Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дюнек втори модератор.нови [re: mihailo]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано29.05.07 22:44



Не се оплюва всичко македонско демек българско, а само фиромското сиреч македонисткото.





Тема Re: Дюнек втори модератор.нови [re: mihailo]  
Автор papaz (минаващ отвреме)
Публикувано29.05.07 22:46



Мислим еднакво.





Тема Re: Дюнек втори модератор.нови [re: papaz]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано29.05.07 22:55



Ха честито.

Може да прибавиш и "оглу" към ника си.



Тема Re: Дюнек втори модератор.нови [re: Kyдyrep]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано30.05.07 11:35



Мда, и аз нещо подобно щях да кажа, Кудугер. И друг го беше казал горе - май бившият соф.мак, сега само Дух.


"Проблемът е в култивираният с години стереотип - всичко македонско да се оплюва"
Ако тръгнем от тази предпоставка, ако нея я приемем за вярна, разбира се, че Михайло е много прав. Само дето леко не е вярна и проблемът - главният, първичният - е в друго.


**************
Не знам дали Михайло е омовец и дали е някой от - как го казахте - десетината стари ника. Напълно е възможно. (Само не знам, ако се отнася към Дунек с уважение, защо го нарича ДЮнек.)
Но не е задължително да е омовец!

Преди около седмица, навръх 24 май, водих спор с мой роднина (съпруг на братовчедка на майка ми), който ни беше дошъл на гости. Нормален, образован, определено свестен българин на шейсет и няколко години. Спорът тръгна от празника 24 май. Та се оказа, че според калеко ми нашите твърдения за миналото на Македония съвсем не са по-убедителни от техните. Ние имаме учени и книги, казва той - и те имат учени и книги. Що само нашите да са верни? У нас има бежански квартали, ама откъде да знаем в другите балкански дължави колко македонци са емигрирали... Неговият зет е с произход от Македония и е българин, братовчедите на зет му са македонци и като им били на гости, им показвали къде бугарскиот окупатор е обесил не знам кого (беше забравил). Няма да ме учудиш с братовчеда от Скопие, викам - щях да се учудя, ако зет ти се определяше като македонец по народност. И най-веселото е, че тук се обади леля ми: "Той като македонец се определя, де". Ама по народност ли? По народност. Тъй като преди малко шуреят на зетя беше казал точно обратното, явно леля ми греши - по същата причина, поради която лелята на Щъркот сметнала Стойко Стойков за съмишленик и поради която най-умният участник в нашия форум, Фъкторът, твърди, че форумът е посветен на чужда държава.
Накрая се оказа, че според калеко ми аз и баща ми сме шовинисти (знаете го тук моjот став по македонското прашанье), а той самият е патриот. Такива работи.



Тема Re: Дюнек втори модератор.нови [re: mihailo]  
Автор lex ()
Публикувано30.05.07 13:19



Ами модератора трябва да възпира и българите, които си позволяват да псуват... просто трябва да се положат основите на конструктивни диалози, спорове не може да няма, но без псувни.



Тема Re: Дунек втори модератор.нови [re: lex]  
Автор mihailo ()
Публикувано30.05.07 18:48



В отговор на:

просто трябва да се положат основите на конструктивни диалози, спорове не може да няма, но без псувни




Според мен след години на криворазбраното патриотарство, ще е доста трудно клуба да навлезе в рамките един конструктивен диалог размяна на мнения между българи и македонци.



Тема Мнението....твоје.....нови [re: Mиpa_M]  
Автор ПeтpeБaзepничkи ( sandanis)
Публикувано30.05.07 20:54



Ами Миро_М ај биди така добра кажисиго уште еднашка мнението по македонското прашање! Не го знаеме сите....
---Ако е поволно, сакаме да те учлениме во ОМО-Илинден, ни треба една бугарка, Не е задолжително да си плава, може и црнка, и пожелно е да носиш наочари, (велаат да кој носи наочари, многу е паметен) па макар и за сонце! Ај, па пиши жити мајка!

Gord sum deka sum chlen na OMO-Ilinden-Pirin

Тема Re: Дунек втори модератор.нови [re: mihailo]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано30.05.07 21:04



Българи и Македонци?!?!?

Момко, земи си изпий хапчетата и си лягай най- добре





Тема Re: Мнението....твоје.....нови [re: ПeтpeБaзepничkи]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано30.05.07 21:43



Не ви трябват шовинисти като мен, Петре. Че и не съм с дръпнати очи, та не можете да ме използвате за демонстрация колко се различават македонците от българите.





Тема Re: Дунек втори модератор.нови [re: mihailo]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано31.05.07 00:18



Михо ти още ли не си отишъл при едноименика си ексгенерал у вардарско?
Така ми ке си паснете дваминята, издънки такива.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.