Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 06.10.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ОМО "Илинден" иска предавания на македонскинови  
АвторEвpeитe kaзвaт - нe (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 22:30



ОМО "Илинден" иска предавания на македонски
Еврейската общност в България - не


[ 2005-01-25 ] Андриана Михайлова,Марта Eвтимова


В официално писмо до Съвета за електронни медии Обединената македонска организация(ОМО) "Илинден" е поискала да й бъде осигурено време в ефира на националните медии, за да излъчва предавания на македонски език. Писмото е изпратено през декември, но СЕМ го обсъди вчера и отхвърли искането.


Писмото е подписано от лидера на ОМО "Илинден" Борис Георгиев от село Крупник, област Симитли, и дванадесет членове на организацията.

Според подателите македонците у нас, които според последното преброяване от 2001 година са малко над 7000 души, имат право на предавания на "майчин език". Те са се позовали на ратифицираната от България Рамкова конвенция за защита правата на малцинствата, в която се дава достъп до средствата за масово осведомяване за получаване и разпространение на информация на малцинствен език.

СЕМ смята, че "понятието "език на малцинството" може да се прилага само по отношение на националните малцинства, а такова македонско у нас няма", написаха вчера надзорниците в официалния си отговор.

В Република Македония се говори книжовна норма, основана на българските "а" говори, коментира лаконично ст.н. с. Калина Викторова от БАН. На същото мнение са и във ВМРО. Организацията поддържа официалното становище на БАН, че македонският е диалект на българския език, заявиха от там.

Много политици и някои национални медии са ми предлагали да направим новини на иврит, но това е извън потребностите на моята общност, заяви пък Емил Кало, председател на еврейската организация "Шалом".

Той допълни още, че щом от ОМО "Илиден" искат прабългарското наречие да се нарича македонски език, имат това право, но то не дава основание да се правят предавания на това наречие.

Според лидера на "Евророма" Цветелин Кънчев пък македонците и сега имат новини на майчиния си език, защото това е българският.

Македонски език не съществува и това го твърдят всички лингвисти, категоричен е проф. Божидар Димитров, директор на НИМ и водещ на предаването "Памет българска" по БНТ.





Тема Re: ОМО "Илинден" иска предавания на македонскинови [re: Eвpeитe kaзвaт - нe]  
АвторTB Cтap (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 22:55



А те имат ли на село некои които да говори на литературен "македонски" или ке импортират спикерите от БЮРМ? А шопите и хасковлийте нямат ли право също на ефирно време?



Тема Re: нали миналата година останаханови [re: Eвpeитe kaзвaт - нe]  
Авторцakичъ (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 23:06



3500, от тях 2000 с майчин език БЪЛГАРСКИ....



Тема Ура!нови [re: Eвpeитe kaзвaт - нe]  
Автор Meдиyc (Заинтересуван)
Публикувано24.01.05 23:18



следващата стъпка е циганска телевизия :)))))

Сиганииин си татииии...знаиш сто нищааааа...научи ма таааатииии...жицъ да крааадааааа

тия хора са полудели бе..
как може да злепоставят красивото село Крупник с такива простотии..



Тема Re: Ура!нови [re: Meдиyc]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано24.01.05 23:43



Циганска телевизия има във Видин.



Тема Go ima mojot komentar........нови [re: Eвpeитe kaзвaт - нe]  
АвторDunek (Нерегистриран)
Публикувано24.01.05 23:56








Тема Re: ОМО "Илинден" иска предавания на македонскинови [re: Eвpeитe kaзвaт - нe]  
Автор ALEX_D_GREAT (===> VELIK)
Публикувано25.01.05 00:02



hahhahahhahahahhahahahhahahhhahahhajhahhahahahhaha


Тия верно тотално са изперкали !!!!

хахаххахаххахахаххахаххахаххахахаххахаххахахаххахахха

ей , оправихте ми настроението !!!! ахахахаххахахаххах




THE TRUTH IS OUT THERE -- HOW FAR ARE U WILLING TO GO TO GET IT !!


Тема Re: и там ли дрискаш........нови [re: Dunek]  
Авторцakичъ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 00:12



мислех, че си верна на този форум, ама шило в торба не стои...
Това не е"коментар", а въпрос, но трябва ли изобщо да се спори с тебе , дудунечке моя...
Едно време баща ми разправяше, че на някакво събрание почнали да критикуват негов колега, но доста жестоко. "Драган Петров не свършил това, това , това..." Баща ми го запитал, "Нема ли да излезеш да се зашитиш?"
А Драган Петров му отговорил " Да не съм луд, кой го знае Драган Петров в тази зала ? Никой. Ако излеза на трибуната всички ще ме знаят...."
Мъдър е бил този Драган Петров, де толко акъл и в ОМОвците...



Тема Re: и там ли дрискаш........нови [re: цakичъ]  
АвторDunek (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 00:16





Taka jas komentiram .

Prashanjeto e POLEMIKA i ,................. se.

Imash ushte eden moj KOMENTAR - Prashanje

Koj e toj Драган Петров



Тема Re: некой си........ [re: Dunek]  
Авторцakичъ (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 00:24



произволно избрано от мен в момента име. Дори и аз не го зная, човекът останал анонимен, точно както и пожелал.
Ние така казваме "Драган, Иван, Петкан..." за да дадем примерни наименования . Едно време тези три имена са били доста популярни и са като Том , Дик и Хари за Англичаните...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.