Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Аз искам нов модераторнови  
Автор croesus (?!?)
Публикувано27.05.07 14:57



gomora няма достатъчно време, а може би и желание да модерира клуб "Македония". Освен това не следи внимателно дискусиите и взема импулсивни решения.



Тема Re: Аз искам нов модераторнови [re: croesus]  
Автор gomoraМодератор (минаващ)
Публикувано27.05.07 15:27



Изберете такъв и ще му прехвърля правата си.



Тема Зная, че е безмисленонови [re: croesus]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано27.05.07 15:54



Зная, че е безмислено, но все пак ще кажа.

Винаги съм бил против регистрации, модераторства и какъвто и да е било контрол. Не е същствено кой пише и с какъв безумен ник се подписва, важно е какво е съдьржанието на казаното. Темата на форума е Македония, а не Дунек, Гомора, кой какъв е и друго виртуално избиване на комплекси.

Този, който иска, ще се регистрира винаги, с каквито и да е вадиации на ника си (ако държи да бъде идентифициран) или с напълно нови никове. И помията ще си тече.... има ли значение за кого се представя помиярът.

Това трябва да е форумът който беше - свободно поле за спречкване на реплики и идеи, а не на его и никове. Ето например, никове като софмак, като Шркот, Фраер, и на мнозина, които пишат тук с години, не се промениха. И серозните постинги и коментари на споменатите и други като тях, също не се промениха.

Всеки може да се изсере или да се изповръща на средата на тротоара. Според мене е лична преценка на всеки участник дали да стъпи в гнусотията... и още повече, дали да се заиграе с нея. Най-добрата цензура е пренебрежението -запуши си носа, подмини, забрави и заговори с достоен събеседник.

Иначе е като законите за оръжията - колкото и да ги забраняваш, престъпниците винаги ще имат такива.... диалектика.

ДухотнаВовата


Тема Re: Зная, че е безмисленонови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Чeфo (същия)
Публикувано27.05.07 18:40



Сравнението с гнусотията по улицата, която трябвало най-добре да заобикаляме и пренебрегваме не държи вода Духот на Вовата, щото, ако така се постъпваше и с мръсотията във всеки град, то всички градове щяха да изглеждат като Лагос и София, където силното обществено съзнание не е налице и съответно ОБЩинските служби не работят свястно.
Мръсотията, както и прекалената чистота, е вредна, смущава и пречи на развитието. "Диалектически" мръсотията се появява, за да бъде почистена. Един всекидневен рутинен труд - израз на култура. Това че един лумпен може да облече нов костюм, с него да се появи в театъра и да се държи отново като лумпен, не бива и няма да спре длъжностните лица, ако не могат да се справят с него, да повикат полицията и да го изведат навън.

Ето и още банализми: В културните общества престъплението се санкционира с наказание и това че непрекъснато се появяват престъпници не бива да ни води до мисълта, че преследването им е безсмислено.
Друг е въпросът, че винаги съществува риск чистачите и полицаите също да се превърнат в лумпени и в "старанието" си да изтрият и нечия свобода почиствайки наоколо.
Но тъкмо заради това тяхната дейност подлежи на контрол от всички нас като общност.
В този смисъл и аз съм за нов модератор.

Редактирано от Чeфo на 27.05.07 19:20.



Тема Re: Аз искам нов модераторнови [re: croesus]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано27.05.07 19:00



Модерирането (не банирането) е трудоемка работа и един човек не е в състояние да се справи.

Но вече нямам никакви съмнения, че е нужно модериране. Слободията никога не е била креативна. Нужно е строго спазване на забраната за лични и колективни ругателства. Всеки пост, съдържащ ругатни и съзнателни обиди, трябва дабъде изтриван изцяло. Добрата атмосфера се постига с дисциплина, но дисциплината не се постига от само себе си. Тя се налага със сила.

...

Македонското население се състои от българи турци арнаути власи евреи и цигани

Гьорче Петров


Тема Re: Аз искам нов модераторнови [re: Бopeтo]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.05.07 19:23



Боре, приятелю, за пет минути петимата идиоти фиромци могат да се регистрират по два пъти и да пуснат стотина псувни във форума.

Как не разбрахте, че тоталното спамиране беше целта на Дунек и той я постигна майсторски с безкрайните обяснения "ама ние не сме татари" примерно, които му вдигаха темите. Ти наистина ли смяташ, че точно Дунек наистина мисли българите за татари... Той ви гледа сеира сега...

Помниш ли преди три години Iceberg? Една седмица никой не му отговъряше и толкоз. Де го Айсберг?

Да не говорим, че се намъкна тука и една дружинка от психодиспансера "История" и тя много шумна и...наивна.

Да банираме и да чистим безкрай и накрая в клуба ще пишат и ще се четат трима души. Което е и целта на Дунката.

ПОВЕЧЕ ЗДРАВИ НЕРВИ. НИКОЙ НЕ Е КАЗАЛ , ЧЕ Е ЛЕСНО


А на юнаците дето се изцепват "Чий е този форум?" да им кажа DIR.BG е собственост на Жеглов и др. и вие на сте сред съдружниците. Ясно?

Не пишете на идиотица, а на кирилица !


Тема Re: Аз искам нов модераторнови [re: ЧepнopизeцXpaбъp]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано27.05.07 19:32



Всяко явление е в развитие. Да чистим до безкрай е твърдение изхождащо от грешна предпоставка.

Ще останат търсещите нормален диалог. Ако нормалните са само трима, чудя се какво търся тук?

Македонското население се състои от българи турци арнаути власи евреи и цигани

Гьорче Петров


Тема КОЕ ИМА СМИСЪЛ !!!!нови [re: Чeфo]  
Автор DragoooN (минаващ)
Публикувано27.05.07 19:37



Съгласявам се!!!

Избягвам тоя форум, но кръвта ме връща отново. Не признавам дидактиката с фироми - заменям я с тояга. Досега в тоя форум /вече доста години/ нямам и един диалог със сърбодупеците - отминавам ги, а АКО НЕ МОГА - ги "сикирям"!! Приказка с тях ме принизява. И омерзява!!! Какъв диалог да водя с един платен сърбоид и отроден еничер!!! Кахърът ми е обаче, за нашенците - КОЛКО НАИВЕН НАРОД!!!!

Ето логиката на измекярите от форума: Не махайте дунек, с кого ще се подпичкваме......Те на него персонално, а той на нас целокурно!!!!. Гавра с името ни, гавра с народа, гавра с държавата. И те, малодушните, не правят тая малка!!!разлика. Не усешат помията, не ги впечатлява смрадта..........

Преди няколко дена за Празника отворих дира за разтуха..... и .......О, боже, какъв позор!!! Таблоидната шумотевица, смрад и воня на дунек бе в разгара си! И още трима , четирима /скопиянецот, новаче, фактор и п.../ му пригласяха в агитка!!! Празнично, маестоззо!!!! И един нашенец нямаше, който да вкара малко санитарен порядък в тоя български форум!!!!!. Тогава обвиних Модераторът, като написах темата "КОИ СА ТУК ДЕБИЛИТЕ". Изглежда, Гомора се събуди от моя писък и...... направи това, което трябваше........!! За което го поздравявам!!!!

Питам се, къде остана гордия ни дух на европейски българи!!





Тема Re: Аз искам нов модераторнови [re: Бopeтo]  
Автор ЧepнopизeцXpaбъp ()
Публикувано27.05.07 19:42



Ами ще видим...

Но всичко ми е deja vu.

Прочее тези дни ще те търся на бележка - малко па рабояа

Не пишете на идиотица, а на кирилица !


Тема Re: Зная, че е безмисленонови [re: Чeфo]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано27.05.07 22:21



OK. Знаех си, че е безмислено. Ако правиш пряк лиезон между форум (мегдан за изказване на мнения) и примерът с повърнатото това си е твой проблем.

А твоят пример с театъра няма да коментирам. Това е градинката пред ЦУМ а не театър или друго структурирано или формално мероприятие с dressing code.

Ето ти друг пример, който, като по-буквален, може да ти е по-понятен. Викай полиция при всеки напсувал те сульо. Това поне не е свързано с чистотата.

Има два периода за сравнение на този форум -един от края на деведесетте и малко след това и друг след като на някой театрален служител му хрумна да модерира и цензурира. Та, имам един простъчък въпрос: Къде са резултатите от цензурата, баниранията и всичките прояви на борба с лумпенщината, драги ми Чефо? Като го банирате сега, Дунек Родът му Дуло, когато пожелае, ще се появи като Дунек родът му Петльо, Дунек - палачинката и.... безкрайни са словата човешки. Та, как му попречихте да плюва? Пет години "модериране" беше.

През първите години на века, конгресът на Щатите обявява The War On Drugs, главно по причина да задоволи чувството за "чест и приличие" (наркопроблемът, сравнен с днешния, е бил нищожен) и потенциалната опастност детето им да не види някой надрусан по улиците. Днес, около сто години "война" с наркотиците, проблемът е по-лош отвсякога...

Това тука е място (или би трябвало да бъде) за сблъсък на идеи, състоятелни и несъстоятелни, истински или лъжливи, лоши и добри, обидни или не. Това е форум (провери значението на думата) където и най-големият идиот би трябвало да има право да се изкаже -дори и само затова, а и точно заради това, за да стане ясно до каква степен е видиотен, и той и тезата му.

One can not legislate morality.

И пак повтарям -най-добрата цензура е пренебрежението.

Извинявам се, ако с това си мнение развялям някому играта и ако се набърквам в незивестни за мене (и неинтересуващи ме) задкулисни форумни интриги. За мене въпросът е принципен.

ДухотнаВовата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.