Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:09 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Јустинијана .......... не е БУГАРСКА .......нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Щъpkoт (пернАт)
Публикувано04.05.06 21:28



чешское mleko..................


на чехите мамата да им еба сръбска.....



Тема Re: Јустинијана .......... не е БУГАРСКА .......нови [re: Щъpkoт]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано04.05.06 23:04



Не са срби , hrvatomani sa ................. sos boshnjacko poteklo



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Re: ги разбирам.....нови [re: bitushe]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано04.05.06 23:07



Ej , дури Циганите ............. нив полесно .................

Ај да не се лутат , Том , Боре...............





1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема “........всеки знае че е правилно ......“нови [re: gioni]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано04.05.06 23:09



Така или иначе??? пристигнали сме в Пазарджик. Наистина беше хубав град??? с красиви постройки в центъра??? тих и чист. За мене??? обаче той беше чужд. Не познавах никого. Дори и хоратa говореха някак си по-иначе. Например казваха на млякото- млеко??? а в Габрово всеки знае че е правилно да се изговаря мляко???



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Re: “........всеки знае че е правилно ......“нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор gioni (Букарев)
Публикувано04.05.06 23:12



Татар Пазарджик.....

Нищо не казваш за Драмско, апостол Павел до там е стигал, а те мляко , човяк.



Тема Абе не ми мудрувај , СЕЉАНЧЕ .......нови [re: gioni]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано05.05.06 08:58



Еве читај и мастурбирај ........

На 28-ми мај, Љубиша го очекува магистратурата со што ќе стане прв магистер по висока мода во Македонија.

За овој чекор треба да организира сопствена модна ревија. Но, ниту тој, ниту, пак, неговото седумчлено семејство, од кое работи само татко му не можат да му помогнат во оваа намера.

Тој јавно кажува дека е огорчен од оваа држава и се срами што е македонец зашто верува дека кога би бил роден во друга држава и во друго време, државата поинаку би постапувала со таквите случаи.

Се трудев многу повеќе од моите соученици во редовната настава, вели Љубиша. За своите модели од високата мода има добиено сертификат и од Италија и Франција.

„За разлика од студентите кои немаат хендикеп, може да замислите колку време би ми било потребно да го достигнам овој степен на школување“, објасни Љубиша.

Љубиша нема намера да остане во Македонија зашто и државата ништо не сторила за него.

Сепак, очекува дека во иднина ќе му се отвори можноста да работи во некоја од светски познатите дизајнерски куќи.





1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Редактирано от Dunek_Lozar на 05.05.06 08:59.



Тема Re: Абе не ми мудрувај , СЕЉАНЧЕ .......нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Щъpkoт (пернАт)
Публикувано05.05.06 09:01



Любиша се казва черка ти????? Или ова е мужко име, оно йе мужко??????

Колко от роднините на Гоце са се викали Любиша, Зоран, Бобан и колко Крум, Аспарух?????



Тема Re: Абе не ми мудрувај , СЕЉАНЧЕ .......нови [re: Щъpkoт]  
Автор Dunek_Lozar (малкупознат)
Публикувано05.05.06 09:09



Незнам , ти си бабицата .................



1829 год- ЮРИЙ ВЕНЕЛИН

Тема Re: Абе не ми мудрувај , СЕЉАНЧЕ .......нови [re: Dunek_Lozar]  
Автор Щъpkoт (пернАт)
Публикувано05.05.06 09:10



ма немаш грижа, пак че ти бабувам.....



Тема Има ли во Шоплук мошти на тјурански Хан ?нови [re: bitushe]  
Автор zashto_l (непознат)
Публикувано18.12.06 18:45



Общество | Култура и изкуство




Решението за предаване на мощите на крал Милутин не е от компетенциите на Министерство на културата



18 декември 2006 | 15:32 | Агенция "Фокус"





София. Запознат съм с решението на Светия Синод да даде частица от мощите на сръбския крал Милутин, което е нормална практика, каза за Агенция “Фокус” министърът на културата проф. Стефан Данаилов. "Този въпрос обаче не е от компетенциите на Министерство на културата, което отговаря за развитието и сътрудничеството в областта на културата между държавите", допълни министърът.
Според информацията на сръбския вестник "Блиц" до решението за връщането на мощите на крал Милутин се е стигнало в резултат от споразумението между двете църкви, както и на отличното сътрудничество с българското Министерство на културата и министър Стефан Данаилов, “който иначе е отличен актьор”, пише вестникът.




“Блиц”: Мощите на крал Милутин ще бъдат върнати в Сърбия



18 декември 2006 | 12:23 | Агенция "Фокус"





Белград. Мощите на крал Милутин, най-големия сръбски ктитор на църкви и манастири, ще бъдат върнати от България в Сърбия, в манастира Банска, в който се намираха от 1321 до 1460г., пише днес сръбският вестник “Блиц”. Решението за това е взел Синодът на Българската православна църква, съобщи сръбският министър на културата Драган Коядинович. Става дума за многогодишно настояване на Сръбската православна църква и на сръбското Министерство на културата, посочи Коядинович и добави, че връщането на мощите е резултат от споразумението между двете църкви, както и на отличното сътрудничество с българското Министерство на културата и министър Стефан Данаилов, “който иначе е отличен актьор”. “В замяна ние също ще им дадем някоя реликва. В този момент не знам каква ще бъде, това не е в моята област, нито аз решавам за това, но става дума за обичайна практика в такива случаи”, каза Коадинович.
Крал Милутин, един от най-изтъкнатите сръбски средновековни владетели и ктитор на много църкви и манастири, е син на крал Стефан Урош I и на френската принцеса Елена Анжуйска. Идва на власт през 1282г и умира 1321г. Канонизиран е за светец, а около 1460г. заради проблеми с турците митрополит Стефан отнася мощите му в манастира Горна Баня, близо до София, като по-късно те биват пренесени в църквата “Света София”.








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.