Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нагледно за една жалка душица!  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 14:50




С тази молба Лазар КОЛИШЕВ (познат и като Лазо Колишевски), комунист осъден на смърт от Скопския окръжен съд, моли Н.В. Цар Борис III за помилване. Той пише:
"Син съм на родители българи, чувствал съм се и усещал българин"
Същият, в качеството си на държавен и партиен лидер на СР Македония, ще се превърне в най-отявлен враг на българщината и поддържник на македонистките догми. В крайна сметка, Колишев е помилван от българската власт и Царя...

Редактирано от ilarius33 на 11.05.06 19:16.



Тема и црногорците ли се бугари?нови [re: ilarius33]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 16:54



Колишевич е син црногорски колонисти во Македония. За да не се бунат Македонците, го менува презимето во Колишевски, по налог на црногорецот Темпо кой го поставува за македонски председател.

Каква е бугарската пропаганда. Мизерна и подла, ама лесно се открива.



Тема Re: и црногорците ли се бугари?нови [re: bitushe]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 17:14



Тук въпросът въобще не е за това какъв е всъщност по народност лицето Колишевски! Факт е, че когато ножът опира о кокал, мижитурката става българин, за да отърве кожата, а след това става в македонец великан!

Изобщо не иде реч за пропаганда, а за една жалка и мизерна душица, която обаче е просперирала във ФИРОМ може би точно заради тези си качества



Тема Сите сакат да бидат ....нови [re: bitushe]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 17:20



Когато яйцето опре до задника и .....



Цитирам :

"Колишевич е син црногорски колонисти во Македония. За да не се бунат Македонците, го менува презимето во Колишевски, по налог на црногорецот Темпо кой го поставува за македонски председател.
"

Обаче :
Така например възпитаникът на сиропиталището в сръбския град Крагуевац Лазар Колишев /променил името си на Колишевски/ е говорил предимно сръбски, речта му е била сложна, неразбираема и изпълнена със сръбски думи, дори когато е говорил със сънародниците си от Вардарска Македония. Писмата му от Плевенския затвор до сестра му Павлина Колишевска са били само на сръбски език. Това е човекът, на когото са посветени предсмъртните думи на първия министър-председател на Република Македония. На смъртния си одър преминалият през сърбо-комунистическите концлагери Методи Антонов - Ченто събрал синовете си и им казал: "Ще дойде ден, в който Македония ще пита за смъртта на братя Чкатрови и Димитър Гюзелев, за хилядите избити без съд и присъда. Идете и питайте Лазо!".


БЕЗ КОМЕНТАР!

Жалко, че се е правил на Българин да избегне бесилото. А след това е окачил на него много истински Българи от Югозападна България.
"Пази Боже сляпо да прогледа" .....

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Тема е па и дедо му на соф.мак така се побугарилнови [re: ilarius33]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 17:21



за да просперира

гледаш како сичко си знаеш ти



Тема в едно изречение - две лъжинови [re: bitushe]  
Автор coф. мak (ентусиаст)
Публикувано11.05.06 17:27



За да се побугариш, преди това трябва да си нещо друго, небългарин.
Пък дедо ми голям просперитет направил - имаше пенсия от 73 лв, една къща, нямаше и велосипед. Но имаше най-голямото богатство - много челяд



Тема още за богатствотонови [re: bitushe]  
Автор coф. мak (ентусиаст)
Публикувано11.05.06 17:29



освен челядта, като ходих в Македония, аз все изтъквах - внук съм на... Всички, без изключение казваха изключително добри неща за него. И Партията му кръстила улица в Скопие



Тема За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: bitushe]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 17:35



И отново .... за ботушчето:



Какъв дядо на sof.mak, бе ....... сърце мое ненагледно, недоразумение на природата, гений мой.....
Това се нарича ДОКУМЕНТ - ДОКАЗАТЕЛСТВО - ИСТИНА
Мука, Драгинке, мука. Ти го плюеш - то вика - роса е!

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: Shopedonec]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 17:38



я кажи как става качването на снимка или картинка, че и аз се мъчих но нещо не се получи.



Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: ilarius33]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано11.05.06 17:40



Трябва да я има качена някъде в интернет - само тогава става...

Пиши, ако снимката ти е в интернет, а не знаеш как да я качиш тук...




Тема пак лажешнови [re: coф. мak]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 17:40



нели дедо ти сакал сите Македонци да живеат во една држава Македония??????? Тоа се вика национална свест, така рече барем ти.

Тебе майка ти- бугарката ли те стори туркоман-бугар?



Тема Шопидонец и ти си същт като Коливешичнови [re: Shopedonec]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 17:45



етнически Србин- постанал българин

Дедите ти Шопи, за срби си се считали 1878 г. и искали да са в склоп в Србия, мразели българия и българите



Тема Re: Шопидонец и ти си същт като Коливешичнови [re: bitushe]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано11.05.06 17:47



Хахаха, ти верно ли вярваш в това?!?!

И затва Шопската дивизия е била една от най-силните в българската армия, щото са мразели българите...




Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: ilarius33]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 17:50



Просто дай : [image][/image] - като избереш IMG - и вътре вкарай снимката -
примерно :
http://knigite.abv.bg/mpr/documents/kolishev.jpg
Успех.

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 17:50



Добре, но как става това по-точно?
Ето примерно за тази снимка. http://knigite.abv.bg/mpr/documents/misirkov.html

Какво трябва точно да напиша като пускам постинга?



Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: ilarius33]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St.Lucifer)
Публикувано11.05.06 18:04



След малко ще ти покажа как, че сега излизам




Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: Fallen_Angel]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 18:06



Няма нужда, току-що го направих. Благодаря все пак!



Тема Re: За неразбралите умствени недорасляци...нови [re: Shopedonec]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано11.05.06 18:07



Мерси, току-що го направих. Не е никак сложно, но да си го правил



Тема Душо моя ненагледна...нови [re: bitushe]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 18:12



Здравей бе, приятелю!
Как съм зажаднял за Антелктуален Разговор со Анталагентни ора као тебе.
Обяснил съм мноооого пъти - след като може да има народност Македонци? - трябва да им има и Шопедонци, и Тракедонци, и Мизиядонци и .....

Отгоре на това аз съм възприел най-лошото от македонците и шопите като географско понятие - аз съм от Дупница.
И ако още един път ми кажеш, че съм етнически сърбин, ще повиша температурния градус на съседната ни къща - на Яне Сандански - идол на ХОМО Илинден.
Да не говорим, че и той и всички останали "борци за независима македония" сме ги кътали и изхранвали в Дупница.
Село Ботуше е у П.М., а границата м/у България и Турската Империя е била на 15/20 км от родния ми град. Всички складове за оръжие са били там. Основна база за четите, които са влизали в Турско. Цяла махала с преселници от "Македония" и т.н, и т.н.
Абе какво ти обяснявам на теб, недоразумение фиромско.....

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


Тема ти май по добре от меннови [re: bitushe]  
Автор coф. мak (ентусиаст)
Публикувано11.05.06 19:12



знаеш, за какво се е борел моят дядо
Виж какво е написал накрая на главата:
16. ДЕЙНОСТТА НА ВЪСТАНИЦИТЕ В ПУНКТА “КАЙМАК-ЧАЛАН”. АТЕНТАТ СРЕЩУ МОСТА ПРИ С. СЕКУЛЕВО. ИЗГАРЯНЕ НА С. НЕОКАЗИ. СРАЖЕНИЕТО ПРИ БАРБЕЖ. УБИЙСТВОТО НА ЛЕЧО НАСТЕВ. ВРЪЩАНЕТО НА КОСТУРЧАНИ ОТ МАРИЙОВО. УБИЙСТВОТО НА ЛАЗАР ПОПТРАЙКОВ ОТ СТРАНА НА КОТЕ.
в своите записки дедо ми:
Трудно вече се влизаше в селата, а вънка почна да става студено. Тогава решихме и ние да заминем за България и там да прекараме зимата. Оставихме оръжието си на верни хора, парите предадох на ръководното тело в Лерин с поръчение една част да изпратят на Михаил Чеков в с. Екши-су. Взех само за пътни разходи и тръгнахме за гръцката граница, а оттам за България. За пръв път бях решил да дойда в България. Интересувах се да видя свободната българска държава, та да имам ясна и конкретна представа за свободата.
Пък ти си прави изводи как дедо ми е искал македонците да живеят в една държава Македония. Т.е. за живеенето в една държава е вярно, ама името на държавата нещо не съвпада.

Редактирано от coф. мak на 11.05.06 19:18.



Тема неписмен еден од дедо Србин, а сега бугариннови [re: Shopedonec]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 20:59



Пиринско е Тракия. Не е Македония. Но како МАКЕДОНЦИ живеат во той дел на Тракия, той се вика МАКЕДОНИЯ.



Тема Леле коку си ......, макююююнови [re: bitushe]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 22:21



Па те каним ела у Дупница да ти обесним некои работи за македонизмот.
Они и от Пиринска вече нечат да довагят.
Ако нечеш у Дупница - ела у Дупнишка Бистрица - да те открехна за "тема" Тракия и "тема" Македония. И ела да обясниш за татко ми и дедо ми - че са сръби......

А говорейки нормално - виж по-долу:

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


Тема Вапцаров ....................нови [re: ilarius33]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано11.05.06 22:43



Вапцаров пишал “ МОЛБА ЗА МИЛОСТ “ ?

По се изгледа Вапцаров не бил помилуван , а ?



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Re: Вапцаров ....................нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 22:54



Недоразумение ФИРОМ-ско - той е написал следното преди смъртта си :

Прощално

"На жена ми"

Понякога ще идвам във съня ти
като нечакан и неискан гостенин.
Не ме оставяй ти отвън на пътя -
вратите не залоствай.

Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,
ще вперя поглед в мрака да те видя.
Когато се наситя да те гледам -
ще те целуна и ще си отида.


Сравни тези стихове с гореспоменатата (няколо пъти) молба от др. .........

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


Тема ако ми дошло со шУпаци да се расправамнови [re: Shopedonec]  
Автор bitushe (пристрастен)
Публикувано11.05.06 22:55



поарно да зборвам со турци

Инаку найди си некоя картичка од античка Тракия, па ке видиш Тракия се простира од Струма, а Пиринска МАКЕДОНИЯ се простира од Струма до Бистрица

А Пиринско било порано тема СТРИМИОН, не тема МАкедония

НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ ОД ТРАКИЯ РАЗБУДИ СЕ



Тема Re: Вапцаров ....................нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Dunek_Lozar . (малкупознат)
Публикувано11.05.06 23:00



Стига писа глупости!



Тема Уйчоооонови [re: bitushe]  
Автор Shopedonec (Дръвен)
Публикувано11.05.06 23:11



"Makedon" - на темата за "темите" - обърни се към "Vasilije".
По друг начин - тази тема е дъвкана вече 100 пъти на този форум, както и на "vmacedonia".
Когато сме я разисквали - ти си бил на татко си в погледа и помислите.


Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!


Тема Re: Нагледно за една жалка душица!нови [re: ilarius33]  
Автор sarisa (непознат)
Публикувано12.05.06 03:20



Hmm, ne e li tova hubavo dokazatelstvo zasto mnogo makedonci sq se pisali bqlgari. Vsichki znaem che Kolishevski ne e bil bqlgarin no eto, vqv zort, shte se pishe i mongolec. I taka mnogu drugi makedonci.



Тема Re: Нагледно за една жалка душица!нови [re: sarisa]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано12.05.06 08:42



Сариса,

1. Колишевски не е македонец, а сръбско мекере, което е отишло в Македония и заради далаверата там се е преименувал от Колишевич на Колишевски.

2. Бил е осъден не в качеството си на сърбин или македонец, а за противодържавна дейност. Никой не е съдел македонци, за да се наричат българи!

3. След като се е борил в името на някакви идеи и е бил осъден, най-честно е да ги отстоява до край /като Вапцаров/ или, ако го е толкова страх за живота, да се откаже от идеите си и да пише писмо до цар Борис, че за напред ще бъде примерен гражданин. Подлизуркото обаче си е подлизурко по душа и е преценил, че е по-успешно ако изближе задника на цар Борис, щото и без това не е имало някакви идеи, които защитава, а е просто за далаверата в Македония.

4. Вапцаров не е писал подлизурковска молба, а е имало застъпничество за него /по-скоро без неговото желание/ от страна на съюза на българските писатели, тъй като вече е бил популярен с таланта си из България. Въпреки всичко не е бил помилван, тъй като е защитавал противоконституционни идеи.



Тема Дали тоа значи дека е МАКЕДОНЕЦ ?нови [re: Shopedonec]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано12.05.06 09:08





Ако ја Лазар имате доказ дека е БУГАР , ................... извини , ама ..........



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Гузен негонен бяга!нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор ilarius33 (антички чуваш)
Публикувано12.05.06 09:10



Тук въпросът въобще не е за това какъв е всъщност по народност лицето Колишевски! Факт е, че когато ножът опира о кокал, мижитурката става българин, за да отърве кожата, а след това става в македонец великан!

Изобщо не иде реч за пропаганда, а за една жалка и мизерна душица, която обаче е просперирала във ФИРОМ може би точно заради тези си качества



Тема Да ти појаснам ............нови [re: ilarius33]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано12.05.06 09:14



ОВОЈ ДОКАЗ СУМ ГО ВИДЕЛ НА БУГАРСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА , ВОВ “ ДЕМОКРАТСКА “ БУГАРИЈА ,............................ со нивна сугестија , појаснување , .........дека е “ БУГАР “



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Re: Мунчо............нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Цakичъ (Ботушоктонус)
Публикувано12.05.06 17:29



Вапцаров е много бил овапцал работата. Освен това, не е можел да напише в молбата, че е бил под сръбско роПство за да го вкара като актив в нея.
А и 1942 година нещата са по-натопорчени, компромисите по-трудни от 41-ва.
Има го и момента на субективизъм. Вземаш различни решения при еднакви обстоятелства, ти обаче си променен във времето.



Тема Re: а-ханови [re: sarisa]  
Автор Цakичъ (Ботушоктонус)
Публикувано12.05.06 17:40



Значи Колишевски бил македонец, който организира убийството на един войник на пост. След това, за да не му се случи същото се пише българин и праща молба.
Аз също смятам това за точно.



Тема Re: опитвам се да си спомнянови [re: Цakичъ]  
Автор Цakичъ (Ботушоктонус)
Публикувано12.05.06 17:42



за народен герой в НАШАТА история да се измъква с подобна финта...



Тема Re: Нагледно за една жалка душица!нови [re: sarisa]  
Автор icel (старо куче)
Публикувано12.05.06 18:35



А не е ли доказателство, за това какви хора наложиха македонизма.. хора без морал и ценности?!



Тема Re: нали помнишнови [re: icel]  
Автор Цakичъ (Ботушоктонус)
Публикувано12.05.06 18:56



Станко Тодоров, шивача, когато излезе в Народното Събрание и каза, че е бил репресиран от Бай Тошо и понижен от Премиер на Председател на Парламента. Той може и бай Лазар да е страдал през всичките тези години на власт...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.