Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 01.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз знам!нови [re: мykaтpaлиc]  
АвторTaтko Kapлoc (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 10:39



Ама ти от шега не разбираш!Честно казано,не ми дреме какъв вид цигани по-точно са румънците,виждал съм ги.Както казах-крадци,просяци и курви!



Тема Re: Аз знам!нови [re: Taтko Kapлoc]  
Автормeнreлe (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 10:47



The use of high-resolution typing methods allowed to identify allele variants rare for Europeans that were correlated to specific population groups. Phylogenetic and correspondence analyses showed that

Bulgarians are more closely related to Macedonians, Greeks, and Romanians than to other European populations and Middle Eastern people living near the Mediterranean.

The HLA-A,-B,-DRB1 allele and haplotype diversity defined by high-resolution DNA methods confirm that the Bulgarian population is characterized by features of southern European anthropological type with some influence of additional ethnic groups. Implementation of high-resolution typing methods allows a significantly wider spectrum of HLA variation to be detected, including rare alleles and haplotypes, and further clarifies the origin of Bulgarians.



Тема Re: Аз знам!нови [re: Taтko Kapлoc]  
Автор dilmar (...)
Публикувано20.09.04 11:08



ееее, мамалигарите просто имат голям процент цигани, май ~ 25, и като отделиш унгарците и разни други, затова правят впечатление, иначе баш румънците трудно можеш да ги отличиш от нас



Тема Re: Някой знае линови [re: _krez]  
Автор Xилмap Kaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано20.09.04 11:27



На Асеневци те викат "Асанещи" и ги броят За власи, може би Защото се уповават на Вилардуен, който нарича Калоян "Йоан Влахът".



Тема Re: Някой знае линови [re: Xилмap Kaбac]  
Автор _krez (дошлак)
Публикувано20.09.04 11:36



Интересно беше, че не бяха чували думата "влах". Като започнах да им обяснявам ми казаха, че приличало много на нещо, което те наричаха "аромъни".



Тема Re: Някой знае линови [re: _krez]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано20.09.04 11:38



Това, което описваш, е точно официалната им история.
Асен и Петър са били власи, казвали са се Асан и Патру, основали са държава на "власи и българи", българите са турци, България не е владяла нищо на север от Дунав и т.н.

Естествено огромната вина за това носят и нашите историци.
Пример: няма абсолютно нито един исторически източник, който да говори за тюркския произход на българите. И до днес обаче мнозинството български историци твърдят, че българите са от тюркски произход.

Друг пример: има доста сведения, които твърдят, че Асен и Петър са били от влашки произход. Нашите историци обаче и до днес не говорят за тези сведения. Затова при сблъсъка с фактите човек е шокиран.

Между другото аз вече го разбирам Дунката като ни се присмива на историята. Има пълно право за това, тя наистина си е за смях, говоря за официалната версия. Ние се смеем на Алекс Донски, Васил Ильоски и др. , обаче нашите историци са писали същите глупости.



Тема Re: Някой знае линови [re: »№*ы{}lЏ3©®™]  
Автормykaтpaлиc (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 12:25



Какъв източник искаш да има за тюркски произход на българите. комплекси!?? Това е лингвистичен термин за сродни езици, утвърден окончателно през 20 век. Термина ли ти пречи. Най вероятно прабългарите от 6-9 век са говорели на език от такъв тип.
За влашкия произход - всички владетели на второто българско царство, до един, барабар с Ивайло или Иваил са от кумански произход. Възможно е във въстанието на Асеневци да са участвали и власи. Възможно е и християнизираните кумани също да са наричани власи от византийците. Има и куманско племе Blaq. Всъщност по това време власи не е етноним, а по скоро означение за номадско-скотовъден бит на християнско население от балканите. Всичко това не прави държавата по-малко българска. Името Асен е често срещано по това време къпчашко име, често се среща и в регистрите на мамелюците. Мисля че куманите за второто българско царство са това, което са прабългарите за първото. Тертер и Шишман също са от кумански произход.



Тема Re: Някой знае линови [re: мykaтpaлиc]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано20.09.04 12:31



В отговор на:

Това е лингвистичен термин за сродни езици, утвърден окончателно през 20 век.



Нашите историци говорят не само за езиков, но и за етнически тюркски произход.

В отговор на:

Най вероятно прабългарите от 6-9 век са говорели на език от такъв тип.



С "най-вероятно" история не се прави. Както не се прави история и с "немам доказ али тврдим".
И "прабългари" никога не е имало.

В отговор на:

всички владетели на второто българско царство, до един, барабар с Ивайло или Иваил са от кумански произход.



Къде са ти доказателствата?

В отговор на:

Всичко това не прави държавата по-малко българска.



Само с това съм съгласен.



Тема Re: Някой знае линови [re: »№*ы{}lЏ3©®™]  
Автормykaтpaлиc (Нерегистриран)
Публикувано20.09.04 12:47



Етнически тюркски произход?! защо да не говорят - това означава, че най-вероятно етническото ядро на прабългарите е говорело -пак терминология, но няма как- тюркски. Етнически тюрки е относително понятие, като етнически славяни. Пак се притесняваш! Турски комплекс! С най-вероятно история не се прави, ами дай да я правим с най-невероятно, да казваме че сме шумери, бактриани, пущуни..... Сигурно така повече ще ти хареса, само и само да няма омразното тюрк. Прабългари е имало!!! И това е термин, за да ги различавам от българите каквито сме ние - славяноезичен народ. Ако искаш ще ги наричам протобългари, първобългари, хунобългари, но не мога да ги наричам българи защото с етнонима българин се назовавам аз, а те са нещо друго. Без значение е и колко и дали присъстват в етногенезиса ми, достатъчно ми е че са част от моята история. Има и термин тюркобългари



Тема Re: Някой знае линови [re: мykaтpaлиc]  
Автор »№*ы{}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано20.09.04 12:55



В отговор на:

Прабългари е имало!!!



За какво да споря с теб тогава...

В отговор на:

не мога да ги наричам българи защото с етнонима българин се назовавам аз, а те са нещо друго.



Ето за тези много тежки последици от целенасоченото безхаберие на нашите историци говорех...

Как да не се смее Дунката на такива изказвания? Как да не ни се присмиват македонците? Ще се смеят и то с пълно право.

Редактирано от »№*ы{}lЏ3©®™ на 20.09.04 12:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.