Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 08.07.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: В отговор на хаха и некои други съображениянови [re: Kpakpa]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 00:21



Можем да заформим доволна дискусия по въпроса, аз имам наблюдения от тази година - бях и в Турция и в Гърция. За Гърция специално имам доста наблюдения и по други параграфи.

Обаче ме мързи толкова късно. Искам обаче да споделя няколко впечатления: първото от Гърция където на летището в Атина скапания митничар си промени отношението към мен в момента в който разбра че съм от България...в по-негативен аспект. Другото е от Турция и рязката промяна (пак негативна) в момента в който мазния и учтив иначе продавач видя гръцкото евро с което исках да му платя...

В този ред на мисли, считам че манталитетът на региона е доста по-голяма пречка от всякакви икономически развития.

Иначе да, смятам, че заедно с Хърватска и Румъния сме най-динамично развиващите се страни в региона. Неприятно впечатление обаче създава факта, че последните се грижат да си развиват инфраструктурата, докато ние... Дали знаете или не, но Русе много скоро ще бъде първият и вероятно известно време единственият български град, свързан с магистрала до страните от ЕС...именно заради румънците. Което си е за срам, толкова не успяха една магистрала София-Солун да направят примерно...за София-Белград и София-Скопие да не говорим, няма да стане в близките 10 години...и поради простотия и балкански нрави за съшото време няма да има и София-Букурещ..



Тема това за румънските магистрали не е вярнонови [re: Kpakpa]  
Автор BaronHirsch (член)
Публикувано25.09.06 01:56



от Питещ до Сибиу са 200 км през Карпатите и там магистрала няма да има поне още 7-8 години... виадукти и тунели не се строят така лесно

а сърбите вече направиха 20 км от Ниш към София и за още 4-5 години ще си построят магистралата до Пирот и Цариброд, а нашето правителство сега предоговаря с португалците концесията на Тракия и най-вероятно те ще я вземат от 2007 и ще я изкарат от Бургас до Калотина до 2010...

Люлин към Македония и Солун ще я строят турци и първата копка ще бъде сега през октомври... май скоро ще пуснат и Даскалово Дупница от Струма1 която до 2010-2011 ще стигне до Благоевград

знам че строят и Марица към Харманли и май са решили да я доизкарат с държавни пари за 3-4 години

ПАРИТЕ ТЕПЪРВА ЗАПОЧВАТ ДА ТЕКАТ, ДО СЕГА БРЮКСЕЛ НИ ПОМАГАШЕ ДА ПРЕАСФАЛТИРАМЕ НАЛИЧНИТЕ ТРАСЕТА, СЕГА ЩЕ ИМА ПАРИ И ЗА НОВИ АУТОБАНИ





Тема Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: BaronHirsch]  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано25.09.06 02:05



През август един приятел ходи с кола до Германия през Румъния и Унгария. Разправя, че пътищата били отвратителни и на двете места.

От нашите магистрали само по "Тракия" работят. А "Струма" не трябваше ли да я довършат едни гърци през 2005??? Чувам, че министерство на транспорта не ги осъдило само защото чакаме 1.1.2007.

Never Underestimate the power of stupid people in large groups.


Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: _croesus]  
АвторЩъpkoт (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 07:56



Не знам как е през Нъдлак за Будапеща, но през Сегед е МАГИСТРАЛА и то отлична, също така и до австрийската граница....



Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: _croesus]  
Авторxaxa (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 09:03



Струма нали трябваше да е готова за олимпиадата в Атина доколкото помня :)

Мене лично ме отвращават такива работи. Пари има, обаче няколко години се карат кой да вземе комисионните, още няколко се бавят защото си търсят подходящите подизпълнители, които с максимално много пари да направят минималното и накрая евентуално се бавят поради мързел, докато изградят нещо, което се съсипва при първите големи дъждове (все се сещам за един обновен път до Видин дето просто потъна..)

Нямам думи за некадърното ни пътно строителство. И то не че е толкова некадърно колкото с приоритет разни бизнесменчета и политици-мазнюги да намажат като за световно. От друга страна всички реват срещу концесиите и платените магистрали, което е рядко тъпо. Ако искат да са безплатни като в Германия да ги правят качествени като немските..



Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: _croesus]  
Автор koмитa (български)
Публикувано25.09.06 10:20



Една смешна случка за автомагистрала Струма. Карам си аз значи на 1 септември 2006г. към Мелник и на Благоевград ме спира полиция. Елате си вижте скоростта казват. Гледам-108км. Какъв е проблема, питам, нали ограничението е 130км. Да, но за магистрала, а тук не е магистрала ми се усмихват хората. Викам, добре де, има 2 ленти в едната посока и 2 ленти в другата, отделени с мантинела. Да бе, хубаво пак ми казват полицаите, но ти знак за магистрала видя ли? Та ме закарфичиха 20лв. фиш.



Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: koмитa]  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано25.09.06 10:53



Що не рИва за акт?
Не съм шофьор, но за други неща само така правя - ако се запече положението искам акт. Щото още не се е родил полицай, дето ще напише акт, който да не е недействителен.



Never Underestimate the power of stupid people in large groups.

Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: _croesus]  
Автор koмитa (български)
Публикувано25.09.06 11:26



Щото знам, че фишовете идват по местните данъчни служби с минимум 2 г. закъснение и са с 0% събираемост, тъй като Агенцията за Държавни Вземания все още не може да си събере суми от над 2000лв. нагоре и такива вземания като от 20 или 50 лв. от полицията НИКОГА няма да си ги съберат. А пък при акта губя точки от талона.



Тема пускат нови 22 километра от “Марица”нови [re: BaronHirsch]  
Автор BaronHirsch (член)
Публикувано25.09.06 11:33



До края на годината ще са готови 22 километра от автомагистрала “Марица”

Гергана ЖЕЛЯЗКОВА

Предвижда се до края на годината да бъде въведен в експлоатация нов пътен участък от автомагистрала “Марица” (Първомай - ГККП Капитан Андреево). Обектът е с дължина 22 км, към него е включено и изграждането на мост в района на Харманли. Това съобщи пред журналисти изпълнителният директор на бившата агенция “Пътища”, сега фонд “Републиканска пътна инфраструктура" инж. Веселин Георгиев. Той направи преглед на основните обекти, чието изпълнение предстои да приключи до края на тази година, и на такива, които се предвиждат през следващата.

По отношение на автомагистрала “Люлин” се очаква през октомври тази година, най-късно в началото на ноември да има избран изпълнител и да бъде направена първа копка до края на годината. Срокът за строителство е три години, а общият размер на инвестицията е 148.5 млн. евро.

За 1 октомври тази година е предвидено да се открие завършването на строителството на новото трасе от магистралата Карнобат - Бургас. Пътят е изпълнен с много добро качество, каза Георгиев. Участъкът от Лот 1 “Оризово - Стара Загора”, който остана за доизграждане, е с дължина 22 км и ще бъде въведен в експлоатация за лятото на 2007 г. По договор срокът за приключване е 30 юли 2007 г., но ще направим всичко възможно за началото на туристическия сезон да бъде напълно завършен, посочи Георгиев

ЗНАЧИ ДО ЛЯТОТО ДОГОДИНА:

ОТ ХАРМАНЛИ ДО ТУРЦИЯ АУТОБАН
ОТ СОФИЯ ДО СТАРА ЗАГОРА АУТОБАН
ОТ БУРГАС ДО КАРНОБАТ АУТОБАН



от Стара Загора до Карнобат са 120-130 км и могат да ги построят за 3-4 години ако ги дадат на португалците

от Харманли до "Тракия" са към 80 км и са решили да ги доизкарат с държавни пари...

така че до 2010-2011 ще имаме аутобани до морето и до Турция и това без да затъваме до уши в дългове както Унгария и Хърватия



Тема Re: Това за румънските магистрали не е вярнонови [re: koмитa]  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано25.09.06 11:42





Never Underestimate the power of stupid people in large groups.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.