Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:14 13.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Въпрос към българи и македонцинови  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню (член)
Публикувано02.02.07 00:01



Чета тука по темите и не мога да повярвам ....
То не са цитати , то не са откъси от книги и "исторически документи" , то не е плюене ...
Искам да попитам тука !!!!
Кой му пука македонците какви са ? Българи ли са , македонци ли са , индианци ли са ? Никой ли не вижда накъде върви света ?

Относно македонстващите елементи във форума ..
Преди доста години един български историк /Божидар Димитров/ обяви награда , от 30 000 германски марки тогава , за всеки македонец , който предостави поне един официален документ , или исторически артефакт /сечени монети , пергамент с писменност , или междудържавен договор/ , от който да е видно , че някога в историята е съществувалва македонска държава, на която забележете , днешната територия Македония е правоприемник.
Доколкото ми е известно , наградата още е в сила и тук подвизаващите се комити могат да я вземат и да я ползват за благото на Македония.
Простотията стига до там , че на държавно ниво се използват и преводачи от македонски на български език и обратно. Предполагам , че Александър Македонски се върти като пумпал в гроба /интересно защо намиращ се в Гърция/ , слушайки как се говори на майчиния му език.

Относно българските патриоти ....
Не мога да разбера, защо се занимавате и какво искате да докажете на група грагяни на една едномилионна държава , в която няма само представители на етноси дето говорят на суахили ? Били сме фашисти , били сме татари , даже и сме им обсебили историята .... Ха ха ха !!! За тяхно съжаление , дори и да се окажем в края на краищата марсианци , те пак ще си живеят в същото жалко битие в което са в момента.
Преди време от любопитсво влязах в македонски форум да си поупражня македонския език. Така ме оплюха и с такава омраза се отнесоха , че АЗ , който нито ме интересуваше македонския въпрос , нито имам някакви претенции към историята на тази територия , се настроих негативно.
Е , питам аз !!!
Струва ли си и кой какво ще постигне от цялата тази работа, като се има предвид , че и двете държави не ни бръснат за слива в международен план и двете държави , в едно с грагяните и гражданките , ще правиме каквото ни кажат ??????

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Въпрос към българи и македонцинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор ПeтpeБaзepничkи ( sandanis)
Публикувано02.02.07 01:19



Во право си! Сите серат, и по македонски форуми, и по бугарски, точно е серат и македонците, али брате......бугарите....
Мислам едното од другото произлегува.....Бугарите први почнаа...Званичната политика на Бугарија кон Македонија е одкако знам иста онаја која можиш да ја чуеш на улица од некој пијан бугар....Ништо не се презема за да се подобрат односите. Еве сега најпоследно што се случило во Скопје,(во врска со обележав. на некој датум на Мара Бунева) тоа одавна се случи во пиринска Македонија....рожд.манастир. За мене дилема нема-Јас во такви работи не учествувам, ги осудувам, и мислам да треба да има поинакви односи измећу нас и вас.Односи кои ће не потуркаат(побуткаат) напред а не назад.
Али.....али....секогаш ће се најди некоја*дебела свиња*(па нека биде и историк )која ће јади говна од поће, па нормално ја иритира и другата страна.
.......
Били сме фашисти , били сме татари , даже и сме им обсебили историята
..........................................
-Па ..добро сте биле,биле! повеће несте.....нашата вера проштава....
....................
Кой му пука македонците какви са ? Българи ли са , македонци ли са , индианци ли са ?
........................................................
Ма курот не го болит никој.....

Gord sum deka sum chlen na OMO-Ilinden-Pirin

Тема Re: Въпрос към българи и македонцинови [re: ПeтpeБaзepничkи]  
Автор ДyпнишkoтoПapвeню (член)
Публикувано02.02.07 03:34



Точно така "курот не го болит никој....."
95% от българите /и 100% от турците и циганите в България/ нямат никакво отношение към Мара Бунева , Гоце Делчев и Яне Сандански и ако ги питаш кои са, може да ти кажат че са имена на улици , но защо са сложени и те не знаят.
Не могат да ти кажат кой и кога създава ВМРО , защо Кимон Георгиев е ликвидирал организацията , защо Яне Сандански има титлата Сандан паша и кой и защо го убива ... абе с две думи история.
Казвам 95 % , щото останалите 5 са тука във форума и сигурно знаят. А ако примерно утре някой каже , че набира доброволци да ходят за превземат Македония и да я присъединят към България , от тия 5% я остане 1 % , я не.
Не знам дали четеш българска преса , но сега има голям проблем ,не могат да съберат посления редовен набор на войската ..кой се крие , кой в чужбина , мъже не останаха.
......................
Gord sum deka sum chlen na OMO-Ilinden-Pirin
..........................
Добре, ти ми се виждаш разумен човек.
Кажи ми какво очакваш да стане , ако утре примерно по неведом начин Пиринска Македония осъмне като афтономия или като част от Македония или нещо подобно ?
Ще цъфнете и ще вържете. Ще заживеете по-добре ? На картата на Европа ще се появи нова горда и силна държава ?
Или пък обратното , ако по някакъв начин Македония утре стане българска ? Да ни се натресат милион и половина диви балканци , още 7-800 хиляди шиптъри и територия на която освен грозде и трънки нищо друго не растне ?
Мерси , и в двата варианта са само ядове и разправии.
Още повече подобен дебат е неуместен , доколкото съществуването на българската държава е към своя край. Това което 500 години турско робство и 200 гръцко не го направиха , нашите съвременни водачи успяха да постигнат за има-няма 10-15 години.
Държава на която армията може да се събере на националния стадион "Васил Левски" за да гледа мач и един сектор ще остане празен , няма право да претендира нито за територии , нито за уважение. Това е за нас, за вас пък да не говорим .......
Е , живот и здраве , след някоя година и вие може да сте в унията и ако не се разберем тогава , ония със сините каски ще ни оправят .. къде со кротце , къде со малко кютек ....
Що се отнася лично до мен , включих се във форума малко инцидентно , имам в момента други интереси и едва ли ще продължа дебата.
Но ако някак се завъртят нещата , ако външни чужди сили ... външни и на България и на Македония разпалят сламата в Пиринска Македония, то Рожен-1992 ще бъде мил спомен от общата ни съвременна история.
Сетих се веднага за какво намекваш. Сигурен съм , че НИКОЙ от "бугарите" в този форум не може да се сети. Ако има някой от "македонците" дето е ял кура тогава , може и да се сети.
Такива ми ти работи ,приятелю , член на ОМО Илинден ... бе пак добре че не си член на Ал Кайда

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Въпрос към българи и македонцинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.02.07 08:26



Чакай, бе, приятелю.
Аз съм го писала и друг път, ама ти нали (предполагам) си нов.
Да пишеш по тези въпроси не е все едно като да искаш да присъединяваш Македония или да искаш да убеждаваш жителите и, че СЕГА са българи.
На мен ми е странно, че това не се разбира.
Ето, преди дни тук имаше линк към нещо написано за Кръсте Мисирков. Под материала - мнения на потребители. Първото беше едно такова раздразнено в смисъл: "Защо най-после не оставите македонците на мира да се чувстват каквито искат?" Ма чакай, кой и с една думичка в този текст се опитва да ги накара да се чувстват някакви си? Да съобщаваш ФАКТИ, истински, за една историческа личност и да се опитваш да сменяш националното чувство на някой са две различни неща.
На кой му пука какви са македонците, не знам, обаче на мен ми пука за истината и за честта на България. А това, което се прави във ФИРОМ сега и в Югославия преди, е да се очерня България. Не като пряка цел, а като средство за превръщане на македонските българи (някога) в друга народност, близка до сърбите. А сега явно е някакъв начин за задържане на резултата - да не вземе някой да се усети. Или е донякъде и инерция, не знам, все едно. Признавам, че резултатът е постигнат и не мога да го променя.
Нали го виждаш този с червения ник: "Да, БИЛИ сте фашисти". От него да мине, той е великодушен - вече не сме. Ама сме били (и сме извършвали престъпления спрямо македонците, разбираш ли). В тоя форум има един нашенски омовец, между другото, който много я обича тая песен: мине, не мине, той се появи и изпее как България трябвало да плаща за престъпленията си към македонците.
На теб все тая ли ти е, че те обявяват за фашист и престъпник?
Човекът е такова животно, което има нужда и от защита на честта си. Затова и клеветата е обявена от закона за престъпление.
Е, тука имаме пак един вид клевета, само че срещу цял народ и държава. И не е само относно фашизма. Приписват ни се всякакви грехове, каквито се сетиш. По един или друг повод. Квалификациите и оценките едно на ръка - ФАКТИТЕ се манипулират или направо се фалшифицират в тяхната държава. Е те тва е клевета.
Защо да е лошо да се опитваш да се защитиш?

Това за 5-те процента тук и само единия процент, дето щели да се вдигнат с оръжие да присъединяват Македония, ти като неискреност ли го казваш?

Ми... смях в залата. Извинявай. Кво оръжие, кво присъединяване, кви пет лева?
Със здраве.

П.П. Накъдето и да върви светът, нали не мислиш, че като спрем да пишем из интернет по въпроса, ще ни се освободи време да ходим да спираме света оттам, накъдето върви?

Редактирано от Mиpa_M на 02.02.07 08:39.



Тема Re: Въпрос към българи и македонцинови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор Бaбa_Илийцa (Една_българка)
Публикувано02.02.07 09:11



Докато не видя написано в тиражен вардариански вестник, че Никола Йонков Вапцаров е български поет - все ще съм тук!


Преди време от любопитсво влязах в македонски форум да си поупражня македонския език. Така ме оплюха и с такава омраза се отнесоха , че АЗ , който нито ме интересуваше македонския въпрос , нито имам някакви претенции към историята на тази територия , се настроих негативно.

Това е отговорът на въпроса ти "На кого му пука?"

60 години с гордо пренебрежение гледахме как в белградските и московски кабинети се създава една нация. Е нейсе, създадоха я. Та на на кого му пука - на сърбо-комунярските навигатори в Скопие им пука. Има "внуци на Александър Велики" - има ги и тях. Има ги със всичките им привилегии, на които са свикнали (пари, коли, вили, любовници, командировки ..... край нямат). Срива се ГОЛЯМАТА ЛЪЖА - няма ги. Омразата, за която пишеш е стар комунистически похват. Има ли ВРАГ (външен, вътрешен, с партиен билет) - всичко е наред. Никой не поставя под въпрос "ръководната роля на партията", разбирай ръководната роля на сърбо-комунярските навигатори.




<

Редактирано от Бaбa_Илийцa на 02.02.07 09:13.



Тема написал си: Въпрос...нови [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано02.02.07 09:53



Броих ги въпросите, изкарах ги 4, като последният е с 6 въпросителни


Да започна от него.
Струва ли си?
Аз казвам ДА. Когато някой на бялото казва черно някак си се чувствам задължен да му кажа: Цял свят е възприел на бялото да се вика оптична мощност с определен състав на спектъра, а на черното - липса на светлинна мощност, така че дай да не измисляме нова физика
Какво ще постигнем?
Уеднаквяване на възгледите, което е нещо като международни споразумения с цел обмяна на идеи, стоки и т.н.
Двете държави не ни бръснат за слива. Ми ти бръсненето го свеждаш само до военни действия и командна икономика. Пък живота не е само завладяване на земи и управляването им по собствени "закони". Досегашните опити за такива неща в крайна сметка все се провалят.
Във второто ти мнение имаше за 5%, 1%. Аз изобщо нямам намерение да участвам в "завладяване" на Вардарско. Дори ще се боря срещу такова нещо.
Лозунгът Македония на македонците (който на времето е означавал живеещите в област Македония да бъдат чути какво искат) и днес го възприемам така - не бива да се отнема правото на мнение на никого.



Тема Бугарите први почнаанови [re: ПeтpeБaзepничkи]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано02.02.07 11:00



Вярно е. Когато чух, че Федеративна Социалистическа република Македония е излезнала от СФРЮ и повече няма да е федеративна написах поздрав до Вардарско: Здравейте свободни българи. В отговор получих псувни. И ми казаха, че не са българи. И ми казаха, че българите са лоши. Попитах ги защо са лоши и ми казаха: Защото ни малтретират, защото са татари, защото са фашисти


Сега вече знам, че съм много лош и колкото по малко работа имам с посебните - толкова по добре



Тема Нали ти беше написалнови [re: coф.мak]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано02.02.07 11:13



...в темите назад как си ги попитал дали според тях бракът на твоите родители е смесен и ти отговорили: "Разбира се". И ти си разбрал колко се е променил светът неусетно.
Та даже по повод промяната на света в същата тема имаше коментар: телефоните са станали безжични, а телевизията - кабелна.



Аз лично не помня какво съм знаела и мислела по темата веднага след промените, но наистина нямам спомен да съм очаквала сегашните македонци да се окажат българи по чувство. Дори в началото. Не знам защо.

"Аз пак те обичам,родино на Гоце и Даме,
защото израснах,защото закрепнах във теб"


Тема така енови [re: Mиpa_M]  
Автор coф.мak (безпристрастен)
Публикувано02.02.07 11:28



моите очаквания не са били верни.
Благодарение на тази велика хитрост - Интернета - научих много повече за реалността.
В това, че се считат за македонци, не виждам нищо ненормално. Живеят в държава Македония, като патриоти трябва да я защитават тази държава. Но в схващането им, че българите са враговете на Македония, че българите са душманите - тук вече се стига до изопачаване на действителността, което е от полза за колонизаторите, не на обикновените жители на тази държава.

Редактирано от coф.мak на 02.02.07 11:37.



Тема Re: Въпрос към българи и македонци [re: ДyпнишkoтoПapвeню]  
Автор 241O (минаващ)
Публикувано02.02.07 14:18



Не знаех че в Дупница има първенюта.Но като дупничанка ще кажа само няколко думи.Чета ,чета и от време на време ме обзема ярост ,та тогава пиша.

Във всички източни религии особена стойност се влага в санскритската доктрина"Тат твам аси"-----"Ти си то ",която подържа всичко,което човек смята,че е,и всичко,което смята,че възприема,са неща неделими.Да се разбере изсцяло тази липса на разделение,значи да станеш просветен.

Логиката предполага отделяне на субекта от обекта:поради което логиката не е завършена мъдрост.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.