Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чавдар наистина бил много зленови [re: Чeфo]  
Автор Гeнko (новак)
Публикувано28.03.05 00:59



Сравнението правиш ти, не аз!

Аз само замених в пасаж на Чавдарчо от “турци” на “евреи” и прехвърлих “проблема” от България в Германия. Ако “играем” по същите правила би се получило просто “огледален образ”. Да, ама нещо не става... Във всеки случай не мога да разбера защо писанията на Чевдарчо били сериозни, а обработения от мен текст куцал.... Комай не “играем” по същите правила. Или?



Тема Re: Чавдар наистина бил много зленови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Гeнko (новак)
Публикувано28.03.05 01:14



Абе не сме дараснали за Нобелова награда. Ето какво казва другия хубавец





Тема Re: Чавдар наистина бил много зленови [re: Гeнko]  
Автор Чeфo (молванец)
Публикувано28.03.05 01:18



Генко,

Заменил си "турци" с "евреи" в един и същ контекст на Чавдаровия "пасаж". От тук произлиза и сравнението: две неща се съотнасят към трето. За мен, а мисля и за публиката, това си е сравнение.

Отношението 'Българи:Турци' за мен не е същото като 'Немци:Евреи', що се отнася до условието 'мъчител:жертва'.
Немците не са "жертвата" на "националсоциалистическите клaнетa", ако ще са еквиваленти на българите...

А и все пак още има живи свидетели на тези "наци кланета".

Нямам други правила.

И Чавдар не ми е приятел, когото съм длъжен да защитя, ако това се опитваш да ми вмениш. Имам го само един път видено на снимка в македонския "Време". Убавец. Другото е от клуба.

Поздрав.



Тема Ej " sejlanduri " i ostanati zivotni.....нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Dunek.mkd (член)
Публикувано28.03.05 01:25



go izbrkavte Cavdar od forumov

Mozebi negova greshka beshe shto vo statijata go obraboti "socioloshkiot " moment vo Bugarija i ne koristeshe ISTORISKI argumenti vo polemikata.
Mozebi izbral pogreshen priod .

Trebashe da go iskoristite negovoto znaenje i da naucite neshto od nego a ne da go prikljucive na " patriometar " da mu merite patriotizmot .

"Bugarska posla"



Тема Re: Ej " sejlanduri " i ostanati zivotni.....нови [re: Dunek.mkd]  
Автор »№*ы{ђ}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано28.03.05 01:39



В отговор на:

Mozebi negova greshka beshe shto vo statijata go obraboti "socioloshkiot " moment vo Bugarija i ne koristeshe ISTORISKI argumenti vo polemikata.



Кой каквото може. Наистина негова грешка е, че се изказва за събития, свързани с история, без да показва знания по темата. За сметка на това пък компенсира с различни самохвалства.



Тема Re: Чавдар наистина бил много зленови [re: Гeнko]  
Автор Чeфo (молванец)
Публикувано28.03.05 01:43



Човекът е марксист, или айде, литературата си я обяснява "соцреалистически":

"Ще рече - писателите да трансформират външните събития в своя вътрешна територия и в такава на общността, която характеризират."

Негова работа. Възгледи бол.

Съгласен съм с това:

"Съвременните й парадоксални измерения са: липса на държавна подкрепа, ......... претенциозност, честолюбие и амбиции у самите творци, подплатени с многобройни регионални ведомствено-тематични и шумно огласени национални награди."

А с това "Чиято стойност (на "нашата литература" б.м.) се изпарява отвъд Калотина." не съм съвсем съгласен. Напоследък могат да се наблюдават, макар и малки, наченки на една друга тенденция. Споменатият по-горе Господинов се превежда и чете тия дни в Хелзинки и Прага. А "Нойе Цюрихер Цайтунг" забеляза преди месец "Разруха" на Зарев и я коментира със симпатия. Като факти малко, но говорят другояче и дават надежда.

Другото, бла-бла. Повтаря Кьосев.

Редактирано от Чeфo на 28.03.05 02:31.



Тема Re: Ej " sejlanduri " i ostanati zivotni.....нови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Dunek.mkd (член)
Публикувано28.03.05 01:45



Pa ne moze covek se da ima . Mozebi mu nedostiga skromnost .
No toa ne e pricina ...........



Тема Re: Расизъм и ЖИВКОВИЗЪМнови [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Бyrapич (непознат )
Публикувано28.03.05 01:57



"Естествено за капак на всичко е сложил най-тежкото обвинение - във фашизъм и расизъм. "

Забравил си още по-тежкото обвинение: ТОДОР-ЖИВКОВИЗЪМ!!!

Честно, като чуя някой да обвинява опонента си в живковизъм не се сещам за нищо друго освен за ония безмозъчни глисти които изпълзяха от тинята в началото на прехода - бивши страстни комсомолци които за една нощ се превърнаха в "активни борци против живковизма": Стоян Ганев, Иван Костов, и т.н.

Вероятно малко хора си спомнят как Иван Костов тържествено обяви от трибуната на парламанта. "Българският национализъм е окончателно погребан!..." Тоя цитат доста добре характеризира атмосферата на тогавашния парвенюшки подем.
За съжаление в тия времена се е оформил мирогледа на доста млади българи, включително и г. Маринов.



Тема Re: БОЙКО ПЕНЧЕВЪнови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор eran_hailandura (новак)
Публикувано28.03.05 07:21



Pri Gospodinov neshtata spored men, do goliama stepen sa vaspriemlivi, dokato na Penchev shte mu napravia edin hubav razbor (savsem skoro) na izlojenieto, shtoto i bez tova si e qsno, che tova momchence niama AMA NIKAKVA IDEA OT PONIATIETO ISTORIA, NARODNA PAMET I T.N, no taka barem shte lasnat takiva komichni elementi, koito dori edin uchenik ot srednoto uchilishte ne bi dopusnal za svoqta vazrast i obrazovanie.



Тема Re: Чавдар наистина бил много зле [re: »№*ы{ђ}lЏ3©®™]  
Автор Paзмиcли (минаващ)
Публикувано28.03.05 09:09



Цитат - "В Бългaрия oтдaвнa нямa жив свидетел нa турскитe клaнетa, нo същитe, както припомня вестник "Труд", сa чaст oт нaшaтa "пaмет". Чия е обаче тази "памет" - нa "бългaрския нaрoд", нa "бългaрскaтa нaция", нa нейнитe истoрици и писатели или нa всички нейни грaждaни?"

Да, явно потушаване на Априлското въстание не е нещо ясно, явно клането в Батак също не е нещо ясно и т.н....Това са неща дължащи се на паметта.
Г-н Маринов - ами нали няма съвременници на Бонапарт, защо ли във Франция говорят за него и го изучават ? Може би и всичките казани неща около него се нещо съмнително, нали няма живи негови съвременници ? Дали след 30-40 години във гражданите на тази страна ще се съмняват, че тяхната страна е била окупирана от Германия през Втората световна война ? Нали след 30-40 г. във Франция няма да има хора, които са били съвременници на тази окупация ? Впрочем сега се сетих нещо - защо французите още не са се отказали от Бонапарт ? Той не е ли достояние на Европа ? Защо французите така много са се загрижили за него ? Апропо - защо в Англия пилотите на самолетите бомбандирали Германия се възприемат като герои, а в Германия - не ? Чия е паметта за Бонапарт във Франция, чия ще е паметта във Франция след 30-40 години относно немската окупация, защо в Германия не подскачат от радост като чуят имената на тези пилоти, та нали тия пилоти са европейци - какво от това, че са бомбандирали Германия ?!
И въобще защо ли учат история в западния свят - това не е ли нечия памет ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.