Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:36 26.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МИ6 е разсекретило част от тайните си документи  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано10.10.05 14:10



Включително няколко, които се отнасят за Георги Димитров - известен шпиун на СССР с кодовите наименования "Диамант" и "Дизраели".
Любопитно ми беше, че според документите другаря Диамант е имал връзки с някаква ВМРО-обединена, която била финансирана от Москва.
Дали някой има повече информация по въпроса, защото аз прочетох за това само във в-к "Труд", а на него както е известно не трябва да се има пълно доверие.

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документинови [re: _krez]  
Автор бaш бyrapaш (мин. на проп.)
Публикувано10.10.05 14:28



Преди около месец българската секция на BBC направи две специални предавания, посветени на разсекретени документи, посветени обаче на Г. М. Димитров, той пък виден представител на британското разузнаване. Сигурен ли си, че не става дума за него? Зашото от документите се вицюждаше, че дори британските служби са гу бъркали двамата. Британците обаче са оставили и някои неразсекретени документи от неговото досие. За съжаление предаването беше единствено в аудио вариант, не го открих никъде в текстов формат.



Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документнови [re: бaш бyrapaш]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано10.10.05 14:34



Ами не съм сигурен. Цитирам ти какво пише в неделния "Труд". Но снимката си беше на "героя от Райхстага".

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документинови [re: бaш бyrapaш]  
Автор Щъpkoт (пернат)
Публикувано10.10.05 14:56



Е, все пак, ако става дума за връзки на въпросния Г.Димитров с ВМРО /об./, по-вероятно е това да е "Героят от Лайпциг", Гошо Тарабата, който е съветски шпионин, а не Гемето, който е англоамерикански шпионин...



Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документнови [re: Щъpkoт]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано10.10.05 15:38



Като прочетох постинга на бугараша сериозно се зачудих дали наистина в "Труд" не са оплескали нещата с двамата Георгиевци. Статията беше двусмислена: не става ясно дали МИ6 е разсекретило документи за свой сътрудник Димитров или досието, което е имало за него (което е нормално, ако е бил агент на руското разузнаване). Статията е на две големи страници с много грамадни снимки иначе ей сега щях да я сканирам. Жалко, че в нета не намерих никакви новини, които да дадат по-досотверна информация.
Но поне видях коя е ВМРО (обединена):

ВМРО (Обединета), формирана во 1925 година, во својата програма ја има македонската државнополитичка самостојност и борба за признавање на македонската национална индивидуалност. Во лицето на меѓународната прогресивна општественост ВМРО (Обединета) израсна како единствен револуционерен заштитник на поробениот македонски народ. Во една своја резолуција од 1934 година, излагајќи ги целите и задачите на ВМРО (Обединета), се вели: "Водејќи борба против раскинувањето и поробувањето на македонскиот народ и против сите форми на културно, социјално и економско потисништво, за национално ослободување и обединување на сите делови на Македонија, ВМРО (Обединета) треба да ја разоткрие вистинската смисла на сите умувања што имаат за цел да им го одречат на Македонците карактерот на нација и да се спречи нивното проникнување во нејзините сопствени средини". ("Историја на македонската нација" од Блаже Ристовски, стр. 581).

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документнови [re: Щъpkoт]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано10.10.05 16:33



Сканирах статията и ви пратих бележки и на двамата къде можете да я прочетете.

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Георги Димитров велик Македонецнови [re: _krez]  
Автор makedonche (новак)
Публикувано10.10.05 18:12



Впрос: еми ако Георги Димитров бил Комунист, како може Тодор Живков да бъде КАПИТАЛИСТ? Когато Сталин убива Македонеца Георги Димитров, Сталин поставя сталин-комуниста Тодор Живков за лидер на КПБ.

Еми како Георги Димитров бил Комунист и признал македонската нация, а сталин-комуниста Тодор Живков който не признававе македонците, тюрците, власите, романците, циганите, гагузите, татарите за посебни народи не е комунист?!

Що толку криете по България че Георги Димитров си е Македонец со чисто Македонски национално самосознание. Зощо криенье?



Тема Re: Георги Димитров велик Македонецнови [re: makedonche]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано10.10.05 18:26



Тодор Живков става Генерален секретар доста след като Сталин е умрял.
А Георги Димитров е същото глупаво селянче като тебе. МИ6 писали за него че е "фанатичен болшевик, но много честен човек".

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: МИ6 е разсекретило част от тайните си документнови [re: _krez]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано11.10.05 10:14



Zaples е открил пълната статия в сайта на BBC. Ето предлагам я на вашето внимание:



Втората част на предаването ще е на 15-16 октомври.

Македонска наденица - ке умрем за нея!

Тема Георги Димитров велик Македонецнови [re: makedonche]  
Автор back_to_homeland (облЪченГаньовец)
Публикувано13.10.05 19:06



Що толку криете по България че Георги Димитров си е Македонец со чисто Македонски национално самосознание. Зощо криенье?

+++++++++++++++++++++++

А зошто тоа ваш велик македонец на "преброяването" во 1946 не е кажал , дека е со "македонско национално самосъзнание"!?!?!?!

Бил е един велик родоотстъпник!!! Да, това е единствената причина да се нарече "велик македонец", оти сите "македонци" се родоотстъпници, а другите са българи!!!

А знаеш ли твоя велик македонец що е велил во Лайпциг!!!

Ако се не сещаш моам да ти кажам

Изключи телевизора, включи мозъка!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.