Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нещо любопитнонови  
Автор _krez (фалсификатор)
Публикувано25.04.05 10:22



Нагласи към членство на България в ЕС (януари 2000-април 2005)

ББСС "Галъп интернешънъл"

Тримесечие/година За/Против/Не зная

I. 2000 68,7% 6,7% 24,7%
II. 2000 63,7% 6,0% 30,3%
III. 2000 63,7% 7,7% 28,7%
IV. 2000 66,7% 7,0% 26,3%
I. 2001 70,3% 6,0% 23,7%
II. 2001 73,3% 5,3% 21,3%
III. 2001 72,0% 5,7% 22,7%
IV. 2001 70,3% 6,3% 23,3%
I. 2002 67,7% 7,7% 24,0%
II. 2002 65,35 10,7% 24,3%
III. 2002 64,0% 10,3% 26,0%
IV. 2002 66,3% 9,7% 24,0%
I. 2003 67,0% 9,0% 24,0%
II. 2003 73,0% 5,7% 21,7%
III. 2003 70,7% 7,0% 22,7%
IV. 2003 69,7% 8,7% 22,0%
I. 2004 67,0% 9,7% 23,3%
II. 2004 67,7% 9,0% 23,0%
III. 2004 68,3% 8,3% 23,0%
IV. 2004 69,3% 7,7% 23,3%
Януари 2005 68,7% 9,3% 22,7%




След всички пари, които потрошиха за реклама на ЕС, желаещите за членство пак са 68,7%



Тема Re: Нещо любопитнонови [re: _krez]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано25.04.05 11:32



Много зависи как е поставен въпросът и кой плаща проучването. Според едно скорошно изследване, само 7% от българите смятат, че след влизането в ЕС животът на всички българи ще се подобри.

Вчера в предаването "Сблъсък" от гласуването с смс-и излезе, че повечето българи смятат, че влизането в ЕС ще ни обезличи. Горките водещи бяха много учудени и обясниха, че това не трябва да се взима насериозно, защото "Хората по принцип са предразположени да гласуват за негативните възможности"

Редактирано от »№*ы{ђ}lЏ3©®™ на 25.04.05 12:13.



Тема Re: Нещо любопитно [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор _krez (фалсификатор)
Публикувано25.04.05 12:19



Това шоу по Сблъсък съм го изпуснал.

Галъп по принцип са лявоориентирани. Това означава разни работи, дето ще си ги говорим след изборите. Обаче конкретен мотив за антиевропейски настроения няма у никоя от големите партии. Дори "референдума" против затварянето на АЕЦ не е насочен срещу членствто ни в ЕС. Т.е. мисля, че подобни изследвания, като това със 7-те процента могат да бъдат показвани само като куриоз. Спомням си че преди време КуКу-вци правиха анкета на Орлов Мост като питаха минаващите дали знаят, че в питейната вода имало 66% водород. Повечето отговори бяха "То вече какво ли няма в нея".

Галъп обаче не са несериозна агенция, затова си мисля, че в това изследване има истина. Още повече, че очевидно то се провежда от 2000 досега периодично. А иначе по темата, като се замисля, не се сещам какво точно е направила "Държавата" (колкото и общо да звучи това понятие) от 1996 досега, за да ме накара да си мисля, че в ЕС ще ми е по-добре. Като изключим няколкото снимки, залепени на витрината до Министерството на културта, друго не съм срещал.



Тема Re: Нещо любопитнонови [re: _krez]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано25.04.05 12:35



В отговор на:

Обаче конкретен мотив за антиевропейски настроения няма у никоя от големите партии.



Нито една от големите партии не действа самостоятелно, по важните въпроси гласуват като една. Не съм видял някъде да се поставя въпроса "За и против ЕС". А би трябвало да има референдум. Един ден преди подписването в популярно предаване като "Сблъсък" се оказва, че българите се опасяват от обезличаване в ЕС. И какво от това?

В отговор на:

Галъп обаче не са несериозна агенция, затова си мисля, че в това изследване има истина. Още повече, че очевидно то се провежда от 2000 досега периодично.



Ами ето как би могло да се интерпретира то: От 2000-та насам броят на българите, които са против влизането на България в ЕС се е увеличил с 30%, докато при тези, които са "За", няма изменение.



Тема Re: Нещо любопитнонови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор _krez (фалсификатор)
Публикувано25.04.05 12:40



Ами ето как би могло да се интерпретира то: От 2000-та насам броят на българите, които са против влизането на България в ЕС се е увеличил с 30%, докато при тези, които са "За", няма изменение.

Да, така е. Но тя и агитката на Славия ще намалее с 50% ако се спомине бай Ставри - вторият и член (Господ здраве да му дава).

Аз пък се сещам за едни изследвания на Юростат, където българите бяхме сочени като най-големи оптимисти сред източноевропейците за ЕС. Някъде около 99% одобряваха членството.



Тема Re: Нещо любопитнонови [re: _krez]  
Автор Лил ()
Публикувано25.04.05 13:38



ъвсем логично с приближаването към Европа и по-точно към ЕС антиевропейските насторения у нас да се засилват. Че в коя Европейска страна те не са силни? Силни са в страните, които нямат шанс или са далеч от приемането. По аналогия пак: партията-изразител в квинтесенция на антиевропейските настроения би трябвало да бъде националистическа, дясна партия, а у нас такава все още няма. Къде се е чуло и видяло лява партия против обединения от всякакъв род?! Няма такова политическо животно. Затова и левите партии у нас не биха могли да станат същностно антиевропейски. Както и принципно националистически. Десните пък съвсем не биха могли, защото те от създаването си са проевропейски настроени, да не кажа с европейски катализатори създадени.
Според мен на масата български народ просто не му пука какво се случва днес. По-добре Галъп да застанат на Орлов мост и да питат: знаете ли какъв ден е днес? Сигурна съм, че мнозинството няма да знаят. Защото на повечето вън или вътре - все им е тая...



Тема Re: Нещо любопитнонови [re: Лил]  
Автор cimbal (минаващ)
Публикувано26.04.05 02:30



Не знам за какви леви и десни партии бълнуваме всички...То е ясно че има про-руски,
про-европейски и про-американски...националистическите ги слагаме в графа про-руски, центристките и Костовата партия про-европейски и синята Натка и Мозер проамерикански...ДПС и те про-руски само ромите на Азис не ми е ясно про- какви са... нищо чудно те да излезат про-български, ама ме съмнява
като гледам разните певачки все пенсионирани курви на мафията...а бе Циганите ще са събитието на тия избори...това некоя агенция отчита ли го или не щото циганите не са поръчали социологически изследвания




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.