Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:05 20.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Аз може би съм просто момченови  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано03.04.08 18:38



от провинцията, но честно казано не схващам защо е бурната радост по повод гръцкото вето срещу ФИРОМ...оттук насетне следват няколко сценария, но нито един от тях не ми се вижда да е от полза за България...най-малкото сравнително модерно мислещите млади политици от ДПМНЕ претърпяха фиаско и сега на преден план ще изплуват Латасовци и разни други Дунековидни, които ще тласкат остатъчен ФИРОМ към обединение със Сърбия на Николич, а Западна Македония ще бъде постепенно и окончателно албанизирана заедно с голяма част от Скопие, Кумановско...застрашен е дори Охрид, албанският Охър, за който някакъв педал на име Серж Мете вече си позволи да напише, че въпреки че бил свързан много с българската история и култура, бил всъщност албански град...и тая книга я преведоха в България, слава Богу с надлежния коментар под линия....всъщност добре направиха за да знаем какво кроят французите от арнаутска влака, както би се изразил Кънчов...фиромите може да са говеда, но гръцката позиция обслужва косвено сръбската, а не българската.....


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Щъpkoт]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано03.04.08 18:47



Не си просто момче, ама къде видя "бурна радост"?
Хората просто реагират. На точилите се доста време приказки как ще влязат на бял кон където си поискат.
Гръцката позиция, мене да питаш, обслужва предимно и само гръцките интереси - и ничии други.
Биде отстоявана твърдо и според мене трябва да са ни за пример.

... tota creatura
revertis a ssa natura.


Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Щъpkoт]  
Автор _Patriot ()
Публикувано03.04.08 18:48



Радостта е защото гърците направиха това, коеот нашите шибани мижитурки от правителството на нежния Сеж не посмяха, а именно да поставят условия за българския език и история. Това коеот следва може да е отрезвяване от страна на фиромите. Те до сега си летяха някъде в облаците на собствените си фантазии за македонска нация и т.н. Сега разбраха, че има фактори с които трябва да се съобразяват. Ако успеят да изгладят този проблем, членството им в НАТО много скоро може да стане факт. А ако станат членове на НАТО се гарантира целостта на държавата им, независимо от етническия й състав и се отваря перспектива за бъдещо членство в европейския съюз. Другия вариант е разпадане на измислената им държава. Третия вариант е присламчване към Сърбия, но това ми се струва малко вероятно защото Сърбия нищо не може да им предложи. Самата Сърбия ще се стреми колкото може по скоро да влезе в европа, а ако си влачи едно форомско ремарке това само ще я забави.



Тема Re: Аз може би съм просто момче [re: _Patriot]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано03.04.08 18:53



Ама гърците си преследват своите си интереси и изобщо не ги еня за нашите....това че с половин уста признават, че ония от ФИРОМ са били българи, по никакъв начин не означава, че признават това за егейците и се стига до оня парадокс, че в Лерин живеят гърци, а в Битоля "прави сърби", както пишеше един от македонските деятели през 20- те години. А радост има, ама дано да не е "Пирова победа" цялата тая работа...


Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Щъpkoт]  
Автор boritarkan (новак)
Публикувано03.04.08 18:55



Si kosveno vo pravo. Srbiq sepak ima svoi interesi i kako vrvi, oni ke vlezat predi nas u aljansata.



Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Щъpkoт]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано03.04.08 18:59



И аз се присъединявам към колегите... Радостта не е от оползотворените гръцки интереси или от безумния сценарий за обща граница с Албания... по протежението на сегашната ни такава, а от две други неща:

1. Показаха ни как се защитава история и наследство (дали реално или не, няма значение)

2. ФИРОМ най-накрая отнесе звучен, международен шамар за просташкото си и арогантно поведение. Дали са си го търсили или не - факт е, че едната им буза вече е червена...




Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: _Patriot]  
Автор VETO ()
Публикувано03.04.08 19:01



Точно така! Нашите трябваше да изразят ясна и категорична позиция, но изпуснаха този шанс! Изявлението на говорителя на външно министерство, че подкрепата няма да е безусловна, е твърде меко!
Гърците свършиха част от нашата работа, оттук-нататък трябва да се доразвие взискателността за спазване критериите на добросъседски цивилизовани отношения в евроатлантически аспект!
Ако някой от бъдещите властници в Скопие гъкне за Обединена М-я - ново вето!
Ако някой от Скопие посегне на нашата история, литература и памет - ново вето!
Международна научна конференция за изясняване на феномена М-я - използване на топонима М-я само и единствено като географско понятие - област, в рамките на три страни - Гърция, ФИРОМ и България!
Връщане на открадната средновековна българска история на наследниците и!
Ако някой от скопските управници руши български паметници и гробове, поднася цветя на карти на Велика М-я - ВЕТО и изолация!
Нека превърнем сръбската губерния в Повардарието в основен доставчик на кромид за България - и нищо повече!





Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: boritarkan]  
Автор Илijцъ (Една_негаторка)
Публикувано03.04.08 19:03



Не е важно кой кога ще влезе, а с какъв багаж в главата влиза.
Знаеш ли колко горчиви хапчета преглътна България, за да е член на НАТО?

(Ако не знаеш кога откраднахме книжката

и кога, защо и на кого я върнахме, питай!)

Добросъседските отношения са №1. И то не на ниво правителства само.



Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Щъpkoт]  
Автор _Patriot ()
Публикувано03.04.08 19:04



Да обаче в случая гръцките и българските интереси до някъде съвпадат. Освен това гърците ни дадоха пример как трябва да оствояваме собствените си интереси. Това че не го правим си е наш проблем, но ние се радваме и одобряваме показаното. Остави тези глупусти къде живеели гърци, къде прави сърби и т.н. Един фиром, щом иска да се нарича фиром и се смята за такъв, нека си се нарича. Но не може да казва, че езика му е едва ли не езика на Александър Македонски и едва ли не, че татарите българи са взели днешния ни език от фиромите и да си присвояват половината българска история. Победата няма да е пирова, дори и фором да се разпадне.



Тема Re: Аз може би съм просто момченови [re: Илijцъ]  
Автор boritarkan (новак)
Публикувано03.04.08 19:13



Megju ljugeto ima dobri odnosi. Dobri sa i na pravitelstveno nivo megju Bugariq i МК.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.