Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 08.07.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Още нещонови [re: Щъpkoт]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано24.09.06 11:35



Мен - също, макар и да немам вземане-даване с "централно-източно европейци". По-скоро ще се изкефя от "реакциите" на неуките "западно-европейски" журналя.



Все пак не може да се отрече, че Вишеградци много се стараят да "напредват": Словакия и Полша имат абсолютно одиозни правителства, все едно "Ера-3" и БНРП да са на власт, а Унгария се управлява от некадърници. Да ме прости Чехия че я пренебрегвам, не ги следя напоследък нещата там.



Тема Re: Още нещонови [re: Kpakpa]  
АвторЩъpkoт (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 11:39



Мисля, че единствена Чехия е окей...останалите са абсолютни спукани балони....но на маджарите не може да се отрече гордостта и чувството за достойнство, както и на поляците.....



Тема Re: Още нещонови [re: Щъpkoт]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано24.09.06 11:49



Унгарците излязоха по улиците, когато ножът опря до кокала, което човек може да разбере.

Пример:
В Полша номер едно "проблем" на селяците, които управляват, е това, че централната банка не им изпълнява командите за наливане на пари за "държавни нужди". Добре, че от Евр. Комисия ги постреснаха преди седмица-две...



Тема Re: Още нещонови [re: Kpakpa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано24.09.06 11:53



Колега,опасявам се,че само по себе си влизането в Еврозоната не е кой знае какъв успех и си мисля,че дори страните от Вишеградската четворка да не успеят да влязат(и по-специално Полша и Унгария) това няма да промени кой знае колко нещата.Единствено може нашия имидж да се подобри малко.
Мисля си,че там хората ще продължат да живеят малко по-добре.
И по-специално чехите.Те са най-напред от тези четири страни,а и между другото Чехия е единствената страна от Източна Европа,която има положително търговско салдо(изключваме Русия).Автомобилната(и не само) индустрия ги дръпна много напред.Преди година бях чел някаква статистика и се оказа,че най-дългата работна седмица е в Чехия.Хората бачкаха средно над 43 часа на седмица.


А терминът "Вишеградска четворка" никак не е пропаганден.
Просто хората се събраха и си направиха лоби.Подкрепят се едни-други.
Проблеми като "Шльонск" са забравени.
Може да се учим от тях в много отношения.

Планината е извор на прогресивни идеи!


Тема Re: Още нещонови [re: balgarin]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано24.09.06 12:03



Аз писах за Вишеградските "отличници", не за "четворка", който си е основно пропаганден термин, с който Западна Европа искаше да даде пример за подражание...

С уважение, влизането в Еврозоната ще е немалък успех (справка: Литва).
За преките и косвени ползи може дълго да се пише...



Тема Re: Още нещонови [re: Kpakpa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано24.09.06 12:12



Прав си за това,аз имах предвид,че тези 4 страни сами се събраха и се нарекоха така.А иначе,че ги даваха за пример е така.А че не са отличници е ясно на всеки,особено Полша.
Аз бих давал за пример балтийските страни и най-вече Естония.

Планината е извор на прогресивни идеи!


Тема Re: Още нещонови [re: balgarin]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано24.09.06 12:20



Естония има късмета, че стигна дъното на разрухата много бързо - през 1993г. Естонците се огледаха в дъното, изправиха им се косите от див ужас, и се взеха в ръце.

При нас това припознаване стана 3 години по-късно...



Тема Re: Още нещонови [re: Kpakpa]  
Автор Щъpkoт (fyromophagos)
Публикувано24.09.06 12:21



Те май и те са с борд??????


Друзи не разделиiа... Друзи и не ни даваат да се соiединиме.


Тема Re: Още нещонови [re: Щъpkoт]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано24.09.06 12:28



За Естония не знам,мисля че Литва са с борд.

Планината е извор на прогресивни идеи!


Тема Re: Още нещонови [re: Kpakpa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано24.09.06 12:34



Естония има голямо предимство - на няколко часа път е от Швеция и Финландия,които яко инвестираха в тях.
Но и самите те си написаха домашното - махнаха всякакви бариери пред инвеститорите и се радват на феноменален растеж.

При нас до 1997 година приватизация беше мръсна дума и изобщо не знаехме къде се намираме и какво трябва да правим.

На нас ни трябват 2-3 големи реформи и тръгваме яко напред,само че не вярвам,че някой може да ги направи.

Затова вместо 8% растеж имаме 5-6%

Планината е извор на прогресивни идеи!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.