Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 22.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Бopeтo]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано29.04.05 22:20



Всичко с времето си. Има много начини да се отворят очите на хората за истината, а според мен превръщането на нашите особи в медийни звездички не е правилният начин. Друг е успешният подход и с него съм се захванал. Ще отнеме време, но никой за никъде не бърза.
---
Ти искаш да се пуснем по инерцията по път, който нееднократно се е доказал като неефективен. Чрез медиите се предлагат сдъвкани наготово тези, а читателите попиват мнения от "специалистите". Истината е, че трябва хората да бъдат провокирани да мислят със собствените си умове.
---
Може да звуча уморен, защото съм уморен след 48 часа почти безспирна работа. А за борбеността... пак ти казвам - борбата е между лъжите... коя от тях ще се наложи или ще бъде наложена. Истината е независима. Просто трябва да се обърнеш към нея и да я погледнеш в очите, за да получиш пълно просветление. Понякога зли сили запращат човека толкова надълбоко в тъмницата на измамите, че човек нормално се изгубва. Аз мога само да посоча пътя, доколкото го познавам, но човек сам трябва да си се пребори и извърви пътя. Своя си път!
---
Друг момент, е че трябва да си узрял за Истината. Нямаш си представа колко пъти съм минавал покрай нея преди време, без да я забележа и позная. После дойде един ден, в който се оказа, че не само мога да гледам, но и да ВИЖДАМ. Мине будител покрай теб и те събужда... за нов живот!

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 29.04.05 22:26.



Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано29.04.05 22:28



Хмммм...
Не съм убеден.

Симпатизирам.

Разпечатах книгата. Ще я дам тук-там. Но ще дам и книжката на Б. Димитров.

Няма ли кой да прокара популярно написана статия?
Как да се организира сблъсък?

Само в спора се ражда истината (по-точно убедеността на наблюдателя). Това е очевидно.

Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Nimbus]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано29.04.05 22:38



Всичко с времето си. Има много начини да се отворят очите на хората за истината, а според мен превръщането на нашите особи в медийни звездички не е правилният начин. Друг е успешният подход и с него съм се захванал. Ще отнеме време, но никой за никъде не бърза.
---
НЕ ЗВЕЗДИ. ПОПУЛЯРИЗАЦИЯ НА ИДЕЯТА

Ти искаш да се пуснем по инерцията по път, който нееднократно се е доказал като неефективен. Чрез медиите се предлагат сдъвкани наготово тези, а читателите попиват мнения от "специалистите". Истината е, че трябва хората да бъдат провокирани да мислят със собствените си умове.
---
ПРОВОКИРАНИ ДА, НО КАК? С ТЕЛЕПАТИЯ?

Може да звуча уморен, защото съм уморен след 48 часа почти безспирна работа. А за борбеността... пак ти казвам - борбата е между лъжите... коя от тях ще се наложи или ще бъде наложена. Истината е независима. Просто трябва да се обърнеш към нея и да я погледнеш в очите, за да получиш пълно просветление. Понякога зли сили запращат човека толкова надълбоко в тъмницата на измамите, че човек нормално се изгубва. Аз мога само да посоча пътя, доколкото го познавам, но човек сам трябва да си се пребори и извърви пътя. Своя си път!

УВАЖАВАМ ТВОИТЕ МИСЛИ, НО НЕ ГИ РАЗБИРАМ. МИСТИКАТА МИ Е ЧУЖДА. РЕАЛИСТ СЪМ.
---
Друг момент, е че трябва да си узрял за Истината. Нямаш си представа колко пъти съм минавал покрай нея преди време, без да я забележа и позная. После дойде един ден, в който се оказа, че не само мога да гледам, но и да ВИЖДАМ. Мине будител покрай теб и те събужда... за нов живот!

АМИН!


Извинявай за главните букви. Това само за по-лесно разчитане.

Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Бopeтo]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано29.04.05 22:56



В отговор на:

Само в спора се ражда истината (по-точно убедеността на наблюдателя). Това е очевидно.




Това е едно от най-древните заблуждения на планетата и не е случайно, че е формулирано от племето, което е сред първенците по служене със заблуди. Почни да мислиш самостоятелно, защото с рецитирането на лъжи, били те и древни, не си правиш услуга на себе си, нито на никого.
В спора НИКОГА не може да се роди Истината, защото Истината не се ражда и не влиза в конфликти с нищо - следователно в спора една срещу друга стоят две или повече лъжи/заблуди. Дори чисто теоретично не е възможно винаги едната страна в спор да е представител на Истината.

Пример: Кой е казвал истината - този, който е твърдял, че земята е плоска и лежи направо на гърба на гигантска костенурка, или онзи, който е казвал, че земята лежи на гърба на два слона, стъпили върху огромна костенурка? В този спор кой е правият и какво значение има кой на кого ще повярва?

А няма нищо по-страшно от убедеността на наблюдателя в заблуда, защото човек най-трудно се разделя именно с тях - с убежденията си.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Nimbus]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано29.04.05 23:05



Чакай сега. Защо смяташ, че когато слушам две спорещи страни или виждам манкирането на едната, не мисля?
Дали някой мисли или папагалства е функция на неговия интелект (или интерес), а не свойство на спора.

Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Бopeтo]  
Автор eran_hailandura (минаващ)
Публикувано30.04.05 08:40



Едно нещо Боре- преди да се разходиш из клуб история (ако въобще имаш намерение да го правиш), попитай заклетите автохтонци (под това разбирам светата троица- двама с постоянни никове от години, а третия с няколко ника едновременно), ЗАЩО СЕРИОЗНИТЕ ХОРА С ДЪЛБОКИ ПОЗНАНИЯ ПО ИСТОРИЯ, КАТО АДЕМАР, СТАРИНАР И ЛОШИЯТ, СЕ ОТТЕГЛИХА ПРЕДИ ВРЕМЕ ОТ ТОЗИ ФОРУМ?



Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: eran_hailandura]  
Автор Бopeтo (бърборко)
Публикувано30.04.05 09:08



Амииии

Аз не съм историк. Просто любопитствам.

От собствен опит знам, че понякога и най-кадърните хора могат да сбъркат и да си дадат грешно обяснение на процес. И дори след задълбочен спор да не могат да разкрият същността на явлението. И някакво неочаквано следствие след време да избистри картинката.

Сигурен съм, че и в другите области на науката е същото. И в историята разбира се. Човешката природа е еднаква при всяка дейност.

При сблъсък на две тили повече теории, една обикновено надделява и става работна хипотеза (истина за момента). Но нищо на този свят не е вечно...
Същото сигурно е и в историята.

Аз джиткам в нета за развлечение. Не ме взимайте на сериозно.


Купувайте български стоки
Искайте си касовите бележки


Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: eran_hailandura]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано30.04.05 09:37



...заклетите автохтонци, сериозните хора, дълбоки познания...

Ех тези прилагателни. Накъде без тях?

Заклетите автохтонци в История сега сме поне 9, може би затова тримата с дълбоките познания са преценили, че няма пред кого да ги демонстрират и са се изнесли към по-плодотворни земи.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 30.04.05 09:40.



Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: Nimbus]  
Автор komita (четник)
Публикувано30.04.05 11:32



Айде, айде, чак пък 9. Някъде 4-5 човека сте. Не ме карай да ви публикувам айпитата. Това че някои от вас използват по 2-3 эника, не ви прави 9.



Тема Re: "Кроватова България и покръстването на българите"нови [re: komita]  
Автор Nimbus (Terra Faux)
Публикувано30.04.05 11:52



Ставаш смешен и вече откровено досаден с тези подхвърляния. За ПОНЕ СЕДЕМ потребители съм абсолютно сигурен, че са отделни хора. За двама и аз имам съмнение и нямам нищо против да ми пратиш на лична бележка айпитата или пък и да ги публикуваш. Я немам какво да крия.

"Има само една истина. Тя е независима от време, култура и религия."
Т. Детлефсен

Редактирано от Nimbus на 30.04.05 12:02.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.