Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странство  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано17.07.06 12:58





Да им предложим Иван Татарчев, а? Той има вече практика и освен това е от комитски род.

Never Underestimate the power of stupid people in large groups.

Тема Re: МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странствонови [re: _croesus]  
Автор.......... (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 13:00



Циганите Татарчеви - Джамбазови не ги примаме. Циганска крв, си е циганска- многу се поткупливи тнр. КОРУМПИРАНИ.



Тема Re: МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странствонови [re: ..........]  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано17.07.06 13:13



Абе той Иван Татарчев вярно че е поокалян от връзки с "добрите момци", но в случая с Македония ще е много полезен, защото тя има нужда от това, в което най-много го бива: да прочиства от комунисти.

Я си представи каква баталия ще е Иван Татарчев - главен прокурор в Македония. Лелеее, че си купим билет за първия ред!



Never Underestimate the power of stupid people in large groups.

Тема Re: МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странствонови [re: _croesus]  
Автор koмитa (български)
Публикувано17.07.06 13:28



Ще тръгне да съди всички комуняги за антибългарщина

!



Тема Re: МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странствонови [re: koмитa]  
Автор _croesus (a.k.a. _krez)
Публикувано17.07.06 13:36



От антикомунизма на Иван Татарчев дори Георги Данаилов е отвратен, пише го в мемоарите му.

Имаше едно знаменателно заседание на този съвет, което се запечата в паметта ми завинаги. Аз бях написал отчетен доклад, той беше раздаден на Иван Татарчев, Михаил Константинов, Христо Маринов и Васил Гоцев. Събрахме се в отделна малка зала, седнахме и тогава видях, че Главният прокурор на републиката носи пистолет на корема си. Защо му беше нужно оръжие на това кротко заседание, не знам. Той прелисти доклада, по едно време се навъси и попита:

- Какъв е този Оббов, дето сте му платили разноските до Париж.

- Това е Иван Оббов - най-добрият български преводач на френски език. Тази година той получи Голямата награда на Френската академия, но нямаше пари да замине за Франция.- обясних аз.

- Да не е от ония?

- Не е от ония, даже е бил на лагер.

Татарчев кимна с глава и се обърна към Паница.

- Тези студентски стипендии, които отпускате, дванайсет на брой, на какви хора ги давате?

Паница не разбра намека.

- Ами на момчета и момичета, показали добър успех -отвърна той.

- А знаеш ли какви са, кои са родителите им?

- Защо? - попита Дими.

- Ами ако са някои комунисти?

- Не разбирам - каза Дими.

- Виж, Дими - започна Васил Гоцев, - все пак не е безразлично, аз, например, ако трябва да избирам между двама души...

- Аз пък питам - обади се Татарчев - бихте ли дали награда в журналистическия конкурс на комунист?

- Стига да е написал добър текст, да! - каза Паница.

Тогава не издържах, обърнах се към Иван Татарчев и изрекох:

- Вижте какво, аз бях изселен заради баща ми, а той заради дядо ми, тринадесет години нямах софийско жителство, заради баща ми и заради дядо ми бях изключен от гимназията, заради баща ми и заради дядо ми не ме допускаха да кандидатствам в университета, кажете ми моля ви, по какво вашата логика се различава от тази на комунистите едно време!

Татарчев почервеня и гръмко заяви:

- Защото е дошло време разделно, господин Данаилов, и не ми говорете глупости, че ми вдигате кръвното.

Паница дипломатично се намеси:

- Ще пием ли долу по едно уиски?

- Ми да пием - рече Татарчев.

Аз казах, че няма да пия никакво уиски и си тръгнах.


Съмнявам се, че ще остане "етнички македонец" без заведена преписка.



Never Underestimate the power of stupid people in large groups.

Тема Re: МРО-ДПМНЕ планира јавен обвинител од странствонови [re: _croesus]  
Автор koмитa (български)
Публикувано17.07.06 13:42



Съмнявам се, че ще остане "етнички македонец" без заведена преписка.

Поне депутатяяята им ша ги запука. За антибългаризъм разбира се. А сръбското малцинство, сигурно ша го натварят на вагони с дестинация Белград.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.