Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:50 19.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пътепис за Охриднови  
Автор krte (пристрастен)
Публикувано19.05.08 22:03






Между другото научаваме, че българската книжарница е затворена след рекламата, която й направиха по българската телевизия. УДБАшите гарантират националната сигурност на Македония, както те я разбират.


Георги Първанов в Охрид



Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: krte]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано19.05.08 23:36



Ако е истина е редно ако не Президента, то поне Теодора Енчева (журналистката от репортажа на БТВ за книжарницата в Охрид) до го научи.



Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: Илijцъ]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано20.05.08 00:01



абсолютно! егати безобразието!



Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: falkenbach]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано20.05.08 09:09



Инфо от поне още един източник и тогава ...



Тема една забележканови [re: krte]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 12:58



Преди още да съм прочел и двете части на пътеписа искам да нахокам тъпия му автор в часта, където си позволява наглостта да се съмнява в автентичността на Самуиловата крепост!
Такива нещастници трудно се преживяват. Подобни самовлюбени бацили са ужасно ведни за българщината парвенюта.



Тема Re: една забележканови [re: Бaн Чao]  
Автор Cтoйчo (минаващ)
Публикувано20.05.08 13:14



Бан Чао, май отдавна не си ходил нито в Китай, нито в Македония.

Епитетите ти за автора са изключително подходящи за собствената ти характеристика.

Приемам критики без етикети

моите пътешествия имат нов адрес



Тема Re: една забележканови [re: Cтoйчo]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 13:24



Приемаш ти критика нанайси!
Критика се приема мъжки - без мрънкане.
Твоето е снобарска отживелица.
Дори не го дочетох, такава селяндурия не се чете без гняв.



Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: krte]  
Автор Cтoйчo (член)
Публикувано20.05.08 14:12



Здравейте всички!

Благодаря за интереса ви към пътеписа за Охрид! Прочетете го целия, че Бан Чао не го е чел изобщо, а вече се изказва с епитети по адрес на автора, което звучи доста неубедително.

Всички мнения в пътеписа са лично мои и и ще се радвам да прочета коментарите ви



моите пътешествия имат нов адрес

Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: Cтoйчo]  
Автор Бaн Чao ()
Публикувано20.05.08 14:42



Евтиняк си. Намерил къде да си рекламира слабите си литературни умения.



Тема Re: Пътепис за Охриднови [re: krte]  
Автор Paзмиcли (неутрален)
Публикувано20.05.08 14:55



Аз бях в Македония за Великден. Маршрута беше Скопие - Охрид - Битола(я). Основно бях в Охрид. Моите впечатления са по-различни от тези на автора.

Първо - направи ми впечатление беднотията в Скопие, Охрид и особено Битола. Поне според мен са едно най-малко 10 години назад. Изобщо лъхаше на социализъм. Няма големи вериги магазини, вериги бензиностанции и въобще съвременното общо взето отсъства. Личи си отсъствието на чужди инвеститори. В Скопие има един "Рамстор" и това е. Може би Охрид да е дръпнал в сравнение с преди 2 години както казва автора, но тогава не съм бил там и не знам. Но и в Охрид общо взето бедна работа. Хайде да не казвам точно бедна, но скромна.

Второ - по отношение на облеклото. По-специално момичетата ми се видяха общо взето скромно облечени. Не видях такива облечени като фолкизпълнителки. Даже специално облеклото на момичетата гледах докато се разхождахме по "Маршал Тито".

Не са така разгащени като в София.

Трето - неочаквано за мен хората се оказаха някак си дружелюбни и искрени. Явно още не са се изкилифарчили. Бях точно в нощта на Великден на църквата (Плаошник) и бе пълно с млади хора. Нито един не беше с бутилка в ръка, както масово правят в София по Великден.

Четвърто - разигра се един панаир в музея на Гоце Делчев. Зад продавачът (той продаваше билети за църкавата "Свети Спас") имаше географско-етническа карта на Македония. И на нея са обозначени и Пиринска и Егейска и Вардарска Македония. На какво става - групата ни беше голяма и не знам защо продавачът се обърна към една от нашите и я попита "Разбираш ли" ? При което тя му каза - "Да, защото имам уникалната способност да разбирам чужди езици без да съм ги учила". Настана мощен смях, но човекът съвсем спокойно продължи с продажбите на билети:) А вътре в музея има документация от времето на Гоце и тя е на български, а документацията след 1945 г. е на македонски:)). Друго - един от групата разправяше, че преди време ходил на Самуиловата крепост. Екскурзоводът-македонец говорил разни неща и по едно време казал, че македонския цар Самуил е спечелил някаква битка срещу българския цар. При което един от групата го попитал - "Как се казва българския цар, който е загубил битката от Самуил" ? Екскурзводът се замислил малко и казал - "Ке питам и ке ви кажем":))
Накрая - хубаво е да си види Македония. Човек можа да си направи някои изводи. Аз купих ракия - от магазини и дори домашна:) Домашната е 50 градуса. Сега си я пия:)

Редактирано от Paзмиcли на 20.05.08 14:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.