Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: 1200 евро минимална заплата в Гърция, 90 - у ннови [re: »№*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано04.10.05 12:44



Но мен ме интересуват и останалите българи. Когато виждам как всеки ден са прецаквани по всевъзможен начин ми става някак си неприятно. Някои от тях са и физически унищожавани - от около година няма лекартсва за 220 хиляди болни от рак, ... , на много пенсионери едвам им стига пенсията за лекарства (за храна да не говорим)...

Даде пример, на хора, които са се оставили на някаква "висша сила" (може би) да им реши проблемите. Същите проблеми, с тарикати които се опитват да прецакат някого, не са патент на България - има ги навсякъде по света. Само в България обаче почти всеки, който има нужда от нещо търси решение в политиците и не мисли, че от него зависи нещо. Това си е завоалирана форма на мързел. Личното нещастие (пенсионери, болни от рак, ...) създава грешното впечатление, че виновния за кофти ситуацията е някой друг.
Попитай Цакич, Тулса или някой друг, който живее отвъд Атлантика колко групи за интереси има там - само болните от рак имат сигурно 100 организации. Можеш да попиташ също колко митинга за увеличаване на пенсии са виждали.
Давам ти пример със себе си, и с мои близки, за да не си мислиш, че до тези изводи съм стигнал, само от четене на книжки.

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: 1200 евро минимална заплата в Гърция, 90 - у ннови [re: _krez]  
Автор »№*ы{ђ}lЏї©®™ (Тортурач)
Публикувано04.10.05 13:06



В отговор на:

Само в България обаче почти всеки, който има нужда от нещо търси решение в политиците и не мисли, че от него зависи нещо.



Айде отговори от мен ли зависи дали ще се бием в Ирак, от мен ли зависи дали ще опрощаваме дълговете на Ирак, от мен ли зависи че за лекарствата за раковоболните отговаря фирма на мъжа на бивша министърка и т.н.



Тема Re: 1200 евро минимална заплата в Гърция, 90 - у ннови [re: »№*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор _krez (надЕничар)
Публикувано04.10.05 13:56



Не зависи от теб. Сам човек трудно може да направи нещо.

Македонска наденица - ке умрем за нея!


Тема Re: 1200 евро минимална заплата в Гърция, 90 - у ннови [re: »№*ы{ђ}lЏї©®™]  
Автор Vlad Cepesh (bulgarin)
Публикувано04.10.05 15:21



От всеки! Мълчанието е злато, защото, когато си мълчиш, само политиците трупат злато, а когато си вдигнеш ръката и гласът ти се чува през девет дола, започват да ти пълнят джоба за да има и за двете страни.
Българин съм, защото баба ми и дядо ми са българи, не за пари. И в Македония има и сега българи, които не доброто състояние на финансите определя народностната им принадлежност, а дедите им, истината.
Колкото до туркокомунистическото правителство - срам, позор и беднотия. Време разделно - Да не стане кръвнина.........Резултат - турците изколват българите. Да се реагира е свойство на живият организъм, не реагира само мъртвия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.