Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема обидно ли е да си "татар".....нови  
Автор o_megas (новак)
Публикувано13.03.08 19:20



....имах състудент татарин от едно Варнеско село.Много добър и приятен човек!!!
не мога да разбера фиромите какво обидно и презрително намират в този етнос????
с какво татарите са предизвикали тази дива омраза у фиромите?

то нацистите не са мразили така еврейте ,както фиромите татарите !

някой може ли да разреши тази загадка....?



Тема Re: обидно ли е да си "татар".....нови [re: o_megas]  
Автор Dinar_Denar ()
Публикувано13.03.08 19:32



И аз съм имал състуденти от други етноси, и нямам никакви спомени за проблеми в отношенията ни! Един от най-добрите ми приятели като студент, бе от турски произход, той в момента е известен и преуспял писател и филолог/доцент/ в Турция, преводач на българска литература, а за татарите - много странни реакции от страна на т.н."македонци"! Те се изприщват от омерзение, като кажат "бугари-татари"!? Доста психолози и психиатри ще трябват на това фиромско население, да се окопитят и да се нормализират по европейски, по отношение съседите си! Аз съм сигурен, че дори германските нацисти не са се отнасяли с евреите така, както сега това става с уж цивилизованите, проевропейските, граждани на ФИРОМ! Аз имам горчивия спомен от едно заведение в Скопие, когато разбраха, че съм българин, замалко не ме изгониха!
Не мога да си обясня каква невероятна пропагандна машина е стъпила на главите на горките граждани на сръбската провинция, за да изградят в себе си такава омраза към един съседен народ, при това, доста приятелски настроен към тях!?





Тема всичко се обяснява снови [re: o_megas]  
Автор Дyxът нa Coфмak (безпристрастен)
Публикувано13.03.08 19:41



дългогодишно подтискане на самочувствие.
Македонците в СФРЮ са били второ качество югославяни. Първо качество са били сърбите. Което също е комплекс за малоценност. Те са си го изкарвали на македонците.
В Югославия, за да се запази югославията, са проповядвали на македонците, че източните им съседи са диваци.
Ако един човек има самочувствие, той и към мравката ще прояви разбиране като към живо същество. При мравките се наблюдава живот в колектив, където за живота на колектива животът на отделната мравка може да бъде жертван, за да се запази мравуняка.
Но унижавани цял живот и изведнъж освободени някои от тях имат нужда от възмездие. Да си го изкарат на друг.
Нещо подобно на отношението на старите към новите войници в казармата.



Тема Re: обидно ли е да си "татар".....нови [re: o_megas]  
Автор Falange ()
Публикувано13.03.08 19:43



комплекс насаден им от Сърбите.Тези писания за "висшите Сърби словени и нисшите Татаро-Бугари" ги има още от времето на Ботев и Раковски....така, че не са от вчера и крушката си има опашка. Нали знаеш, че Еничарите най-много мразят собствения си народ.



Тема Re: обидно ли е да си "татар".....нови [re: o_megas]  
Автор studen_t (ентусиаст)
Публикувано13.03.08 23:13



фиромите (власите, сърбоманите и самите сърби) страдат от комплекс за малоценност.


Пример викат на Каракачанов татар. А на монголоида цървенковски какво трябва да му кажем ние, освен че мяза на китаец.



Тема Re: обидно ли е да си "татар".....нови [re: studen_t]  
Автор bongobong (учител нинджа)
Публикувано14.03.08 00:09



Ma nemoj tako , brace bugarine



Наскоро се зачетох в Сръбското кафе, сърбите говорят с доста нормален тон за българите, само фиромските уроди настояват за "bugari- tatari". Сърбите им се смеят на цялата античко-словенска глупост и се опитват да ги образоват, ама без успех.

Според човекот и кютекот...

Тема Re: обидно ли е да си "татар".....нови [re: o_megas]  
Автор Falange ()
Публикувано14.03.08 00:31



Уважавам Сърбите като народ както и Руснаците, имат много положителни качества, но имат 2 големи недостатъка-- манията им за величие/грандоманщината която бие на шовинизъм...... и това че много лесно биват манипулирани от лидерите им демагози и шовинисти. Ние сме на другата крайност като народ- но всяко зло за добро.

Похвално е, че обикновения Сърбин вече не мрази България както Фиромите.



Тема зашто се правите на три иполнови [re: Falange]  
Автор Faktor-X (ентусиаст)
Публикувано14.03.08 00:52



Гледам сте изнапишале дека македонците ги мразеле татарите, та и причините ги пронајдовте

србите се криви нормално кога не може некоја појава да се објасне порано во антикат луѓето си го објаснувале со измислуванје на разни богови ама тоа време се викало многубоштво а како да го наречеме бугарскиот синдром, татароманство

ЗБАЧИ ЌЕ ПИШУВАМ СО ГОЛЕМИ БУКВИ ДА МЕ РАЗБЕРЕТЕ ТАКА ПРАВИ СОС НИКОЈ НЕ ГИ МРЗИ ТАТАРИТЕ, ТОА СЕ НАРОД КАКО СЕКОЈ НАРОД, ВЕ МРАЗИМЕ ВАС ЈАНИЧАРИ КОИ СЕ СМЕТАТЕ ЗА ТАТАРИ А НИ Т НЕМАТЕ ОТ ТАТАРИ И ЗАТОА ВИ ВИКАМЕ КАДЕ ВИ Е ТАТАРСКАТА АЗБУКА, ТАТАРСКИОТ ЈАЗИК ТАТАРСКАТА КУЛТУРА, ЗОШТО СЕ ДИЧИТЕ СО МАКЕДОНСКА КУЛТУРА И ЈА ПРЕСТАВУВАТЕ КАКО ТАТАРСКА. ТАТАРИТЕ ЗА КОИ ПИШУВАТЕ ОНИ СЕ СВЕСНИ ДЕКА ГО НЕМААТ ЈАЗИКТ, КУЛТУРАТА НО ЗНААТ ДЕКА СЕ ТАТАРИ НЕ СЕ МАКЕДОНЦИ НЕ СЕ СРАМАТ ОД ТОА И ТОА Е ЗА ПОЧИТ И ТИЕ ЛУЃЕ НИКОЈ И НИКОГАШ НЕ МОЖЕ ДА ГИ МРАЗИ. НЕШТО НЕ ЈАСНО?



Тема Ne e obidno ni da si Bugar .........нови [re: o_megas]  
Автор Dunek_areнт Дyнek (сръболафещ тюрк)
Публикувано14.03.08 00:54



......... No i za Rom e navredlivo da go oslovuvash so cuzdo ime , da, da ..... navredlivo e da go smetash za Bugar



Pa taka da

Nekoj smeta deka sa Tatari a drugi deka sa Bugari ......... DEMOKRACIJA


Чепоуст бугарски .


Тема Re: обидно ли е да си "татар"..... [re: Falange]  
Автор bongobong (учител нинджа)
Публикувано14.03.08 01:04



Беше някъде 90-91 ва година. Имах една учителка по история, заяви на целия клас че при българите е закодиран национализма, за две минути сме щели да станем шовинисти. Всички викнаха "Не сме от тях"...Тя се усмихна и ни каза някой неща, за турци, за сърби, за българи ...Всички настръхнахме, и млъкнахме засрамени, тя беше права. Някакъв невидим Звяр огледа стаята и си тръгна, бавно. Бяхме готови да убием някои, турчин за предпочитане. Та за недостатъците, пиши ни и нас там. Само дето нашите демагози не са шовинисти, интернационалисти са! Банкнотата никога не е шовинист

Уж се смея , ама...

Според човекот и кютекот...


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.