Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:50 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема спрете да се подигравате на македонистите !  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано06.12.06 07:25



македонистите са отродени българи

но какви българи сме ние самите, след като търпим гнусните лъжи в историята си

за някакви пришълци от средна азия, памир или занзибар

ние сме не по-малко заблудени българи еничери

ние сме ренегати, след като търпим гръцкото ченге гоце да ни е президент

ние нямаме никакво право да говорим против македонизма, след като нямаме ясна представа за Истината - БЪЛГАРИТЕ СМЕ АВТОХТОНЕН НАРОД НА ТРАКИЯ, МИЗИЯ и МАКЕДОНИЯ !


крайно време е да покажем какво мислим за псевдоисторици и псевдопатриоти, които плямпат, че нямаме и капка тракийска кръв

докато не го направим, нямаме право да се сърдим на омо и хомо-македонистите



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано06.12.06 07:59



Имахме един лаф в казармата "Кой сте Вие, да го ебем..."



Што знам што луѓе ќе бидат? Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...".


Тема TAKA E !!!!!!!!!!!!!нови [re: Ziezi]  
Автор Dunek_Sardisan (сръболафещ тюрк)
Публикувано06.12.06 09:19



Па тоа истото го тврдат и некои МАКЕДОНИСТИ .
Ѓоа биле АВТОХТОНЕН НАРОД OT МАКЕДОНИЯ !

А она одродите , заблудени българи еничери .........( соф. мак, ........) се потатарчиле ..............





Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор Kaka_Bи_Pokcaнa (от Бактирия)
Публикувано06.12.06 09:34



А на юго-еничарите може ли да се подиграваме?

Редактирано от Kaka_Bи_Pokcaнa на 06.12.06 09:35.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Щъpkoт]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано06.12.06 11:47



Е как кой- това е Емил, заблудения путьо или българския Фоменко.



Ало, изкопаемото чудо Зиези, ма ние се подиграваме и на теб, не само на фиромите. Вземи и си препиши следната рецепта и след като я изпълниш, се върни и тогава пиши:

Отиваш в гората и откъсваш една идеяв горски мъх, после го смесваш с няколко трохици добре плесенясал хляб, добавяш малко сода бикарбонат и всичко това слагаш в чай от мащерка. Половин чайник, не повече. Пие се бавно на три пъти.
На следващия ден халюцинацийте изчезват.
След всичко това вече може да поговорим от къде идват парите ти за издаването на тъпи книжки и поддръжката на неадекватни сайтове.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор enablesecret (непознат )
Публикувано06.12.06 12:03



Емиле, навремето ти викахме и ти да си пиеш хапчетата редовно, да не стане положението ти хронично, ама не ни послуша, нали?



Остави народа да си спори и да се подиграва с който си иска.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: enablesecret]  
Автор дмa (непознат)
Публикувано06.12.06 12:10



Опа, забравих да си сменя ника преди да пиша





Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: дмa]  
Автор нaциoбyлrapo (понаминаващ)
Публикувано06.12.06 12:16



Как върви дежурството?





Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: нaциoбyлrapo]  
Автор дмa (непознат)
Публикувано06.12.06 12:51



Ти ме хвана сега неподготвена

. Какво дежурство?



Тема Re: как може колегатанови [re: Щъpkoт]  
Автор Цakичъ (оД Цаконица)
Публикувано06.12.06 18:23



да си помисли това нещо. Аз да намеря един дневник дето е мо та мо по ботушлето и да не ме разберат...пак ли да се права на негатор...



Тема че не сте българи, не сте българинови [re: Ziezi]  
Автор bitushe (старо куче)
Публикувано06.12.06 18:53



вие сте влаво(трако)-анти, мешавина на украинци-руси со траките.

Бугари сте, колку що србите се бугари



Турците и Гагаузите се правите бугари



Тема Re: че не сте българи, не сте българинови [re: bitushe]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано06.12.06 19:05



Вижда ми се добре написано изпод пръстите на вистински влав.


Само да не вземе да окуцееш.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Kyдyrep]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.12.06 13:52



След всичко това вече може да поговорим от къде идват парите ти за издаването на тъпи книжки и поддръжката на неадекватни сайтове.

я да чуем откъде идват парите ми



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано09.12.06 15:22



Аз точно поради тази причина спрях да се подигравам на македонците. Нашата история е също толкова фалшифицирана, колкото тяхната. Когато някой македонец каже на останалите македонци в някой форум, че са българи, реакцията е същата както реакцията на българите от този форум, когато им кажеш, че са местен народ.

Само че имам една забележка, която може би съм ти я казвал в миналото, но ще я повторя. С твоите постинги, които съдържат предимно лозунги и много малко факти, отблъскваш доста хора, които не са запознати с историята. Затова моят съвет е да не повтаряш едни и същи лозунги, а да обясняваш аргументирано възгледите си.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано09.12.06 15:41



Имаш думата по този въпрос... ако въобще ти изнася да пишеш, нещо в което се съмнявам.

Тортурач, понеже ти следя еволюцията от доста време насам, трудно ще да ти е, да си признаеш, че стана жертва на македонистката пропаганда, но това е факт, който ти поткрепяш откровено, с признанието си, че си спрял подигравките срещу фиромите.
Мисля си, че ходенето ти при бай Божо преди време нямаше смисъл, но понеже възраста ти не е голяма, много неща са ти простени.
Виж при Персон, с който ходихте заедно тогава и който е значително по-голям от теб.... нещата са коренно различни и еволюцията при него има други измерения, във всички случай с положителен знак.
Извинявай ако съм те обидил, но преди да реагираш първосигнално срещу мен, се замисли над думите ми.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.12.06 16:05



взимам си бележка



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Kyдyrep]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано09.12.06 17:02



Доколкото си спомням, ти не пишеше в този форум, когато ходихме с Персоне при Божо, което беше есента на 2004-та. Може би си писал под друг ник, в такъв случай редно е да кажеш под кой, за да знам с кого говоря. Четейки мнения на ника "Кудугер" съм останал с впечатление, че си влах, който добросъвестно се интересува от история, но не е толерантен към чуждите мнения. Липсата на толерантност, съчетана с липса на задълбочени исторически познания от твоя страна, води до липса на желание от моя страна за дискусия с теб.

Не знам защо въобще намесваш срещата с Божо. Тогава отидох само защото живеех в София, идеята беше на Том, но той не беше в София. Срещата продължи около час, през което време той предимно разказваше историйки, които вече ги бях слушал по многобройните му телевизионни участия. След това ни даде една купчина копия от "10-те лъжи на македонизма" и ни разреши да ги раздаваме, а книгата да я сканираме и качваме в интернет. По това време аз вече бях убеден в местния произход на българите. Още на втора страница в тази книга Божо пише, че древните македонци били гърци. Само от тази простотия се отказах да чета по-нататък. Аз вече знаех, че е бил агент на ДС, че краде музейни експонати (например иконата на Теодор Стратилат от Преславския музей), по-късно разбрах, че получава пари от Атина и т.н. Ти може би харесваш такъв тип хора, но според мен те трябва да са зад решетките.

Между другото Божо също е еволюирал оттогава. В статия за в. "Стандарт" от 13-ти август 2006 е преписал дословно първа глава от книгата "10-те лъжи на македонизма", като е променил изречението за произхода на македонците. Ето какво пише в книгата:
Историската наука одамна утврдила дека античките македонци се племе, кое било дел от грчката етничка заедница и чија територија до 4 век пр. Хр. се наоѓала во денешна Северна Грција. -



А ето какво пише в статията:
Историческата наука отдавна е установила, че античните македонци са племе, сродно на траките и илирите. Царството им се намира в непосредствено съседство с древна Елада -

Както виждаш, отдавна установените от науката факти еволюират доста скоростно в Божовата дебела глава.

На самата книга пише, че е издадена от издателство "Блаже Конески" - Струмица. Божо лично заяви пред мен и Персоне, че книгата е печатана в София, а такова издателство няма - те са си го измислили с аверчето му Митко Георгиевски (който върти бизнес с български паспорти). Преди известно време Божо пак беше по телевизията и заяви, че книгата е издадена в Струмица от издателство "Блаже Конески". Не може да се спре да лъже, само не знам дали е от циганските или от гръцките му корени.

В отговор на:

трудно ще да ти е, да си признаеш, че стана жертва на македонистката пропаганда, но това е факт, който ти поткрепяш откровено, с признанието си, че си спрял подигравките срещу фиромите.



Станах жертва на един процес, който се нарича "излизане от пубертета", при теб явно още не е настъпил. С това си обяснявам твоите подигравки срещу "фиромите". Аз лично от известно време не се подигравам на хората за каквото и да е. Специално македонците са мои кръвни братя, с промити мозъци точно толкова, колкото и кръвните ми братя от България. Този факт малко трудно ще ти го обясня, понеже ти нямаш минимума исторически познания. Той всъщност е доста висок. Да ти обяснявам сега защо сме местен народ, а не пришълци от Памир или Алтай, ще е същото като да хванеш Веско Топалов да ти обяснява защо е играл даден ход, а не друг, при положение че ти знаеш само да местиш фигурите. Ефектът ще е един и същ - нищо няма да разбереш. След дълга подготовка може и да почнеш да схващаш. Само че аз нямам намерение да си губя времето за да те образовам.

Редактирано от N*ы{b}l©®™ на 09.12.06 17:31.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано09.12.06 18:56



Само че аз нямам намерение да си губя времето за да те образовам.

Тортурач, нека си позволя и аз една забележка към теб

според мен не бива да се отказваме да просвещаваме дори и безнадеждните

сигурен съм, че думите "не хвърляйте бисерите на свинете" не са думи на Сина, а на някой "умен" преписвач

Редактирано от Ziezi на 09.12.06 19:02.



Тема По християнскинови [re: bitushe]  
Автор Kaka_Bи_Pokcaнa (от Бактирия)
Публикувано09.12.06 19:14



Само обич за пепелянките.
Прегърнете автора на долното и го целунете по челото ....
Ваше право е.

Бугарска „кристална ноќ“

Човек просто не може да верува дека една европска држава на која и' се бројат деновите до влегувањето во ЕУ, е во состојба да применува методи примерени за најтоталитарните режими кои, мислевме, останале некаде во минатото. Но, за жал, Бугарија со фашизоидното однесување кон своите граѓани-Македонци го враќа времето во некоја своја и автентична „кристална ноќ“, од која тешко или никако нема да може да се ослободи



Значи, за Македонија можеме да кажеме многу неубави нешта и сеедно колку тоа не ни се допаѓа, од нив, напросто, нема бегање. Живееме, или подобро, симулираме живот во време, или подобро, невреме обременето со несигурност и нестабилност, криминал и корупција, девастирано стопанство и невработеност, сиромаштија и беда, меѓународна недоверба и изолација, тромави и нефункционални институции на системот, проклето долга транзиција, бавни процеси на демократизација... Треба ли да се реди уште? И можеме ли, независно од должината на црниот список на македонското секојдневје, да ги пренебрегнеме фактите и да го исфингираме животот?

Но, сепак, има нешто на што Република Македонија треба да биде горда и, без претерување, во тој дел таа е земја што ги достигнала највисоките цивилизациски и хуманистички дострели. Да, Македонија е државата во која, како ретко каде во светот, на малцинските права се гледа како на свет сакрамент чие почитување, заштита и чување ја дава смислата на опстојувањето.

И сега веднаш прашањето: зар нашиот сосед Бугарија, без разлика на нејзиниот празен историски од во поглед на цивилизацијата и можеби исфрустрираноста од тоа, не гледа и не сака нешто да научи од комшијата за тоа како се уредуваат правата на малцинствата? А, сигурен сум, би им било од полза, особено сега кога, заслужено или не, се пред вратите на Европската Унија, која кога тогаш ќе ја потсети Софија на нејзиниот фашизоиден однос кон македонското национално малцинство во Бугарија.

Политиката на дискриминација кон Македонците, се разбира, не е никаква новина кога станува збор за нашиот источен сосед и таа со децениски континуитет ги доведува под знак прашање добрососедските односи. Оттука ретко кој во нашата земја (освен, нели, бугарофилите и новопечените Бугари) не препознал обид за негирање на македонското национално битие и не го апсолвирал сознанието за недобронамерноста на политичките потомци на хан Крум и Аспарух. Меѓутоа, верувам, дури и најубедените во бугарската асимилаторска политика не можеа ниту да ги претпостават последните случувања во Бугарија сврзани со партијата на Македонците ОМО „Илинден“-ПИРИН, онаа полициска тортура, приведување, иследување, заплашување, закани, уцени, уривање на основните човекови права и достоинство, или се' заедно, хистеричното и насилно однесување на бугарските власти во обидот да ја спречат регистрацијата на македонската партија.

Човек просто не може да верува дека една европска држава на која и' се бројат деновите до влегувањето во ЕУ, е во состојба да применува методи примерени за најтоталитарните режими, кои, мислевме, останале некаде во минатото. Но, за жал, Бугарија со фашизоидното однесување кон своите граѓани-Македонци го враќа времето во некоја своја и автентична „кристална ноќ“, од која тешко или никако нема да може да се ослободи. Според тоа, апсолутно сум сигурен дека во овие мигови официјална Софија ги испишува најсрамните страници од својата историја; страници на кои ќе останат неизбришливи траги за силеџиското кршење и суспендирање на човековите права и слободи и кои, сеедно од веќе традиционалната бугарска умешност за фалсификување, постојано ќе го потсетуваат светот на бугарската тортура и мракобесие. И, искрено се надевам, ќе сноси и последици поради таквото свое однесување, зашто тоа едноставно го бара логиката на нештата и цивилизацискиот резон.

А, што се однесува до Македонците во Бугарија, со пристапници или без нив, тие се таму и никаков притисок и насилништво не може да им го избрише националниот белег, чувство и достоинство. Само да не ги избришеме и ние овде во Македонија.

Милан Банов (Авторот е новинар)





Редактирано от Kaka_Bи_Pokcaнa на 09.12.06 19:20.



Тема Re: спрете да се подигравате на македонистите !нови [re: Ziezi]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано09.12.06 19:23



Ако започна на всеки да обяснявам купищата факти от а и б, ще изгубя адски много време, а няма да постигна почти нищо. Ти също не си губиш времето да обясняваш, затова и ответната реакция е нормална. Имаме нужда от книга, която да систематизира знанията, събрани дотук. Ако имаше такова нещо, щях просто да препращам Кудугер и другите любознателни натури към тази книга.

Само че не съм сигурен дали написването й е по силите на един човек. Не виждам появяването на такава книга в близко бъдеще.



Тема Re: По християнскинови [re: Kaka_Bи_Pokcaнa]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано09.12.06 20:04



Не ги занимавай с "глупости". Те, както и фиромите са много заети да търсят собствения си антички идентитет и не може да се занимават с такива дребни неща.



Тортурач, не е нужно да съм писал 2004-та за да знам какъв беше преди.
Следя редовно не само този форум, но и много други от доста време. Пиша само в някои и то от неодавна.
Божо не ми се коментира, само съм длъжен да отбележа странно негативното ти отношение към него. То същото ли е и към Слави Трифонов и Николай Григоров?
Приеми ме за невежия влах, който някак си не се вмества в традиционната представа за власите, прието априори за наследници на тия от които ти се опитваш да извеждаш българите (би било порядъчно да обясниш как така античните траки станаха днес и власи и българи).
По едно се доближавам до кумира ти зизуза: нестандартния поглед за произхода на власите- смятам, че идват от там от където идват българите (скитите Дахаи, мнението на Рубрук, блаките и т.н.), но по същата причина като теб, нямам нито време, нито желание да те просвещавам. И не си мисли, че в интернет по-бързо си порасъл с извинение.



Тема Re: По християнскинови [re: Kyдyrep]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано10.12.06 01:28



В отговор на:

Божо не ми се коментира, само съм длъжен да отбележа странно негативното ти отношение към него. То същото ли е и към Слави Трифонов и Николай Григоров?



Слави Трифонов винаги съм го смятал за боклук. Причини мога да ти изреждам до безкрай. Извинявай ако обиждам поредния ти идол. Григоров е добър човек, но си има някои странности. Според него примерно в България трябва да има американски бази, за да ни пазят от френската агресия.

В отговор на:

(би било порядъчно да обясниш как така античните траки станаха днес и власи и българи)



Българите са си запазили езика, а власите са запазили много голяма част от лексиката на тракийския език като са добавили латинска лексика и граматика. В българския език също са останали думи от времето на римското владичество. По подобен начин по-късно някои българи са научили турски и сега наследниците им имат руси коси и сини очи и се смятат за турци.

Власите се появяват в изворите няколко века след българите, така че съвсем спокойно можеш да си ги търсиш в Алтай. Логиката е същата като при българите - щом не се споменават в изворите, значи ги е нямало и са пришълци. Същото се отнася и за албанците.



Тема Re: По християнскинови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано10.12.06 12:41



Власите и албанците имат историческо и енигматично сходство, ама с българите нещо сравнението не издържа. От когато са се появили от тогава ги броиме в Европа, а за Азия... определено не е Алтай.
Власите също нямат общо с тая планина, но може да имат с Балх/Валх в Памир.





Тема аз не се подигравамнови [re: Ziezi]  
Автор coф.мak (пристрастен)
Публикувано10.12.06 13:10



напротив, възприемам ги сериозно.
Вярно, че като напишат някоя смешка ги иронизирам (например Донски твърди, че няма нищо общо между българи и македонци, защото носиите били различни

)
Естествено че няма 100% истина и не може да се твърди, че в българските учебници всичко е идеално, а в македонските - всичко е фалшиво. Но когато има нещо невярно, трябва да си реагираме - като например че Илинденското въстание е работа само на македонци, които нямали нищо общо с българите, а се борели против бугарскиот окупатор



Тема Re: По християнскинови [re: Kyдyrep]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано10.12.06 13:18



В отговор на:

Власите и албанците имат историческо и енигматично сходство, ама с българите нещо сравнението не издържа. От когато са се появили от тогава ги броиме в Европа, а за Азия... определено не е Алтай.
Власите също нямат общо с тая планина, но може да имат с Балх/Валх в Памир.



Ок, ти си по енигматичните сходства.



Тема Re: По християнскинови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Kyдyrep (шатраджия)
Публикувано10.12.06 14:51



Но не и по енигматичните заключения.





Тема Re: Ist ETNONIM , razlicno etnicesko soznanie ........нови [re: viktori_ski]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано11.12.06 07:58



viktor_ski, оди карай ски




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.