Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:09 24.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ...нови  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано04.06.05 05:19



не е бил потомък на днешните македонци, а е бил грък(ако това което знам е вярно - че е бил грък)!
Почнахме да спорим тук с едни хора и аз им казвам, че Ал. Македонски е грък по произход, но го наричат Македонски, защото е живял в местността Македония, която не знам къде се е намирала по негово време. Предполагам че е днешната Егейска Македония?!?

Благодаря на отзовалите се с материали, които мога да принтирам за доказателство, а и да се дообразовам!

Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура


Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ...нови [re: Kykepa]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано04.06.05 10:06



Не е бил грък.




Тема Re: Ето ти!!нови [re: Kykepa]  
Автор F.Y.R.O.* (непознат )
Публикувано04.06.05 14:53



Да бе да,не е бил грък!!!
#Македонците(не скопянците!!) говориха диалект които се разбираше от Гърците
#Имаха монети напишани на гръцки


#Паметниците в Вергина са на Гръцки
#Македонците взеха уцастие на Олимписките Игри(Само на Гърците беше разрешено)
#Александер Велики имаше за уцител Аристотел(което означава че се разбираха помежду си)

#Имената на Македонците съдържат Гръцки думи използвани до днес от Гръцка граматика(а не от Скопянска)-Алекс(shield)-андрос(man)
,фил(friend)-ипос(horse)
и още.
Можеш да ги провериш на една библиотека(или гоогле!)или тук( ).



Macedonians, who participated in the Olympics at Olympia, were as follows:

o King Alexander I, in the 80th Olympics, in 460 BCE. He run the “Stadion” and was placed very close second.
o King Arhelaos Perdikas, competed in the 93rd Olympics, in 408 BCE and won at Delphi the race of the four-horse chariot.
o King Philip II was an Olympic champion three times. In the 106th Olympics, in 356 BCE, he won the race, riding his horse. In the 107th Olympics, in 352 BCE, he won the four-horse chariot race. In the 108th Olympics, in 348 BCE, he was the winner of the two colt chariot.
o Cliton run the Stadion in the 113rd Olympics, in 328 BCE.
o Damasias from Amphipolis won in the Stadion in the 115th Olympics, in 320 BCE.
o Lampos from Philippi, was proclaimed a winner in the four-horse chariot race in the 119th Olympics, in 304 BCE.
o Antigonos won in the Stadion race, in the 122nd Olympics, in 292 BCE and in the 123rd Olympics in 288 BCE.
o Seleucos won in the field-sports competition in the 128th Olympics in 268 BCE.
During the 128th Olympics, in 268 BCE and in the 129th Olympics, in 264 BCE, a woman from Macedonia won the competition. Pausanias mentions that: “…it is said that the race of the two-colt chariot was won by a woman, named Velestihi from the seashores of Macedonia”.


Изводи са вашите.



Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ...нови [re: Kykepa]  
Автор Ziezi (ex quo Vulgares)
Публикувано04.06.05 16:59



Искандар е македонски българин по произход и елин по самосъзнание.

Елинизмът е роден от парите на пиратско-търгашско племе /което днес наричаме древни гърци/ и културата и митологията на местните българи , наричани от пришълците "пеласги" и "траки".

Истинското име на Александър е Искандар - едно чисто българско име. Александър е гръцка транскрипция на същото име.

Истинското име на баща му е Булбо или Пулпа, което е отдавна доказано. Филип е гръцка транскрипция на същото име.

Ако не ви става ясно, нека дам пример:

Какъв е например Стойко Цонков Стойков /Стефан Богориди/ ???

Стефанаки бей служи три десетилетия пряко на няколко султана и играе решаваща роля в сложния политически живот на Османската империя. Той е османлия по убеждения, и българин по род.

Ето така стои въпросът и с Искан Дар - българин по род, и елин по самосъзнание.



Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ...нови [re: Kykepa]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано04.06.05 17:35



Хвани се яко до прочетеш старогръцката история и ще ти "светне" какъв е бил!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ...нови [re: Kykepa]  
Автор джинrиби (минаващ)
Публикувано04.06.05 17:39



ПРОШЛОЕ И НАСТОЯЩЕЕ МАКЕДОНИИ В СВЕТЕ СОВРЕМЕННЫХ ПРОБЛЕМ
Г.Г. Литаврин Академик Российской Академии Наук
(Институт славяноведения РАН)

В отношении Македонии важно отметить, что территория одноименной византийской провинции не совпадала с границами географической области Македония. Долгое время столицей фемной провинции Македония являлся г. Адрианополь (Эдирне), иногда она объединялась с Фракией и простиралась от Черного до Мраморного моря. Это название, как уже говорилось, не имело этнического смысла, и грекам здесь не следует обижаться: данный топоним возник еще во фракийскую эпоху, в период правления царя Филиппа Македонского. Слово "македонцы" являлось самоназванием фракийского племени, а не греческого.

ЕЛИНИЗИРАН ТРАКИЕЦ



Тема Re: Ето ти!!нови [re: F.Y.R.O.*]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано04.06.05 18:42



Благодаря!
Много противоречиви отзиви?!?
Оказа се, че е българин по произход, което никога не съм чувал и не съм предполагал?!?

Сигурно ли е, че е бил с български произход?
Как тогава е участвал на Олимпийските Игри след като там са можели да участват само гърци?!? Вероятно, защото е бил с гръцко име и самосъзнание.

Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура


Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ... [re: Dobrata]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано04.06.05 18:44



Извинявай много, но мисля, че и ти самата не знаеш какъв е бил!
Момчетата в тоя форум поне съм сигурен, че са по-наясно от теб!

Сигнатура (до 100 cимвола).Можете да използвате Markup във вашата сигнатура


Тема Re: Ето ти!!нови [re: Kykepa]  
Автор F.Y.R.O.* (непознат )
Публикувано04.06.05 19:17



"Оказа се, че е българин по произход, което никога не съм чувал и не съм предполагал?!?"

пич,жалко ми е че отговорих на твоя пост!!! Такиви глупости само тука чувам. Както аз сум дал 'доказателства' даи и ти бе!!!



Тема Re: Трябват ми доказателства, че Ал. Македонски ..нови [re: Kykepa]  
Автор F.Y.R.O.* (непознат )
Публикувано04.06.05 19:21



а ти бил си в Вергина поне един път? Ако не тогава не знаеш за какво говориш!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.