Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано03.05.05 16:52




Анкетата е на страницата на агенция "Фокус".

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 03.05.05 17:02.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни внови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор _krez (фалсификатор)
Публикувано03.05.05 17:15



След 2007 животът ще се подобри. Друг е въпросът дали това ще е заради членството ни в ЕС или пък въпреки него.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни внови [re: _krez]  
Автор kyмaнич (член)
Публикувано03.05.05 17:37



То жизнения стандарт на оситата от Източна Германия ще стигне този на братята им от западната част след 20-30 год. И то при наличието на мощното финансово рамо от западната част.
Сигурно и нашия стандарт ще се вдигне. Но сигурно по-бавно от този на оситата.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Гeнko (минаващ)
Публикувано03.05.05 18:46



»№*ы{ђ}lЏ3©®™, мисли позитивно! 30,82 % смягят че живота в страната ше се промени към по - лошо, но 18,49% плюс 34,98% т.е. 53,47 % смятат че стандарта ще се повиши или поне нещата вървят към по - добро. Само 35 процента са скептични. Това за разлика от тебе аз не намирам за мн. лошо новина. Впрочем аз не съм много фен на ЕС. За съжаление не сме Швейцария, нито Норвегия и по тези причини трябва да се хванем на хорото...
Пак после като влезем в съюза можем да се правим на интересни.... и да излезем.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни внови [re: Гeнko]  
Автор macedonian (BG cop)
Публикувано03.05.05 20:05



Предвид местоположение, икономика и стандалт, се налага по неволя да сме фенове на ЕС.
Все пак се надявам, че ще е по-добре от СИВ...



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: Гeнko]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано03.05.05 20:51



В отговор на:

Само 35 процента са скептични. Това за разлика от тебе аз не намирам за мн. лошо новина.



Аз намирам тези 35 процента за много добра новина, те означават, че много хора мислят с главата си.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор cimbal (член)
Публикувано04.05.05 02:13



Ще е по-добре...ама послеПърво безработицата и миграцията на запад ще скочат



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Гeнko (минаващ)
Публикувано04.05.05 06:57



Виж какво, драги ми »№*ы{ђ}lЏ3©®™, ако ме попитат дали стандарта на БГ ще се повиши след влизането ви в ЕУ аз също бих казал - на първо време не. Но ако ме попитат трябва ли да влизаме в съюза бих отговорил - да. Не всички, които са скептични настроени като мен, са непременно противници на ЕУ.

Може да ме святаш за наивен или национален предател, но предпочитам да ме упрявлява шведска комисарка, която може и дори да не знае къде точно се намира БГ, отколкото някой български политик, който като докопа властта почва да бърка в касата с мед. Или твори закони, които целят единствено братовчед му по - лесно да докопа някоя мелница или гараж, които са си заплюли. Те и европейските политици бъркат в касата, ама поне тази каса с мед е по - пълна от нашата! Само не съм съгласен да ме управлява някой турски комисар, но такава опасност /поне докато съм жив/ няма.

Виж ако имаш някакво дюкянче и живееш от него живееш- естествено че трябва да си противвик ЕУ. Или ако си изпрал и имаш някоя друго милионче в банка на ЕУ. Но и затова има лек - годиниа и нещо има време ...а банки по свето колкото щеш



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: Гeнko]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано04.05.05 09:43



В отговор на:

Виж какво, драги ми »№*ы{ђ}lЏ3©®™, ако ме попитат дали стандарта на БГ ще се повиши след влизането ви в ЕУ аз също бих казал - на първо време не. Но ако ме попитат трябва ли да влизаме в съюза бих отговорил - да. Не всички, които са скептични настроени като мен, са непременно противници на ЕУ.



Така е, зависи много как е поставен въпросът. Ако под "след приемането ни в ЕС" се разбира 2008 е едно, ако се разбира 2020 е друго. Но пък аз съм убеден, че и в двата случая ще е по-зле. Проблемът е, че правителствата никого не питаха иска или не иска ЕС.

В отговор на:

предпочитам да ме упрявлява шведска комисарка, която може и дори да не знае къде точно се намира БГ, отколкото някой български политик, който като докопа властта почва да бърка в касата с мед.



Имаш право да предпочиташ такива неща. Но все пак теб това какво те засяга, нали живееш в Германия?

В отговор на:

Виж ако имаш някакво дюкянче и живееш от него живееш- естествено че трябва да си противвик ЕУ.



Занимаващите се с дребен бизнес в България са много. С оглед перспективите пред икономиката ни (земеделие и туризъм) ще трябва да се преквалифицират в орачи и компаньонки...

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 04.05.05 09:47.



Тема Re: Ще се промени ли животът след приемането ни в ЕС?нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Гeнko (минаващ)
Публикувано04.05.05 10:53



предпочитам да ме упрявлява шведска комисарка, която може и дори да не знае къде точно се намира БГ, отколкото някой български политик, който като докопа властта почва да бърка в касата с мед.



--------------------------------------------------------------------------------


Имаш право да предпочиташ такива неща. Но все пак теб това какво те засяга, нали живееш в Германия?

Аз нямам намерение да прекарам старините си в Германия. Германия е страна да работиш, не да живееш. Познавам много българи, които са на моето дереже, дори в САЩ и Канада, които са с такава нагласа. Друг е въпрос кой и как ще реализира тези свои планове. Преди време бях писал, че началото на 90-те години българите в чужбина не искаха да чуят за БГ. Постепеннно ваканцията се увеличаваше като някъде към края на 90те по заможните си купиха къщи, а някой се върнаха окончателно. Забелязвам, че при студентите се ширят такива нагласи. Поне ментално. Нямам статистически данни.

Поради тези причини смятам, че имам право да съм съпричастен към приемането на БГ в ЕУ. Или не съм прав?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.