Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 23.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Има ли сега на жп гара Бургас багажни клетки?нови  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано09.09.06 10:13



Има ли сега на жп гара Бургас багажни клетки или багажно, където човек може да си остови багажа и да разгледа града, докато дойде време за влака?

Едно време имаше, но отдавна не съм пътувал с влак...

...

Македонското население се състои от българи,турци,арнаути,власи,евреи и цигани
Гьорче Петров


Тема Re: Има ли сега на жп гара Бургас багажни клетки?нови [re: Бopeтo]  
Автор tfc ()
Публикувано09.09.06 10:35



Имаша гардероб, който се обслужва от служители - оставяш си багажа срещу някаква сума на ден за всяка отделна единица багаж /куфар, чанта, торба и т.н./. За клетки не знам може да са сложили наскоро. Като видиш как е кажи дали съм прав.



Тема Благодаря [re: tfc]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано09.09.06 10:48





Македонското население се състои от българи,турци,арнаути,власи,евреи и цигани
Гьорче Петров


Тема Re: Има ли сега на жп гара Бургас багажни клетки?нови [re: Бopeтo]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано09.09.06 14:15



Да ти кажа никога не ми се е налагало.
Помня,че едно време имаше.
Трябва да питаш на гарата.
Ако се не лъжа,когато тръгнеш от жп гарата към автогарата се падаше вдясно.
Много си закъснял с морето.
Вече се появиха медузи,но водата и времето още са ОК.



Планината е извор на прогресивни идеи!

Тема Навремето имаше със сигурност!нови [re: balgarin]  
Автор ДyxoтнaBoвaтa (дух)
Публикувано10.09.06 04:21



Защото ги ползвах редовно.

Това за сезонността на медузите е митология. Талази от медузи могат да се (и се появават) от началото на май до края на октомври. Сега е супер за море -тарапаната се е изнесла, а с нея по-глямата част от чалгата, надявам се. Цените са се смъкнали.

Излязла е циганката, едрият сафрид, ако има късмет и леферът. Има още попчета и галя да се ловят на чоконта, миди и скариди има винаги. Еееееех защо съм тука а не под някоя тиха асма до някоя смокиня...

Говоря за южното черноморие - на север от Бургас не е останало море. То при последното си посещение и южното беше вече тотално осрано, но все още се намират "кътчета".

ДухотнаВовата


Тема За всичко мога да се съглася,но не и за ...нови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано10.09.06 08:17



медузите.

Не съм някакъв биолог и нямам идея защо се получава така,но всяка година медузите се появяват в зависимост от годината между 10 и 20 август и стават все повече до към октомври,когато започват да намаляват и после става трудно да видиш медуза.

А иначе тука вече започват да вадят "циганка".За сафрид не знам.

Планината е извор на прогресивни идеи!


Тема Re: Навремето имаше със сигурност!нови [re: ДyxoтнaBoвaтa]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано10.09.06 10:12



Да, по моите разбирания септември е най-доброто време за морето. През деня не е толкова горещо, водата е още топла, тарапаната е намаляла...

Но аз харесвам планината и когато имам време, предпочитам да поскитам по Рила и Пирина. На морето съм пуснал домочадието.



Македонското население се състои от българи,турци,арнаути,власи,евреи и цигани
Гьорче Петров


Тема Re: Има ли сега на жп гара Бургас багажни клетки?нови [re: Бopeтo]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.09.06 15:41



Ако си оставите багажа на гардероба, между гарата в Бургас и автогарата, то отидете един час преди влака да си го вземете, а не в последния момент, защото се образува опашка от 100-200 човека и докато дойде вашия ред, може де си изпуснете влака.



Тема Re: За всичко мога да се съглася,но не и за ...нови [re: balgarin]  
АвторДyxoт нa Boвaтa (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 00:19



Виж сега, не искам да излизам за специалист по всичко, но преди да поема пътя на професионален художник, се гласях за професионален зоолог, а детството ми напомння за епизодите на Стийв Ъруин (вечна му памет), макар и в български мащаби (в Ропотамо крокодили няма, за което и до днес съжалявам). Но да оставим това настрана, и да сметнем само че съм израстнал и живял на море цели 33 години. И то не в метрополиите, а в малко рибарско селище, сред сеферките на пристанището. През пролетта и в късната есен се появяват огромните (за нашите мащаби медузи от рода ризостома


а масовите инвазии за които ти говориш са от обикновените аурелии

Повярвай ми виждал съм ежегпдно струпвания през всички сезони. Това са пасивно пелагични видове, макари да имат някаква способност да се движат активно, като цяло те звисят от вълните и теченията. Така след всяко сериозно вълнение, което е подхванало голямо ято медузи и ако ги натика в някой залив, имаш "инвазия".



Тема Re: За всичко мога да се съглася,но не и за ...нови [re: Дyxoт нa Boвaтa]  
Автор balgarin (умерено лош)
Публикувано12.09.06 09:46



Вдигам бялото знаме.
Все пак моя стаж на морето е наполовина на твоя,а и наименованията на медузите са ми неизвестни,което идва да покаже,че определено си по-информиран от мен на тази тема.

Поздрав!
П.С.Ако имаш възможност и време гледай Барселона-Левски днес.Имам чувството,че левскарите могат да направят някоя изненада насред "Ноу Камп"
Ще го дават по БТВ(ако имаш сателит),а някъде четох,че сред световните телевизии е и ЕСПН.



Планината е извор на прогресивни идеи!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.