Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 27.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджик  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 03:32



Събитие - Волейболна среща между младежките отбори до 18 години на България и Македония. Аз ще съм там, гордо развял знаме, гласящо "Татар-Пазарджик". С колегите навиячи възнамеряваме да изготвим транспарант "FYROM" а може би и "Македония е наша" или пък "Вие сте Бугари".
Гласът ми е абсолютно предрезнял след невероятно тежката програма, която имах, днес крещях анти-украински лозунги, в резултат на които България победи с 3:0 гейма. Ако не бяхме аз и колегата едва ли толкова добре щеше да протече мача. Съдията беше румънец, след солидна доза обидни реплики по негов адрес на майчиния му език от моя страна си поправи критериите и взе да свири като хората (за нашите).
Днеска се разцепих от викане, а утре смятам наистина да дам всичко от себе си. Македонските играчи вече бидоха предупредени с откъслечни викове "ФИРОМ" по техен адрес. Предстои им да видят откъде извира бензина, кой е татар и кой не е, и други. Пожелайте ми успех.
В момента съм значително на градус, още малко и ще запея старата македонска песна "Градел Илия манастир, оф аман аман, на врв Пирин планина" (копелетата сериозно си мислят че има такава песен).
За всички, които ще ми кажат "Со кротце, со благо" - форумите са едно, спортните мероприятия - съвсем друго.



Тема един въпроснови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор dilmar (...)
Публикувано29.05.04 11:32



сега почваш или приключваш с пиенето иначе бравос



Тема glupavo e da obizdashнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторkomunist (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 11:40



zashto trebva da obizdash hora, koito nishto losho ne sa ti napravili?

a dali sa balgari ili ne, e vupros na tehen lichen izbor!



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор apache (indian)
Публикувано29.05.04 11:58



»№*ы{|}lЏ3©®™ от Пазарджик ли си ?
Защото аз съм ...



Тема Re: един въпроснови [re: dilmar]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:15



Това го писах снощо/тази сутрин. Вече изтрезнях След няколко часа пак се почвам



Тема Re: glupavo e da obizdashнови [re: komunist]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:17



В отговор на:

zashto trebva da obizdash hora, koito nishto losho ne sa ti napravili?



Принципно си прав, обаче... Никога ли не си бил на мач? Това е спортният дух



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: apache]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:23



Да
Мисля че ти беше написал преди време една реклама за Пазарджик от типа "кеф ти София - бръмм за един час, кеф ти Пловдив - бръмм за половин час" , много ми хареса.



Тема Глупаво е да се обижда!нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторhe he (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:24



Защо трябва да им викате фироми и да ги обиждате? Нито ги занеш какви са тези хора, нито нищо. Така "работиш" само в наша вреда! Ако някоя питае топли чуства към България и българите, след подобни прояваи - просто забрави!

Абсолютно детинско поведение. И тези антиукраински лозунги - същата работа. Че и да сме попедили "в резултат на това"?!
Порастни!



Тема Re: Глупаво е да се обижда!нови [re: he he]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:26



В момента се имам за реинкарнация на Зорка Чочоровска



Тема Re: glupavo e da obizdashнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:27



Не е това спортният дух! Поткрепай нашите без да обиждаш чуждите! Ето това е спортния дух!
Явно имаш нужда да освободиш енергия, но понене не използвайте обиди като "фироми" и такива засягащи идентитетот им.



Тема Re: glupavo e da obizdashнови [re: xe xe]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:29



Поне "Татар-Пазарджик" ще развея тогава



Тема Re: Глупаво е да се обижда!нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:33



Много македонци са далеч от тия историко-политичекси настроения, които ни тресат тук на форума; далеч са от разни Зорки, татри и т.н.
Не ги настройвайте срещу нас излишно, като засягате идентитетот им. Не е разумно!



Тема Re: glupavo e da obizdashнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:37



И това според мен е излишно. Защо ще го правиш? Само за да затвърдиш убеждението, че сме "татари", ако някой от тях е чувал тая глупост. Те не са наясно какво е Татар-Пазарджик!



Тема копи/пейст от Кобаконови [re: xe xe]  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (Тортурач)
Публикувано29.05.04 12:38



Позволи ми да ти напомня колко са далеч македонците от историко-политическите настроения:




kobako (непознат )
Публикувано 17.12.03 13:56


Никъде не сък споменавал че съм "налютен" на .. македонската пропаганда. Това не може да стане. Ние Българите имаме такава голяма обеца на ухото по въпроса пропаганда, че вече на такава никой не се подава. Аз съм "налютен" на конкретни действия в които съм бил участник (от засегнатата страна) във ФИРОМ само заради това, че съм Българин. Действия извършавани както от хора от държавната администрация (там отношението към Българите е просто абсурдно) така и от търговци с които съм работил.

Например: Давам им стока на отложено плащане, изтича падежа, аз започвам по настоятелно да си искам дължимата сума а ФИРОМА отсреща почва да ми вика "Еба те у БУГАРО, си дошол тука биснис да ми правиш, па и ме уценуваш кога и как да ти платам. Ай иди у пичку матери, мрш да те нема, да не те изкршам. Тука си во тугйа држава кйе кйутиш".

Или пък паркирам си колата на паркинга пред Тинекс (там ми беше канцеларията) и като си затръгвам намирам огледала счупени, друг път чистачки счупени, гума спукана и това само защото беше с български номера и знаеха че е на Българин. Не че няма коли с български номера в Скопие. Имаше много. На ФИРОМИ, които гявулуваха за да карат по-евтини хубави коли, но на тях нищо никой не им чупеше. А е имало случаи когата съм паркирал до друга кола с български номер, и точно на моята заварвам нанесени щети,а на другата нищо.


Отношението им на по-голямата част от Скопяни към нас е много негативно.
Когато искат да се обидят при някъкъв възникнал спор между тях за най-обидното нещо което могат да си кажат е да изпревариш другия да му кажеш че е "МРЪСЕН БУГАРИН".

В Скопие да се каже на някой местен "МРЪСЕН БУГАРИН" означава че той е най-голямата отрепка. Това дето тук във Форума се обръщат към нас със термина "Бугарчета" на тях им доставя такава духовна наслада, че си нямате на представа. Това с Татарите, Монголите, Турките е сравнително ново и е само продължение на "БУГАР".

А ако имате нещастието да опрете до някоя тяхна институция, тогава трябва да сте се мобилизирали предварително с нагласата че ви очакват много унижения. Това само защото си Българин.

Имаха едно учреждение казваше се Завод за Платен Промет. През това учреждение минаваха всички разплащания между фирмите. Централизирано.

Та когато регистрирах фирмата там, отначало аз ходех да подавам документите за покупка на валута от Берзата (това е борса в някоя от банките на която отиват фирми които сключват сделки помежду си за покупко - продажба на валута) и там много пъти са ме правели на парцал. Имаш си определен човек който ти "води"фирмата.

Той знаеше, че аз съм Българин и като ме видеше на гишето на което работеше той направо полудяваше. И започва да пропуска пред мен ФИРОМИТЕ, като обработва техните документи а мен кара да чакам, като през цялото време обсъжда с тях че съм "МРЪСЕН БУГАР кой не си стои дома, ами е дошол тука биснис да прави.

Та при едно от поредните ми отивания при този боклук на мен не ми издържаха нервите и го отпсувах едно хубаво и този викна полиция.

Още в колата "полицайците" започнаха да ме обработват, като през цялото време ми викаха БУГАРСКО ГЮБРЕ, БУГАР и МРЪСЕН БУГАР. Престоях в участъка около 6 часа. Е по гадни в моя живот няма.

Ако трябваше да остана и през ноща щях да убия някой полицай със сигурност. Заключиха ме в отделна килия и през тези 6 часа, четирима полицаи от тези, които минаваха покрай мен ме наплюха като това бе придружено със гореспоменатите обиди. Пуснаха ме но не ми дадоха международния паспорт. На сутринта трябваше да отида в участъка при един от шефовете за да ми сложат черен печат в паспорта. Тогава в Скопие имаше един Митко, който имаше бинго зали там. Беше там от 96 година и имаше връзки в полицията защото си плащаше на шефовете за да не го закачат. Та той ми помогна да не ми слагат черен печат в паспорта като за целта дадох 2 000 марки. Но нямах избор.

Склада ми беше пълен със стока. Имах да си събирам пари от клиенти. Въобще ако ми сложеха черен печат и ме изгонеха от тяхната страна цялата ми тамошна инвестиция отиваше по дяволите. Щяха да ме оберат. То не че в последствие това не се случи но това е друга тема.

Имал съм случаи, влизам във ФИРОМ на Деве Баир и полицая или полицайката на КПП ми викат: "Каде ке идеш бе Бугар? Зашто не си стоиш дома бе? Имаш ли си жена? -Имам. Е па не гледаш ли колко од шипциве (шиптари) поминуват покрай София за Турция може да и направат нещо. Това лично полицайка от КПП ми го е казвала.

Ходех в Скопие с една Омега комби нарочно да не бие на очи. И въпреки всичко я чупеха. Много пъти съм намирал на нея върху прахта по боята написани заплахи и предупреждения да си стоя в България.

Случаите ми на унижение са много и не искам да се връщам към всеки от тях,защото като се сетя от време на време направо полудявам. Изтърпях всичко това почти 4 години. И накрая като се хванаха гуша за гуша с шиптарите вече не издържах и си се прибрах. А имах по това време здравословни проблеми. Ходех за по малък период от време през седмицата там.

И през това време ФИРОМА който го бях назначил за управител във фирмата (тяхното законодателство тогава ти даваше възможност като чужденец да си основател на фирмата, но не и материално отговорно лице. Такъв задължително трябваше да бъде ФИРОМ. Само той можеше да се разпорежда със финансовата част в дейноста на фирмата. На практика той ти се разпорежда с парите.) Успя да изтегли пари от сметката на фирмата и ги гепи.

Отделно от това бях купил два чисто нови пикапа Фолксваген Кеди на името на фирмата които ги регистрирахме със скопска регистрация и това говедо ФИРОМА ги прехвърли( законодателството както ви казах му даваше това право) на физическо лице- друг ФИРОМ. Добре че микробусите които ползвах за дейноста на фирмата бяха с българска регистрация иначе щеше и тях да ги открадне. А пък на тия бусове заради това че бяха с българска регистрация колку пъти купувах чистачки и огледала-чупеха, не съм водил сметка.

А полицаите какво ги правеха не е истина. Дистрибуторите които ги караха бяха местни и като ги спре полиая-заради регистрацията най-вече ги правеха диви затова,че се били продали на БУГАР.

Ще ви раправям още, но сега имам малко работа и това ще бъде по-късно.








Редактирано от »№*ы{|}lЏ3©®™ на 29.05.04 12:45.



Тема Re: копи/пейст от Кобаконови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторxe xe (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 12:44



Не всички хора са такива. А тези спиртисти не ги познаваш! Не ги настройвайте излишно срещу нас!



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано29.05.04 14:55



Tataro-sovinist !
Samo taka!



Тема Re: копи/пейст от Кобаконови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Авторvanmih (Нерегистриран)
Публикувано29.05.04 15:13



kazavas mi nesto koeto i as sm go prezivjal v poteska forma. Moga samo da ti predloza ako imas dokumenti za zagubite ti v Makedonija zapovjadaj utre v 15,00 na srestata ste gi poglednem i mislja ce ste moga da ti pomogna pone cast od tova da se opravi.
Koeto se otnasja do Mitko, toj mnogo ispati v FIROM, Pribra se v Blgarija, v Varna se otmsti na Orce Korunovski v zavedenie sred bel den, naste nemozajki da sogledat kakvo toa covek e propatil ot FIROMcite zatvoriha go sest meseci, sled kato izleze izvrsi samoubistvo-obesi se i sega cjaloto mu semejstvo e potrpevso. Sicko tova zaradi gnusnite antiblgaristi v Makedonija.



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор puerto_rico (pozitiven)
Публикувано29.05.04 15:56



Колега и аз мисля,че не трябва да настроиваш макетата излишно срещу нас.
Защо не направиш плакат:
"България и Македония - завинаги заедно"!!!?

Това само ще породи добри чувства към нас.



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: puerto_rico]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано29.05.04 15:58



Това ще ги третират като по-голям шовинизъм от другия !



Тема Re: Време - 29.5.2004 17:30ч ; Място - Татар-Пазарджикнови [re: Dobronameren]  
Автор puerto_rico (pozitiven)
Публикувано29.05.04 16:10








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.