Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 29.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема имам една идеянови  
Автор BaronHirsch (минаващ)
Публикувано13.02.07 18:43



инспириран от БЮРМ-ските изхвърляния с летището Алекс дъ Грейт се размислих как да кръстим летище София ...

Париж си има летище Шарл дьо Гол
Атина си има летище Венизелос



ПРЕЗ 1937 ГОДИНА С УКАЗ НА ЦАР БОРИС ІІІ СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ЗЕМИТЕ, ВЪРХУ КОИТО ЩЕ СЕ ПРОСТИРА ЛЕТИЩЕТО. ПЪРВИЯ ТЕРМИНАЛ /ПРИЕМНА СГРАДА/ Е ОТКРИТ ПРЕЗ 1939 Г., БЕТОННАТА НАСТИЛКА НА ПИСТАТА Е ЗАВЪРШЕНА ОКОНЧАТЕЛНО ПРЕЗ 1941 Г.

какво ще кажете за airport Tsar Boris III ???

човекът който обедини отечеството и спаси евреите





Тема Re: имам една идеянови [re: BaronHirsch]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано13.02.07 18:47



Името "Враждебна" на летището в София действително е много глупаво.
Това предложение е много добро,но сега е невъзможно да се приеме - ще се приеме като политическа пропаганда от някои политически сили.

Македонските преродбеници



Тема Re: имам една идеянови [re: BaronHirsch]  
Автор Boom-Boom (rough'n'tough)
Публикувано13.02.07 18:50



Подкрепям напълно!



Тема Re: имам една идеянови [re: BaronHirsch]  
Автор BGVlach (влaжeн)
Публикувано13.02.07 19:37



За да има континуитет, да прекръстим и магистрала "Тракия" на "Симеон II".
Даже и ДПС ще са 100% за.



Тема Re: имам една идеянови [re: BGVlach]  
Автор drein (Коце)
Публикувано13.02.07 19:49



Предлагам Ахмед Доган ВЕЛИКИ





Тема преименуванетонови [re: BaronHirsch]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано13.02.07 19:58



Аз пък не подкрепям. Според мен летище София си е добро. София, като голям (европейски) град, си има още летища, сещам са за Божурище. Но то освен писта, друго няма, та като се каже летище София всеки има наум това, което е най близко до село Враждебна, но името летище "Враждебна" е заменено с летище София. Сега има терминал 1, терминал 2.
София си има Борисовата градина. Има си и булевард с името Борис ІІІ.
За бетона на пистата - гризат ме едни съмнения. Баща ми е бил войник на летището. Естествено е пистата да се бомбардира. Та съм чувал от него, че след една бомбардировка "тъпкални" (валяци) поправяли дупките, а изтребителите излитали срещу следваща бомбардировка между валяците.



Тема Доколкото знаянови [re: coф.мak]  
Автор Чepньo Пeeв (фелдфебел)
Публикувано13.02.07 20:11



софийското гражданско летище с двата му южни терминала се нарича "Летище София", докато Шестнадесета транспортна авиобаза (ТрАБ) "Враждебна" ("Летище Сoфия" - северен район) е названието на отделен военен терминал, разположен северно от пистата.



Тема Re: имам една идеянови [re: drein]  
Автор BGVlach (влaжeн)
Публикувано13.02.07 20:15



Става. На ротационен принцип.
Като допълнение на договореностите за "изборния туризъм".





Тема Re: имам една идеянови [re: BaronHirsch]  
Автор Чeфo (същия)
Публикувано13.02.07 20:43



Момчета, общението с виртуални скопски субекти не ви влияе добре!

Моя милост намира за жалко някой да се вдъхновява от "БЮРМ-ски изхвърляния", а още по-неразбираемо ми е твърдението - "името "Враждебна" на летището в София действително е много глупаво"...

Както господин Пеев вече спомена "Враждебна" не е името на летище София, за жалост! Името Враждебна си е съвсем наше, българско, с цялата странност на значението му и не бих имал нищо против така да се нарича най-голямото летище в България. На чехите също не им пречи името на пражкото летище Рузинье, което прочетено етимологично означва 'тъжно', 'потресено', 'разбито'...



Тема Re: имам една идеянови [re: Чeфo]  
Автор croesus (?!?)
Публикувано13.02.07 21:13



Дам, малко е странно чешкото усещане за нещата.
Съвсем случайно научих, че "Шкода" всъщност значело загуба, разсипия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.