdov vo iskushenie i da go promenam. Se trudam da se ubedam samiot sebesi deka imeto go izbrav samo poradi toa shto dobro mi zvuchi(inaku samoto ime e od germansko poteklo) a ne poradi "jugoslovensko-makedonskiot" kod koj mi e vrezhan od detstvoto.
Ednash eden prijatel od bugarija mi reche deka so toa ime nemam pravo ni da diskutiram za makedonso bugarskite raboti zatoa shto imeto samo po sebe e antibugarsko.

Sekoe dobro

Редактирано от valter_mkd на 20.07.08 19:02.



Тема Re: ABE SUTRAACI !!!!!!!нови [re: SOS.CA]  
Автор бyrapckиekoнoмckитиrap (минаващ)
Публикувано20.07.08 21:55



E PA KOMUNIST VIE PRAJTE KO SOFIJA DA E DUBAJ A SKOPJE DA E VO AFRIKA !!!!!!!!!!!!!!!

В дир.бг има поне 2 клуба - "Пътрешествия" и "Туризъм", където само това се прави - всеки разказва какво е видял по път. И то не непременно в чужбина. От офиса ми на 8-ми етаж всеки ден си гледам като на длан, Витоша, Средна гора и Стара Планина, но въпреки това ми е интересно влизам в тези клубове и да чета какво пишат хората за походите си из тях.

П.С. В момента в Македония е на мода казваш за себе си, че си "гражданин на света". При положение че и за Кюстендил ти трябва виза. Големият интернационалист Сос.ка също иска да се изкара такъв. Него само градове като Дубай могат да го подтикнат, да напише някой ред. А всъщност последното му ходене може би е било в България и то по времето, когато квартирите са били по 40 лева :-)





Тема Лъжеш Сососки,нови [re: SOS.CA]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано20.07.08 23:31



Бил съм в Дубай, а и в Африка. Бил съм много пъти и в Скопие. Всъщност, ако Скопие прилича на некой български град то това е именно София. Но, за съжаление, приликата е свързана само с недостатъците на София - т.е. безличния соц. тип град с евтина кич архитектура и хаос по улиците. И много балкански тип ориенталщина.

Все пак в София има поне спомен, дух, атмосфера и некакви следи от класицизма на 19 и началото на 20 век. Има и съвсем малко на брой (буквално на пръстите на едната ръка), но прекрасни архитектурни шедьоври, с които дори Париж и Виена биха могли да се гордеят.

А относно доходите и стандартът - живял съм на различни места по света и в България и то в много по-красиви градове от София, но все пак тук се живее приятно. В София има работа за всички (само че нема кой да работи), а заплатите са повече от прилични!

Но днес темата за София, СОС, не ми е особено приятна. Роден съм в един наистина много красив град (нямащ НИЩО общо със София или Скопие), на брега на голяма европейска река. Но младите хора в родния ми град - умни, интелигентни, способни и суперпрофесионалисти, все повече го напускат и заминават да живеят в Букурещ или София. Причината е .... парите.





Тема абе вече ти обясниха за процентите,нови [re: valter_mkd]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано20.07.08 23:49



Валтер.

Процентите немат много връзка с Македония (каквато на тебе ти се иска), а с нещо друго, което ти го обясниха по един блестящ начин - никой от нас тук в Мизия, Тракия и Македония не е потомък на Голицин или Долгоруки, нито пък на Валоа или Конде. Е, аз имах съученик праправнук на Гончарови, но това е друга история

. Както и да е - независимо дали си от Бургас или от Струга, Прилеп или Перник, едва ли би могъл да изброиш имената на 5, 6 или 10 свои пра пра пра и т.н. дедовци или баби. Така ли е? 100% просто твърди, че доколкото й е известно, тя нема в рода си небългари. Това че е македонка, наистина я поставя в по-особена ситуация от една тракийка, но само поради фактът, че Македония е НАЙ-мултиетническата територия на Балканите. Не можеш да сравняваш броя на етносите в Бургас с броя на етносите в Скопие! Или Куманово, Битоля и т.н.....

Искам да знам обаче откъде накъде едно име може да бъде анти-българско? И то точно името "Валтер"?



Тема Re: абе вече ти обясниха за процентите,нови [re: antikomunist]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано21.07.08 00:05



Anti, bate, ne znam dali se razbirame, jas ne sakav toa da kazham. Ne mi beshe celta da sporeduvam broj na etnosi.
Za procentive arno velsih , soglasen sum.

Za imeto napishav prethodno, mzohebi ne si razbral... emi jas blgarski literaturen ne znam... samo dijalekti.



Тема Re: абе вече ти обясниха за процентите,нови [re: valter_mkd]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано21.07.08 00:32



Аз пък немам проблеми с който и да е диалект - независимо от източните или от западните и разбрах следното:

-"Валтер" е герой от югославски филм (който и аз съм гледал навремето);
-"Валтер" е партизанското име (едното от многото) на "другарот" Тито;
- некой си твърди, че същото име е анти-българско!?!?

Е, нещо не виждам нито смисъл, нито логика......Какъв е точно проблема - че поради фактът, че Тито не е бил много чак влюбен в България, требва да приемаме името му за анти-българско? Това ли е "логиката"? Ми тогава пък великият Васил Левски е с НАЙ-НАЙ-НАЙ-анти-българско име (щото нали - Василий II Българоубиец ). Пълен абсурд





Тема Re: абе вече ти обясниха за процентите,нови [re: antikomunist]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано21.07.08 00:44



Tochno taka.



Тема Re: абе вече ти обясниха за процентите,нови [re: antikomunist]  
Автор valter_mkd (непознат)
Публикувано21.07.08 00:48



Me izvini Anti, zabravih da te popitam. Na kratko da kazhesh koi se Golicin i Dolgoruki ? Valoa i Konde (mi zvuchat na francuzi) i koi se goncharovi ?

Blagodaram



Тема благородници, аристократинови [re: valter_mkd]  
Автор antikomunist (стар клубар)
Публикувано21.07.08 01:24



питай по-добре Google. Не че не мога да ти обясня, но за такива велики родове е по-добре да четеш подробна информация!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.